Νέα:
Παρασκευή 10 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
10 Μαΐου 2024, 12:37

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 50
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 29
Σύνολο: 29

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 6   Κάτω
Εκτύπωση
Καφενείο Π.Δ.Ε.
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 24122 φορές.
Vegeta
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 147
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

I'm back...for GOOD.

Άντρας
14 Δεκεμβρίου 2007, 02:31
0

Μετά από αυτό που λέμε popular demand,το καφενείο των Πολιτικών δομικών έργων
άνοιξε!

Εδώ όλοι οι δομικοί είστε ελευθεροι να εκφραστείτε ελευθερα και να πείτε ό,τι σας απασχολεί για θέματα που
αφορούν τη σχολή,τον τομέα των Δομικών στο φόρουμ και γενικά οτιδήποτε!

Λοιπόν ξεκινάω εγώ ρωτόντας φλέγον ερωτήσεις:

1)Είστε ευχαριστημένοι με τον τρόπο που διδάσκονται τα μαθήματα στην σχολή μας;
2)Έχετε κάποιο παράπονο με τους καθηγητές της σχολής μας;
3)Πως σχολιάζετε την δομή και την κατασκευή των κτιρίων που χτίζονται στο ΤΕΙ;

Προσθέστε και ότι άλλο μπορείτε να σκεφτείτε!
Μέσω της συζήτησης μπορούν να βγούν πολλά!
Σας ακούω λοιπόν αγαπητοί συνάδελφοι!
Τελευταία τροποποίηση: 30 Σεπτεμβρίου 2009, 21:31 από Xaeron Καταγράφηκε

zeta
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 14
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #1 - 14 Δεκεμβρίου 2007, 02:39
0

Σε ευχαριστώ πολυ vegeta για το καλοσώρισμά σου είμαι ενθουσισμένη με την όλη φάση


                 γειά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε
kttrelos
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
***
Μηνύματα: 323
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #2 - 14 Δεκεμβρίου 2007, 02:40
0

Ρε συ vegeta αυτο το εκανα και γω:P να μετανονομασεις το αλλο εννοουσα:)

Anyway καθε post  για καλο:)

Απαντω
1) Σε γενικες γραμμες εχουμε πολυ καλους καθηγητες (στην ειδικοτητα τους,σαν ανθρωπους χανουμε λιγο)
Βεβαια χανουμε σε οργανα στα εργαστηρια...υπαρχει ενα κενο
2)Για παραπονα θα σου φτιαξω μια λιστα, θα την πεταξω απ το παραθυρο και θα κυλησει μεχρι την πορτα σου:P
3)Οταν λες δομη τι εννοεις?Και τι κατασκευη?
Αρχιτεκτονικη-Χωρος?
Καταγράφηκε

Εγγονος:  Ρε Γιαγια, ειδες μηπως τα χαπια μου? Γραφανε LSD απεξω..

Γιαγια:     Γάμησέ τα τα χαπια ρε! Τους πρασινους δρακους στην κουζινα τους ειδες??
kttrelos
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
***
Μηνύματα: 323
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 14 Δεκεμβρίου 2007, 02:43
0

Σε ευχαριστώ πολυ vegeta για το καλοσώρισμά σου είμαι ενθουσισμένη με την όλη φάση


                 γειά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ενθουσιασμενη με το φορουμ? Αν και δομικος ασχολουμε λιγακι, και ειχα φτιαξει πριν 1,5-2 χρονια ενα forum πειραματικα, και ειχα στειλει πει σε πολλα παιδια να το στρωσουμε να σουμε πως θα παει..Το πιστευεις οτι οι περισσοτεροι (δομικοι) μου απαντησαν τι ειναι φορουμ, και ενας (πληροφορικαριος) μου απαντησε καμμενη υποθεση ;D
Καταγράφηκε

Εγγονος:  Ρε Γιαγια, ειδες μηπως τα χαπια μου? Γραφανε LSD απεξω..

Γιαγια:     Γάμησέ τα τα χαπια ρε! Τους πρασινους δρακους στην κουζινα τους ειδες??
Vegeta
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 147
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

I'm back...for GOOD.

Άντρας
Απάντηση #4 - 14 Δεκεμβρίου 2007, 02:55
0

Σε ευχαριστώ πολυ vegeta για το καλοσώρισμά σου είμαι ενθουσισμένη με την όλη φάση


                 γειά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ενθουσιασμενη με το φορουμ? Αν και δομικος ασχολουμε λιγακι, και ειχα φτιαξει πριν 1,5-2 χρονια ενα forum πειραματικα, και ειχα στειλει πει σε πολλα παιδια να το στρωσουμε να σουμε πως θα παει..Το πιστευεις οτι οι περισσοτεροι (δομικοι) μου απαντησαν τι ειναι φορουμ, και ενας (πληροφορικαριος) μου απαντησε καμμενη υποθεση ;D

Έλα τώρα ρε...ας μην τα αναφέρουμε αυτά εδώ περί άλλων φόρουμ.
Το κάθε φόρουμ έχει τη δική του νοοτροποία και συννενόηση μεταξύ mods και admins.
Άσε τη Ζέτα να εκφραστεί πάνω σε αυτό που θέλει.

...Πίσω στο θέμα μας τώρα.Ναι,γενικά.Πολλοί ας πούμε τα χαρακτήρισαν ως προχειροδουλειές!
Αυτό δεν τιμά το γεγονός πχ οτι θα δημιουργηθούν οι εστίες σε αυτά τα κτίρια...
Καταγράφηκε

kttrelos
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
***
Μηνύματα: 323
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #5 - 14 Δεκεμβρίου 2007, 03:02
0

Κώδικας: [Επιλογή]
με μπερδεψες....εγω το χα κανει...απλα ηθελα να πω οτι οι περισσοτεροι δεν ειχαν ιδεα..
Φυσικα ειμαι ενθουσιασμενος και γω που λειτουργει ενα !ανεξαρτητο! φορουμ...ελειπε οντως

Στο θεμα μας,ποιο τα χαρακτηρησαν ετσι?

Πισω απο το κυλικειο τα κτηρια ειναι πολυ καλα.Μερικες αιθουσες βγηκαν καπως στενες αλλα μαλλον ωφειλεται σε αλλου και οχι σε προχειροτητα.
Τωρα για το κτηριο πισω απο την διοικηση (οχι την εστια,αυτο που προοριζεται μαλλον για το δια βιου εκπαιδευσης) ειναι οντως,αφου γνωρισα και τον μηχανικο ο οποιος εχει κανει μερικες ατασταλειες
Καταγράφηκε

Εγγονος:  Ρε Γιαγια, ειδες μηπως τα χαπια μου? Γραφανε LSD απεξω..

Γιαγια:     Γάμησέ τα τα χαπια ρε! Τους πρασινους δρακους στην κουζινα τους ειδες??
gio_ko
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 36
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #6 - 14 Δεκεμβρίου 2007, 03:26
0

Γειά και καλορίζικο!

Απαραίτητο ένα καφενείο μονο για π.δ.ε.

'Οσων αφορά τα μαθήματα,θεωρώ οτι στην πλειοψηφία τους τα μαθήματα διδάσκονται σωστά εκεί που διαφωνώ είναι ο τρόπος εξέτασης ορισμέμων.Συγκεκριμενα αναφέρομαι στο μάθημα της αρχιτεκτονικής.Όπως γνωρίζετε το μαθημα αποτελείται απο 2 σκέλη

1ον εργασία 6μήνου(σχεδίαση μονοκατοικίας-αρχιτεκτονικά,στατικά) και
2ον τεστ 6μηνου(σχεδίαση κατοικίας μικρότερων διαστάσεων-αρχιτεκτονικά,στατικά -4 ώρες)

   Στο κάτω μέρος της σελίδας των θεμάτων αναφέρεται..
Θα αξιολογηθούν
-Η σχεδιαστική ορθότητα και πληρότητα της μελέτης
-Η ποιότητα της αρχιτεκτονικής σύνθεσης


         και έρχομαι εγώ να ρωτήσω
             Πως είναι δυνατον να εξεταστώ σε μάθημα οπου αξιολογείται η ποιότητα της αρχιτεκτονικής συνθεσης καθως  οι αποφάσεις για τη σύνθεση,πρέπει να παρθούν σε 5-10-15 λεπτα ωστε να σχεδιαστει η αρχιτεκτονικη   κάτοψη και έπειτα όλα τα άλλα.

             Από την άλλη καλύτερα θα ήταν να μην ανοίξω το θέμα της υποκειμενικότητας στην κρίση του μαθήματος
     αντιλαμβάνομαι την φύση του μαθήματος και το κατανοώ.

 Έχετε πάρει το μάθημα?
 αν ναι τι έχετε να πείτε για τα παραπάνω?

               αναφέρθηκα αποκλειστικα στο συγκεκριμενο μάθημα γιατί με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η άποψη σας σε αυτή τη φάση
               και την περιμένω...
  
Καταγράφηκε
Vegeta
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 147
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

I'm back...for GOOD.

Άντρας
Απάντηση #7 - 14 Δεκεμβρίου 2007, 16:16
0

Γειά και καλορίζικο!

Απαραίτητο ένα καφενείο μονο για π.δ.ε.

'Οσων αφορά τα μαθήματα,θεωρώ οτι στην πλειοψηφία τους τα μαθήματα διδάσκονται σωστά εκεί που διαφωνώ είναι ο τρόπος εξέτασης ορισμέμων.Συγκεκριμενα αναφέρομαι στο μάθημα της αρχιτεκτονικής.Όπως γνωρίζετε το μαθημα αποτελείται απο 2 σκέλη

1ον εργασία 6μήνου(σχεδίαση μονοκατοικίας-αρχιτεκτονικά,στατικά) και
2ον τεστ 6μηνου(σχεδίαση κατοικίας μικρότερων διαστάσεων-αρχιτεκτονικά,στατικά -4 ώρες)

   Στο κάτω μέρος της σελίδας των θεμάτων αναφέρεται..
Θα αξιολογηθούν
-Η σχεδιαστική ορθότητα και πληρότητα της μελέτης
-Η ποιότητα της αρχιτεκτονικής σύνθεσης


         και έρχομαι εγώ να ρωτήσω
             Πως είναι δυνατον να εξεταστώ σε μάθημα οπου αξιολογείται η ποιότητα της αρχιτεκτονικής συνθεσης καθως  οι αποφάσεις για τη σύνθεση,πρέπει να παρθούν σε 5-10-15 λεπτα ωστε να σχεδιαστει η αρχιτεκτονικη   κάτοψη και έπειτα όλα τα άλλα.

             Από την άλλη καλύτερα θα ήταν να μην ανοίξω το θέμα της υποκειμενικότητας στην κρίση του μαθήματος
     αντιλαμβάνομαι την φύση του μαθήματος και το κατανοώ.

 Έχετε πάρει το μάθημα?
 αν ναι τι έχετε να πείτε για τα παραπάνω?

               αναφέρθηκα αποκλειστικα στο συγκεκριμενο μάθημα γιατί με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η άποψη σας σε αυτή τη φάση
               και την περιμένω...
 

Αγαπητέ gio_ko,το συγκεκριμένο μάθημα δεν το έχω πάρει αυτό το εξάμηνο αλλά από αυτά που
ακούω από αυτούς που το έχουν πάρει.μπορώ να πω ότι έχεις δίκιο σε όλα αυτα που λές.
Το να εξεταστείς σε μιας τέτοιας σοβαρότητας μάθημα μέσα σε 10-15 λεπτά είναι...αντικανονικό.
Απλά πιστευω ότι ο συγκεκριμένος καθηγητής σου,θέλει να σου δείξει ότι σαν δομικός,
εκτός από σωστές,πρέπει να παίρνεις και γρήγορες αποφάσεις εαν θέλεις να θεωρείσαι καλός σε αυτό που
μαθαίνεις να ασκείς.

Γενικά έχω καταλάβει κάτι από ορισμένους καθηγητές,ότι μπορεί να δείχνουν στριμένοι και απαιτητικοί
αλλά στην πραγματικότητα αυτό που θέλουν να μας περάσουν είναι οτι πρέπει να έχουμε και χαρακτήρα εκτός από γνώσεις.
Όλοι αυτοί οι καθηγητές να είσαι σίγουρος ότι μόλις δουν ότι προσπαθείς,άσχετα με το αν τα καταφέρνεις η όχι,θα
εκτιμήσουν αυτή σου την προσπάθεια και θα σε περάσουν στα μαθήματα που έχεις...
ΟΛΟΙ έτσι λειτουργούν.Είναι περισσότερο θέμα χαρακτήρα και ψυχολογίας δηλαδή παρά οτιδήποτε άλλο.
Δείξε ότι μπορείς να το χειριστείς το θέμα και δείξε οτι αντιμετωπίζεις θερμά το μαθημά του και όλα θα πάνε καλά!
Αυτά!  ;)
Τελευταία τροποποίηση: 14 Δεκεμβρίου 2007, 16:19 από Vegeta Καταγράφηκε

gio_ko
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 36
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #8 - 15 Δεκεμβρίου 2007, 01:51
0

-Όντώς φίλε Vegeta συμφωνώ μαζί σου στο θέμα των καθηγητών.Συγκεκριμένα ο Παυλίδης με τον οποίο έχω το μάθημα ανήκει στην κατηγορία αυτη των καθηγητων που σε προκαλούν να ασχοληθείς και τελικά να κάτσεις να βρείς λύσεις και να μαθεις.

           Στο συγκεκριμένο μάθημα προβλημα δεν είναι οι καθηγητές αλλά το μαθημα από την φύση του(υποκειμενικότητα και προσωπικό γούστο σε μεγάλο βαθμο)
            Αnyway,γνωρίζει κανείς πως είναι χωρισμένα τα τμήματα για τους φοιτητές που πρόκειται να γράψουν στο εργαστήριο ΑΝΤΟΧΗ????-τετάρτη 19-12?
Καταγράφηκε
Vegeta
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 147
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

I'm back...for GOOD.

Άντρας
Απάντηση #9 - 15 Δεκεμβρίου 2007, 02:09
0

Αnyway,γνωρίζει κανείς πως είναι χωρισμένα τα τμήματα για τους φοιτητές που πρόκειται να γράψουν στο εργαστήριο ΑΝΤΟΧΗ????-τετάρτη 19-12?
Πώς ειναι χωρισμένα τα τμήματα;
Χωρίζονται τα τμήματα;
Και αν ναί,σε ποιές κατηγορίες φίλε μου;
Η μήπως εννοείς τι ώρες γράφουν τα τμήματα και δεν κατάλαβα εγώ;
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 6   Πάνω
Εκτύπωση