Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 17:46

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 94
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 68
Σύνολο: 68

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Κάτω
Εκτύπωση
for(i=0,j=strlen(s)-1;i<j;i++,j--).....!!!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 13857 φορές.
Logan_231_2009
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 170
Θετικοί ψήφοι: +17

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #10 - 11 Μαΐου 2009, 13:21
0

Να πω επίσης πως ναι μεν αυτό του είδος προγραμματισμού τείνει να εκείψει, όμως τι γίνεται με τους ενσωματωμένους υπολογιστές των αυτοκινήτων που κάνουν διάφορους ελέγχους, ή σε ένα σωρό άλλα πράγματα της καθημερινότητας; εκεί μήπως θα πρέπει να αναπτυχθεί αυτό το είδος, γιατί οι επεξεργαστές σε έναν μικρουπολογιστή αυτοκινήτου δεν έχουν τις τρελές ταχύτητες των συμερινών...;
Καταγράφηκε

Με ένα τραγούδι να κάνουμε δική μας, τη μικρή ζωή μας
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #11 - 11 Μαΐου 2009, 14:13
0

Προσωπικά μ' αρέσει να γράφω κώδικα που να μπορεί να τον διαβάσει πρώτα απ' όλα άνθρωπος και μετά μηχανή. Έχει περισσότερα πλεονεκτήματα να μπορείς εύκολα να κατανοήσεις τον κώδικά σου από το να κερδίσεις 0,05% σε ταχύτητα. Εκτός αυτού είναι απίστευτα δύσκολο το debugging με τέτοιας μορφής κώδικα. Φανταστείτε να σας βγάζει σφάλμα σε μια γραμμή που εκτελεί 10 διαφορετικά πράγματα!
Καταγράφηκε
xXxMagiciaNxXx
Επισκέπτης
Απάντηση #12 - 12 Μαΐου 2009, 22:17
0

 αποψη μου για τον συμπαγη προγραμματισμο ειναι εντελως >>καθετη!

Δεν υπαρχει κανενας λόγος κ καμια ουσια στο να κανουμε τα πργραμματα μας δυσνοητα ,

εκτος από το να αποσπασουμε την προσοχη απο καποιους εκπλήσοντας τους (Διοτι κακα τα ψεματα αλλα η αληθεια ειναι οτι ΕΙΝΑΙ δυσνοητος.)

Οσο για τους κυκλους που εγνε αναφορα πριν δεν εχει να κανει με το κομματι κωδικα που γραφουμε.

Ο compiler θα διαβασει τις εντολες σε >ανθρωπινη μορφη< (υψηλη γλωσσα επιπεδου 1ο εξαμηνο) αλλα στην ουσια θα κανει ακριβως

Τα ΙΔΙΑ πραγματα ωστε να καταληξει στο αποτελεσμα με τις οδηγιες που του δινουμε...Οποτε τι ειχαμε τι χασαμε..

Θελω να πω μπορει να φαινεται μικρο στο ματι κατι αλλα στην πραγματικοτητα αλλαζουν τα πραγματα οταν το διαβαζει ο υπολογιστης μας..

Λοιπον σας ρωταω λοιπον ποιο ειναι το νοημα..Για μενα δεν θα επρεπε καν να γινεται συζητηση για κατι τετοιο..


Υπαρχουν πολυ ωραια εργαλεια καινουρια,συγχρονα ο κομσος πηγαινει μπροστα ο κωδικας γινεται πιο κατανοητος και εμεις θα το τραβαμε πισω?


Κ ποιος ο λογος?Και να ενα απτο παραδειγμα ευκολιας:Οσοι εχουν ασχοληθει με c# θα παρατηρησουν οτι οχι μονο δεν εχει γινει ποιο απλως ο

τροπος συγγραφης κωδικα αλλα εχουν εξαλειφθει και οι δεικτες ενα κομματι λιγο εως πολυ δυνσοητο.Ολα στηριζονται σε αντικειμενα.

ΜΗΝ κανετε τα ευκολα πραγματα δυσκολα γιατι και το δυσκολα θα γινουν δυσκολοτερα 
Καταγράφηκε
Logan_231_2009
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 170
Θετικοί ψήφοι: +17

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #13 - 12 Μαΐου 2009, 22:25
0

To: "Για μενα δεν θα επρεπε καν να γινεται συζητηση για κατι τετοιο..", ξέρεις ότι δεν υφίσταται, προσωπικά είμαι 3ο εξάμηνο, έχω πολλά να μάθω ακόμη, όπως και πολλοί άλλοι, άλλωστε γι' αυτό και ρωτάμε, μην μας αποπαίρνεις λοιπόν. :-[
Καταγράφηκε

Με ένα τραγούδι να κάνουμε δική μας, τη μικρή ζωή μας
xXxMagiciaNxXx
Επισκέπτης
Απάντηση #14 - 12 Μαΐου 2009, 22:33
0

Δεν αποπαιρνω κανεναν.Δεν ειμε ουτε η μαμα κανενος η κατι τετοιο.Οποτε "no offence taken".

Κοιτα ακομη καλυτερα που εισαι μικρο εξαμηνο  ;D

Ενα παραπανω..Δηλαδη τι ? Θα αρχισουμε μηπως και να μιλαμε στον υπολογιστη μας με μηδεν και ενα ?!?!?

Για να ειναι ποιο γρηγορη η επικοινωνια ?

ΟΧΙ..Εδω ολοκληρη ANSI κανει θαυματα.Σαν προγραμματιστες δινουμε μεν βαση στο γεγονος να γινει το προγραμμα μας ελαφρυ αλλα οταν μας

πιεζει ο χρονος κοιταμε να τον εξαντλησουμε αυτον (το χρονο) σκεπτομενει στο πως να κανουμε ενα ωραιο σταθερο προγραμμα user friendly

και οχι στο πως να μιλαμε στον υπολογιστη μας αλαμπουρνεζικα(Βλ. Αλαμπουρνια)


Αποψη μου οτι αυτο ειναι προγραμματιστικο "βιτσιο"  X-[
Καταγράφηκε
xXxMagiciaNxXx
Επισκέπτης
Απάντηση #15 - 12 Μαΐου 2009, 22:34
0

Σκεπτομενοι με "οι" απο κεκτημενη ταχυτητα ... :emo:
Καταγράφηκε
flash me
*
Μηνύματα: 45
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #16 - 12 Μαΐου 2009, 22:39
0

Κύριε Magician..
Ομορφα και τα .pdf, καλοι και οι εκτυπωτες..  μα αλλη χαρη το μολυβι, η ξυστρα κι η γομμα !
Δε τίθεται θέμα πρακτικότητας, μα αισθητικής και υποκειμενικοτητας πιο γενικευμενα.
Πέρα απο τα "τρώω" "πίνω" και "βγάζω χρήμα"     υφίστανται έννοιες όπως "αρέσκομαι"  "προτιμώ"  κτλ.
τι λες ?   :)
Καταγράφηκε

[/br][/br]::salta kraj
xXxMagiciaNxXx
Επισκέπτης
Απάντηση #17 - 12 Μαΐου 2009, 22:46
0

Σιγουρα αν θες να μου πεις οτι ηρθες εσυ και αλλα χιλιαδες ατομα στο τετι για να κανετε το χομπι σας πολυ ωραια..

Καλυτερα και για μας που θελουμε να κανουμε τι δουλεια μας και να ταισουμε καποια στοματα.

Δεν παω κοντρα στο κατεστημενο απλως το ακουλουθω.


Μου φαινεται πως πρεπει να ωριμασουμε λιγο και να ανοιξουμε κανα builder παρα να κανουμε τετοιες συζητησεις --καλα δεν λεω μια χαρα εινε--- γιατι ΚΑΙ δεν καταληγουν πουθενα ,οταν το καταλαβουμε αυτο ελπιζω μην ειναι αργα.
Με εκτιμηση
Τι λες?
Καταγράφηκε
Logan_231_2009
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 170
Θετικοί ψήφοι: +17

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #18 - 12 Μαΐου 2009, 22:54
0

Ε λοιπόν εγώ ήρθα για να κάνω το χόμπι μου δουλειά και ίσως γι' αυτό θα πετύχω, όπως και πολλοί άλλοι, γι' αυτό μην πέφτεις από τα σύνvεφα με αυτό που λέει ο flash me, επίσης εκτός από παντογνώστης, μάλλον είσαι και μέντιουμ αφού λες εκ' των προτέρων ότι οι συζητήσεις μας δεν καταλήγουν πουθενά (τότε γιατί μπαίνεις στο forum?). Τέλος το "κατεστημένο" δεν έχει θέση σε μία εκπαιδευτική κοινότητα (είτε αυτή λέγεται forum, είτε Τ.Ε.Ι ή όπως άλλως θέλεις, σε μία τέτοια κοινότητα θέση έχουν οι αμφισβητήσεις, οι αντιπαραθέσεις, οι διαξιφισμοί προκειμένου να εξελιχθεί η γνώση, να αναμειχθούν οι απόψεις και να προκύψει το τελικό αποτέλεσμα δουλειά=βγάζω το ψωμί μου=ζω====!
Καταγράφηκε

Με ένα τραγούδι να κάνουμε δική μας, τη μικρή ζωή μας
Logan_231_2009
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 170
Θετικοί ψήφοι: +17

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #19 - 12 Μαΐου 2009, 22:56
0

Και επίσης εκτός από ένα user friendly δεν μας είπες και τίποτα άλλο...
Καταγράφηκε

Με ένα τραγούδι να κάνουμε δική μας, τη μικρή ζωή μας
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Πάνω
Εκτύπωση