Νέα:
Κυριακή 26 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
26 Μαΐου 2024, 14:34

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 57
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 38
Σύνολο: 38

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδος Φοιτητικές ομάδες Αναβάθμιση icd.teiser.gr Γιατι να ειναι τοσο αθλια η σελιδα του τμηματος της πληροφορικης??
Σελίδες: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Κάτω
Εκτύπωση
Γιατι να ειναι τοσο αθλια η σελιδα του τμηματος της πληροφορικης??
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 32025 φορές.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #40 - 10 Μαΐου 2009, 00:47
0

lafs, για μία και μόνο φορά, μπορείς να εκφράσεις τις απόψεις χωρίς να συμπεριφερθείς περιφρονητικά προς τους υπόλοιπους χρήστες; Η ενέργειά σου και μόνο να ποστάρεις σύνδεσμο και να εκφράσεις την άποψη σου σε άλλο τόκιπ, εμένα μου δείχνει ότι με θεωρείς κατώτερο. Δηλαδή, τι πρέπει, να γίνουμε μέλη της κοινότητάς σου για να μας μιλήσεις στα ίσια;
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #41 - 10 Μαΐου 2009, 02:45
0

... περιφρονητικά προς τους υπόλοιπους χρήστες; ...

Κοίταξε λίγο από την αρχή του τόπικ, ποιος ξεκίνησε την λογομαχία? Ουδέν σχόλιο...

... εμένα μου δείχνει ότι με θεωρείς κατώτερο ...

Όχι δεν το πιστεύω αυτό. Δεν έχω τέτοιο σκοπό.

... μέλη της κοινότητάς σου ...

Δεν κατέχω καμμία κοινότητα, η κοινότητα ανήκει σε όλους. Άλλοι επιδιώκουν πρωτείο και εξετάζουν κάθε έναν που επιθυμεί να συμμετάσχει...

Όσοι έχουν μάτια, ας βλέπουν.

Υ.Σ: Τέρμα αυτού του είδους οι δηλώσεις, είναι βαρετές.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #42 - 10 Μαΐου 2009, 05:37
0

Παρακαλώ διαβάστε (Επιστημονική Κοινότητα Φοιτητών).

 Σορυ, αλλα διαβάζοντας αυτό: Σκέφτομαι να ξεκινήσω την ανάπτυξη του. Όσοι επιθυμούν να συμμετάσχουν μαζί μου ας με ενημερώσουν. Πιο συγκεκριμένα θα αναπτύξω ένα σύστημα διαχείρισης περιεχομένου το οποίο θα υποστηρίζεται από PHP και MySQL. Επίσης θα χρησιμοποιήσουμε το πακέτο PEAR για την υποστήριξη των Templates, κ.α.
Ξεκινώ την ανάπτυξη του και αναμένω την συμμετοχή σας.

 Σημαίνει οτι εχεις πάρει ηδη τις αποφάσεις σου και απλώς ζητάς βοηθεια από άλλους. Τον τρόπο που θα γίνει η ιστοσελίδα τον εχεις ήδη προαποφασίσει.. Αρα δεν μπορεί να μας λες οτι δεν πήρες απο μονος σου την πρωτοβουλία και τη θέση αυτου που παίρνει τις αποφασεις.

 Επίσης γιατί θα πρέπει να γίνει μέσω της Επιστημονικής κοινότητας των φοιτητών;;

Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
differentreality
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 602
Θετικοί ψήφοι: +20

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #43 - 10 Μαΐου 2009, 10:16
0

Είναι γνωστό ότι όταν με πνίγει το δίκιο δεν κάθομαι να το φιλοσοφήσω ιδαίτερα για το πώς θα εκφραστώ, δεν προσέβαλα κανέναν, απλώς είπα τα πράγματα ακριβώς όπως μου ήρθαν, ο Chrisp όμως νομίζω ότι εξέφρασε την κατάσταση πολύ όμορφα κι ωραία και ήρεμα.

Και στην τελική θα μπορούσε η σελίδα να γίνει στα πλαίσια της επιστημονικής κοινότητας - και δε θα μπω σε λεπτομέριες για το πως υπάρχουν πολλά πράγματα που θα μπορούσατε ήδη να κάνετε ως μια τέτοια κοινότητα και δεν κάνετε παρ' όλου που σας έχουν δοθεί οι ιδέες. 

Πάντως τώρα αρχίζω να πιστεύω ότι με αυτή την αντιμετώπιση από μεριά σου δε νομίζω ότι μπορεί να υπάρχει καλή συνεργασία.

Και για να μη λέμε ό,τι βλακεία μας κατεβαίνει από το μυαλό, όταν άκουσα κ έμαθα για την επιστημονική κοινότητα ήμουν από τα 5 πρώτα άτομα που δήλωσαν ενδιαφέρον, συγγνώμη που δεν μπορώ όμως να είμαι σε 2 χώρες την ίδια στιγμή και ενώ ήμουν Γερμανία δεν μπορούσα να παρευρεθώ στα meetings, για τα οποία ζήτησα πάνω από μια φορά να γίνονται με live streaming ή έστω μια συνδιάσκεψη στο skype ώστε να μπορώ να συμμετέχω.

multidanze θα ακουστεί τώρα κάπως αυτό που θα πω, αλλά anyway, νομίζω ότι ο κ. Παπατσώρης έχει πολλές υποχρεώσεις καθώς επίσης ότι έχει και εμπειρία για ομάδες που δουλεύουν ομαδικά και οργανωμένα και πειθαρχημένα - κάτι που εμείς καλώς ή κακώς δεν είμαστε και δεν κάνουμε - εμείς εννοώ οι φοιτητές του ΤΕΙ μας.   Οπότε έχω τις αμφιβολίες μου για το κατά πόσο θα πετύχει. 

In any case πάντως η δημιουργία μιας τέτοιας σελίδας μπορεί να αποτελέσει και μια βοήθεια για παιδιά που ενδιαφέρονται για το μάθημα προγραμματιστικών εφαρμογών και γενικά μέσα από τη δημιουργία νομίζω ότι πρέπει να προωθηθεί το πώς θα μάθουν όλοι πώς να κάνουν αυτά που θα γίνουν κι όχι απλά ο καθένας να κάνει το κομμάτι του και να γνωρίζει μόνο αυτό καλά. 

Και αφού κάνουμε κάτι καλό όπως προείπα έχω κάποιες ιδέες για το πως μπορούμε να το προωθήσουμε.
Αλλά ΑΦΟΥ γίνει η σελίδα, είναι ανούσιο διαφορετικά!

Και θα μ' άρεζε κι εμένα να μην έχουμε διαφωνίες αλλά το να είσαι ενεργητικό φοιτητής δεν είναι αρκετό αν θέλεις νακάνεις πράγματα μόνος σου.  Το να μπορείς να συντονίζεις άτομα είναι ένα πράγμα, το να αποφασίζεις να κάνεις μόνος σου και να λες όποιον θέλει ν' ακολουθήσει απλά δεν είναι στο πνεύμα ομαδικής εργασίας, κατά την ταπεινή μου γνώμη. 
Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #44 - 10 Μαΐου 2009, 13:40
0

Δεν κατέχω καμμία κοινότητα, η κοινότητα ανήκει σε όλους. Άλλοι επιδιώκουν πρωτείο και εξετάζουν κάθε έναν που επιθυμεί να συμμετάσχει...
Τότε ο επόμενος που θα μιλήσει για την "Επιστημονική Κοινότητα Φοιτητών" ας μην είσαι πάλι εσύ.

Τέρμα κι από 'μένα.
Καταγράφηκε
toreador
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 413
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The night is still young, let us joy...

Απάντηση #45 - 10 Μαΐου 2009, 16:43
0

διαβάζοντας όλα αυτά, κάτι μ λέει οτι αυτό θα είναι και το τέλος της ιδέας δημιουργίας ομάδας για την δημιουργεία της σελίδας :S
Καταγράφηκε
differentreality
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 602
Θετικοί ψήφοι: +20

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #46 - 10 Μαΐου 2009, 17:20
0

Δε θα το λεγα... Αν υπάρχουν άτομα που ενδιαφέρονται κι αν δε γίνει κάτι αξιόλογο από μεριά οποιουδήποτε άλλου έχει δηλώσει σε οποιονδήποτε άλλον ενδιαφέρον για να κάνει το ίδιο, μπορούμε κάλλιστα να το κάνουμε!
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #47 - 10 Μαΐου 2009, 22:23
0

... Τον τρόπο που θα γίνει η ιστοσελίδα τον εχεις ήδη προαποφασίσει ...

Δεν έχω αποφασίσει το πως θα αναπτυχθεί. Έχω αποφασίσει απλώς για τα εργαλεία που θα χρησιμοποιήσουμε.

Επίσης γιατί θα πρέπει να γίνει μέσω της Επιστημονικής κοινότητας των φοιτητών;;

Για πολλούς λόγους.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #48 - 10 Μαΐου 2009, 22:25
0

Τότε ο επόμενος που θα μιλήσει για την "Επιστημονική Κοινότητα Φοιτητών" ας μην είσαι πάλι εσύ.

Τέρμα κι από 'μένα.

Άκυρο φίλε μου.

Δεν είμαστε πολιτικό κόμμα αλλά ομάδα.

Η ομάδα δεν μου ανήκει και για αυτό μπορώ να μιλάω για αυτήν.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #49 - 10 Μαΐου 2009, 23:22
0

... Τον τρόπο που θα γίνει η ιστοσελίδα τον εχεις ήδη προαποφασίσει ...

Δεν έχω αποφασίσει το πως θα αναπτυχθεί. Έχω αποφασίσει απλώς για τα εργαλεία που θα χρησιμοποιήσουμε.

 Το ιδιο ειναι.
Επίσης γιατί θα πρέπει να γίνει μέσω της Επιστημονικής κοινότητας των φοιτητών;;

Για πολλούς λόγους.
Σαφεστατος.
Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
Σελίδες: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Πάνω
Εκτύπωση