Νέα:
Παρασκευή 3 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
03 Μαΐου 2024, 18:28

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 60
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 35
Σύνολο: 35

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 7   Κάτω
Εκτύπωση
Έργα της forthnet
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 22797 φορές.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
21 Νοεμβρίου 2007, 17:28
0

Σήμερα η forthnet έσκαψε τον δρόμο μπροστά από το σπίτι μου και πέρασε οπτικές ίνες. Αναρωτιέμαι, τόσο εύκολα μπορεί μια εταιρία να πάρει άδεια για να σκάψει ολόκληρη πόλη; Και τι θα γίνει αν αύριο θελήσουν και οι υπόλοιπες εταιρίες να κάνουν το ίδιο; Αυτή τη στιγμή στις Σέρρες σκάβουν για τηλέφωνο, φυσικό αέριο, τηλεθέρμανση και δε συμμαζεύεται... Όποιος θέλει παίρνει φτυάρι και σκάβει!
Το άλλο πάλι! Δεν έχω ξαναδεί με ποιον τρόπο γίνεται εγκατάσταση οπτικών ινών, αλλά το να τραβάς με φορτηγό τα καλώδια, εντός τις τρύπας, και για απόσταση μεγαλύτερη των 150 μέτρων δε νομίζω να είναι η πιο ενδεδειγμένη διαδικασία. Σε μια στιγμή να φανταστείτε, το καλώδιο "φράκαρε" μέσα στη τρύπα και ο μουγκός αλλοδαπός εργάτης που βρισκόταν από πάνω, πάλευε στη νοηματική να τους πει να σταματήσουν!
Τελευταία τροποποίηση: 21 Νοεμβρίου 2007, 19:45 από Sermac Καταγράφηκε
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #1 - 21 Νοεμβρίου 2007, 19:49
0

Εδω ειναι Σερρες αγορι μου! χαλαρωσε ...δεν ειναι τυχαιο οτι δεν υπαρχει κομωδια η σειρα γελιου που να μην εχει και μια αναφορα σε αυτην την περιεργη πολη.
Η τηλεθερμανση ξεκινησε αλλα στα συμβολαια εγραψαν οτι για να προχωρησει το εργο θα πρεπει να ολοκληρονονται τα κομματια,αυτη τη στιγμη εχουν ξεχαρβαλωσει ολους τους δρομους της πολης,κανενα ελεγχος! οτι θελει ο καθενας κανει !Και επιπλεο εχουν το θρασος να βριζουν και τους οδηγους επειδη τους ενοχλουν!!!!!!!!
Σκαβουν παντου,γεμισαμε σκονη και χωμα.Φωναζουν οι κατατηματαρχες φωναζουν ολοι αλλα...

Οσο για τις οπτικες ινες...ναι θα μπουν αλλα...οι ταχυτητες που υποσχονται ειναι ουτοπια

Ειναι η μοναδικη πολη που τα ταξι τα εχουν κανει πλακακια με τα λεωφορεια !Δεν εχει λεοφωρειο για τα τρενα!!!

Φτιαξανε ποδηλατοδρομο πως!!!???? απλα κανωντας 2 γραμμεςμε διαφορετικο χρωμα!! αλλα τιποτα δεν αλλαξε...ολοι παρκαρουν παλι κανονικα.

Εδω καποιος τους ειχε τα ξει οτι αν βγει θα κανει ουρανοξυστη!!!   

Μεχρι το καλοκαιρι δεν θα εχει μεινει κανενας δρομος
Τελευταία τροποποίηση: 21 Νοεμβρίου 2007, 19:51 από Thanos.k Καταγράφηκε
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #2 - 21 Νοεμβρίου 2007, 20:36
0

A. Προωθουν τις πωλησεις των Τζιπ συμβατικο αυτοκινητο πλεον δεν μπορει να κινηθει στην πολη.
Β. Δεν φτανει που εχουμε ADSL που υπολειτουργει θελετε και οπτικες ινες.
Γ. Ο ποδηλατοδρομος μας μαρανε.
Δ. Ενας υποψηφιος δημαρχος ειχε πει οτι θα εκανε μελετη για να γινει υπογειος!!! δρομος στην πλατεια εμποριου.
Ε. Τι σας φταινε ρε οι λακουβες δεν σας αρεσει να ξυπνατε με ηχο απο κομπρεσερ και κορναρισματα;
Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
nastycat
Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής
*
Μηνύματα: 888
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 22 Νοεμβρίου 2007, 00:15
0

Eδω ρε παιδια τα εμποδια και καλα που εβαλαν στους ποδηλατροδρομους αποδειχτηκαν μπανανοφλουδες γιατι τα αυτοκινητα τα εχουν πατησει .Και εγω που εχω ποδηλατο αρχικα χαρικα αλλα τελικα αποδειχτηκε φουσκα  και σε αυτο που λε με τους ταξιτζηδες οντος πρεπει να τα εχουν κανει πλακια και ορισμενοι ταξιτζηδες τσιμπανε τις τιμες οταν βρεχει οπως εγινε οταν ηρθα την κυριακη διαδρομη απ το σταθμο μεχρι πυροσβεστικη με ζητησε 4 ευρω ??? ???
Και επισεις πιστευω οτι η Σερρες ειναι μια απο τις λιγες πολεις της Ελλαδας που το εισητηριο για εμας εχει 1 ευρω ΕΛΕΟΣ.........

Τωρα για το internet αν με τετοιο τροπο βαζουν τις οπτικες ινες καλα μετα λενε γιατι δεν υπαρχουν καλες ταχυτητες
Καταγράφηκε

Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #4 - 22 Νοεμβρίου 2007, 17:49
0

η κατασταση σε αυτη τη πολη ειναι τραγικη!!! γενικα μιλαω και πολλα πραγματα δεν θα θελατε να τα πω γιατι δεν θ αξαναπαραγγελνατε ποτε απο εξω πχ.
ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΥς ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΑΣΥΣΤΟΛΑ και γιαυτο καποια στιγμη θα πληρωσουν οι Σερρες.
Οι φοιτητες την κρατανε ορθια.Αλλιως...
Χαρηκαν οι ασχετοβλαχοι-επειδη μας εκαναν ποδηλατοδρομο μαλιστα εκαναν και μελετη 3-4000 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ετσι ακουσα και απο καλη πηγη.ΝΤΟΠΗ ΤΟΥΣ

Α για το κυκλοφοριακο τα πρωσορυνα μετρα τα εκαναν με μελετη κοστους 10.000 ευρω το ειπαν τα καναλια και το ξαναειπαν...αλλα κανεις δεν ενδιαφερετε.

οσο για τα λεωφορει....... ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΕΜΜΑ ΤΗΣ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑΣ των Σερρων.Ανεπιτρεπτα υψηλο αλλα εαν οι τοπικοι αρχοντες τα παιρνουν η δεν ξερω και γω τι αλλο γινεται εμεις δε μπορουμε να κανουμε τιποτα.

Το τι αναπνεουμε απο αυτη τη σκονη το σκεφτηκε κανεις?....
Καταγράφηκε
riffmaster
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 367
Θετικοί ψήφοι: +234

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #5 - 22 Νοεμβρίου 2007, 21:06
0

Τι περιμένατε δηλαδή ρε παιδιά; Να διορθωθεί κάτι;
Το λάθος ξεκινάει από 'μας τους ίδιους.

Αυτό που κάνει ο κάθε Έλληνας δηλαδή, ρίχνει το φταίξιμο κατευθείαν στους άλλους. Μπορεί όντως έτσι να είναι, αλλά αν τα πράγματα θέλουμε ν' αλλάξουν πρέπει να προσπαθήσουμε εμείς και όχι να περιμένουμε απ' τους άλλους.

Κατά την γνώμη μου ο Έλληνας δεν έχει μάθει να δρα συλλογικά. Οι περισσότεροι ούτε γνωρίζουν, ούτε ενημερώνονται, ούτε είναι μέλη καποιου συλλόγου.
Πέρα απ' αυτό, το μεγαλύτερο λάθος στην Ελλάδα είναι η οπτική γωνία.

Παράδειγμα :

Στη Γερμανία περνάει κάποιος με κόκκινο ένα φανάρι.
Μετά από δυο λεπτά εμφανίζεται η αστυνομία απο πίσω του, τον σταματάει και τον γράφει.
Πως το μάθανε; Πέρα απ' τις κάμερες και όλα τα συστήματα που μπορεί να χρησιμοποιεί η γερμανική αστυνομία, είναι επίσης πολύ πιθανόν κάποιος να πήρε τηλέφωνο και να τον κατήγγειλε. -Νομοταγής/Υπεύθυνος Πολίτης-

Στην Ελλάδα περνάει κάποιος με κόκκινο ένα φανάρι.
Μετά από δυο λεπτά εμφανίζεται η αστυνομία απο πίσω του, τον σταματάει και τον γράφει.
Πως το μάθανε;
Κάποιος πήρε τηλέφωνο και τον κατήγγειλε. -Ρουφιάνος-

Βέβαια αν κάποιος έπαιρνε τηλέφωνο στην αστυνομία για κάτι τέτοιο θα τον διαολόστελνε ο "αστυνομικός" και θα του το 'κλεινε στα μούτρα... Τι άλλο να πεις. Δύσκολα θα πάμε μπροστά.
Μισθοί πείνας και τιμές για λόρδους. Γιατροί, δικηγόροι, δικαστές, αστυνομικοί, πολιτικοί κοιτάνε ν' αρπάξουνε απ' όπου βρούνε. Που να πας μπροστά μετα;

Γι' αυτό κανονικά, άμα βλέπετε αμάξια παρκαρισμένα στον ποδηλατόδρομο να παιρνετε τις πινακίδες τους.  Αμα πάρετε 1, 2, 3, 10 φορές στην αστυνομία στο τέλος θα τους διώξουνε.
Άλλη όρεξη δεν είχαμε θα μου πείτε. Ε τότε μη παραπονιέστε και από πάνω. Μόνοι σας τα τραβάτε.

Εδώ στο ΤΕΙ μας κάνανε 10 θέσεις για άτομα με ειδικές ανάγκες και πάνε όλοι οι ανεπρόκοποι και παρκάρουνε εκεί. Δε ντρέπονται λίγο.  >:(
Τελευταία τροποποίηση: 22 Νοεμβρίου 2007, 21:09 από riffmaster Καταγράφηκε

☻/ This is Bob, copy & paste him
/▌ on every comment you see
/ \ so he can take over teiserron
nastycat
Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής
*
Μηνύματα: 888
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #6 - 22 Νοεμβρίου 2007, 23:44
0

Δεν πειρα τηλ νομιζεις? Και 1 και 2 και 3 και 10013 αλλα ξερεις τι μου ειπανε στο τελος? ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΤΩΝ ΣΕΡΡΩΝ ακου απαντηση .
Και να σας πω κατι για τα λεωφορια επειδη ειμαι απο κομοτηνη [εκει τα λεοφωρια ειναι τζαμπα για τους φοιτητες ΠΩΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ θα πει καπιος? μα ετσι ειναι][ ικαι αν καθισεις και υπολογιζεις ποσα σου φευγουν πανω απο 20 την βδομαδα] Τελος παντον αυτοι ειμαστε και ετσι θα μεινουμε


Καταγράφηκε

Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #7 - 23 Νοεμβρίου 2007, 01:17
0

Έτσι έτσι....να μας χαιρόμαστε λοιπόν. ;D
Καταγράφηκε
B0neTruper
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 147
Θετικοί ψήφοι: +5

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Password Sanity doublecheck

Άντρας WWW
Απάντηση #8 - 23 Νοεμβρίου 2007, 06:35
0

Καταγράφηκε

Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #9 - 25 Νοεμβρίου 2007, 15:21
0

Μα δεν υπαρχει συλλογικος σεβασμος!Δεν ειναι αναγκη να ειμαι σε κανενα συλλογο,αν εχω παρει τη σωστη παιδεια θα κανω παντα το σωστο,δεν θα κλεψω,θα διαχειριζομαι σωστα,θα ποναω τα χρηματα των πολιτων.Θα αισθανομαι καποια εθυνη.Θα αισθανομαι οτι πρεπει η χωρα μου να παει μπροστα αλλα με συλλογικη προσπαθεια για τα παιδια μου για ενα καλυτερο  μελλον.Εδω καινε την σημαια και δεν τρεχει τιποτα μωρε! Καταστρεψαν ολοκληρο σχολειο διαμαντι στην αθηνα και ,δεν τρεχει τιποτα ...,κατεστρεψαν τα δαση και παλι δεν τρεχει τιποτα.... Γενικα δεν τρεχει τιποτα.Ο καθενας ειμαστε για τον εαυτουλι του εγω αυτο ξερω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 7   Πάνω
Εκτύπωση