Shoutbox!

Τελευταίο 15 Φωνές:

maraki7

07 Νοέμβριος 2017, 22:32

tzibo

07 Νοέμβριος 2017, 18:58
Αύριο τα μαθήματα γίνονται κανονικά;

arxa

20 Οκτώβριος 2017, 13:46
Οι ημερομηνίες ορκωμοσίας του Τμ. Μηχανικών Πληροφορικής είναι συγκεκριμένες; Ξέρουμε ποιες είναι; Ευχαριστώ!

Garazieris

17 Οκτώβριος 2017, 22:07
καλησπερα...για τεχνολογιες διαδικτυου εργαστηριο τι ισχυει για τους παρατηρητες δλδ πως ειναι η εξεταση?

Tronald

29 Σεπτέμβριος 2017, 21:25
σας εχω πρίξει στις ερωτήσεις το γνωρίζω, συγνώμη.

Tronald

29 Σεπτέμβριος 2017, 21:24
γνωρίζει κανείς πότε συνήθως κάνει η γραμματεία έγκριση για το πάσο; και εαν ναι, να περιμένουμε ενημέρωση;

d3vi4n

27 Σεπτέμβριος 2017, 23:40
http://teiser.gr/icd/ μπαινεις εδω--> κατεβαζεις το προγραμμα (πανω δεξια) και βλεπεις το προγραμμα.

Dtoxic

27 Σεπτέμβριος 2017, 23:18
Ποιο ειναι το προγραμμα για εναν πρωτοετη σαν και εμενα στο τμημα πληροφορικης;;

Dtoxic

27 Σεπτέμβριος 2017, 23:08
χρειαζομαι*

Dtoxic

27 Σεπτέμβριος 2017, 23:08
Καλησπερα.
Πρωτοετης εδω και χρεαιζομε αμεση βοηθεια

alexandr0s

27 Σεπτέμβριος 2017, 22:00
ναι και ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

d3vi4n

27 Σεπτέμβριος 2017, 21:47
Fantazomai to Aem to vazeis ekei p pas na kaneis logariasmo gia prwti fora. An to sfalma sto petaei ekei pane grammateia

alexandr0s

27 Σεπτέμβριος 2017, 21:30
Καταχωρησης*

alexandr0s

27 Σεπτέμβριος 2017, 21:29
Βαζω το Α.Ε.Μ. και μου λεει σφαλμα εκχωρησης

d3vi4n

27 Σεπτέμβριος 2017, 21:24
Ti provlima akrivos file?

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
24 Νοέμβριος 2017, 05:39

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5150
  • Τελευταία: RIAKAL1905

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 86851
  • Σύνολο θεμάτων: 11539
  • Σε σύνδεση σήμερα: 69
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 635
  • (14 Νοέμβριος 2013, 23:43)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 27
Σύνολο: 27

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Αναφανδόν
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα Διαύγεια

Πρόσφατα

Καιρός

Μενού Λέσχης

Πρώτο πιάτο γεύματος

Ψαρόσουπα

Κυρίως πιάτο γεύματος

Σαρδέλα ψητλη με πατάτες φούρνου ή Γαλέος με σκορδαλιά

Συνοδευτικό γεύματος

Σαλάτα, Φρούτο και Γάλα

Κυρίως πιάτο δείπνου

Παστίτσιο ή Μακαρόνια με κιμά

Συνοδευτικό δείπνου

Σαλάτα, Φέτα και Γάλα

Πρώτο πιάτο γεύματος

Κρεατόσουπα

Κυρίως πιάτο γεύματος

Μπιφτέκι ή Σουτζουκάκια με πατάτες τηγανιτές

Συνοδευτικό γεύματος

Σαλάτα, Φέτα, Φρούτο και Κομπόστα

Κυρίως πιάτο δείπνου

Αγκινάρες αλά πολίτα ή Σπανακόρυζο

Συνοδευτικό δείπνου

Γλυκό, Φέτα και Φρούτο

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ
Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση Share on Facebook
Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό Περιγραφή μαθημάτων
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 361 φορές.
Constant87
*
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

08 Οκτώβριος 2017, 14:52
0

Γεια χαρα σε όλα τα μέλη. είμαι απόφοιτος του τμήματος Διοικησης Επιχειρήσεων. Θα ήθελα να ρωτησω εαν γνωρίζει κανεις εαν υπαρχει Αγγλικη περιγραφη των μαθημάτων του τμηματος.Εγω μπηκα στη σχολη το εαρινο του 2007. Μου ζητανε Αγγλικη περιγραφη για να κανω φάκελο για μεταπτυχιακό στο εξωτερικο. Επικοινώνησα με την γραμματεια και μου είπε οτι δεν υπαρχει Αγγλικη περιγραφή μονο Ελληνικη. Ευχαριστώ πολυ.
Καταγράφηκε
TeiSerron.gr
arxa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Θετικοί ψήφοι: +47

Άντρας
Απάντηση #1 - 09 Οκτώβριος 2017, 14:38
0

Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι ισχύει για το τμήμα σου, αλλα στο τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής για παράδειγμα έχουμε το παρακάτω έγγραφο (υπάρχει σύνδεσμος στην ιστοσελίδα), το οποίο συμβουλεύομαστε όταν θέλουμε να βρούμε τους Αγγλικές αντιστοιχίες των μαθημάτων μας.
http://informatics.teicm.gr/attachments/links/Diploma_Supplement_EN.pdf

Υποθέτω πως όλα τα τμήματα θα πρέπει να έχουν το δικό τους αντίστοιχο έγγραφο. Περίεργο που σου έδωσε τέτοια απάντηση η Γραμματεία, ειδικά από την στιγμή που είσαι και απόφοιτος. Θα σε συμβούλευα να απευθυνθείς σε κάποιο ανώτερο γραφείο ώστε να επιβεβαιώσεις αυτό που σου είπε η Γραμματεία.

Στην τελική απλά πλήρωσε ενα μεταφραστικό γραφείο να μεταφράσει την Αναλυτική Βαθμολογία σου στα Αγγλικά. Νομίζω αυτό θα εξυπηρετήσει τον σκοπό σου.

Στο δικό μας Τμήμα εάν έχουμε αποφοιτήσει, νομιζω μπορούμε να ζητήσουμε την Αγγλική έκδοση του Πτυχίου μας με περιγραφή μαθήμάτων κτλ..
Είχα χρειαστεί και εγώ περιγραφή των μαθημάτων μου στα Αγγλικά για την Πρακτική μου και απλά έκανα μια επίσημη μετάφραση της Αναλυτικής μου.

Καταγράφηκε
Constant87
*
Θετικοί ψήφοι: 0

Απάντηση #2 - 19 Οκτώβριος 2017, 12:12
0

Δυστηχως το παραρτημα διπλωματος δεν ειναι επαρκης. Μετα απο πολυ δυσκολία καταφερα να επικοινωνήσω με την προεδρο του τμηματος η οποια μου ειπε οτι περιγραφη μαθημάτων δεν δινεται ''ακομη''. Αυτο που γνωρίζω ειναι οτι σε πολλα ιδρύματα δίνεται η περιγραφη μαθημάτων καθώς για πολλα μεταπτυχιακά ζητειται η περιγραφη ωστε να μπορουν να αξιολογησουν τον υποψηφιο. Στο πανεπιστήμιο στη Δανία δεν πιστευανε οτι δεν δίνεται η περιγραφη μαυηματων.Το λυπηρο για εμενα πάντως ειναι οτι μετα απο τοσα χρονια που εχω τελειωσει τις σπουδες συγκρινοντας την βοηθεια και την αποκριση του τμηματος με το πανεπιστημιο στη Δανια που ενδιαφερομαι για μεταπτυχιακό οι υπηρεσιες της Γραμματειας εχουν μεινει στο ιδιο επιπεδο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση Share on Facebook

Χορηγοί:
Voxxed Days Thessalonikifoodmap.grserresLife.gr | Νο1 Ενημερωτικό Portal των Σερρών