Νέα:
Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2019

Shoutbox!

Τελευταίο 15 Φωνές:

maraki7

10 Οκτωβρίου 2019, 11:49
ΠΟΤΕ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ
? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Lix3n

18 Σεπτεμβρίου 2019, 12:13
 Παιζουν θεματα απο λειτουργικα 1 να τα εχει κανενας
?

vRiskys

16 Σεπτεμβρίου 2019, 22:56
Exei kaneis luseis apo psifiaka ?

oneiroitane

16 Σεπτεμβρίου 2019, 15:36
εχει κανεις σημειωσεις ΠΡΟΗΓΜΕΝΑ ΔΙΚΤΥΑ Η/Υ ? θελω να δω τι ειναι αυτο το νεο μαθημα

Sérmac

27 Αυγούστου 2019, 11:52

basketball

20 Αυγούστου 2019, 23:04
έλα πάμε για πτυχίο λέμεεεε

nabz0r

07 Αυγούστου 2019, 20:03
Εγώ είμαι αρκετά παλιός;

Sport_Billy

03 Αυγούστου 2019, 11:34
Yo!

synzeus

29 Ιουλίου 2019, 09:38
Όλοι ζούμε τελικά. Και γιατί να μην αναβαθμίσουμε την πτυχιάρα μας;

TabloMaxos

29 Ιουλίου 2019, 01:46
Τζα

spithash

28 Ιουλίου 2019, 19:45
Αγαπητοί πληροφορικάριοι και κυρίως Μηχανικοί Λογισμικού. Σας συστήνω να μην μπείτε στη διαδικασία πτυχίου πανεπιστημίου

synzeus

20 Ιουλίου 2019, 16:08
Ετοιμαζόμαστε να αναβαθμίσουμε το πτυχί μας! Χαχαχα

Sérmac

18 Ιουλίου 2019, 00:54
Ṗáşşẅôṝđ, riffmaster, synzeus?
Γύρισε το forum σε backup του 2009 και βλέπω τέτοια usernames;

synzeus

14 Ιουλίου 2019, 11:34
Καλημέρα τα παιδιά!

riffmaster

01 Ιουλίου 2019, 19:50
μια χαρά, τρώμε κρεμόπιτες και περνάμε τέλεια.

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
18 Οκτωβρίου 2019, 23:50

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5223
  • Τελευταία: stelioskpz

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 86990
  • Σύνολο θεμάτων: 11597
  • Σε σύνδεση σήμερα: 106
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 635
  • (14 Νοεμβρίου 2013, 23:43)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 64
Σύνολο: 64

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Καιρός

Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση
Μεταπτυχιακό Περιγραφή μαθημάτων
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 1995 φορές.
Constant87
*
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

08 Οκτωβρίου 2017, 14:52
0

Γεια χαρα σε όλα τα μέλη. είμαι απόφοιτος του τμήματος Διοικησης Επιχειρήσεων. Θα ήθελα να ρωτησω εαν γνωρίζει κανεις εαν υπαρχει Αγγλικη περιγραφη των μαθημάτων του τμηματος.Εγω μπηκα στη σχολη το εαρινο του 2007. Μου ζητανε Αγγλικη περιγραφη για να κανω φάκελο για μεταπτυχιακό στο εξωτερικο. Επικοινώνησα με την γραμματεια και μου είπε οτι δεν υπαρχει Αγγλικη περιγραφή μονο Ελληνικη. Ευχαριστώ πολυ.
Καταγράφηκε
TeiSerron.gr
arxa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Θετικοί ψήφοι: +47

Άντρας
Απάντηση #1 - 09 Οκτωβρίου 2017, 14:38
0

Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι ισχύει για το τμήμα σου, αλλα στο τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής για παράδειγμα έχουμε το παρακάτω έγγραφο (υπάρχει σύνδεσμος στην ιστοσελίδα), το οποίο συμβουλεύομαστε όταν θέλουμε να βρούμε τους Αγγλικές αντιστοιχίες των μαθημάτων μας.
http://informatics.teicm.gr/attachments/links/Diploma_Supplement_EN.pdf

Υποθέτω πως όλα τα τμήματα θα πρέπει να έχουν το δικό τους αντίστοιχο έγγραφο. Περίεργο που σου έδωσε τέτοια απάντηση η Γραμματεία, ειδικά από την στιγμή που είσαι και απόφοιτος. Θα σε συμβούλευα να απευθυνθείς σε κάποιο ανώτερο γραφείο ώστε να επιβεβαιώσεις αυτό που σου είπε η Γραμματεία.

Στην τελική απλά πλήρωσε ενα μεταφραστικό γραφείο να μεταφράσει την Αναλυτική Βαθμολογία σου στα Αγγλικά. Νομίζω αυτό θα εξυπηρετήσει τον σκοπό σου.

Στο δικό μας Τμήμα εάν έχουμε αποφοιτήσει, νομιζω μπορούμε να ζητήσουμε την Αγγλική έκδοση του Πτυχίου μας με περιγραφή μαθήμάτων κτλ..
Είχα χρειαστεί και εγώ περιγραφή των μαθημάτων μου στα Αγγλικά για την Πρακτική μου και απλά έκανα μια επίσημη μετάφραση της Αναλυτικής μου.

Καταγράφηκε
Constant87
*
Θετικοί ψήφοι: 0

Απάντηση #2 - 19 Οκτωβρίου 2017, 12:12
0

Δυστηχως το παραρτημα διπλωματος δεν ειναι επαρκης. Μετα απο πολυ δυσκολία καταφερα να επικοινωνήσω με την προεδρο του τμηματος η οποια μου ειπε οτι περιγραφη μαθημάτων δεν δινεται ''ακομη''. Αυτο που γνωρίζω ειναι οτι σε πολλα ιδρύματα δίνεται η περιγραφη μαθημάτων καθώς για πολλα μεταπτυχιακά ζητειται η περιγραφη ωστε να μπορουν να αξιολογησουν τον υποψηφιο. Στο πανεπιστήμιο στη Δανία δεν πιστευανε οτι δεν δίνεται η περιγραφη μαυηματων.Το λυπηρο για εμενα πάντως ειναι οτι μετα απο τοσα χρονια που εχω τελειωσει τις σπουδες συγκρινοντας την βοηθεια και την αποκριση του τμηματος με το πανεπιστημιο στη Δανια που ενδιαφερομαι για μεταπτυχιακό οι υπηρεσιες της Γραμματειας εχουν μεινει στο ιδιο επιπεδο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση