Νέα:
Κυριακή 19 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
19 Μαΐου 2024, 06:16

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 29
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 16
Σύνολο: 16

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση
Πρόβλημα με Windows live mail και Thunderbird
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 5528 φορές.
Pokemon640
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 33
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Terrorist

Άντρας WWW
30 Νοεμβρίου 2010, 02:10
0

Καλησπέρα, έχω λογαριασμό e-mail του ΤΕΙ με κατάληξη @teiser.gr, το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω στο windows live mail (που χρησιμοποιώ συνέχεια) η έστω στην χειρότερη με το thunderbird για να στέλνω και να λαμβάνω e-mail. Το να μπαίνω από το webmail του ΤΕΙ δεν με βολεύει καθόλου, τα θέλω όλα στον mail client μου όπως έχω τα 2 accounts της hol, 1 της tellas, 1 gmail, και το msn. (έχω και 2 yahoo αλλά βολεύομαι με το webmail του firefox!). Φανταστείτε κάθε 10 λεπτά να μπαίνω σε 10 webmail sites >:( >:(. Αν κάποιος ξέρει τι ρυθμίσεις έχει αυτός ο server του tei και τι θύρες πρέπει να ρυθμίσω(στο pop3 και στο smtp) στον mail client θα του ήμουν ευγνώμων(ακόμη και κρυπτογράφηση τι πρέπει να βάλω, μήπως εκεί είναι το πρόβλημα). Κάτι πήγα να καταφέρω μια στιγμή αλλά δεν μου δεχόταν τον κωδικό. Έκανα μια προσπάθεια να μπω στο κανονικό site του τει στην αναζήτηση αλλά τα links βοήθειας δεν δούλευαν.

Επίσης : όταν θέλω να μπω στο e-gram σαν ασφαλής σύνδεση, ο firefox από μόνος του ΔΕΝ δέχεται το πιστοποιητικό ασφαλείας και με ρωτάει αν θέλω να το αποδεχτώ και ότι υπάρχουν κίνδυνοι, ενώ όταν μπαίνω στην εμπορική τράπεζα δεν μου πετάει κανένα μήνυμα (που είναι της verisign και το εμπιστεύομαι). Το ΤΕΙ έχει όντως πιστοποιητικό ασφαλείας που ακολουθεί όλες τις τελευταίες διατάξεις και μεθόδους κρυπτογράφισης η χρησιμοποιεί παλιότερη μέθοδο που απορρίπτεται από τους browzers; ακόμη και από τον Internet explorer το απορρίπτει και γράφει :
Παράθεση
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το πιστοποιητικό ασφαλείας αυτής της τοποθεσίας Web.

Το πιστοποιητικό ασφαλείας που παρουσιάστηκε από αυτήν την τοποθεσία Web δεν εκδόθηκε από αξιόπιστη αρχή έκδοσης πιστοποιητικών.

Τα προβλήματα πιστοποιητικού ασφαλείας ενδέχεται να υποδεικνύουν μια προσπάθεια παραπλάνησής σας ή ανάσχεσης των δεδομένων που έχετε στείλει προς το διακομιστή. 
  Συνιστούμε να κλείσετε την ιστοσελίδα και να μην συνεχίσετε σε αυτήν την τοποθεσία Web. 
  Κάντε κλικ εδώ για να κλείσετε την ιστοσελίδα. 
  Συνέχεια στην τοποθεσία Web (δεν προτείνεται). 
Καταγράφηκε
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #1 - 30 Νοεμβρίου 2010, 02:20
0

Το ΤΕΙ χρησιμοποιει δικο του πιστοποιητικο γιαυτο δε σου το αναγνωριζει ο browser.
Στο λεει και το μηνυμα.
Απλα δεν αναγνωριζει την πηγη,επειδη δεν ειναι καποια απο τις γνωστες προς τον browser εταιρειες που διαθετουν ssl.
Δε σημαινει οτι δεν ισχυει η κρυπτογραφηση.

Οσο για το θεμα του mail,εμενα μου το ρυθμισε κανονικα ο thunderbird αυτοματα χωρις κανενα προβλημα.
Καταγράφηκε
Pokemon640
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 33
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Terrorist

Άντρας WWW
Απάντηση #2 - 30 Νοεμβρίου 2010, 02:54
0

εμένα βγάζει :
Παράθεση
Δεν ήταν δυνατή η αποστολή του μηνύματος. Οι ρυθμίσεις ελέγχου ταυτότητας για το διακομιστή εξερχόμενης αλληλογραφίας [SMTP] ενδέχεται να μην είναι σωστές. Για να λύσετε αυτό το πρόβλημα, μεταβείτε στη Βοήθεια, πραγματοποιήστε αναζήτηση για "Αντιμετώπιση προβλημάτων του Windows Live Mail" και διαβάστε την ενότητα "Προβλήματα κατά την αποστολή μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου". Εάν χρειάζεστε βοήθεια για να καθορίσετε τις κατάλληλες ρυθμίσεις διακομιστή, επικοινωνήστε με την υπηρεσία παροχής ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας.

Η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που απορρίφθηκε ήταν '*********@hol.gr'.

Θέμα 'test'
Σφάλμα διακομιστή: 550
Απόκριση διακομιστή: 550 relay not permitted
Διακομιστής: 'mail.teiser.gr'
Αναγνωριστικό σφάλματος Windows Live Mail: 0x800CCC79
Πρωτόκολλο: SMTP
Θύρα: 25
Ασφαλής θύρα(SSL): Όχι
Έστω και δοκιμαστικό e-mail από το λογαριασμό μου σε άλλο δικό μου (τον καλύπτω για ευνόητους λόγους).
Επίσης στον thunderbird μόλις πάλι πάω να στείλω mail από το mail του TEI πάλι σε ένα τυχαίο δικό μου mail βγάζει :

Η σύνδεση στο διακομιστή mail.teiser.gr απέτυχε. [προσπάθησε ξανά] [εισάγετε νέο κωδικό] [Ακύρωση]

έχω βάλει mail.teiser.gr και σε Pop3 και σε smtp στις ρυθμίσεις με τις default θύρες.

κάνε λίγο τον κόπο και πήγαινε στο thunderbird -> ρυθμίσεις λογαριασμού -> Διακομιστής εξερχομένων (SMTP) -> επεξεργασία, και στείλε μου να δω τι ρυθμίσεις έχεις γράψει.
Τελευταία τροποποίηση: 30 Νοεμβρίου 2010, 03:07 από Pokemon640 Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 30 Νοεμβρίου 2010, 09:19
0

Με αυτές τις ρυθμίσεις, παλιότερα, ο Thunderbird λειτουργούσε κανονικά. Τα προβλήματα άρχισαν όταν έκαναν αυτό. Έχω δοκιμάσει διάφορες ρυθμίσεις, αλλά συνεχίζει να μην συνδέεται όταν προσπαθώ να στείλω e-mail. Η λήψη, πάντως, γίνεται κανονικά.
Καταγράφηκε
Pokemon640
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 33
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Terrorist

Άντρας WWW
Απάντηση #4 - 30 Νοεμβρίου 2010, 15:58
0

και εγώ που δοκίμασα πολλά δεν άλλαξε κάτι, θα τους ενημερώσω. Το χειρότερο είναι ότι κάποιοι καθηγητές ΑΠΑΙΤΟΥΝ να έχει ντε και καλά ο κάθε φοιτητής e-mail με κατάληξη @teiser.gr ενώ κάθε ένας έχει το δικό του e-mail ΠΡΙΝ έρθει στη σχολή και μπορεί μια χαρά να το χρησιμοποιήσει.
Καταγράφηκε
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #5 - 30 Νοεμβρίου 2010, 16:22
0

κάνε λίγο τον κόπο και πήγαινε στο thunderbird -> ρυθμίσεις λογαριασμού -> Διακομιστής εξερχομένων (SMTP) -> επεξεργασία, και στείλε μου να δω τι ρυθμίσεις έχεις γράψει.

Ονομα διακομηστη: mail.teiser.gr
Θυρα:25
Μεθοδος πιστοποιησης:Κωδικός με μη ασφαλή μετάδοση
Ασφαλεια συνδεσης:Όχι

Αυτόματη ένωση μηνύματος: [time]Τρι 30 Νοέ 2010 04:22:48 μμ GMT-2[/time]

Επισης στην καρτελα του λογαριασμου->ρυθμισεις διακομιστη ,που αναφερεται στα εισερχομενα:
Ειδος διακομιστη: Διακομιστης IMAP
Ονομα διακομηστη: mail.teiser.gr
Θυρα:143

Στελνω και λαμβανω κανονικα mail.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση