Νέα:
Πέμπτη 2 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
02 Μαΐου 2024, 01:53

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 138
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 144
Σύνολο: 144

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5   Κάτω
Εκτύπωση
ΕΥΔΟΞΟΣ ΧΑΜΟΣ
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 18018 φορές.
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #10 - 26 Νοεμβρίου 2010, 19:56
0

Ναι φυσικά. Όταν είχα πάρει παλιά Δίκτυα 1 και τα είχα περάσει μου είχαν δώσει μια μλκία του κατα τα άλλα σεβαστού Stallings...
Εγώ όμως ήθελα Tanenmaum. Ε, με τον Εύδοξο μπόρεσα να το πάρω.

Επίσης έχω περασμένο ένα μάθημα για το οποίο δεν πήρα ποτέ βιβλίο. Για την ακρίβεια δεν υπήρχε βιβλίο. Ε τώρα υπάρχει. Και γω το πήρα...

Kai άλλες πολλές παρόμοιες καταστάσεις...

p.s. Δεν νομίζω να επιστρέψω ΚΑΝΕΝΑ βιβλίο. Οι φοιτητές που συμμετέχουν στο eudoxos ανέρχονται σε 200.000. Αν υποθέσουμε ότι το 10% έχουν κάνει κάποια παρατυπία είτε εν γνώση τους (εγώ) είτε όχι, τα βιβλία δύσκολα να επιστραφούν. Εδώ δεν διώχνουν τους αιώνιους φοιτητές θα αρχίσουν πόλεμο κατά 20 και 30 και 40 χιλιάδων φοιτητών-σπουδαστών? Δύσκολα!

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΛΟΙΠΟΝ.
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #11 - 26 Νοεμβρίου 2010, 20:09
0

Αμήν...! :)
Καταγράφηκε
theios_nikos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 101
Θετικοί ψήφοι: +15

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #12 - 26 Νοεμβρίου 2010, 21:11
0

Ναι φυσικά. Όταν είχα πάρει παλιά Δίκτυα 1 και τα είχα περάσει μου είχαν δώσει μια μλκία του κατα τα άλλα σεβαστού Stallings...
Εγώ όμως ήθελα Tanenmaum. Ε, με τον Εύδοξο μπόρεσα να το πάρω.

Επίσης έχω περασμένο ένα μάθημα για το οποίο δεν πήρα ποτέ βιβλίο. Για την ακρίβεια δεν υπήρχε βιβλίο. Ε τώρα υπάρχει. Και γω το πήρα...

Kai άλλες πολλές παρόμοιες καταστάσεις...

p.s. Δεν νομίζω να επιστρέψω ΚΑΝΕΝΑ βιβλίο. Οι φοιτητές που συμμετέχουν στο eudoxos ανέρχονται σε 200.000. Αν υποθέσουμε ότι το 10% έχουν κάνει κάποια παρατυπία είτε εν γνώση τους (εγώ) είτε όχι, τα βιβλία δύσκολα να επιστραφούν. Εδώ δεν διώχνουν τους αιώνιους φοιτητές θα αρχίσουν πόλεμο κατά 20 και 30 και 40 χιλιάδων φοιτητών-σπουδαστών? Δύσκολα!

ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΛΟΙΠΟΝ.

Αχ Ελλάδα μου με τους έλληνές σου...



Μετά γκρινιάζουμε για μνημόνια, φοροδιαφυγές και τέτοια, τέτοιοι είμαστε όμως...
Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #13 - 26 Νοεμβρίου 2010, 21:56
0

Δίκιο έχεις, αλλά να τα παίρναμε στην ώρα τους. Ή τουλάχιστον, όταν αυτό ήταν αδύνατο, να μας δικαιολογούσαν για ποιον ή ποιους λόγους δεν έφταναν στα χέρια μας. Δεν υπήρχαν χρήματα; Χάθηκαν στη διαδρομή; Τα πήραν οι "δανειστές" της Mary Norton; Ας είχαν το θάρρος οι υπεύθυνοι να μας εξηγήσουν και να υποστούν τις αντίστοιχες συνέπειες. Δεν είναι δυνατόν, σε δημόσιο ΑΕΙ και τμήμα Πληροφορικής, να παίρνω (παράτυπα αλλά αναγκαστικά αφού το χρειάζομαι για την πτυχιακή) το πρώτο βιβλίο σχετικό με προγραμματισμό στο 5ο έτος! Και σ' αυτό εμείς φταίμε; Τι έχετε πάθει πια!


"Καλημέρα κ. Τάδε. Πήραμε να σας ενημερώσουμε ότι μπορεί να μας χρωστούσατε μερικές δόσεις για το δάνειο, αλλά επειδή πέρασε ένα εξάμηνο, η τράπεζά μας δεν δικαιούται άλλα χρήματα."

Υπάρχει περίπτωση να με καλέσει μια τράπεζα και να μου πει κάτι τέτοιο; Όχι!
Ε με το ίδιο σκεπτικό, βιβλία που μου χρωστάνε, δεν τα επιστρέφω!
Τελευταία τροποποίηση: 17 Μαρτίου 2011, 19:02 από Sermac Καταγράφηκε
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #14 - 26 Νοεμβρίου 2010, 22:34
0

@theios_nikos

Ναι..! Εν γνώση μας. Και ξέρεις γιατι? Γιατί όταν η οικογένεια μου έχει πληρώσει χιλιάδες ευρώ φόρων για τα βιβλία μου...

1) τα δικαιούμαι
2) τα δικαιούμαι στην ώρα μου
3) τα δικαιούμαι στην ώρα μου και όποιο εγώ επιλέξω ( Πλήρωσα Tanenbaum  θέλω Tanenbaum και θα πάρω Tanenbaum ) That's the fact.

Το ότι τα λευτά "χανόντουσαν" στην διαδρομή δεν σου φτάνει? Το ότι αντί να πηγαίνουν τα βιβλία στα ράφια μου πήγαινε η χρηματοδότηση τους σε συγκεκριμένες τσέπες εντός και εκτός ΤΕΙ δεν σου φτάνει?

Το ότι κάναμε διαγωνισμό για το τι χρώμα και απο ποιόν θα πάρουμε κουρτίνες,προτζέκτορες κτλ για τα νέα κτήρια ΕΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ?

Άλλο νομοταγής και άλλο "αν δεν μπορείς να αποφύγεις έναν βιασμό απήλαυσε τον". Μην τα μπερδέυεις.  :)
Τελευταία τροποποίηση: 26 Νοεμβρίου 2010, 22:44 από The_Freedom_Man Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
michaelscofield
***
Μηνύματα: 498
Θετικοί ψήφοι: +19

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #15 - 26 Νοεμβρίου 2010, 23:10
0

Μήπως περασες και το οριο των 40 βιβλίων που δικαιουμαστε?
Καταγράφηκε

Σταματήστε το internet να κατέβω....
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #16 - 26 Νοεμβρίου 2010, 23:15
0

Όχι ρε.  :)
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
theios_nikos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 101
Θετικοί ψήφοι: +15

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #17 - 26 Νοεμβρίου 2010, 23:18
0

@theios_nikos

Ναι..! Εν γνώση μας. Και ξέρεις γιατι? Γιατί όταν η οικογένεια μου έχει πληρώσει χιλιάδες ευρώ φόρων για τα βιβλία μου...

1) τα δικαιούμαι
2) τα δικαιούμαι στην ώρα μου
3) τα δικαιούμαι στην ώρα μου και όποιο εγώ επιλέξω ( Πλήρωσα Tanenbaum  θέλω Tanenbaum και θα πάρω Tanenbaum ) That's the fact.

Το ότι τα λευτά "χανόντουσαν" στην διαδρομή δεν σου φτάνει? Το ότι αντί να πηγαίνουν τα βιβλία στα ράφια μου πήγαινε η χρηματοδότηση τους σε συγκεκριμένες τσέπες εντός και εκτός ΤΕΙ δεν σου φτάνει?

Το ότι κάναμε διαγωνισμό για το τι χρώμα και απο ποιόν θα πάρουμε κουρτίνες,προτζέκτορες κτλ για τα νέα κτήρια ΕΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΗ ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΤΑΝΕΙ?

Άλλο νομοταγής και άλλο "αν δεν μπορείς να αποφύγεις έναν βιασμό απήλαυσε τον". Μην τα μπερδέυεις.  :)

90% είπες: Αφού ήταν βλάκες και δεν έβαλαν κάποιον ουσιώδη έλεγχο θα τους μαδίσω.
10% είπες: Τα δικαιούμουν, δεν τα πήρα στην ώρα τους, θα τα πάρω τώρα με το έτσι θέλω.

Και στις 2 περιπτώσεις είσαι κι εσύ παράνομος. Όπως τα χώνουμε στο ΤΕΙ που δεν είναι συνεπές στις υποχρεώσεις του, έτσι να τα χώνουμε και σε μας όταν δεν είμαστε συνεπείς στις δικές μας. Εγώ επέλεξα από πλευράς μου να είμαι νόμιμος και όταν έρθει η ώρα να τους σιχτιρίσω όλους και να πάω σε μια χώρα με νόμους να δοκιμάσω την τύχη. Εσύ (κρίνοντας μόνο απ'το ποστ σου) διαλέγεις να γίνεις παράνομος ανάμεσα σε παράνομους (sorry αν σε θίγω με τον χαρακτηρισμό, δεν μου έρχεται άλλος, πιο soft). Επιλογή σου! Εγώ απλώς είπα την γνώμη μου... Σαφώς κι εσύ μπορείς να καυτηριάσεις την δική μου...
Καταγράφηκε
Gary
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 346
Θετικοί ψήφοι: +80

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μην πατάτε το χόρτο...καπνίστε το

Γυναίκα
Απάντηση #18 - 26 Νοεμβρίου 2010, 23:19
0

Πόσα βιβλία είχες βάλει οτι είχες πάρει π΄ριν τον Εύδοξο?Και πόσα πήρες μετα??αν ειναι πάνω απο 40 ισως γι αυτο.αλλιώς οτι και να πώ λίγο ειναι
Καταγράφηκε

Φυσικά και υπάρχει πολλή γνώση στα πανεπιστήμια.Οι πρωτοετείς φέρνουν λίγη, οι τελειόφοιτοι δεν παίρνουν πολλή κι έτσι η γνώση συσσωρεύεται.
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #19 - 26 Νοεμβρίου 2010, 23:43
0

@theios_nikos  Επειδή ακριβώς δεν κοίταξαν ούτε διπλότυπα ούτε διπλοεγγραφές και γενικά δεν φιλτράρησαν ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ ΝΑΙ πήρα αυτό μου αξίζει.
Θα μπορούσε να υπάρχει σαφής και σωστός έλεγχος? ΝΑΙ θα μπορούσε. Δεν υπήρχε όμως για 2 πιθανούς λόγους...

1)ή είναι άχρηστοι
2)ή το κάνανε για ψηφοθηρικούς λόγους προεκλογικά ( 200.000  φοιτητές είναι αυτοί, δεν είναι λίγοι)

Αλλά ας μην το πάω πολύ βαθιά. Δεν χρειάζεται να το σκεφτούμε πολύ. είμαι 4ο έτος και πριν τον Εύδοξο είχα πάρει 10-15 βιβλία. Ποιός είναι παράνομος? Εγώ ή οι ιθύνοντες?

Τέλος πάντων σαφώς και σέβομαι την άποψη σου και καλό θα είναι να μην συνεχιστεί.

@gary pm
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5   Πάνω
Εκτύπωση