Νέα:
Τρίτη 30 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
30 Απριλίου 2024, 22:58

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 134
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 130
Σύνολο: 130

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
Εκτύπωση
"ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ" ΣΤΟ ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ ;;;
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 6876 φορές.
WarrioR
*
Μηνύματα: 34
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

17 Οκτωβρίου 2010, 00:37
0

Είμαι φοιτήτρια στο ΤΕΙ Σερρών και ξεκίνησα με το καινούριο εξάμηνο να παρακολουθώ το μάθημα των αγγλικών για να μπορέσω να δώσω για proficency. Χρειαζόμαστε κάποια βιβλία όπως είναι λογικό και μας είπαν πως μπορούμε να προμηθευτούμε τις φωτοτυπίες αυτών απ'το "βιβλιοπωλείο" που λειτουργεί στο υπόγειο της βιβλιοθήκης.

Μου έβγαλαν λοιπόν τις φωτοτυπίες οι οποίες φυσικά στοίχισαν κάποια χρήματα . ΔΕΝ ΕΛΑΒΑ ΟΜΩΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ! Το συγκεκριμένο "βιβλιοπωλείο" πουλάει ότι και ένα οποιοδήποτε άλλο βιβλιοπωλείο (στυλό,τετράδια,μαρκαδόρους κλπ) με τη μόνη διαφορά ότι σε αυτό δεν είδα να υπάρχει καν ταμειακή μηχανή.

Ποιος έδωσε άδεια στους ανθρώπους που βρίσκονται εκεί;

Που πάνε αυτά τα χρήματα;

Ποιος τα διαχειρίζεται;

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/10/blog-post_6847.html?spref=fb
Καταγράφηκε
mentira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 488
Θετικοί ψήφοι: +44

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #1 - 17 Οκτωβρίου 2010, 09:44
0

80φοιτητες*16euro=1280 euro

βαλε καμια 300 σελιδες τα 2 βιβλια
*
80=24000 σελιδες απο 2 λεπτα κοστος εκτυπωσης και χαρτιου=48000 σεντ=480 ευρω

1240-480=760 ευρω
μειων μεροκαματα ρευμα κτλ 100
=660 ευρω

ο φορος που θα πληρωνε θα ηταν περιπου 100 ευρω χοντρικα δηλαδη

κερδισε ο τυπος ενα κατοσταρικο απο μια "μεγαλη" δουλεια, γιατι μια φορα το χρονο συμβαινει αυτο
δηλαδη μεγαλο πραγμα ε;
στα καφε και στα κλαμπ το βγαζουν σε 10 λεπτα αυτο το ποσο

μη γινομαστε χαφιεδες για τοσο μικρα πραγματα
πηγατε ποτε σε γιατρο και απαιτησατε αποδειξη; εκει στην καλτσα παει και το ξερουμε
ο μπαμπακας σας αν δεν ειναι δημοσιος υπαλληλος (να μην ανοιξω θεμα γιαυτους) κοβει ολες τις αποδειξεις; και αν τις κοβει απο αλλου δεν βρισκει να γλιτωσει;

σερβις εκανα προχθες και δεν ζητησα αποδειξη, ο γκαραζιερης με 10 ευρω δε θα γινει πλουσιος αν γλιτωσει μια αποδειξη

μας ποτισανε με το δηλητηριο του κουκουλα, διαιρει και βασιλευε λεγεται

οχι οι επιχειρηματιες φταινε που δεν δηλωνουν τα κανονικα (η επιχειρηση δινει φορους και το κρατος υπηρεσιες κυριε!!! τι υπηρεσιες προσφερει ενα ρδ..μπ..;)

οχι οι δημ.υπαλληλοι φταινε απο την αλλη


και αυτοι ειναι στην αποξω, μας βαλανε να φαγωνομαστε
μας δωσανε Big brother, πλουσια φετος τηλεπαιχνιδια και ριαλιτι, για να περνανε τα φρικιαστικα νομοσχεδια τους ενω εμεις ειμαι αποβλακωμενοι αν φοραει κυλοτα η καθε περσονα!!
και εσυ (απροσωπο) εχεις το τηλεφωνο παραμασχαλα να καρφωνεις οποιον παει να επιβιωσει

πατε δουλεψτε, ανοιξτε ενα μαγαζι και πειτε μου μετα, στοχος ειναι να σβησουν ολα τα μικρομαγαζα και να γινουν αλυσιδες υπο την εποπτεια συγκεκριμενων συμφεροντων και να πας μετα να παρακαλας να δουλεψεις για 300 ευρω

το τελος της ανθρωπινης ευτυχιας ερχεται, εξαθλιωση που βιωνουν αιωνες στην αφρικη θα νιωσουμε, απλα εμεις θα εχουμε βελουδινες αλυσιδες-ψευδαισθηση οτι ειμαστε προηγμενο κρατος-θα εχουμε και big brother να βλεπουμε..

θα σας αρεσει αυτη η καρτουλα που περασανε;
να την εχετε βραχιολακι και να βλεπουν τι αγοραζετε; το τσιπακι στο σβερκο ερχεται κοροιδα!!

συγνωμη για την αναρχη δομη του λογου αλλα ακομη καφε δεν ηπια, μου ανεβηκε η πιεση παλι..
Καταγράφηκε

todo es mentira..
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #2 - 17 Οκτωβρίου 2010, 10:25
0

Πιες ενα καφε καλυτερα και μετα γραφεις.

Καταγράφηκε
mentira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 488
Θετικοί ψήφοι: +44

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 17 Οκτωβρίου 2010, 10:40
0

εσυ να φανταστω οτι ηπιες;  ;)
Καταγράφηκε

todo es mentira..
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #4 - 17 Οκτωβρίου 2010, 10:46
0

Οχι δεν πινω με πειραζει.
Αυτα που γραφεις παντως δεν εχουν καμια λογικη συνοχη.
Καταγράφηκε
mentira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 488
Θετικοί ψήφοι: +44

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #5 - 17 Οκτωβρίου 2010, 11:00
0

καλα δεν δυναμιτιζω το κλιμα (υπομονη)

να ξεκαθαρισω οτι δεν ειμαι υπερμαχος κανενος κομματος (αριστερα-κεντρο-δεξια)
αλλα θα συμφωνησουμε οτι ολοι το ιδιο αφεντικο εχουνε..

παρακατω

φετος, μας μπολιασανε με το παιχνιδακι μαζευω αποδειξεις, οκ; οκ..φταιει η φοροδιαφυγη για την κριση λοιπον μιας και δεν παραδεχτηκε ποτε κανεις οτι φταινε οι ιδιοι που μας κυβερνανε τοσα χρονια
φαγανε τα χαιβανια οτι αν μαζευουν αποδειξεις θα σωθει η ελλαδα

τα αποτελεσματα ομως δεν ηταν τα αναμενομενα, και επειδη ο κοσμος δουλεια δεν εχει, του δωσανε τηλεφωνο και σαιτ να κανει καταγγελιες ωστε να νιωσει οτι κανει κατι χρησιμο σε αυτη την κρισιμη στιγμη
παρε λοιπον και δωσε ολους τους κλεφτες και απατεωνες που δεν κοβουν αποδειξεις..

σκοπος τους;να αποπροσανατολιστει ο κοσμος απο την πηγη του κακου που δεν ειναι αλλη απο τα λαμογια και τους παρατρεχαμενους (βουλη,γραμματεις,χορηγους-ζαχοπουλοι-παχτας-ρουσοπουλος-μιζες-ζιμενς-εξοπλισμοι και ενα σωρο αλλα...) με αποτελεσμα να κανουν παρτυ και εσυ να χαιρεσαι που καρφωσες το γαλατα της γειτονιας που σε περιμενει στις 12 το βραδυ να αγορασεις ενα πακετο τσιγαρα..

αν δεν καταλαβες κατι απο αυτα να σου τα εξηγησω κατ'ιδιαν

υ.γ πως λειτουργει μια επιχειρηση δεν μπορω να σου το εξηγησω αλλα για να ειναι ολα ομαλα και να δουλευουν ρολοι, πρεπει το περιβαλλον να ειναι ιδανικο (π.χ το κρατος τους φορους να τους επιστρεφει-ανταποδοτικα τελη λεγονται, π.χ να πληρωνει τις οφειλες του και οχι μονο να λαμβανει και να τοκιζει τα χρεη των επιχειρησεων κ.α)

και ενα παραδειγμα που ισως πολλοι δεν ειχαν ακουσει παρολο που ειχε γινει ντορος, η προηγουμενη κυβερνηση χαρισε προστιμο σε μια ακροπολις χρηματιστηριακη για φουσκες στο χρηματιστηριο και τα ομολογα, υψους 5 δις!!!
5 δις, 1,2,3,4,5 δις..
τα χαρισαν, αν γνωριζετε ποσες συνταξεις ειναι αυτα πειτε μου και μενα
εδω λενε ανεβασζουν το φπα για να βρουνε 1 δις!!!
οχι 5..

πανε λοιπον εσυ και φερε το μπογια γιατι ο αλλος δεν εκοψε αποδειξη 16ευρω..
Καταγράφηκε

todo es mentira..
theios_nikos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 101
Θετικοί ψήφοι: +15

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #6 - 17 Οκτωβρίου 2010, 11:12
0

θεωρώ ότι είστε ασόβαροι που ασχολείστε με τέτοιες ηλιθιότητες ενώ στον ΠΑΟΚ μας πάει να φέρει προπονητή τον ρεχάγκελ...

ξυπνήστε επιτέλους
Καταγράφηκε
mentira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 488
Θετικοί ψήφοι: +44

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #7 - 17 Οκτωβρίου 2010, 11:23
0

καλα δεν τα μαθες;
κλεισμενο εχει και χαριστεα τον δεκεμβρη!!
Καταγράφηκε

todo es mentira..
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #8 - 17 Οκτωβρίου 2010, 11:25
0

Το βιβλιοπωλειο που ειναι εντος του ΤΕΙ εχει την πιο προνομιακη θεση εναντι ολων των βιβλιοπωλειων της πολης και βγαζει πολλα περισσοτερα απο ενα συνηθισμενο βιβλιοπωλειο.
Παρολα αυτα δεν κοβει αποδειξεις.
Ειναι παρανομο,κλεβει το κρατος,τα υπολοιπα βιβλιοπωλεια που κοβουν αποδειξεις και εμενα.
Καταγράφηκε
mentira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 488
Θετικοί ψήφοι: +44

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #9 - 17 Οκτωβρίου 2010, 11:32
0

τις κουκουλες που τις πουλανε;
να παρω μια ντουζινα..

εγω παιρνω παντα αποδειξη απο εκει παντως!!

μετα κλαιτε αν κλεινουν οι τρακερς απο τους οποιους κλεβετε υλικο που υποκειται σε πνευματικα δικαιωματα
Καταγράφηκε

todo es mentira..
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
Εκτύπωση