Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 19:55

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 94
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 71
Σύνολο: 71

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Κάτω
Εκτύπωση
1000 euro
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 24077 φορές.
ohnebodelyl
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 252
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #20 - 07 Φεβρουαρίου 2008, 06:01
0

Παιδιά πήγα απο την γραμματεία και μου είπαν οτι αυτές οι εξεταστικές δεν μετράνε! Και εγώ επειδή μπήκα εαρινό εξάμηνο του 2007 θα έπρεπε να περάσω μέχρι και την εξεταστική του Σεπτεμβρίου 3 ολόκληρα μαθήματα (τα οποία ήμουν πολύ μάγκας και δεν πήγα καν να δώσω)! Εγώ έκατσα διάβασα και περνούσα τα μαθήματα σε αυτήν την εξεταστική πιστεύοντας οτι θα τα πάρω... (Επειδή τα έχω και ανάγκη)
Συμπέρασμα να ρωτάτε πάντα την γραμματεία εγκαίρως για οποιοδήποτε θέμα γιατί ότι ακούγεται δεν είναι πάντα το σωστό.
Εγώ απο την στιγμή που το έμαθα έχω ενημερώσει όσους συμφοιτητές μου μπόρεσα και θα συνεχήσω! Σχεδόν κανένας απο αυτούς δεν ήξερε οτι μπορεί να το πάρει!
Καταγράφηκε

Και εγώ θέλω πτυχίο! και το θέλω ΤΩΡΑ!
iLaRiO
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 605
Θετικοί ψήφοι: +6

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #21 - 07 Φεβρουαρίου 2008, 11:27
0

λοιπόν εφόσον περάσεις 2/3 των μαθημάτων της εξεταστικής με την πρώτη φορα.. αλλιώς μου φαίνεται κουλό να σου δώσουν λεφτά επειδη τελικα πέρασες 2/3 των μαθημάτων μετα απο 4-5 εξεταστικες.. υποτίθεται βραβευευσαι το οτι διάβασες απο την αρχη..

και κάτι διάβασα για εισόδημα..  εγω ξέρω 1000 € αν και εφ'όσον περάσεις με την πρώτη 50  % των μαθημάτων...

Ισχύει?
Καταγράφηκε
ohnebodelyl
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 252
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #22 - 07 Φεβρουαρίου 2008, 12:51
0

Για φέτος είναι 50% αν περάσεις είτε στην πρώτη εξεταστική είτε σε αυτήν του Σεπτεμβρίου τα μαθήματα του προηγούμενου χρόνου. Εγώ απλά είπα οτι αν απο πριν είχα ενημερωθεί οτι εγώ που μπήκα εαρινό και όχι κανονικό εξάμηνο έπρεπε να περάσω τ 50% των μαθημάτων του πρώτου εξαμήνου και όχι και του δεύτερου (του οποίου εξετάζομαι τώρα) τουλάχοστον θα ήξερα οτι δεν θα τα πάρω. Εγώ όπως και πολλοί άλλοι στην θέση μου βάλαμε και αυτήν την εξεταστική στο ακαδημαικό μας έτος πολύ απλά επειδή τώρα εξεταζόμαστε στα μαθήματα του Β' κανονικού εξαμήνου μας! Ενώ αυτή η εξεταστική δεν μετράει!

Και μια σημείωση... δεν είναι βράβευση! Είναι προϋπόθεση να περάσεις έναν αριθμό μαθημάτων για να πάρεις το συγκεκριμένο Επίδομα το οποίο ονομάζεται και Κρατικό Επίδομα Στέγασης!
Καταγράφηκε

Και εγώ θέλω πτυχίο! και το θέλω ΤΩΡΑ!
iLaRiO
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 605
Θετικοί ψήφοι: +6

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #23 - 07 Φεβρουαρίου 2008, 12:53
0

ναι αλλά εγώ δεν το θέλω για στεγαση.. το θέλω για laptop..
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #24 - 07 Φεβρουαρίου 2008, 13:05
0

Υπάρχουν δύο ειδών επιδόματα.
Το επίδομα στέγασης και το φοιτητικό επίδομα.

Στο στέγασης παίρνεις ένα μερος των χρημάτων κάθε 3 μήνες. Νομίζω 270 Ευρώ το τρίμηνο είναι. Μπορείς, να το πάρεις, αφού βέβαια προσκομίσεις τις αποδείξεις ενοικίου. Φυσικά αν πάρεις επίδομα ενοικίου, δεν δικαιούσαι το φοιτητικό επίδομα.

Στο φοιτητικο, παίρνεις 1000 Ευρώ αλλά πρέπει να έχεις περάσει τουλάχιστον τα μισά μαθήματα. Αυτό το επίδομα το παίρνεις κάθε χρόνο και όχι κάθε εξάμηνο. Δυστυχώς, πρέπει να σπουδάζεις 45χλμ μακριά από τον τόπο της μόνιμης  κατοικίας σου και να μην έχουν οι γονείς σου και εσύ στην κατοχή σας, σπίτια, που στο σύνολο των τετραγωνικών τους ξεπερνάνε τα 180, νοιμίζω.
Καταγράφηκε
iLaRiO
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 605
Θετικοί ψήφοι: +6

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #25 - 07 Φεβρουαρίου 2008, 13:06
0

ε όχι 45 ρε παιδια.. έλεος για 10 χλμ γαμώτο να χάσω 1000 €  ???  :-\ :-\
Καταγράφηκε
ohnebodelyl
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 252
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #26 - 07 Φεβρουαρίου 2008, 13:22
0

Υπάρχουν δύο ειδών επιδόματα.
Το επίδομα στέγασης και το φοιτητικό επίδομα.

Στο στέγασης παίρνεις ένα μερος των χρημάτων κάθε 3 μήνες. Νομίζω 270 Ευρώ το τρίμηνο είναι. Μπορείς, να το πάρεις, αφού βέβαια προσκομίσεις τις αποδείξεις ενοικίου. Φυσικά αν πάρεις επίδομα ενοικίου, δεν δικαιούσαι το φοιτητικό επίδομα.

Στο φοιτητικο, παίρνεις 1000 Ευρώ αλλά πρέπει να έχεις περάσει τουλάχιστον τα μισά μαθήματα. Αυτό το επίδομα το παίρνεις κάθε χρόνο και όχι κάθε εξάμηνο. Δυστυχώς, πρέπει να σπουδάζεις 45χλμ μακριά από τον τόπο της μόνιμης  κατοικίας σου και να μην έχουν οι γονείς σου και εσύ στην κατοχή σας, σπίτια, που στο σύνολο των τετραγωνικών τους ξεπερνάνε τα 180, νοιμίζω.

το σύνολο των τετραγωνικών να μην ξεπερνάνε τα 200 είναι τώρα....
Και τα δύο είναι Στεγαστικά!
Απλά εδώ και σε κάποια άλλα ΤΕΙ δίνουν και άλλο δικό τους επίδομα χωρίς την προϋπόθεση των μαθημάτων επειδή δεν διαθέτου εστίες για την στέγαση έστω κάποιων φοιτητών!(Αν φυσικά δεν πάρεις και το κρατικό)
Και το άλλο είναι το κρατικό βοήθημα και στην ουσία αν διαβάσεις τον νόμο δεν το παίρνει ο φοιτητής αλλά οι γονείς του και πρέπει να πάνε απο την εφορία να το πάρουν!
Ενώ το επίδομα του ΤΕΙ το παίρνει απευθείας ο φοιτητής απο το ΤΕΙ.
Καταγράφηκε

Και εγώ θέλω πτυχίο! και το θέλω ΤΩΡΑ!
differentreality
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 602
Θετικοί ψήφοι: +20

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #27 - 07 Φεβρουαρίου 2008, 13:37
0

εγώ πάντως πριν καταλάβουν και μάθουν πολλά πολλά οι γονείς μου όταν πήρα τα 1000 τους είπα ότι πρέπει να μου κάνουν εξουσιοδότηση για να τα πάρω εγώ για να μην ταλαιπωρηθούν στη εφορία!!
Καταγράφηκε
ohnebodelyl
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 252
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #28 - 07 Φεβρουαρίου 2008, 13:41
0

εεεε σε εμάς δεν το έκαναν.... Δεν επέτρεψαν ούτε καν να κάνει εξουσιοδότηση ο μπαμπάς μου στην μαμά μου... έπρεπε να αφήσει τη δουλειά του και να πάει ο ίδιος.. εεε  ??? ??? ??? ??? :o :o :o
Καταγράφηκε

Και εγώ θέλω πτυχίο! και το θέλω ΤΩΡΑ!
differentreality
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 602
Θετικοί ψήφοι: +20

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #29 - 07 Φεβρουαρίου 2008, 14:24
0

Ποιός καλέ δεν το επέτρεψε ?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Πάνω
Εκτύπωση