Νέα:
Τετάρτη 1 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
01 Μαΐου 2024, 17:50

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 126
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 106
Σύνολο: 106

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Κάτω
Εκτύπωση
Καλώς την Άννα
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 9491 φορές.
Dominator
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
**
Μηνύματα: 103
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #10 - 12 Ιουνίου 2010, 17:54
0

αυτο που ειπες φιλε, σχετικα με το αντι να πανε εξω ας μεινουν εδω τα λεφτα..

υπαρχει νομιζω ενα συστημα εισαγωγης στη τριτοβαθμια η οχι;
πλεον 100 στους 90 περνανε σε σχολη, και η γιαγια μου αν αποφασισει να δωσει πανελληνιες θα περασει!

αν εστω και τωρα καποιος δεν περασει δεν αξιζει να παρει πτυχιο ουτε να εισαχθει στην τριτοβαθμια εκπαιδευση

οσα μαστερ και αν φερει απο αγγλια και γερμανια, απο εδω εφυγε απλα ηττημενος, να μην πω κατι αλλο (υπαρχουν εξαιρεσεις οσα τα παγακια στη σαχαρα..)


και ποιος σου ειπε αγαπητε οτι τα χρηματα θα μενουν εδω; επειδη θα νοικιαζει σε ελληνα; το χοντρο ειναι τα διδακτρα και το ξερουμε ολοι, και εκει δεν ξερεις που πηγαινουν τα χρηματα, σε κανα εβραιο ισως, παντως δυσκολα σε ελληνικα χερια..


Καταρχάς περί των "οικονομικών",μην βλέπεις μόνο τα δίδακτρα...και μόνο η διαμονή/διατήρηση κάποιου εντός των συνόρων σημαίνει αύξηση τζίρου σε τοπικές επιχειρήσεις*** (ένδυση,διατροφή,διασκέδαση κ.λπ.)...

Πολύ λάθος νοοτροπία φίλε μου και δυστυχώς εκτός πραγματικότητας...έχεις υπόψη σου φαντάζομαι ότι αν εγώ π.χ. δεν περάσω εκεί που θέλω (τα bold δέξου τα ως απάντηση μου στο "στους 100 μπαίνουν 90") μπορώ να πάω σ'όποια χώρα γουστάρω (Βουλγαρία,Ιταλία,Αζερμπαϊτζάν κ.α.) ό,τι ώρα θέλω και σ'όποια σχολή θέλω (έχει εκατοντάδες όλο και κάποια θα μου κάτσει) και να τελειώνει το θέμα!
Αυτή είναι η πραγματικότητα,όπως επίσης και το ότι η ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ έχει εμπορευματοποιηθεί εδώ και δεκαετίες (που ήσασταν εσείς οι αντιρρησίες να φωνάξετε να κλείσουν τα ιδιωτικά ΣΧΟΛΕΙΑ;!) και χωρίζεται σε Δημόσια/Ιδιωτική,υπάρχουν δηλαδή χρόνια τώρα "Πανεπιστήμια/Μαγαζιά"...
Ποιο λοιπόν το "θέμα";Πάλι την ίδια κατάληξη θα έχουμε...

Το αν είναι "ηθικό" ή "σωστό" δεν θα το κρίνω εγώ...

Όσο για τα bold,ουδέν σχόλιο...εσύ κι εγώ που ήρθαμε εδώ δηλαδή είμαστε πετυχημένοι έτσι;

***Τώρα αν μου πεις "ναι αλλά ο κιαρατάς θα πάει στο Lydl και όχι στο Μασούτη,@@μώ την Παγκοσμιοποίηση" δεν κάνουμε σοβαρή συζήτηση...απλά θα σου πω ο κάθε Μασούτης αντί να αγόραζε Ferrari  στο γιο να τον έστρωνε και να επένδυε ώστε να είναι έτοιμος για ανταγωνισμό...απλά...
Καταγράφηκε
Undead
*
Μηνύματα: 25
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #11 - 12 Ιουνίου 2010, 18:05
0

Δεν μπορώ πολλές φορές να καταλάβω τους Έλληνες .

Παλιότερα φώναζαν και έλεγαν για το ΣΑΠΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑΣ , φυσικα οχι λογω οτι δεν υπαρχουν χρηματοδοτήσεις και ολα αυτα , γτ μια χαρα υπαρχουν και μια χαρα καινουρια pc πηραμε οπως και ειδατε ( τελος παντων ) . Η σαπιλα προέρχεται όπως πολλοί ισχυρίζονται απο τους γνωστούς αγνώστους δημοσίους υπάλληλους φυσικά τους καθηγητές οι οποιοι δεν κουνιούνται απο τη θεση τους και ολα αυτα .. Φωναζαμε και λεγαμε ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ δεν υπαρχει , μα και τωρα που μας την δινουν ΠΑΛΙ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ..  ;)

Δεν είμαστε ανθρωποι εμεις αλλά μαλλον κράχτες ..

Ωστόσο και για το τελευταίο θέμα που θίχτηκε οσον άφορα την Ελληνική γλωσσά -- πότε επιτέλους θα βγαλουμε αυτο το ψωνιο απο πανω μας ? Τι και αν γίνουν όλα τα 'υ' 'ι' και όλα τα 'αι' 'ε' . Πρωτεύων θεμα ειναι το θεμα της ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ των ανθρωπων και οσο προχωραμε μπροστα και θελουμε να προχωρησουμε απλουστεύουμε πράγματα του παρελθόντος που μπορουν να απλουστευθουν . Απλα πραγματα .Ετσι αλλαξαμε απο την αρχαία ελληνική γλωσσά στην νεοελληνική διότι δεν υπήρχε κανένας ουσιαστικός λόγος να μπερδευόμαστε με τις ‘ανωμαλίες’ της(με καλή έννοια) και ετσι μπορει να αλλαξουμε στη νεοτερη . Δεν υπάρχει κάποιος λόγος για δυσαρέσκειες παρά το μόνο το ψώνιο που κουβαλάμε εμείς οι ελληνες χροοοοοονια τωρα .Αυτά φυσικά μας μάραναν μια ζωη και μείναμε εκεί που μείναμε . Οι μεγάλοι έλληνες δεν συντηρούνται με αυτόν τον τρόπο πόσο μάλλον οι μεγάλοι μ@λ@κες έλληνες . Εξελιχτείτε λοιπόν και από έλληνες γίνεται άνθρωποι .

ΥΓ: The freedom μηπως ο παππούς σου έκραζε στα καφενεία τότε που εισηγήθηκε πρώτη φορά η νεοελληνική ?


Αυτόματη ένωση μηνύματος: 12 Ιουνίου 2010, 18:25
Λες και την δημοσια εκπαιδευση δεν την πληρωνουμε , με την βενζινουλα μας που βαζουμε με τον αγροτη που υποφερει καθε μερα , με τη νοικοκυρα που κανει 2 δουλειες κτλ .

Λες και οι δημοσιοι καθηγητες δεν πληρωνονται λες και αυτα που παιρνουν δεν ειναι λεφτα αλλα αμυγδαλα .

Τα ιδιωτικα ποιος θα τα πληρωσει ? Ο φουφουτος ? Τουλαχιστον αυτα τα πληρωνουμε μονο οταν ειμαστε εκει ενω τα δημοσια μεχρι να πεθανουμε .Αντε γεια  8)
Τελευταία τροποποίηση: 12 Ιουνίου 2010, 18:25 από Undead Καταγράφηκε
mentira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 488
Θετικοί ψήφοι: +44

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #12 - 12 Ιουνίου 2010, 18:30
0



Ωστόσο και για το τελευταίο θέμα που θίχτηκε οσον άφορα την Ελληνική γλωσσά -- πότε επιτέλους θα βγαλουμε αυτο το ψωνιο απο πανω μας ? Τι και αν γίνουν όλα τα 'υ' 'ι' και όλα τα 'αι' 'ε' . Πρωτεύων θεμα ειναι το θεμα της ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ των ανθρωπων και οσο προχωραμε μπροστα και θελουμε να προχωρησουμε απλουστεύουμε πράγματα του παρελθόντος που μπορουν να απλουστευθουν . Απλα πραγματα .Ετσι αλλαξαμε απο την αρχαία ελληνική γλωσσά στην νεοελληνική διότι δεν υπήρχε κανένας ουσιαστικός λόγος να μπερδευόμαστε με τις ‘ανωμαλίες’ της(με καλή έννοια) και ετσι μπορει να αλλαξουμε στη νεοτερη . Δεν υπάρχει κάποιος λόγος για δυσαρέσκειες παρά το μόνο το ψώνιο που κουβαλάμε εμείς οι ελληνες χροοοοοονια τωρα .Αυτά φυσικά μας μάραναν μια ζωη και μείναμε εκεί που μείναμε . Οι μεγάλοι έλληνες δεν συντηρούνται με αυτόν τον τρόπο πόσο μάλλον οι μεγάλοι μ@λ@κες έλληνες . Εξελιχτείτε λοιπόν και από έλληνες γίνεται άνθρωποι .



κοιτα φιλεναδα, αν δε θες μη μαθαινεις ελληνικα, μαθε αλβανικα δεν με πειραζει πραγματικα, και αν ξερεις αγγλικα κανουμε συννενοηση εκει, οκ; αν δε θες 1000 χρονια μη μαθαινεις, ΑΠΛΑ..

και γω δεν γουσταρω τη C αλλα δεν μπαινω να την αλλαξω, την τρωω η μαθαινω java λεμε τωρα..
ειδες εσυ κανα γαλλο η γερμανο να λεει να αλλαξουν τη γλωσσα τους; ειναι πιο ευκολη η γαλλικη δηλαδη; 40 γραμματα και ακους μια συλλαβη; η γερμανικη που εχει 30 συνεχομενα συμφωνα;

ρε θα τρελαθουμε; ποιος ειπε οτι δεν θα φωναζα τοτε που εγινε η αλλαγη στο νεοελληνικο συστημα; πως το προεξοφλεις;

εχουμε την μοναδικη γλωσσα που καθε λεξη, καθε μοριο εχει νοημα και προελευση, οχι μου κατεβηκε κατι και ονομασα ενα ζωο γατα (cat)..

αυτη η ξενομανια και η ελληνοφοβια θα σας φαει και αν δεν δεχτει καποιος αυτο που ειναι απλα ειναι κενος και οχι μ@κ@κ@ς οπως λες


για τα ιδιωτικα φωναζω γιατι στην ελλαδα ολα γινονται με λοβητουρες, αν ηταν σωστα και ιδανικα τα πραγματα ισως συμφωνουσα..

με το 10 που εγραψες και ηρθες σερρες ασε τους αλλους που γραψανε 10 να τα σκανε και να περνουνε αναγνωρισμενα πτυχια απο κολλεγια και εσυ περιμενε αναγνωριση επαγγελματικων δικαιωματων!!!!

@dominator, αν νομιζεις οτι δεν εισαι πετυχημενος στρωσου διαβασε και ξαναδωσε, αλλα μαλλον ξερεις οτι μεχρι εδω φτανει το παπλωμα, τελικα πετυχες αυτο που μπορουσες η οχι; εισαι δηλαδη η δεν εισαι πετυχημενος σε αυτο το σταδιο; μελλοντικα αλλα πραγματα οπως εργατικοτητα συνεπεια και αυτενεργεια θα δειξουν την επιτυχια και οχι ενα λαδωμενο πτυχιο απο βουλγαρια η ρουμανια η αγγλια..
Καταγράφηκε

todo es mentira..
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #13 - 12 Ιουνίου 2010, 18:32
0

Παράθεση
ΥΓ: The freedom μηπως ο παππούς σου έκραζε στα καφενεία τότε που εισηγήθηκε πρώτη φορά η νεοελληνική ?
Ο παππούς μου ήταν κομμουνιστής οπότε δεν τον πολυέννοιαζε...

Ψιλοάσχετο αυτό που ανέφερες.

Όσον αφορά την σπουδαιότητα της ελληνικής γλώσσας , οι αναφορές, οι επιστημονικές πραγματείες, καθώς και πλειάδα ερευνητικών  - ψυχολογικών - μορφωτικών ερευνών καθίστανται απο μόνα τους ατράνταχτα επιχειρήματα υπέρ της όπως και διάψευσης σου. ( χωρίς αυτό να είναι προσωπικό  ;) )

Θα είναι λάθος και κατάντια να πετάξουμε τα τελευταία μας όπλα( τη γλώσσα μας ) και να πιάσουμε τις πέτρες( greeklish )
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
Undead
*
Μηνύματα: 25
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #14 - 12 Ιουνίου 2010, 18:40
0

Εκανες ενα μεγαλο λαθος γιατι η C εξελίσσετε συνεχως ΤΕΛΕΙΩΣ λαθος παραδειγμα  . Βλεπε C++ βλεπε objective c βλεπε c# .

Δεν ειπα φωναζες ειπα φωναζατε .Δεν αναφερθηκα σε εσενα .

10 δεν εγραψα , αλλα αυτο κακο του κεφαλιου μου . Τους κανονες τους ηξερα αλλα απο εκει και περα επιλογη σου ειναι τι θα κανεις και πως θα εξελιχθεις .

Και τελος εσυ φιλλεληνα για να δεις οτι και αλλες γλωσσες ειναι μαματες και οχι μονο η ελληνικη ,
γιατι απο τι φαινεται δεν το εψαξες και πολυ παρα ακους μονο αυτα που σου λενε θα σου φερω 2-3 παραδειγματα

ορθιος = standing , erect , upright ( 3 λεξεις με διαφορετικο νοημα του ορθιου )
παρεκβαινω = digress , deviate ( 2 λεξουλες και εδω με διαφορετικο νοημα παρεκβασης )


Θελω να σου αποδειξω οτι αυτα π λενε ειναι τριχες μην συγκρινεις τις γλωσσες ειναι μεγαλο λαθος .
Ολες ειναι καλες .Μπορω να σου φερνω παραδειγματα μεχρι αυριο .


Αυτόματη ένωση μηνύματος: [time]Σαβ 12 Ιούν 2010 05:42:49 μμ GMT-2[/time]
Η ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ ΛΕΕΙ -> ΜΑΘΑΙΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΡΙΝΩ ..

Μαθε λιγο καλυτερα τα αγγλικα και μετα εχεις το καθε δικαιωμα .Μεχρι τοτε μπορω να σε χτυπω με το αγγλικο μου λεξιλογιο .
 :P

Αυτόματη ένωση μηνύματος: 12 Ιουνίου 2010, 18:43
Freedom εσυ ομως εισαι δεξιος   :doubt:
Καταγράφηκε
mentira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 488
Θετικοί ψήφοι: +44

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #15 - 12 Ιουνίου 2010, 18:44
0


Καταρχάς περί των "οικονομικών",μην βλέπεις μόνο τα δίδακτρα...και μόνο η διαμονή/διατήρηση κάποιου εντός των συνόρων σημαίνει αύξηση τζίρου σε τοπικές επιχειρήσεις*** (ένδυση,διατροφή,διασκέδαση κ.λπ.)...

Πολύ λάθος νοοτροπία φίλε μου και δυστυχώς εκτός πραγματικότητας...

[/quote]

αυτη η καραμελα που μας πουλανε περι εθνικης οικονομιας κτλ τα χρηματα αυτα ειναι ψιχουλα μπροστα στα κλοπιμαια και στις μιζες, ειναι ψιχουλα μπροστα στο συναλλαγμα που φευγει στα βαλκανια και ρωσιες απο τους μεταναστες, ειναι ψιχουλα μπροστα στους αμυντικους εξοπλισμους

απλα μας το βαλανε σε ωραιο κουτακι και πανε να μας πεισουν για το καλο του πραγματος..
Καταγράφηκε

todo es mentira..
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #16 - 12 Ιουνίου 2010, 18:59
0

Κώδικας: [Επιλογή]
Freedom εσυ ομως εισαι δεξιος
Δεξιός δεν είμαι και δεν είναι και το πιο συνετό να το διαφημίζεις πόσο μάλλον αν δεν ισχύει.

Αν υπερασπίζομαι κάτι αυτό είναι η ελεύθερη βούληση και οι ιδιοτικές πρωτοβουλίες με κρατικό παρεμβατισμό και ανθρωπιά.

p.s. Η C# μπορεί να μάμάει με την απλότητα της αλλά παραμένει ένα απλό εργαλείο για τεχνοκράτες όπως εμάς του τμήματος Πληροφορικής.

Μην πάς και συγκρίνεις μια γλώσσα προγραμματισμού με ένα συνοθύλευμα απο αξίες, ιδανικά, φιλοσοφία και επιστήμη( για ιατρικούς όρους μιλάω )
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
Undead
*
Μηνύματα: 25
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #17 - 12 Ιουνίου 2010, 19:02
0

Συμφωνω με ολα οσα ειπες εκτος απο το τελευταιο .

Στις γλωσσες προγραμματισμου αναφερθηκε πρωτος ο mentira οποτε βαλτα μαζι του  ;)

PS : Διαβαζε κ τα προηγουμενα post ..

Αυτόματη ένωση μηνύματος: 12 Ιουνίου 2010, 19:04
και γω δεν γουσταρω τη C αλλα δεν μπαινω να την αλλαξω, την τρωω η μαθαινω java λεμε τωρα..
ειδες εσυ κανα γαλλο η γερμανο να λεει να αλλαξουν τη γλωσσα τους; ειναι πιο ευκολη η γαλλικη δηλαδη; 40 γραμματα και ακους μια συλλαβη; η γερμανικη που εχει 30 συνεχομενα συμφωνα;
Καταγράφηκε
mentira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 488
Θετικοί ψήφοι: +44

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #18 - 12 Ιουνίου 2010, 19:19
0

δεν τιθεται θεμα συγκρισης γλωσσων, ουτε υπαρχει μετρο που να λεει ποια γλωσσα ειναι καλυτερη

αναρωτιομουνα πριν, γιατι να αλλαξει η ελληνικη γλωσσα, επειδη μας κυβερνανε εβραιοι δηλαδη πρεπει να χαλασουμε ενα απο τα στοιχεια του πολιτισμου μας;

επειδη η τεχνολογια γινεται απλη για τους ηλιθιους πρεπει να αλλαξουμε και τη γλωσσα;
σαφως με τις εφαρμοσμενες επιστημες προχωραμε τεχνολογικα αλλα η κλασσικες δινουν κουλτουρα και υφος στο ατομο

γεμισαμε παπαγαλακια, η ημιμαθεια τονιζεται εντονα στα λεγομενα σου

λαθος μεγαλο κανεις εσυ, γιατι η καθε γλωσσα ειναι ζωντανη και εξελισσεται, διαδικτυο δεν υπηρχε πριν 30 χρονια σαν λεξη,και πολλα αλλα παραδειγματα που ειναι ατοπο να αναφερω οταν μιλαω σε τοιχο..
Καταγράφηκε

todo es mentira..
Dominator
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
**
Μηνύματα: 103
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #19 - 12 Ιουνίου 2010, 19:24
0


για τα ιδιωτικα φωναζω γιατι στην ελλαδα ολα γινονται με λοβητουρες, αν ηταν σωστα και ιδανικα τα πραγματα ισως συμφωνουσα..

με το 10 που εγραψες και ηρθες σερρες ασε τους αλλους που γραψανε 10 να τα σκανε και να περνουνε αναγνωρισμενα πτυχια απο κολλεγια και εσυ περιμενε αναγνωριση επαγγελματικων δικαιωματων!!!!

@dominator, αν νομιζεις οτι δεν εισαι πετυχημενος στρωσου διαβασε και ξαναδωσε, αλλα μαλλον ξερεις οτι μεχρι εδω φτανει το παπλωμα, τελικα πετυχες αυτο που μπορουσες η οχι; εισαι δηλαδη η δεν εισαι πετυχημενος σε αυτο το σταδιο; μελλοντικα αλλα πραγματα οπως εργατικοτητα συνεπεια και αυτενεργεια θα δειξουν την επιτυχια και οχι ενα λαδωμενο πτυχιο απο βουλγαρια η ρουμανια η αγγλια..

Κοίταξε,απ'τα λεγόμενά σου είναι προφανές ότι είσαι ένας ακόμη της λογικής "εφόσον δεν έχω κατσίκα να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα" οπότε δεν χωρούν πολλά περιθώρια υγιούς συζήτησης...

Το πρόβλημα των Ε.Δ. σου όμως δεν λύνεται με το να "κάνεις τη ζωή δύσκολη" σε άλλους που θέλουν να σπουδάσουν σε Κολέγια και απλά απαιτούν την επαγγελματική τους κατοχύρωση!
Εσύ τι έκανες για τον...εαυτό σου;Για να έχεις κι εσύ επαγγελματική κατοχύρωση;Πραγματικά πότε θα πάψετε εσείς οι Ελληναράδες να ασχολείστε με το διπλανό σας;

Κι επειδή αρκετά έχω ακούσει αυτή την αηδία περί "αγορασμένων πτυχίων",έχεις αποδείξεις γι'αυτό που λες;Το ICBS π.χ. δίνει πτυχία "στο έτσι";Αν είναι έτσι να πάω να πάρω κι εγώ ένα,έχω λεφτά!
Αν όχι τότε είσαι απλά συκοφάντης...

Και τέλος,εφόσον παραδέχεσαι και ο ίδιος πως μετράνε "άλλα πράγματα" στο εργασιακό γίγνεσθαι γιατί ασχολείσαι;Άσε τους τεμπέληδες με τα αγορασμένα πτυχία να τα κάνουν κορνίζα κι εσύ ο δουλευταράς θα είσαι πρώτος σε όλα!Έτσι δεν είναι;Ή μήπως μερικούς σας λούζει κρύος ιδρώτας;

Υ.Γ. Έστω και ψίχουλα,εγώ τα θέλω,μικρό ή μεγάλο οικονομικό όφελος λίγο με νοιάζει,δεν περισσεύει τίποτα...όπως επίσης θα ήθελα να μου πληρώσεις ΕΣΥ και ΟΛΟΙ όσοι δεν θέλετε Κολέγια τα ΠΡΟΣΤΙΜΑ από την Ε.Ε. πως σου φαίνεται;Να φέρω το λογαριασμό; 8)


και γω δεν γουσταρω τη C αλλα δεν μπαινω να την αλλαξω, την τρωω η μαθαινω java λεμε τωρα..


Αυτοί όμως που τη δημιούργησαν κάνουν προσπάθειες ώστε να γίνεται πιο απλή/κατανοητή/ανταγωνιστική,if you get my meaning ;)...
Κάτα τ'άλλα η Undead με κάλυψε...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Πάνω
Εκτύπωση