Νέα:
Τετάρτη 1 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
01 Μαΐου 2024, 08:22

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 126
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 124
Σύνολο: 124

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5   Κάτω
Εκτύπωση
Επαγγελματικά δικαιώματα
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 18941 φορές.
NeMeSiS
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 152
Θετικοί ψήφοι: +29

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The quieter you become the more you r able to hear

WWW
Απάντηση #30 - 21 Φεβρουαρίου 2010, 17:31
0

...θα ψάχνετε Πολιτικό Μηχανικό να σας "τζιφράρει" λογισμικό και θα κλαίτε!

Θα ψάχνετε διπλωματούχο να σας βάλει υπογραφή, γιατί από μόνοι σας ούτε τα update των windows δε θα σας αφήνουν να κάνετε...

Συνεχίστε να γράφετε ανοησίες μ' αυτό το ειρωνικό ύφος και δεν θα βρεθεί ούτε ένας πληροφορικός να στηρίξει τον αγώνα σας, ακόμη κι αν έχετε δίκιο γι' αυτά που διεκδικείτε.

sermac +100000000000000000000000000000000000000000
Καταγράφηκε
Gary
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 346
Θετικοί ψήφοι: +80

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μην πατάτε το χόρτο...καπνίστε το

Γυναίκα
Απάντηση #31 - 21 Φεβρουαρίου 2010, 17:41
0

Με το να υποτιμάτε και να προσβάλλεται με αυτόν τον τρόπο τους φοιτητές της πληροφορικής πραγματικά μόνο τα αντίθετα αποτελέσματα θα έχετε....πρέπει να μάθετε να σέβεστε λίγο. και μην απορείτε λοιπόν με αυτά που λέτε δεν εχετε κανέναν υποστηρικτή απο την πληροφορική(όπως είπε και ο sermac).. δεν είμαστε απλά οι"βολεμένοι" όπως αναφέρετε σε άλλο πόστ κάποιοι απο δω...απλά μάλλον δεν μας αρέσει να μας προσβάλλουν..
φιλικά πάντα....
Καταγράφηκε

Φυσικά και υπάρχει πολλή γνώση στα πανεπιστήμια.Οι πρωτοετείς φέρνουν λίγη, οι τελειόφοιτοι δεν παίρνουν πολλή κι έτσι η γνώση συσσωρεύεται.
FaidStog
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 150
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #32 - 21 Φεβρουαρίου 2010, 19:31
0

Συνεχίστε να γράφετε ανοησίες μ' αυτό το ειρωνικό ύφος και δεν θα βρεθεί ούτε ένας πληροφορικός να στηρίξει τον αγώνα σας, ακόμη κι αν έχετε δίκιο γι' αυτά που διεκδικείτε.

Υπερβολές ναι, αλλά αυτόνομη υπογραφή δεν υπάρχει για τους πληροφορικούς ΤΕΙ
Καταγράφηκε
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #33 - 21 Φεβρουαρίου 2010, 19:37
0

Sermac σε υποστηρίζει και ένας εργοδηγός. Well said ;)
Καταγράφηκε
constantino
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 190
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #34 - 21 Φεβρουαρίου 2010, 21:13
0

Δεν μπορώ να καταλάβω προς τι ο ξεσηκωμός και αντίδρασή σας...κι οι απόφοιτοι των τμημάτων Μηχανολογίας και Πολιτικών Δομικών Έργων ψάχνουν μετά υπογραφές (γνωστό άλλωστε) δηλαδή εγώ π.χ. να θιχτώ από κάτι τέτοιο;Ή μήπως θα με πειράξει αν μου το πει κανείς;Δεν κατάλαβα,"χαλιέστε" επειδή προβλέπουμε τη μελοντική πραγματικότητα των πτυχιούχων πληροφορικής ΤΕΙ με βάση τους νόμους και τις εξελίξεις;

Μήπως ο έχων τη μύγια μυγιάζεται κύριοι;Δε μου λες Sermac,ποιες είναι οι "ανοησίες" που γράφουμε;Αφού είναι ανοησίες,μπορείς να μας πεις εσύ τις δικές σου "εξυπνάδες" και να μας διαφωτίσεις;
Μήπως εσύ έγραψες δύο γραμμές που επί της ουσίας δε βγάζουν τίποτα;
Σου επιστρέφω λοιπόν μετά χαράς τον πιο πάνω χαρακτηρισμό με την ελπίδα ότι θα μας αφήσεις ήσυχους και πως ίσως γράψεις κι εσύ τίποτα χρήσιμο...

Να μη χαλιέστε καθόλου,όπως πάει το πράγμα όποιος ασχοληθεί με μελέτες λογισμικού ή πάσης φύσεως εργασία που (θα) απαιτεί "άδεια" (το ποιες ακριβώς θα είναι θα καθοριστεί απ'το συμπαθές προαναφερθέν όργανο) αυτό ακριβώς θα πάθει,χωρίς ίχνος υπερβολής απ'την πλευρά μας...και καλό θα ήταν να "θορηβηθείτε" λιγάκι παρά να βγάζετε το άχτι σας με ό,τι λέμε...
Μια χαρά κόσμιο είναι το θέμα και σας παρακαλώ διατηρείστε το ως έχει...αν δεν σας αρέσει αγνοήστε το...

Όσων αφορά το αν "συμμετέχει" ή αν θα συμμετέχει κάποιος πληροφορικάριος στη συζήτηση ή όχι,σίγουρα δεν είναι ούτε ο Sermac ούτε ο Sarig,προφανώς γιατί απείχαν έως ότου διάβασαν κάτι "προσβλητικό" ( ??? ) και είπαν ας το κάνουμε μπ$$ρδέλο...

Μια χαρά κόσμιο είναι το θέμα και σας παρακαλώ διατηρείστε το ως έχει...αν δεν σας αρέσει αγνοήστε το...γράψτε για το κάπνισμα στο κυλικείο και αφήστε εμάς τους ανόητους στην ησυχία μας! >:(

Υ.Γ. Sarig τι να πω παλικάρι μου,ακόμα θυμάσαι πως σε είχα αποκαλέσει έτσι...σαν τα μωρά!Συγχαρητήρια! :o

Αυτόματη ένωση μηνύματος: 21 Φεβρουαρίου 2010, 21:34
δεν είμαστε απλά οι"βολεμένοι" όπως αναφέρετε σε άλλο πόστ κάποιοι απο δω...

Δεν υποτιμήσαμε κανέναν Gary,όσο καλός επαγγελματίας όμως και αν βγεις απ'το ΤΕΙ εκ του νόμου θα βρεθείς σε τέτοιες καταστάσεις (whether you like it or not)...

Και φυσικά ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν σας χαρακτήρισα (ΕΓΩ προσωπικά) βολεμένους καθ'ότι ΔΕΝ ΣΑΣ ΘΕΩΡΩ βολεμένους μ'αυτά τα Π.Δ. κάθε άλλο μάλιστα...βολεμένο πιθανώς να θεωρεί τον εαυτό του ο Sermac...
Τελευταία τροποποίηση: 21 Φεβρουαρίου 2010, 21:34 από constantino Καταγράφηκε
toreador
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 413
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The night is still young, let us joy...

Απάντηση #35 - 21 Φεβρουαρίου 2010, 22:19
0

παιδιά μόλις πληροφορήθηκα οτι απο την μερια του προέδρου δεν κλείνει το ΤΕΙ γιατί δώσαν 1 μήνα προθεσμία στο υπουργείο. Τώρα δεν ξέρω αν οι παρατάξεις πουν κάτι διαφορετικό. Με Πασοκ κυβέρνηση δεν μου φαίνεται παράλογο η ΔΑΠ να πει ναι σε καταλήψεις(just saying).
Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #36 - 21 Φεβρουαρίου 2010, 22:39
0


Ηρέμησε και ξανά διάβασε την απάντησή μου μέχρι τέλους. Εμένα με χάσατε για 3 λόγους (ή 4 αν όντως είμαι βολεμένος) και ευθύνεστε για τους 2. Φροντίστε τώρα μην χάσετε και τους υπόλοιπους. Με καλή πρόθεση το λέω.
Καταγράφηκε
constantino
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 190
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #37 - 21 Φεβρουαρίου 2010, 23:45
0

Sermac δεν σε "είχαμε" για να σε "χάσουμε",ένα "0" ήσουν και είσαι στην οποιαδήποτε σχετική συζήτηση...ούτε τους λόγους που ντεμεκ σε χάσαμε μας είπες ούτε τίποτα,απλώς γράφεις για να...γράφεις!

Όσο για το "βόλεμα",για ακόμα μια φορά,ΣΥ ΕΙΠΑΣ...

Σε παρακαλώ σταμάτα να προκαλείς σε κάθε σχετικό θέμα,μόνο "κακό κλίμα" δημιουργείς...και το πόσοι θα "είμαστε" άσε να το δούμε στην πράξη...

Και για να σου απαντήσω εγώ προσωπικά,είχα μια σκασίλα για τον "αριθμό"...όποιος θέλει μαθαίνει και ρωτά εδώ είμαστε,όποιος δεν θέλει...Καλό Πάσχα!

Υ.Γ. Αν θέλεις μπορείς να κάνεις ένα σχόλιο στο θέμα που άνοιξα για τη σχολή σου και που ως φοιτητή/απόφοιτο του τμήματος (φαντάζομαι) σε αφορά...εκεί να σε δω! ;)

Αυτόματη ένωση μηνύματος: 22 Φεβρουαρίου 2010, 00:00
παιδιά μόλις πληροφορήθηκα οτι απο την μερια του προέδρου δεν κλείνει το ΤΕΙ γιατί δώσαν 1 μήνα προθεσμία στο υπουργείο. Τώρα δεν ξέρω αν οι παρατάξεις πουν κάτι διαφορετικό. Με Πασοκ κυβέρνηση δεν μου φαίνεται παράλογο η ΔΑΠ να πει ναι σε καταλήψεις(just saying).

Τους καθηγητές πρέπει να τους ξεχάσουμε μια και καλή για τους γνωστούς λόγους...

Κατά τ'άλλα,ας μας πει κάποιος παλαιότερος,έχει κλείσει (συγκεκριμένα η ΔΑΠ) ποτέ το ΤΕΙ;
Τελευταία τροποποίηση: 22 Φεβρουαρίου 2010, 00:00 από constantino Καταγράφηκε
ktf
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 71
Θετικοί ψήφοι: +15

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #38 - 22 Φεβρουαρίου 2010, 00:06
0

Προς τι τόση κακία ρε παιδιά? ούτε να σας έβριζε. Χαλαρώστε λίγο, λίγο-πολύ όλοι στην ίδια μοίρα είμαστε
Καταγράφηκε

"Never trust a quote on the internet" -Abraham Lincoln
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #39 - 22 Φεβρουαρίου 2010, 00:21
0

constantino αγνόησέ με. Κι εμένα κι όσους συμφωνήσαν στη 1 σειρά που έγραψα όλο κι όλο. Παραπάνω δεν αξίζει να γράψω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5   Πάνω
Εκτύπωση