Νέα:
Τετάρτη 1 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
01 Μαΐου 2024, 12:59

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 126
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 112
Σύνολο: 112

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Root or not to root! Ιδού η απορία -Cyber Hamlet
Windows - 9 (40.9%)
Linux - 13 (59.1%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 19

Σελίδες: 1 ... 7 8 9 [10] 11   Κάτω
Εκτύπωση
Linux Vs Windows
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 41898 φορές.
xXxMagiciaNxXx
Επισκέπτης
Απάντηση #90 - 19 Φεβρουαρίου 2008, 04:16
0

Παραπληροφορηση ?

Πιο ειναι παραπληροφορηση

Η ΜΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΣΤΟ linux?????
Παρε cedega vmware κτλ wine ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ so what
θεσ να μου πεις οτι θα προτεινες το linux σα μια παιχνιδομηχανη για το πιτσιρικι μπορει βεβαια να παρει ps3
αλλα μιλαμε για pc νομιζω...

KAI EΠΙΔΗ ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ ΑΕΡΑ TAKE UR TIME :

www.winehq.org για να δεις τι παιζει κ τι δε παιζει

http://opensource.creative.com/webcam.html για υποστιριξη webcam

Τελευταία τροποποίηση: 19 Φεβρουαρίου 2008, 04:49 από xXxMagiciaNxXx Καταγράφηκε
xXxMagiciaNxXx
Επισκέπτης
Απάντηση #91 - 19 Φεβρουαρίου 2008, 04:18
0

Ok, xXxMagiciaNxXx μας απέδειξες πόσο τεμπέλης είσαι...

Μην προσβάλλεσαι, θα δεις παρακάτω ότι έχω δίκαιο.

Καταρχάς θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι τόσο υπέρμαχος των ιδεών όσο του λογισμικού (Linux).

ΚΑΙ αυτα εινε τα λογια που ακουσα και νομιζω σαφως προσβληθηκα

ΤΕΛΟΣ

xXx ->> apt-get install peace
Τελευταία τροποποίηση: 19 Φεβρουαρίου 2008, 04:49 από xXxMagiciaNxXx Καταγράφηκε
Crypto
*
Μηνύματα: 15
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #92 - 19 Φεβρουαρίου 2008, 04:31
0

Νομίζω σου έχω απαντήσει εδώ και πολύ ώρα στο αρχικό μου post. Τώρα αν εσύ κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις, πρόβλημα σου.
Γιατί, το windows είναι το καλύτερο αν θες να στήσεις server. Δεν είπα ότι το Linux είναι το καλύτερο για παιχνίδια, είπα απλά ότι ΜΠΟΡΕΙ να παίξει και παιχνίδια. So, κάτσε διάβασε τι λέω και μετά μίλα όπως ανέφερες και εσύ παραπάνω. 
Και δεν έχω κανέναν υποβολέα.
~peace installed
Καταγράφηκε

Enjoy :)
C.Tud (c) 2008
Stellitsa
Διοίκησης Επιχειρήσεων
*
Μηνύματα: 590
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #93 - 19 Φεβρουαρίου 2008, 04:36
0

Κοιτα παλικαρη μου στο ξαναλεω κανε οτι θες αρκει να μην προσβαλεις και τους αλλους..Δεν νομιζω ο crysp να θελει την ''υποστηριξη'' μου φανταζομαι τα βγαζει περα και μονος του..Αν αισθανεσαι οτι σε εθιξε με αυτα που ειπε κανε την αντιπαραθεση σου χωρις να μπλεκεις και τριτους..Αυτο προσπαθω να σου πω τοση ωρα αλλα δεν το καταλαβαινεις γιατι εισαι φορτισμενος..
Καταγράφηκε
xXxMagiciaNxXx
Επισκέπτης
Απάντηση #94 - 19 Φεβρουαρίου 2008, 04:48
0

Good night  ;D ;D ;D
Τελευταία τροποποίηση: 19 Φεβρουαρίου 2008, 04:51 από xXxMagiciaNxXx Καταγράφηκε
Crypto
*
Μηνύματα: 15
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #95 - 19 Φεβρουαρίου 2008, 18:44
0

xXxMagiciaNxXx...

Χθες το βράδυ ειπώθηκαν κάποια πράγματα μεταξύ μας και μπαίνω σήμερα στο forum και βλέπω τα περισσότερα posts να έχουν γίνει edit και να έχεις σβήσει πράγματα που έχει πει και ειπωθεί. Δεν μιλούσαμε σε Instant Messenger, μιλούσαμε στο forum οπότε δεν νομίζω να είναι σωστό αυτό που κάνεις. Ωραίος ρε.. Keep dreaming...
Καταγράφηκε

Enjoy :)
C.Tud (c) 2008
TabloMaxos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 931
Θετικοί ψήφοι: +81

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #96 - 19 Φεβρουαρίου 2008, 18:58
0

Κάτι τέτοια είναι που δε με αρέσουν.
Εγώ πάντως είδα τη συζήτηση. Οι επόμενοι απλά δε θα έχουν πλήρη εικόνα. Δεν ήταν σωστό να διαγραφούν μια και η επιχειρηματολογία και η αντιπαράθεση ήταν υγιής και δεν υπήρχαν βρισιές. Σβήνοντας τα ποστ σου δεν απέδειξες τίποτα.
Καταγράφηκε

Το Forum είχε +1 πριν το Google+
Stellitsa
Διοίκησης Επιχειρήσεων
*
Μηνύματα: 590
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #97 - 19 Φεβρουαρίου 2008, 19:32
0

Το παρατηρησα και εγω αυτο,ετσι οπως τα εκοψες δειχνει οτι δεν ξερω τι λεω και σου την λεω και απο πανω..Μπαινεις να ηρεμησεις λιγο τα πνευματα και στο τελος καταληγεις και υπαιτιος..Ωραιο, πολυ καλο οταν βγαινει καποιος ναι τα αλλαζουμε ολα..
Θα το εχω στα υποψιν..Τωρα που το σκεφτομαι θα παω να αλλαξω και εγω μια απαντηση μου πριν κανα μηνα περιπου που την ειχα ποσταρει.ελεος


btw χρονια πολλα tablomaxos και οτι επιθυμεις!
Καταγράφηκε
xXxMagiciaNxXx
Επισκέπτης
Απάντηση #98 - 19 Φεβρουαρίου 2008, 19:52
0

Μιας και μιλαμε για linux θα ηταν ωραιο και πιο φρονιμο χρηστες windows να χρησιμοποιησουν linux εστω για μια φορα

περαν προκαταληψεων που υπαρχουν για αυτο!Συμβατοτητες και τα σχετικα  ;D

Ετσι θα ειχαν πιστευω μια πιο ολοκληρωμενη αποψη πανω στο θεμα λειτουργικα κοιταζοντας και τις δυο πλυερες !

Μια εκδοση  linux ειναι παντα διαθεσημη απο το internet δωρεαν!

Για τους περιπετειωδης προτεινω να αρχσισουν με ubuntu που ειναι πιο κοντα σε windows συστημα(οσων αφορα τα μενου και
την ευκολια που μας παρεχει ενοειτε !)

Εδω το link > http://www.ubuntu.com/

Σημειωση: Δεν θα προτεινα x64 bit εδκοση για τους κατοχους 64 bit συστηματων και θα σας στεναχωρησω.

Οι εκδοσεις x64 εχουν πολλα προβληματακια,το πιο απλο δημιουργουν δυο φακελους με lib και lib64 και
τα προγραμματα μας χανουν κυριολεκτικα την μπαλα!Θα μου πειτε οκ αλλαζω φακελο με root=κτλ
αλλα κατα τη διαρκεια εκτελεσης εφαρμογης εχουμε προβληματακια.Τελος η java εχει μεγαλο prob με x64
Ας μην σας κουραζω καντε search στο google για περεταιρω πληροφοριες...

Ευχαριστω  ;D
Τελευταία τροποποίηση: 19 Φεβρουαρίου 2008, 21:04 από xXxMagiciaNxXx Καταγράφηκε
kexa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 77
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

egram.teiser.gr developer

Άντρας
Απάντηση #99 - 19 Φεβρουαρίου 2008, 20:02
0

PEACE

Χαλαρωστεεεεε....

Φαγωθήκατε τι κάνει και τι δεν κάνει το Linux και τι τα Windows....
Και τα 2 λειτουργικά έχουν τα καλά τους και τα κακά τους.

Όσο για την αντιπαράθεση που υπήρξε, υπώθηκαν πράγματα και απο τις 2 πλευρές που βγάζουν μάτι...

Η όλη συζήτηση δεν γίνεται με στόχο να αποδειχτεί αν είμαι ή όχι Linuxas. Η όλη συζήτηση ξεκίνησε επειδή είδα έναν επιθετικό τόνο από μέρος σου σε προηγούμενα post και κακά τα ψέμματα μια παραπληροφόρηση. Για αυτό το λόγο πειράχτηκα και μπήκα στο κόπο να απαντήσω με έναν χλευαστικό τόνο ως αναφορά πολλούς από εσάς που χλευάζετε το Linux και τις δυνατότητες του και είστε γενικώς προκατειλημμένοι.
Simple, Just keep coding...

Κοιτα παλικαρη μου στο ξαναλεω κανε οτι θες αρκει να μην προσβαλεις και τους αλλους..Δεν νομιζω ο crysp να θελει την ''υποστηριξη'' μου φανταζομαι τα βγαζει περα και μονος του..Αν αισθανεσαι οτι σε εθιξε με αυτα που ειπε κανε την αντιπαραθεση σου χωρις να μπλεκεις και τριτους..Αυτο προσπαθω να σου πω τοση ωρα αλλα δεν το καταλαβαινεις γιατι εισαι φορτισμενος..

Το παρατηρησα και εγω αυτο,ετσι οπως τα εκοψες δειχνει οτι δεν ξερω τι λεω και σου την λεω και απο πανω..Μπαινεις να ηρεμησεις λιγο τα πνευματα και στο τελος καταληγεις και υπαιτιος..Ωραιο, πολυ καλο οταν βγαινει καποιος ναι τα αλλαζουμε ολα..
Θα το εχω στα υποψιν..Τωρα που το σκεφτομαι θα παω να αλλαξω και εγω μια απαντηση μου πριν κανα μηνα περιπου που την ειχα ποσταρει.ελεος

Γιατι εμένα όμως μου φείνεται οτι είναι όλοι εναντίον του xXxMagiciaNxXx?
Γιατι όταν κάποιος έχει λίγο ένταση στα λεγόμενα του, πρέπει να τον παρεξηγούν?

Ε?
Καταγράφηκε

Όποιος θέλει έχω καλούς ιούς...
PM για να τους δοκιμάσετε.
Σελίδες: 1 ... 7 8 9 [10] 11   Πάνω
Εκτύπωση