Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 13:14

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 94
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 75
Σύνολο: 75

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15 16 ... 25   Κάτω
Εκτύπωση
Ανέκδοτα
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 117038 φορές.
AlieN
***
Μηνύματα: 490
Θετικοί ψήφοι: +43

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #120 - 03 Φεβρουαρίου 2009, 15:14
0


"Είναι ένας φοιτητής στο πανεπιστήμιο και ενώ θέλει να πάρει το πτυχίο,
χρωστάει ένα μάθημα από το δεύτερο έτος και ο καθηγητής δεν τον περνάει με τίποτα όσες φορές κι αν το έχει δώσει.
Απελπισμένος λοιπόν, πάει στον καθηγητή και του λέει:
- Θα σας πω ένα αίνιγμα, εάν δεν το βρείτε θα υπογράψετε να πάρω το πτυχίο μου, εάν το βρείτε δεν θα το πάρω ποτέ.
- Ακούω, λέει ο καθηγητής.
- Τι είναι παράλογο και νόμιμο, λογικό και παράνομο, παράλογο και παράνομο;
Σκέφτεται λίγο ο καθηγητής και του λέει να τον αφήσει λίγες ημέρες μήπως βρει την απάντηση.

Μερικές μέρες μετά συναντιούνται και λέει ο καθηγητής:
- Έχω φάει τον κόσμο αλλά δεν το βρήκα. Θα σου υπογράψω το πτυχίο και θα μου πεις.
Κι ενώ υπογράφει το πτυχίο, ο φοιτητής γελώντας του λέει:
- Όλος ο κόσμος το ξέρει, να..., αν πάτε και ρωτήσετε οποιονδήποτε στο πανεπιστήμιο θα σας το πει.
Ο καθηγητής αποσβολωμένος τρέχει προς το προαύλιο του πανεπιστημίου και συναντά τον καφετζή. Τότε τον ρωτάει:
- Τι είναι παράλογο και νόμιμο, λογικό και παράνομο, παράλογο και παράνομο;
Κι ο καφετζής γελώντας:
- Κύριε καθηγητά, απορώ με την ερώτησή σας αλλά θα σας απαντήσω: Παράλογο είναι να έχετε μια πανέμορφη γυναίκα, 20 χρόνια μικρότερή σας, αλλά είναι νόμιμο. Λογικό είναι να π**άει κάποιος άλλος την γυναίκα σας αλλά είναι παράνομο. Και παράλογο είναι να υπογράφετε το πτυχίο αυτού που -παράνομα-π**άει τη γυναίκα σας!!!!!!!"
Καταγράφηκε

Θα 'θελα να γίνω αυτό που Ήμουν...
Όταν ήθελα να γίνω αυτό που Έιμαι Τώρα....!!!!
StSyiLaD
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 171
Θετικοί ψήφοι: +3

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #121 - 03 Φεβρουαρίου 2009, 15:36
0

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa!!!!!!!!!!Τι κανει μια γυναικα ε??????????????
Καταγράφηκε

...hell yeah...i love life!!!!!!
carpe diem
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 913
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

carpe diem ρεεεε η ζωη είναι μικρή....

Γυναίκα
Απάντηση #122 - 03 Φεβρουαρίου 2009, 18:53
0

χαχα ατιμα τα 8ηλυκα ατιμα!!!! πολύ καλό!  :)
Καταγράφηκε

Μιλάς πίσω από την πλάτη μου; Σημαίνει ότι είμαι μπροστά.
Σχολιάζεις την ζωή μου; Σημαίνει ότι είναι πιο ενδιαφέρουσα από τη δική σου.
Προσπαθείς να βρεις τα μειονεκτήματά μου; Σημαίνει ότι με ζηλεύεις.

Συνέχισε αυτό που κάνεις... ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ !!!
deedee
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 182
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #123 - 14 Φεβρουαρίου 2009, 02:01
0

 Φθινόπωρο και πρώτη μέρα στα θρανία για τους μαθητές του αμερικανικού κολεγίου.Η δασκάλα παρουσιάζει στα αμερικανάκια έναν καινούριο συμμαθητή τους, τον Ιάπωνα Σακίρο Σουζούκι (γιο του διευθυντή της Σόνυ) και το μάθημα αρχίζει με μικρές ερωτήσεις ιστορίας.
 «Για να δούμε λοιπόν, πόσο καλοί είστε στην αμερικανική ιστορία;» λέει η δασκάλα.
«Ποιος είπε ?δώστε μου ελευθερία ή δώστε μου θάνατο?;»
 Κάποιοι μουρμουρίζουν αλλά κανείς δεν σηκώνει το χέρι του, εκτός από τον καινούριο:
«Ο Πάτρικ Χένρυ το 1775 στη Φιλαδέφεια», απαντά.
«Μπράβο Σουζούκι, και ποιος είπε: ?Κυβέρνηση του λαού, από το λαό και για το λαό?;», ξαναρωτά την τάξη η δασκάλα.
«Ο Αβραάμ Λίνκολν, το 1863 στο Γκέτυσμπουργκ», απαντά και πάλι ο Σουζούκι.
 Η δασκάλα κοιτάζει αυστηρά την τάξη και λέει:
«Ντροπή σας! Ο Σουζούκι είναι γιαπωνέζος και ξέρει την αμερικανική ιστορία καλύτερα από σας!»
Τη σιωπή στην τάξη σπάει μια μικρή φωνή από τα πίσω θρανία:
«Ρε δεν πάτε να γ....είτε όλοι, μ....ες γιαπωνέζοι!»
«Ποιος το είπε αυτό;;;» ρωτάει αυστηρά η δασκάλα.
 Ο Σουζούκι σηκώνει το χέρι του και χωρίς να περιμένει λέει:
«Ο στρατηγός Μακάρθουρ, το 1942, στη διώρυγα του Παναμά και ο Λι Ιακόκα, το
1982 στη γενική συνέλευση της Τζένεραλ Μότορς»
 Η τάξη βυθίζεται στη σιωπή. «Θέλω να ξεράσω», ακούγεται μια ξεψυχισμένη φωνή.
«Ποιος το είπε αυτό;;;» ξαναρωτάει με το ίδιο βλοσυρό ύφος η δασκάλα.
Και ο Σουζούκι πετάγεται πάλι:
«Ο Τζορτζ Μπους ο πρώτος, στον πρωθυπουργό Τανάκα κατά τη διάρκεια επίσημου δείπνου στο Τόκιο το 1991».
Ένας μαθητής σηκώνεται όρθιος και ξεσπάει: «Ρε δε μας παίρνεις καμιά π..α, λέω γω!!!»
Και ο Σουζούκι, ψύχραιμα: «Μπιλ Κλίντον στη Μόνικα Λουίνσκι, το 1997, στο οβάλ γραφείο του Λευκού Οίκου».
Δυο τρεις μαθητές πετάγονται και φωνάζουν: «Α γα....ου ρε μ.......ένο,Σουζούκι».
Ατάραχος ο γιαπωνέζος: «Βαλεντίνο Ρόσι, παγκόσμιο πρωτάθλημα μοτοσικλέτας, ράλι Νότιας Αφρικής, το 2002».
 Κόλαση στην τάξη, οι μαθητές ουρλιάζουν και πετάνε καρέκλες, η δασκάλα έχει σωριαστεί λιπόθυμη και ξαφνικά ανοίγει η πόρτα και μπαίνει ο διευθυντής: «Ε, μα την Παναγία δεν έχω ξαναδεί τέτοιο μ...ρδέλο».
Και στο βάθος ακούγεται πάλι η φωνή του Σουζούκι:
«Ο πρωθυπουργός της Ελλάδας, Κώστας Καραμανλής, το 2004, στο πρώτο υπουργικό συμβούλιο της κυβέρνησής του».



-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Φοιτητική ζωή ...!!!

Δεν φταίει ο φοιτητής αν δεν περνάει τα μαθήματα γιατί...
Ο χρόνος έχει ΜΟΝΟ 365 μέρες...

Τυπική ακαδημαϊκή χρονιά για ένα φοιτητή:

1. 52 Κυριακές τον χρόνο... όμως οι Κυριακές ξέρεις ότι είναι για ξεκούραση.
Άρα 313 μέρες απομένουν

2. Καλοκαιρινές διακοπές, μέρες 50! Ο καιρός είναι πολύ ζεστός και δεν γίνεται να διαβάσεις...
Άρα 263 μέρες απομένουν.

3. 8 ώρες καθημερινού ύπνου. Πάνε 130 μέρες...
Άρα 141 μέρες που απομένουν.

4. Μία ώρα καθημερινά παιχνιδιού (καλό για την υγεία) σημαίνει 15 μέρες.
Άρα 126 μέρες που απομένουν.

5. 2 ώρες καθημερινά για φαγητό (μασάμε σωστά κι ύστερα καταπίνουμε) σημαίνει 30 μέρες...
Άρα 96 μέρες που απομένουν.

6. Μια ώρα τουλάχιστον για συζήτηση (ο άνθρωπος είναι κοινωνικό ον) σημαίνει 15 μέρες...
Άρα 81 μέρες που απομένουν.

7. Ημέρες εξεταστικής τον χρόνο τουλάχιστον 35 μέρες..
Άρα 46 μέρες που απομένουν.

8. Γιορτές και αργίες περίπου 40 μέρες
Άρα 6 μέρες που απομένουν.

9. Για αρρώστιες τουλάχιστον 3 μέρες...
Άρα 3 μέρες που απομένουν.

10. Ταινίες και επιμορφωτικές εκπομπές τουλάχιστον 2 μέρες...
Άρα 1 μέρα που απομένει

11. αυτή η μέρα που απομένει είναι τα γενέθλια σου!
Πώς γίνεται να διαβάσεις αυτή τη μέρα???
Μέρες που απομένουν 0 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τελευταία τροποποίηση: 14 Φεβρουαρίου 2009, 02:05 από deedee Καταγράφηκε
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #124 - 14 Φεβρουαρίου 2009, 02:09
0

 Πολύ καλό αυτο με τον Suzuki  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
miss_pc
*
Μηνύματα: 60
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #125 - 24 Φεβρουαρίου 2009, 00:02
0

Το τεράστιο πετρελαιοφόρο διασχίζει τον ωκεανό. Το ταξίδι είναι πολυήμερο και στο τυπικά ανδρικό πλήρωμα υπάρχει αυτή τη φορά και μία γυναίκα. Η παρουσία της δεσποινίδας ασυνήθιστη, καθώς έχει δημιουργήσει περίεργες καταστάσεις... Τις πρώτες μέρες όλα κυλάνε ήρεμα, ο αντρικός πληθυσμός ήρεμος κι ευγενικός. Τις επόμενες μέρες, κάποιοι μικροί εκνευρισμοί. Έχει μπει η τρίτη εβδομάδα και τα πρώτα ξεσπάσματα προμηνύουν θύελλα... Την κατάσταση προσπαθεί να προλάβει ο πλοίαρχος. Μαζεύει τα αρσενικά μέλη του πληρώματος και τους λέει:
- Κύριοι, μετά από τόσες μέρες η κυρία αισθάνεται ανία και, για να σας φύγει ο πειρασμός που είναι μόνη της, αποφάσισα να τη φλερτάρω εγώ ως πλοίαρχος.
- Τι είπες; πετάγεται ο θερμόαιμος Ιταλός.Υπάρχει Ιταλός επάνω στο πλοίο και θα δοκιμάσει άλλος να φλερτάρει; Δεν είστε καλά!
- Κύριοι, σας παρακαλώ, πετάγεται ο Γάλλος, το φλερτ, ως γνωστόν, είναι ειδικότητα των Γάλλων.
Ο καβγάς δεν αργεί να ανάψει. Κάθε ένας, για τους δικούς του λόγους, υποστηρίζει ότι το φλερτάρισμα είναι προσωπική του υπόθεση. Σε όλο αυτό το διάστημα ο Έλληνας, αδιάφορος, μασουλάει πασατέμπο και αγναντεύει το πέλαγος. Εκνευρισμένος ο πλοίαρχος του φωνάζει:
- Εσύ δεν ενδιαφέρεσαι να φλερτάρεις την κυρία;
- Τι να σας πω, κύριε πλοίαρχε, τρεις εβδομάδες τώρα την π_ _ _ω. Αν θέλετε, όμως, τη φλερτάρω κιόλας...
 

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Καταγράφηκε
nikolas87
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 171
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #126 - 26 Φεβρουαρίου 2009, 18:55
0

Ένας πατέρας μπαίνει στο δωμάτιο της κόρης. Εκείνη λείπει, αλλά υπάρχει ένα γράμμα πάνω στο κρεβάτι της. Αρχίζει να σκέφτεται τα χειρότερα και με τρεμάμενα χέρια ανοίγει το γράμμα και διαβάζει:
 
 
Αγαπημένε μου μπαμπά,
λυπάμαι πολύ που βρίσκομαι στη δυσάρεστη θέση να σου πω πως έφυγα με το καινούριο μου αγόρι. Βρήκα επιτέλους την αληθινή αγάπη! Αχ, να μπορούσες μόνο να τον έβλεπες! Είναι τόσο όμορφος με τα τατουάζ και τα σκουλαρίκια, και τόσο αγέρωχος πάνω στη μεγάλη και γρήγορη μηχανή του! Αλλά δεν είναι μόνο αυτό.. Επιτέλους είμαι έγκυος! Ο Αμπντούλ λέει ότι θα είμαστε μια χαρά στο τροχόσπιτό του καταμεσής στο δάσος και θέλει να κάνουμε πολλά παιδιά. Αυτό βέβαια είναι και το δικό μου όνειρο! Ανακάλυψα επίσης πως η μαριχουάνα δεν κάνει κακό. Γι'αυτό αποφασίσαμε να την καλλιεργούμε για εμάς και τους φίλους μας όταν θα ξεμένουμε από κοκαΐνη και έκσταση. Εν τω μεταξύ, ελπίζω η επιστήμη να βρει σύντομα τη θεραπεία για το AIDS και να μπορέσει ο Αμπντούλ να γίνει καλά! Το αξίζει! Μπαμπάκα μου, δε θέλω να ανησυχείς για μένα. Είμαι πια 15 ετών και ξέρω να φροντίζω τον εαυτό μου, Κι έπειτα, ο Αμπντούλ είναι τόσο δυνατός με τη σοφία και την πείρα των 47 χρόνων του. Με καθοδηγεί και με συμβουλεύει με τον καλύτερο τρόπο για τις επιλογές μου, όπως για την επιλογή μου να ασπαστώ τον ισλαμισμό. Ελπίζω να έρθω να σε βρω σύντομα, έτσι θα σου δοθεί η ευκαιρία να γνωρίσεις τα εγγονάκια σου!!
                             Το λατρεμένο σου κοριτσάκι!!
 
Υ.Γ.: πλάκα σου κάνω, μπαμπά!! coolare!! Είμαι στη Μαρία. Απλώς ήθελα να σου πω πως στη ζωή υπάρχουν πολύ χειρότερα πράγματα από τους βαθμούς του τριμήνου που θα βρεις στο κομοδίνο!!!!!!!!!!
 
Σ'αγαπώ!!...
Καταγράφηκε
PANOS__20
Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής
*
Μηνύματα: 516
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #127 - 26 Φεβρουαρίου 2009, 19:29
0

πωωωωωωωωωωωωωωωωωω...τα έσπασες....κριμα που δεν ειμαι 15 χρονών κοπέλα ωστε να το χρησιμοποιώ......χααχαχαχαχαχα...φοβερή πλακα για γονείς... ;D ;D ;D ;D
Καταγράφηκε

Ὅπου θαρριέται γιὰ καλό,καὶ δίχως διάκι ἀνοίγεται,τὸν βρίσκ᾿ ἡ μπόρα στὸν γιαλὸ καὶ ναυαγεῖ καὶ πνίγεται
carpe diem
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 913
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

carpe diem ρεεεε η ζωη είναι μικρή....

Γυναίκα
Απάντηση #128 - 26 Φεβρουαρίου 2009, 21:33
0

Είναι ένας Ηρακλειδέας και έχει πάει με την κοπελιά του , για καφέ στο Πανόραμα.
Αφού μιλάνε κάμποση ώρα για διάφορα θέματα λέει ο Ηρακλειδέας:
-Μωρό μου , θα πάμε την Κυριακή Καυταντζόγλειο να δούμε την Ηρακλάρα?
Και απαντάει η κοπέλα: Πονηρούλη , πάλι θες να με ξεμοναχιάσεις?

 ;D ;D ;D
Καταγράφηκε

Μιλάς πίσω από την πλάτη μου; Σημαίνει ότι είμαι μπροστά.
Σχολιάζεις την ζωή μου; Σημαίνει ότι είναι πιο ενδιαφέρουσα από τη δική σου.
Προσπαθείς να βρεις τα μειονεκτήματά μου; Σημαίνει ότι με ζηλεύεις.

Συνέχισε αυτό που κάνεις... ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ !!!
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #129 - 26 Φεβρουαρίου 2009, 22:13
0

 xaxaxaxa  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
Σελίδες: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15 16 ... 25   Πάνω
Εκτύπωση