Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 19:18

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 94
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 72
Σύνολο: 72

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 6   Κάτω
Εκτύπωση
«Λουκέτο» στα ΤΕΙ στις 18 Δεκεμβρίου
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 22626 φορές.
mias
*
Μηνύματα: 182
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Διαβασμα!!!

Άντρας
05 Δεκεμβρίου 2009, 05:48
0

 
«Λουκέτο» στα ΤΕΙ από τις 18 Δεκεμβρίου


Κλειστά θα παραμείνουν από τις 18 Δεκεμβρίου και επ’ αόριστον τα ΤΕΙ της χώρας, μετά από απόφαση των προέδρων των ιδρυμάτων, οι οποίοι αντιδρούν με αυτό τον τρόπο στη μη έκδοση προεδρικών διαταγμάτων για τα επαγγελματικά δικαιώματα των αποφοίτων 25 ειδικοτήτων.

Μάλιστα, οι πρόεδροι των ΤΕΙ προειδοποιούν ότι θα προβούν σε νέες κινητοποιήσεις μετά τη λήξη της εξεταστικής, σε περίπτωση που η Πολιτεία δεν λάβει μέτρα για την επίλυση του συγκεκριμένου ζητήματος, το οποίο αποτελεί χρόνιο αίτημα για τα Τεχνολογικά Ιδρύματα


πηγή:http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=84224&cid=4


Αυτό ανακάλυψα κατά χθεσινοβραδινή μου ενημέρωση όταν έκανα τσάρκα στους ιστότοπους.
Περίεργο....Δεν θα έπρεπε να βγάλουν τουλάχιστον μια ανακοίνωση...  ???
Μάλλον παπάντζα είναι!!!  :P  :P  :P


Λόγος επεξεργασίας:
Μετονομασία από: «Λουκέτο» στα ΤΕΙ από τις 18 Δεκεμβρίου
σε: «Λουκέτο» στα ΤΕΙ στις 18 Δεκεμβρίου

Τελευταία τροποποίηση: 08 Δεκεμβρίου 2009, 21:33 από Sermac Καταγράφηκε
v 4 vania
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 153
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

thrash ρεεεε....

Άντρας
Απάντηση #1 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 06:31
0

   Να το δώ αυτό το πράγμα να γίνεται και στίς Σέρρες και μετά "μπορώ να κλείσω τα μάτια μου ήσυχος"... Γιατί δεν φτάνει που οι Σέρρες σαν πόλη είναι συντηρητική, το ΤΕΙ μας ώρες ώρες είναι σαν ένα wanna be παράρτημα του ΑΠΘ στόν πλανήτη Αρη αλλά και η "αντίληψη" τής πλειοψηφίας των σπουδαστών είναι ... μια πονεμένη ιστορία...για να ζήσουμε τέτοια μεγαλεία!!!
   Σήμερα έμαθα ότι εμείς οι δομικοί, που είχαμε , βάση βασιλικού διατάγματος (!!!) δικαίωμα να χτίζουμε μέχρι 2 ορόφους οικοδομές , ότι πλέον δεν έχουμε κάν αυτό το δικαίωμα, το πήραν πίσω...Δηλαδή αν είναι έτσι, τι θα χτίζουμε, τέντες?? Δεν ξέρω αν ισχύει και ΠΑΡΑΚΑΛΩ αν ξέρει κάποιος κάτι ας πεί...!!!! 
   Αν κάτι τέτοιο ισχύει τελικά , τότε περιμένω τουλάχιστον πορεία από τους καθηγητές (εκτός από κατάληψη του ΤΕΙ) , στην οποία μάλλον 99% , οι ίδιοι θα πρέπει να προκαλέσουν επεισόδια !!!!  LOL !!!

ΥΓ. Δεν θέλω να τρομοκρατήσω κανένα, αλλά πρέπει να μάθουμε στάνταρ αν αυτό ισχύει ή είναι "μούφα".. Παιδιά, είναι πολύ "χοντρό" άμα είναι αλήθεια..!!!
Τελευταία τροποποίηση: 05 Δεκεμβρίου 2009, 06:40 από v 4 vania Καταγράφηκε

Ο χειρότερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια αλλά η ψευδαίσθηση αυτής.
Sporos
*
Μηνύματα: 6
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ΠΔΕ

Απάντηση #2 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 12:11
0

Να μην περιμενουμε τις 18, συνεςλευση και καταληψη απο δευτερα και ολοι στην αθηβνσα στισ 18. τι να το κανεις το πτιχιο χωρις δικαιοματα???
Καταγράφηκε
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 12:15
0

Απο ότι φαντάζομαι έχει να κάνει με το θέμα των επαγγελματικών δικαιωμάτων που αναφέραμε τόοοσους μήνες! Και λόγω αλλαγής της Κυβερνησης κάποια θέματα και εκρεμότητες μείνανε στάσιμα ή παγώσανε για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα...
Θα δούμε...     και Sporos τι σχολή είσαι?
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
Sporos
*
Μηνύματα: 6
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ΠΔΕ

Απάντηση #4 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 13:28
0

ΠΔΕ και πραγματικα φοβαμαι τι θα κανω οταν παρω πτιχιο
Καταγράφηκε
FaidStog
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 150
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #5 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 13:57
0

Να μην περιμενουμε τις 18, συνεςλευση και καταληψη απο δευτερα και ολοι στην αθηβνσα στισ 18. τι να το κανεις το πτιχιο χωρις δικαιοματα???

+1 αλλά δεν θα ενδιαφερθούν πάνω απο 10 άτομα σε καμία περίπτωση. τουλάχιστον απο το forum

    Σήμερα έμαθα ότι εμείς οι δομικοί, που είχαμε , βάση βασιλικού διατάγματος (!!!) δικαίωμα να χτίζουμε μέχρι 2 ορόφους οικοδομές , ότι πλέον δεν έχουμε κάν αυτό το δικαίωμα, το πήραν πίσω...Δηλαδή αν είναι έτσι, τι θα χτίζουμε, τέντες?? Δεν ξέρω αν ισχύει και ΠΑ

Διόροφο χτίζετε, αλλά και αυτό με κάποιους περιορισμούς
Καταγράφηκε
kostaspde
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 199
Θετικοί ψήφοι: +28

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ή tan, ή .... archtan

Άντρας
Απάντηση #6 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 16:24
0

Παιδιά τα έχουμε πει πολλές φορές. Μη περιμένετε πότε θα μας λυπηθούν για να μας δώσουν επαγγελματικά δικαιώαματα. Αν δεν φωνάξεις δε παίρνεις τίποτα.
Τα πολυτεχνεία φωνάζουν και λυσάνε για να αναγνωριστεί το δίπλωμά τους ότι είναι και μάστερ ταυτόχρονα. Και υπογραφές μαζεύουν και πορείες ετοιμάζουν.
Εμείς τι κάνουμε;
Ή τώρα ή ποτέ!!!
Εγώ θα κατέβω στην πορεία στην Αθήνα στις 18 του μηνός. Σας παροτρείνω να κάνετε το ίδιο. Αν είμαστε αρκετοί μπορούμε να το κάνουμε και οργανομένα.
Αν δεν φωνάξουμε και τώρα, ξεχάστε τα επαγγελματικά δικαιώματα. Ούτε κοτέτσι δε θα μας αφήσει το ΤΕΕ να σηκώσουμε.
ΕΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΦΕΔΕΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΩΝ ΔΙΠΛΩΜΑΤΟΥΧΩΝ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΥΠΟ-ΜΗΧΑΚΟΣ, ΑΝΤΙΔΡΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ. ΟΠΟΙΟΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ, ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18-12-2009 ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.
Λεπτομέριες για την πορεία στο http://engineertech.gr/ ή στο http://www.eetem.gr/docs/anak_2009_12_01.pdf
Όποιος δεν αντιδράσει τώρα, είναι άξιος της μοίρας του. Και εγώ έχω δουλειές και εγώ έχω υποχρεώσεις, αλλα πάνω από όλα θέλω τα 4 χρονια που θα περάσω στη σχολή να ποιάσουν τόπο, και να μη καταλήξουν σε ένα άρχηστο πτυχίο. Δικαιολογίες για να μην έρθει κάποιος δεν υπάρχουν. Κάθε δικαιολογία θα ηχεί στα αυτιά μου ως "βαριέμαι, ας πάνε να φωνάξουν οι άλλοι για μένα, και αν στο τέλος πάρουμε δικαιώματα, θα τα έχω κι εγώ, που κάθησα στον καναπέ μου".
Όλοι οι αγώνες απαιτούν θυσίες. Και αυτός ο αγώνας πρέπει να κερδηθεί.

+1 αλλά δεν θα ενδιαφερθούν πάνω απο 10 άτομα σε καμία περίπτωση. τουλάχιστον απο το forum
Διόροφο χτίζετε, αλλά και αυτό με κάποιους περιορισμούς
FaiStog, έλα κι εσύ για να γίνουμε 11.
Και να ξέρετε όλοι οτι η πορεία δε γίνεται μόνο για τους δομικούς, αλλα για 23 ειδικότητες (ανάμεσα τους και οι Μηχανικοί Γεωπληροφορικής και Τοπογραφίας) που είναι για πάνω από 25 χρόνια στο "περίμενε".
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟ SITE ΤΩΝ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ http://engineertech.gr/
Τελευταία τροποποίηση: 05 Δεκεμβρίου 2009, 16:44 από kostaspde Καταγράφηκε

Παραδίδονται μαθήματα για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ.

Μαθηματικά Ι & ΙΙ, Φυσική, Τεχνική Μηχανική, Αντοχή υλικών, Στατική Ι & ΙΙ, Δυναμική, Αντισεισμικός, Beton, Μεταλλικές, Θεμελιώσεις.

1ο μάθημα δωρεάν
Sporos
*
Μηνύματα: 6
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ΠΔΕ

Απάντηση #7 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 17:09
0

επειδη η πληροφορικη εχει δικαιοματα δεν ακουγεται η φωνη μας στο φορουμ. ξυπνιστε πριν ειναι αργα. αμεσα καταληψη και συγκεντρωσεις στο τει για ενημερωση. ας χαθει το εξαμινο αν ειναι να κερδισουμε τη ζωη μας.
Καταγράφηκε
FaidStog
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 150
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #8 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 17:21
0

FaiStog, έλα κι εσύ για να γίνουμε 11.
Και να ξέρετε όλοι οτι η πορεία δε γίνεται μόνο για τους δομικούς, αλλα για 23 ειδικότητες (ανάμεσα τους και οι Μηχανικοί Γεωπληροφορικής και Τοπογραφίας) που είναι για πάνω από 25 χρόνια στο "περίμενε".
ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΟ SITE ΤΩΝ ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΕΙΝΑΙ http://engineertech.gr/

Εγώ μέσα στους "10" είμαι τα τελευταία 2 χρόνια, και μέλος στο engineertech απο τη δευτερη μέρα λειτουργίας του
Καταγράφηκε
kostaspde
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 199
Θετικοί ψήφοι: +28

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ή tan, ή .... archtan

Άντρας
Απάντηση #9 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 17:30
0

Μπράβο ρε FaidStog!!! (ΒΤW έχεις το ίδιο nick και στο engineertech.gr ;)
Καταρχάς δεν τίθεται θέμα να χαθεί το εξάμηνο.
Αλλά ρε παιδιά ας οργανοθούμε. Μη το αφήσουμε έτσι. Έχουμε καιρό να ενημερώσουμε τον κόσμο. Ας αναλάβουμε και καμία πρωτοβουλία.
Οι περισσότεροι φοιτητές δε ξέρουν τι γίνεται.
Όσοι είστε μέσα, πείτε το για να αρχίσουμε να οργανωνόμαστε. Έχουμε 2 εβδομάδες μπροστά μας.
Καταγράφηκε

Παραδίδονται μαθήματα για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ.

Μαθηματικά Ι & ΙΙ, Φυσική, Τεχνική Μηχανική, Αντοχή υλικών, Στατική Ι & ΙΙ, Δυναμική, Αντισεισμικός, Beton, Μεταλλικές, Θεμελιώσεις.

1ο μάθημα δωρεάν
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 6   Πάνω
Εκτύπωση