Νέα:
Τετάρτη 1 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
01 Μαΐου 2024, 12:21

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 126
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 90
Σύνολο: 90

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3   Κάτω
Εκτύπωση
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 12492 φορές.
aqua
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 234
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #10 - 12 Οκτωβρίου 2009, 18:01
0

Δεν υπάρχουν λόγια να περιγραφεί αυτή η κατάσταση, είναι τραγελαφικά τα πράγματα...
Καταγράφηκε
OriginaL
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 87
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #11 - 12 Οκτωβρίου 2009, 18:05
0

Οπότε λοιπόν μας αποδεικνύουν ότι το επίπεδο της σχολής δεν μένει χαμηλό λόγω της ασυνέπειας, της τεμπελιάς, της έλλειψης γνώσεων των φοιτητών, αλλά πολύ περισσότερο απο τους κάκιστους χειρισμούς της διοίκησης και των διάφορων βολεμένων. Δεν γνωρίζω ποιος είναι υπεύθυνος για αυτό το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ που συμβαίνει και δεν ξέρω ποια θα είναι η λύση που θα δοθεί, αλλά ακόμη και το άκουσμα αυτού του γεγονότος προκαλεί απογοήτευση. Τι και αν άλλαξε κυβέρνηση...τι και αν θέλουμε να γίνουμε παράρτημα πολυτεχνείου η πανεπιστημίου όπως λέγεται, η κατάσταση παραμένει η ίδια. Το μάθημα δεν γινόταν για αρκετά εξάμηνα και ξεκίνησε πριν 3 να διδάσκεται απο την κ. Μπίμπη. Το μάθημα είναι δύσκολο...η καθηγήτρια απλά στόλιζε την αίθουσα και οι φοιτητές παλεύανε να κατανοήσουν ένα εξαιρετικά δυσνόητο βιβλίο που συνοδευότανε απο διαφάνειες της διδάσκουσας αντιγραμμένες απο το βιβλίο. Τραγικό λάθος που δεν επιλέξαμε το μάθημα του κ. Βοζίκη που έχει 100% επιτυχία, αλλά και τώρα τι να κάνουμε; Μήπως τα μαθήματα επιλογής θα έπρεπε να είναι ίδιου επιπέδου δυσκολίας και ίδιου ποσοστού επιτυχίας για να μην μετανιώνουμε για αυτά; Αν λόγω αυτής της κατάστασης δεν περάσω το μάθημα και χάσω ακόμη ένα εξάμηνο για την πτυχιακή μου, τι θα πω στους γονείς μου; Οτι εκτός απο μένα φταίει και ο κ. Τσίτσος; Οι παρατάξεις γιατί δεν προχωρούν σε κάποια κινητοποίηση; Μήπως επειδή το θέμα αφορά γύρω στα 20 άτομα και δεν τους ενδιαφέρουν μονο 20 ψήφοι; ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ...

Υ.Γ Ο κύριος mast μας ανέφερε το προηγούμενο εξάμηνο οτι κανένας απο εμάς δεν θα τα κατάφερνε σε ένα πολυτεχνείο. Ελπίζω να εννοούσε εκτός απο τους φοιτητές και τους καθηγητές και την διοίκηση και τις καθαρίστριες ακόμη.
Καταγράφηκε
aqua
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 234
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #12 - 12 Οκτωβρίου 2009, 18:13
0

Το θέμα με τις παρατάξεις πονάει, είναι γνωστό πως δεν ασχολούνται με τέτοια ανούσια και ποταπά θέματα. Ένα άλλο όμως που μου άρεσε πολύ ήταν το "τι κι αν άλλαξε η κυβέρνηση". Εδώ δεν ξέρουμε ακόμα τι θα γίνει με τα κολλέγια και θέλουμε να ασχοληθούν με το ΤΕΙ Σερρών;;;
Καταγράφηκε
stavrosf4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 659
Θετικοί ψήφοι: +135

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #13 - 12 Οκτωβρίου 2009, 18:39
0

Την Προσομοίωση την έχει ο κ. Βοζίκης πάντως..
Καταγράφηκε

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."
Mahatma Gandhi


39°30'51.65"Β    25° 0'25.26"Α
Ṗáşşẅôṝđ
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 196
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Dude, you're fugly.

Άντρας
Απάντηση #14 - 12 Οκτωβρίου 2009, 22:00
0

χαχαχααχαχαχαχαχ, μόνο μία λέξη μπορεί να ειπωθεί: ΕΛΕΟΣ
Καταγράφηκε

Don't mess with me :ugly:
Pakita_Kaliego
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 59
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #15 - 12 Οκτωβρίου 2009, 22:19
0

Το γεγονός είναι όντως απογοητευτικό. Δεν μπορώ να ακούω όμως από νέους ανθρώπους να ζητάνε από άλλους να παλέψουν για αυτούς. Έχω βαρεθεί τους πάντες να κράζουν τις παρατάξεις, αλλά όταν έχουν κάποιο πρόβλημα να έχουν απαίτηση να παλέψουν αυτοί για την πάρτη τους. Το ζήτημα είναι απλό. Το μάθημα δεν μπορεί εφόσον έχει δηλωθεί από κάποιους σπουδαστές να μην γίνει. Αλλά αυτοί είναι. Με τις μεταρρυθμίσεις που κάνουνε και ο πρόεδρος του ΤΕΙ, καθηγητές και διοικητικοί, ψηφίζουν να γίνουν, έχουνε χάσει τη μπάλα. Έχουν φτάσει τη δημόσια παιδεία σε εξευτελιστική κατάσταση και δεν μπορούν πλέον να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα. Προσωπικά δεν έχω δηλώσει αυτό το μάθημα όμως μπορώ να καταλάβω τους σπουδαστές που το έκαναν ή το είχαν δηλώσει παλιότερα. Προτείνω να βρεθείτε μεταξύ σας εσείς που το δηλώσατε και συζητήσετε για το τι έχετε να προτείνετε για το θέμα, και να συντάξετε ένα έντυπο υποβολής αιτήματος και να το δώσετε στη γραμματεία με σκοπό να συζητηθεί το θέμα στη συνέλευση του τμήματος. Καθώς και να πιέσετε ώστε αυτή να γίνει άμεσα. Αυτές είναι οι κινήσεις που θα έκανα αν ήμουν κι εγώ άμεσα ενδιαφερόμενη. Αν και εδώ που τα λέμε, και που δεν είμαι πάλι είμαι πρόθυμη να το κάνω.
Καταγράφηκε
aqua
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 234
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #16 - 12 Οκτωβρίου 2009, 23:03
0

Το έχω αναφέρει και σε άλλο θέμα. Δεν μπορούν οι φοιτητές απο μόνοι τους να κάνουν κάτι. Όταν έγινε παρόμοια κίνηση για το unix μας είπανε οτι το χαρτί που συντάξαμε ήταν για τα σκουπίδια γιατί πολύ απλά υπάρχουν αρμόδια όργανα για τέτοιου είδους κινήσεις δηλαδή οι παρατάξεις. Δεν "ζητάει" κανείς κάτι όπως αναφέρεις, είναι διαδικαστικό το θέμα
Καταγράφηκε
Pakita_Kaliego
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 59
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #17 - 12 Οκτωβρίου 2009, 23:37
0

Όταν για άλλο προσωπικό θέμα κατέθεσα αίτηση στη γραμματεία και ζήτησα να συζητηθεί στην επόμενη συνέλευση του τμήματος, κανένας δεν μου είπε πως το χαρτί ήταν για τα σκουπίδια και το θέμα λύθηκε. Θέμα για το οποίο πάλευα μήνες λύθηκε απλά με μία αίτηση. Δυστυχώς σ' αυτό το γραφειοκρατικό σύστημα που ζούμε ισχύει ότι "τα γραπτά μένουν, τα λόγια πετούν". Λόγια μπορεί να λέμε όλοι και πολλά. Στην πράξη όμως; Κι ακόμα κι αν έτσι γίνει, που δεν το πιστεύω, τι έχουν να χάσουν οι σπουδαστές; Τίποτα. Μπορεί όμως και να κερδίσουν. Όσον αφορά τις παρατάξεις σε καμία περίπτωση δεν είναι αρμόδια όργανα. Δεν είναι καν όργανα. Όργανο είναι το Διοικητικό Συμβούλιο και ο Σύλλογος Σπουδαστών που εννοείται ότι δεν λειτουργούν αφού η ΔΑΠ έχει κάνει και τα δύο παραμάγαζά της. Φυσικά και οι φοιτητές μπορούν να καταφέρουν μόνοι τους πάρα πολλά. Κάποιοι άλλοι μας θέλουν να νομίζουμε ότι δεν μπορούμε. Το θέμα όμως δεν είναι αυτό. Οι σπουδαστές που δήλωσαν αυτό το μάθημα και πραγματικά πιστεύουν πως έχουν δύναμη να κάνουν κάτι γι' αυτό και να το κερδίσουν ξέρουν τι πρέπει να κάνουν. Και θα το κάνουν.
Καταγράφηκε
aqua
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 234
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #18 - 12 Οκτωβρίου 2009, 23:53
0

"πραγματικά πιστεύουν πως έχουν δύναμη να κάνουν κάτι γι' αυτό και να το κερδίσουν ξέρουν τι πρέπει να κάνουν. Και θα το κάνουν."
Μάλλον σε επηρέασαν οι προεκλογικές ομιλίες.
Καταγράφηκε
Pakita_Kaliego
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 59
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #19 - 12 Οκτωβρίου 2009, 23:57
0

Μα καλά αυτό είναι το πρόβλημά σου τώρα; Κάνε κάτι όμως αν δεν θες να χάσεις το εργαστήριο. Κι ότι αποφασίσετε παιδιά εγώ θα σας στηρίξω. Οι φοιτητές πρέπει να είναι ενωμένοι. Αύριο-μεθαύριο ίσως τεθούν πάλι τέτοια ζητήματα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
Εκτύπωση