Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 19:50

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 94
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 67
Σύνολο: 67

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 26   Κάτω
Εκτύπωση
Νεο νομοσχεδιο για τα ΤΕΙ. Διαβαστε
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 97385 φορές.
kostaspde
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 199
Θετικοί ψήφοι: +28

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ή tan, ή .... archtan

Άντρας
31 Ιουλίου 2009, 21:45
0

Πριν λίγες μέρες κατατέθηκε στη βουλή νομοσχέδιο για τη ρύθμιση θεμάτων των ΑΕΙ (=Πανεπιστήμια & ΤΕΙ).
Με βάση αυτό, με λίγα λόγια, θα αναγνωριζόμασταν επισήμως ως μηχανικοί ΤΕ (τεχνολογικής εκπαίδευσης) και παίρναμε Επαγγελματικά Δικαιώματα αντάξια των σπουδών μας (Δομικοί, Μηχανολόγοι, Υποδομής και άλλες ειδικότητες μηχανικών) και θα σταματούσε αυτή η κοροϊδία που γίνεται τώρα, με τους Πολυτεχνιακους να μας θεωρούν τεχνίτες και μάστορες (γιατί τέτοιους μας θεωρούν) και το Τεχνικό Επιμελητήριο (ΤΕΕ)να μας πολεμά με όλα τα μέσα.
Τελευταία στιγμή, κατατίθεται έπειτα από πιέσεις του ΤΕΕ και των πρυτάνεων των πολυτεχνιακών (βλέπε Γρυσπολάκης = πρύτανης ΕΜΠ) τροπολογία που μας κρατά και πάλι όμηρους από άποψη επαγγελματικών δικαιωμάτων.
Όλα αυτά, την ώρα που οι ειδικότητες μηχανικών (δεν γνωρίζω για τις άλλες) αναγνωρίζονται σε όλες τις χώρες της Ε.Ε ΚΑΝΟΝΙΚΑ με πλήρη δικαιώματα ισάξια των πολυτεχνιακών. Τα ΤΕΙ είναι ισότιμα με τα Τεχνολογικά Πανεπιστήμια της Γερμανίας (Fachhochschule), τα όποια θεωρούνται ισάξια με γερμανικά πολυτεχνία. Τα πτυχία μας έξω αναγνωρίζονται κανονικά, ενώ στην Ελλάδα, είμαστε β' κατηγορίας, ενώ υπάρχει κοινοτική οδηγία από την ΕΕ για αναγνώρισή μας.
Για να μην μακροσκελίζω όμως (για περισσότερες πληροφορίες επισκευτείτε το
enginnertech.gr και στο site eetem.gr), θα σας πω ότι μας περιμένει μεγάλη νίλα. Σεβαστείτε τις σπουδές σας, τα όνειρα σας, τις προσδοκίες των γονιών σας, τους κόπους και τα χρήματα που ξοδέψατε, και επαναστατήστε πριν να είναι αργά.
Το ΤΕΕ και τα πολυτεχνία μας θέλουν χωρίς ΕΔ, μη ισότιμους γιατί έτσι τους συμφέρει. Πιέζουν υπουργεία, απειλούν θεούς και δαίμονες για να γίνει αυτό που θέλουν. Και όχι μόνο αυτό. Θέλουν με τα 5 χρόνια σπουδών τους να παίρνουν και μάστερ μαζί με το πτυχίο. Πράγματα ανήκουστα. Πολλοί καθηγητές μας καθησυχάζουν για τα ΕΔ μας. Η αλήθεια είναι όμως εκεί έξω και μας περιμένει. Όταν για να βιδώσουμε μια λάμπα θα θέλουμε υπογραφή από τους πολυτεχνικούς (οι όποιοι έχουν την εντύπωση ότι είναι και υπερπανεπιστήμονες). Οι ηλεκτρολόγοι υπογράφουν για μηχανολόγους και το αντίστροφο, και γενικά όλοι κάνουν τις δουλείες όλων χωρίς να έχουν την κατάλληλη εξειδίκευση. Εκεί δεν τους πειράζει.  Όταν όμως πρόκειται για έναν Μηχανικό Πολιτικών Δομικών Έργων, δεν του επιτρέπουν και πάνω από διώροφα, κι ας έχει σπουδάσει 4 χρόνια το αντικείμενο. Είναι μια συντεχνία που μας πολεμά από αρχής κι έρχεται με το νομοσχέδιο να μας βάλει την οριστική ταφόπλακα.
Και μην γελιέστε με την καραμέλα "τα ΤΕΙ να ενσωματωθούν στα πολυτεχνία".Πάει το πρόβατο στο στόμα του λύκου;
Θυμίζω ότι τα κολλεγιά, θα αναγνωρίζονται κανονικά. Κι εμείς θα είμαστε “στην απ’ έξω”.
 Αν θεωρείτε τους εαυτούς σας τεχνίτες, μάστορες κτλ καθίστε με σταυρωμένα τα χεριά. Αλλιώς ξεσηκωθείτε. Πριν ψηφιστεί το νομοσχέδιο.
Καλό θα ήταν να γραφτείτε στο enginnertech.gr για πιο άμεση πληροφόρηση.
Μην αφήνετε άλλους να αποφασίζουν  για σας.
Ένας συμφοιτητής σας
Τελευταία τροποποίηση: 31 Ιουλίου 2009, 22:07 από kostaspde Καταγράφηκε

Παραδίδονται μαθήματα για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ.

Μαθηματικά Ι & ΙΙ, Φυσική, Τεχνική Μηχανική, Αντοχή υλικών, Στατική Ι & ΙΙ, Δυναμική, Αντισεισμικός, Beton, Μεταλλικές, Θεμελιώσεις.

1ο μάθημα δωρεάν
constantino
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 190
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #1 - 31 Ιουλίου 2009, 22:31
0

Για αγιάσει το στόμα του Κώστα!
ΑΚΟΥΤΕ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ;;;ΩΡΑ ΝΑ ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ,ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΕΙ ΜΥΡΩΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ Δ-Ε-Κ-Α-Ε-Τ-Ι-Ε-Σ ΣΤΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ Τ.Ε.Ι. ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ...
Τα ΑΝΩΤΑΤΑ Τ.Ε.Ι. με το ισχύον νομοσχέδιο και με τις τελευταίες εξελίξεις οδηγούνται με μαθηματική ακρίβεια σε ΛΟΥΚΕΤΟ!!!
Φυσικά οι υπερΚΑΘΗΓΗΤΑΡΑΔΕΣ μας σας καθησυχάζουν (ΤΕΕδες κι αυτοί βεβαίως βεβαίως...) οι παρατάξεις κάνουν πάρτυ και το ίδιο το κράτος μας έχει γραμμένο...να μην πω που!!!
Είναι και αργά και δεν έχω όρεξη γι'αυτό ένα θα σας πω ΟΛΟΥΣ εδω μέσα...ΞΥΠΝΑΤΕ!!!
Καλά και τα μπάνια και ο χαβαλές,αλλά για να κοιτάμε λίγο και τι "κάνουμε" στο ριμαδοΤ.Ε.Ι.!!!Και σας τα λέω με όλη την υπομονή που μου έχει απομείνει καθότι δεν τυγχάνω τόσο "καλός" όσο ο προλαλήσας συνάδελφος...σας βγάζω κίτρινη κάρτα λοιπόν για την ώρα και εύχομαι να συνειδητοποιήσετε σύντομα τι τρέχει...

Υ.Γ.1
www.engineertech.gr για περισσότερες πληροφορίες!
Υ.Γ.2 kostaspde νομίζω κατάλαβες ποιός είμαι! ;)
Καταγράφηκε
kostaspde
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 199
Θετικοί ψήφοι: +28

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ή tan, ή .... archtan

Άντρας
Απάντηση #2 - 31 Ιουλίου 2009, 22:35
0

Υ.Γ.2 kostaspde νομίζω κατάλαβες ποιός είμαι! ;)
Γεια σου ρε Κωστα...
Καταγράφηκε

Παραδίδονται μαθήματα για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ.

Μαθηματικά Ι & ΙΙ, Φυσική, Τεχνική Μηχανική, Αντοχή υλικών, Στατική Ι & ΙΙ, Δυναμική, Αντισεισμικός, Beton, Μεταλλικές, Θεμελιώσεις.

1ο μάθημα δωρεάν
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #3 - 01 Αυγούστου 2009, 12:31
0

Όλα αυτά, την ώρα που οι ειδικότητες μηχανικών (δεν γνωρίζω για τις άλλες) αναγνωρίζονται σε όλες τις χώρες της Ε.Ε ΚΑΝΟΝΙΚΑ με πλήρη δικαιώματα ισάξια των πολυτεχνιακών. Τα ΤΕΙ είναι ισότιμα με τα Τεχνολογικά Πανεπιστήμια της Γερμανίας (Fachhochschule), τα όποια θεωρούνται ισάξια με γερμανικά πολυτεχνία. Τα πτυχία μας έξω αναγνωρίζονται κανονικά, ενώ στην Ελλάδα, είμαστε β' κατηγορίας, ενώ υπάρχει κοινοτική οδηγία από την ΕΕ για αναγνώρισή μας.

Γνώμη μου είναι ότι αν μπορείς και είσαι τυχερός το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να σηκωθείς να φύγεις και να έρχεσαι εδώ μόνο το καλοκαίρι για διακοπές.
Και πολύ είναι.

Ειδικά για πληροφορική, είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε. Και το δυσκολότερο βέβαια γιατί σιγά μη σε πάρει κανείς στο εξωτερικό αν μείνεις με ότι έμαθες στο ΤΕΙ.
Καταγράφηκε
constantino
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 190
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #4 - 01 Αυγούστου 2009, 12:44
0

sarig τι σε κάνει να πιστεύεις ότι στο εξωτερικό έχει δουλειές;;;Επίσης τι σε κάνει να είσαι τόσο σίγουρος ότι θα ασκήσεις το επάγγελμα ποτέ;;;
Εντελώς off-topic αυτό που λες...εμείς εδώ μιλάμε για μη απόδοση δικαιοσύνης και όχι για το αν και πως θα βγάλεις λεφτά ποτέ απ'το πτυχίο σου...
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #5 - 01 Αυγούστου 2009, 13:16
0

Αν τα γνωρίζατε αυτά από πριν, τότε γιατί ήρθατε στη σχολή.
Εκτός αν δε τα γνωρίζατε, οπότε συμβουλευτήκατε λάθος..
Καταγράφηκε
kostaspde
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 199
Θετικοί ψήφοι: +28

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ή tan, ή .... archtan

Άντρας
Απάντηση #6 - 01 Αυγούστου 2009, 13:25
0

Και δηλαδή, επειδή το θέλει το ΤΕΕ και τα Πολυτεχνία, θα το βάλουμε στα πόδια και θα φύγουμε από τη χωρά μας;
Τώρα όσον αφορά αυτά που μαθαίνουμε (εγώ δομικών είμαι) θα σου πω το εξής:
H χαμηλή βάση εισαγωγής όσο να 'ναι ρίχνει το επίπεδο, αλλά μέχρι κάποιο βαθμό.
Δηλαδή δε σημαίνει ότι όποιος μπαίνει στο ΤΕΙ πρέπει να πάρει και πτυχίο ντε και καλά, αν δε το αξίζει.
Η χαμηλή βάση διαμορφώνεται από τον κανόνα προσφοράς και ζήτησης. Τα πολυτεχνία τα βλέπεις με 19000 μόρια, αλλά οι θέσεις που προσφέρονται είναι πολύ λίγες σχετικά με τη ζήτηση. Από την άλλη, τα ΤΕΙ, υφίστανται άδω και χρόνια μια απαξίωση, που δεν αρμόζει τον Ανώτατο χαρακτήρα τους, και έχει "καθίσει" στο κεφάλι του κοσμάκη ότι πρόκειται για κάτι λίγο πιο πάνω από ΙΕΚ. Συνεπώς αποτελούν τελευταία λύση και καταφύγιο για πιο αδύναμους μαθητές, που επειδή δεν πέρασαν εκεί που ήθελαν, έρχονται στα ΤΕΙ για να πουν ότι σπουδάζουν, και όχι γιατί τους αρέσει το αντικείμενο της σχολής, με αποτέλεσμα να μην ενδιαφέρονται και ιδιαίτερα, συνεπώς να μην αποδίδουν καλά, ρίχνοντας όμως έτσι το επίπεδο της σχολής, το όποιο σε ένα μεγάλο βαθμό κρίνεται από τους αποφοίτους της. Και λογικό είναι. Πώς να αποδόσεις σε κάτι, όταν δεν το κάνεις επειδή σου αρέσει, αλλά επειδή μόνο αυτό είχες ως διαθέσιμη επιλογή; Βλέπεις ο κοσμάκης προτιμάει να στείλει το παιδί του στο τελευταίο των τελευταίων ΑΕΙ, με επίπεδο πολύ χαμηλότερο από πολλά ΤΕΙ, αρκεί  να λέει "το παιδί μου είναι σε ΑΕΙ". Άσχετα αν αυτό που σπουδάζει είναι εκτός τόπου και χρόνου.  Περά από αυτό, εδώ στα ΤΕΙ  η διάφορα προσφοράς και ζήτησης δεν είναι μεγάλη (γι’ αυτό και βλέπεις κάποια άδεια ΤΕΙ, και χαμηλές βάσεις γενικότερα) γιατί απλούστατα, δεν έχει λόγο κάποιος για να έρθει να σπουδάσει. Και πράγματι. Γιατί να σπουδάσει αν δεν έχει ΕΔ μετά;
Φταίει επίσης ότι αν και τα προγράμματα σπουδών μας καλύπτουν το γνωστικό αντικείμενο για να μπορεί κάποιος να δουλεύει, δεν είναι και τα πιο εκσυγχρονισμένα. Βεβαία δεν έχουμε τσακάλια πρόεδρους, να πουν ότι από τη στιγμή που τα έλληνα πολυτεχνία μας θεωρούν πολύ κατώτερους τους, να κάνουμε μια σύμπραξη ως προς το πρόγραμμα και περιεχόμενο των σπουδών (και όχι μόνο στα χαρτιά και στο όνομα όπως τώρα) με κάποια Πολυτεχνία Εφαρμοσμένων Επιστήμων (βλέπε Fachhochschule Γερμανίας)  ευρωπαϊκών χώρων, τα όποια στη διεθνή κατάταξη αξιολόγησης είναι δεκάδες για να μη πω εκατοντάδες θέσεις πάνω από τα ελληνικά πολυτεχνία. Να δούμε τότε ποιος θα έχει καλύτερο επίπεδο.  Θυμίζω ότι τα ξένα τεχνολογικά πανεπιστήμια αναγνωρίζονται κανονικά στην Ελλάδα. Τότε τι λόγο θα βρίσκουν για να μη μας αναγνωρίζουν; (καλά, κάτι θα επινοήσουν, αλλά λέμε τώρα….).
Κακά τα ψέματα. Να τα λέμε όλα κι από την καλή και από την ανάποδη. Για να ανέβει το επίπεδο, δεν αρκεί να παρθεί μια απόφαση εν μια νυκτί από τη βουλή. Ανώτατα τα ΤΕΙ ένια έτσι κι αλλιώς. Πρέπει να ανέβει το επίπεδο αυτών που μπαίνουν στα ΤΕΙ. Αυτό θα γίνει αν ανέβουν οι βάσεις. Να ξεκαθαρίσει ποιος έρχεται γιατί θέλει να γίνει μηχανολόγος, και ποιος έρχεται γιατί απλά εδώ περνούσε. Ας είχαν τα ΤΕΙ βάσεις γύρω στα 17000 μόρια. Θα ερχόταν κάποιος που δεν πολύ-τρελαινεται και για δομικός; Όχι, γιατί με 1700 μόρια ίσως βρει κάποια αλλά σχολή που του ταιριάζει περισσότερο.
Τώρα, πώς ανεβαίνουν οι βάσεις: Άμεση έκδοση ΕΔ για τις σχόλες που εκκρεμούν, καθώς και για τις σχόλες που δεν έχουν ικανοποιητικά ΕΔ. Συγκέντρωση τμημάτων, που ομολογούμενος έχουν ενδιαφέρον αντικείμενο, σε μεγαλύτερα αστικά κέντρα. Σύμπραξη προγράμματος σπουδών με ξένα πανεπιστήμια όπως ανέφερα πιο πάνω.
Αλλά για να γίνουν όλα αυτά τα ωραία, πρέπει να κινηθούμε. Πορείες, καταλήψεις σε συνεννόηση με την ΕΕΤΕΜ (Επιστημονική Ένωση Τεχνολόγων Μηχανικών) καθώς και τους επισήμους φορείς των υπολοίπων ειδικοτήτων.
Καταγράφηκε

Παραδίδονται μαθήματα για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ.

Μαθηματικά Ι & ΙΙ, Φυσική, Τεχνική Μηχανική, Αντοχή υλικών, Στατική Ι & ΙΙ, Δυναμική, Αντισεισμικός, Beton, Μεταλλικές, Θεμελιώσεις.

1ο μάθημα δωρεάν
kostaspde
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 199
Θετικοί ψήφοι: +28

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ή tan, ή .... archtan

Άντρας
Απάντηση #7 - 01 Αυγούστου 2009, 13:33
0

Αν τα γνωρίζατε αυτά από πριν, τότε γιατί ήρθατε στη σχολή.
Εκτός αν δε τα γνωρίζατε, οπότε συμβουλευτήκατε λάθος..
Πιστευω οτι αμα καθησεις με ηρεμια και ξαναδιαβασεις αυτο που εγραψες, θα καταλαβεις τι μπουρδα ειπες.....
Ειτε τα γνωριζαμε, ειτε οχι, δεν μας ικανοποιει η κατασταση.Εσενα σε ικανοποιει;
Προσπαθουμε να βελτιωσουμε τα πραγματα. Εσυ; Για πες μας, τι κανεις; Συμβιβαζεσαι, εισαι ικανοποιημενος, ή απλα δε σε ενδιαφερει;
Σκοπευεις να κανεις κατι, θελεις να καθεσαι και τα προσπαθουν οι αλλοι, θελεις να καθεσαι και να κανεις κριτικη στις προσπαθειες των αλλων, ή απλως να μην κανεις τιποτα;
Καταγράφηκε

Παραδίδονται μαθήματα για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ.

Μαθηματικά Ι & ΙΙ, Φυσική, Τεχνική Μηχανική, Αντοχή υλικών, Στατική Ι & ΙΙ, Δυναμική, Αντισεισμικός, Beton, Μεταλλικές, Θεμελιώσεις.

1ο μάθημα δωρεάν
constantino
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 190
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #8 - 01 Αυγούστου 2009, 13:54
0

synzeus απ'ότι φαίνεται εσύ τα ήξερες και σκέφτηκες ότι από το να πας εξωτερικό ή σε κανά Ι.Ε.Κ. και να ξεπατώνεσαι στη δουλειά,καλύτερα να πας ΤΕΙ να πλερώνουν άλλοι;
Εμένα "φίλε" μου το Τ.Ε.Ι. μου έκανε και πριν...επειδή εργάζομαι ήδη,δεν θεωρώ ότι η ξενυτιά οφελεί,ούτε ότι αξίζουν τα ριμαδοπανεπιστήμια και τα ριμαδοΤΕΙ του Ελλαδιστάν...όπως επίσης πως δουλειά και σπουδές είναι εκ'διαμέτρου αντίθετα πράγματα!Βλέπεις έχω την τύχη να σκέφτομαι σαν προσγειωμένος Ευρωπαίος πολίτης και όχι σαν Ελληναράς...από εκεί και πέρα όμως υπάρχουν νόμοι (οι οποίοι δεν εφαρμόζονται),δικαιούμεθα πράγματα που η Πολιτεία μας έχει στερίσει δεκαετίες τώρα...ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;ΣΦΥΡΑΤΕ ΑΔΙΑΦΟΡΑ...Τι να σου πω...είσαι και mod βλέπω...

Υ.Γ. Κωστή,βλέπεις φίλε μου τι νοοτροπία διακατέχει τα παιδιά εδώ μέσα...και όχι μόνο...κι όταν τα 'λεγα στο engineertech τι κράξιμο άκουγα...να γελάς ή να κλαις;!
Τελευταία τροποποίηση: 01 Αυγούστου 2009, 14:01 από constantino Καταγράφηκε
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #9 - 01 Αυγούστου 2009, 14:04
0

Εγώ προσωπικά γελάω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 26   Πάνω
Εκτύπωση