Νέα:
Τετάρτη 1 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
01 Μαΐου 2024, 21:15

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 126
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 91
Σύνολο: 91

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3 4   Κάτω
Εκτύπωση
τι δεν τηρεί το εστιατόριο του ΤΕΙ !!!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 10244 φορές.
casper
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 897
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Οι κλέφτες βολεμένοι, η Ελλάδα διαλυμένη...

20 Ιουλίου 2009, 21:32
0

επισυνάπτω το εγγραφο που βρήκα στην επίσημη σελίδα του ΤΕΙ... με κόκκινα γράμματα ειναι αυτά που ΔΕΝ τηρούνται κατά τη διάρκεια της χρονιάς...
επίσης, μέσα στα φαγητά έχουμε βρεί (εγώ κ φίλοι μου) διάφορους μικροοργανισμούς... (μύγες, αράχνες, κατσαρίδες μυρμιγκια κτλ)

Καταγράφηκε

Πίσω από την ανωνυμία κρύβονται φοβερές αλήθειες αλλά και φοβερά ψέματα!
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #1 - 20 Ιουλίου 2009, 23:40
0

Το ίδιο και από την πλευρά μου.

Βέβαια δεν έχω παρατηρήσει όλα αυτά τα έντομα που ανέφερες, αλλά μύγες έχω δει.

Απαράδεκτα πράγματα...
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #2 - 20 Ιουλίου 2009, 23:55
0

Καλά, διάβασα αυτό το έγγραφο, και ξεσκίστηκα στο γέλιο.

Μερικά από τα πολύ καλά σημεία:

Παράθεση
Σε κάθε γεύμα και σε κάθε δείπνο θα προσφέρονται δύο εναλλακτικά φαγητά ως κυρίως πιάτο και συνοδευτικά, σύμφωνα με το ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της παρούσας διακήρυξης και την προσφορά του αναδόχου.
Το γαρνίρισμα, όπου απαιτείται, θα είναι διαφορετικό σε κάθε ένα από τα δύο εναλλακτικά πιάτα.

Ναι. Διαφορετικό ρύζι.

Παράθεση
Σε τέσσερα τουλάχιστον σημεία της αίθουσας θα υπάρχει κατάλληλος πάγκος με   διαθέσιμο λάδι για σαλάτες και τα συνήθη καρυκεύματα πιπέρι, κανέλα, μουστάρδα, κέτσαπ κ.λ.π.).

Πιπέρι κ κανέλα οκ. Έχει σε ΕΝΑ σημείο. Τα υπόλοιπα είναι μαζί με το διαφορετικό ρύζι.

Παράθεση
Ο ανάδοχος πέραν των άριστων πρώτων υλών, συστατικών ή έτοιμων τροφών που υποχρεούται να χρησιμοποιεί, θα πρέπει να φροντίζει ώστε το τελικό προϊόν να έχει προετοιμαστεί και μαγειρευτεί με τον κατάλληλο τρόπο, να  μεριδοποιείται σωστά, να έχει καλή εμφάνιση και να σερβίρεται με άψογο τρόπο.

νο κόμμεντ

Παράθεση
Η άποψη των σιτιζομένων για την ποιότητα, ποσότητα, το σερβίρισμα και γενικά την εξυπηρέτησή τους από τον ανάδοχο, αποτελεί βασικό κριτήριο καλής λειτουργίας του Φοιτητικού Εστιατορίου.  Για το λόγο αυτόν υπάρχουν σε εμφανή σημεία του εστιατορίου ειδικά κουτιά όπου οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να διατυπώνουν εγγράφως τις απόψεις τους καθώς και προτάσεις για τη βελτίωση της λειτουργίας του Φ.Ε.

Μάλλον είναι πίσω από το ρύζι τα κουτιά, γι' αυτό δεν φαίνονται.

Παράθεση
Επίσης, δύο τουλάχιστον φορές το χρόνο θα γίνεται από την  Σπουδαστική Λέσχη αξιολόγηση της σίτισης με τη διανομή και συμπλήρωση από τους σιτιζόμενους ειδικού ερωτηματολογίου.

νο κόμμεντ του.

Για τα παραπάνω, αυτό που έχω να πω, είναι ότι ΕΛΠΙΖΩ να μην υπήρχε/ίσχυε παρόμοιο έγγραφο μέχρι τώρα, και αυτό να είναι μια καινούρια αρχή. (αμφιβάλλω, αλλά ελπίζω όπως και να 'χει).
Σε διαφορετική περίπτωση, θα πρέπει ο συντάκτης ή κάποιος άλλος υπεύθυνος να έρθει να φάει στη λέσχη μας, ειδικά Τετάρτη ή Παρασκευή, και ΕΙΔΙΚΑ το βράδυ.

Με παραξενεύει όμως το γεγονός ότι δεν υπάρχει πουθενά αναφορά στο ΠΟΣΟ μπορείς να φας.
Εξηγούμαι:
Πήγα τις προάλλες (μια Κυριακή) να πάρω συμπλήρωμα, και μιας που δεν υπήρχε κόσμος, έπιασα την κουβέντα εκεί, και μου είπαν ότι ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ να φάει ο ίδιος σπουδαστής 2η μερίδα, ακόμη και αν πληρώσει για την 2η μερίδα.

Και ερωτώ:
α) Είναι σοβαροί;!
β) Γιατί δεν αυξάνονται οι μερίδες για να αποφευχθούν τέτοιες ωραίες απαντήσεις;
Καταγράφηκε
flash me
*
Μηνύματα: 45
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #3 - 21 Ιουλίου 2009, 13:32
-1

Τα τσιγάρα σας τα πετάτε στο δρόμο,  τα εισητίρια στο πεζοδρόμιο, τα σκουπίδια σε ό,τι λάχει κάδους.  Αφισοκολάτε με  ρυπογόνους αιθέρες, αποφεύγετε(όπου είναι δυνατό) το Φ.Π.Α. και πέντε-έξι ντουζίνες ακόμη "αυτονόητες"(πλέον) καθημερινότητες..  και στραβοκοιτάτε τη λέσχη??        Το πρόβλημα είναι στους εαυτούς μας.  Βαθεία στο Είναι μας.     Εάν δν αλλάξεις το προσωπό σου      ο κόσμος δε θα αλλάξει ποτέ.   Ας μη κοιτάμε να διορθόσουμε τον "άλλον",  μα καλύτερα εμάς.
Καταγράφηκε

[/br][/br]::salta kraj
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #4 - 21 Ιουλίου 2009, 15:54
0

Δηλαδη οσοι δεν καπνιζουν,δεν ρυπαινουν με οποιοδήποτε τροπο,ειναι καθ'όλα νομοταγεις πολίτες και εχουν φτασει σε ενα ανωτερο επιπεδο εσωτερικης γαληνης ειναι ικανοι να ζητουν καλυτερες συνθηκες απο το φοιτητικο εστιατοριο ή υπαρχουν και αλλες προυποθεσεις που πρεπει να πληρουν ωστε να εχουν το δικαιωμα της διαμαρτυριας?

Και οσοι επισης καπνιζουν,ρυπαινουν και φοροδιαφευγουν θα πρεπει να το βουλωσουν και να τρωνε ο,τι τους προσφερουν χωρις να φερουν καμια αντιρρηση?
Καταγράφηκε
casper
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 897
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Οι κλέφτες βολεμένοι, η Ελλάδα διαλυμένη...

Απάντηση #5 - 21 Ιουλίου 2009, 17:04
0

Τα τσιγάρα σας τα πετάτε στο δρόμο,  τα εισητίρια στο πεζοδρόμιο, τα σκουπίδια σε ό,τι λάχει κάδους.  Αφισοκολάτε με  ρυπογόνους αιθέρες, αποφεύγετε(όπου είναι δυνατό) το Φ.Π.Α. και πέντε-έξι ντουζίνες ακόμη "αυτονόητες"(πλέον) καθημερινότητες..  και στραβοκοιτάτε τη λέσχη??        Το πρόβλημα είναι στους εαυτούς μας.  Βαθεία στο Είναι μας.     Εάν δν αλλάξεις το προσωπό σου      ο κόσμος δε θα αλλάξει ποτέ.   Ας μη κοιτάμε να διορθόσουμε τον "άλλον",  μα καλύτερα εμάς.

και ποια ειναι η βασικη διαφορα που ξεχασες?? να στην πω εγω... ΑΥΤΟΙ πληρωνονται για αυτα που "προσφερουν" στους φοιτητες (μονο προσφορα δεν ειναι γιατι δεν εχουν το δικαιωμα να φάνε όλοι οι φοιτητες στη λεσχη κ εκτος απο αυτό τα χρήματα ειναι του δημοσίου που τα περνει απο εμας...)
Καταγράφηκε

Πίσω από την ανωνυμία κρύβονται φοβερές αλήθειες αλλά και φοβερά ψέματα!
flash me
*
Μηνύματα: 45
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #6 - 22 Ιουλίου 2009, 00:05
0

Όλοι που αυτοι που συντηρουν τουτο τον κερδοσκοπικο οργανισμο "λέσχη"  κάποτε υπήρξαν 20 και 22 ετων.  και μαντεψε τι!  πετουσαν τσιγαρο στο δρομο! τα εισητιρια στο πεζοδρομιο   κτλ κτλ κτλ κτλ

Που θέλω να καταλήξω.
Η κατάσταση ειναι ένας φαυλεπήφαυλος κύκλος.   Απλώς μας βλέπω (εμάς του ίδιους) 30 χρόνια ύστερα πως θα μαστε.  και βλέπω τα τότε φοιτητόπουλα να αραδίαζουν τα ίδια στα forums.

Η ιστορία επαναλαμβάνεται. Ανέκαθεν υπήρχαν καταστάσεις σα και τη παραπάνω  όπως και η ανάλογη αντίδραση. Μα έλειπε κάτι βασικό..  Το Γνώθι Σαυτόν.

Έλατε να μαζευτούμε όλοι μαζί παρέα να τους κράξουμε και να αντιδράσουμε(αφού έχουμε το δικαίωμα). Εξάλλου πληρώνοντε!! (...)
Πάω στοίχημα μεγάλο όμως, πως εαν καθής αναλάβει μοναχά τον εαυτούλη του, τον στριμώξει και τον πείσει να μη σβήνει τις γόπες στην άμμο(παράδειγμα)         τότε λοιπόν  ο κόσμος θα φτιάξει γοήτρο.   

Τέλος, ο ριζοσπαστισμός του σήμερα φαντάζει μόδα γαμώ.  Έρχεται, φοριέται, φεύγει.
Καταγράφηκε

[/br][/br]::salta kraj
casper
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 897
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Οι κλέφτες βολεμένοι, η Ελλάδα διαλυμένη...

Απάντηση #7 - 22 Ιουλίου 2009, 01:34
0

φιλε δεν μπορω να καταλαβω τι σχεση εχουν τα τσιγαρα με την ποιοτητα του φαγητου που παρεχεται στους σπουδαστες???
ισως υπαρχουν σοβαροτερα προβληματα απο αυτα που μας τονιζεις... λεω εγω ισως!!!
εξαλλου το θεμα μας δεν ειναι για το καπνισμα ή η ρύπανση του περιβάλλοντος αλλά για η σπουδαστική λέσχη...
αν θέλεις να μας πεις ότι εμείς φταίμε που πετάμε τα τσιγάρα μας τότε πιστεύω ότι καλύτερα θα ήταν να ανοίξεις ένα νέο θέμα και όχι να βγαινεις offtopic!!!
Καταγράφηκε

Πίσω από την ανωνυμία κρύβονται φοβερές αλήθειες αλλά και φοβερά ψέματα!
flash me
*
Μηνύματα: 45
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #8 - 22 Ιουλίου 2009, 11:43
0

ρε φιλε. εχω τονισει 327 φορες πως η αναφορα στα τσιγαρα ειναι ενα απλο παραδειγμα προς παρομοιωση.   απο τη παραπανω φλυαρια  τα τσιγαρα σου μειναν εσενα ??  show mercy

τεσπα. καλα.   ναι ρε βλακες ειναι. αχ τους ανοητους. τι αθλιο φαι δεινουν.        νταξ τωρα ?  τους βρισαμε??  τους δειξαμε τι πραγματικα ειμαστε ??    αιντε νανι τωρα,  εως ότου να βρεθεί η επόμενη ατασθαλία προς φάγωμα.

Καταγράφηκε

[/br][/br]::salta kraj
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #9 - 22 Ιουλίου 2009, 12:09
0

Επιτέλους κάποιος με εξελιγμένο λεξιλόγιο. "ατασθαλία", "φαυλεπήφαυλος", πσσσσς.

Εγώ θα συμφωνήσω με τον/την flash me, μόνο σε ένα σημείο. Πρέπει να αλλάξουμε τους εαυτούς μας.
Από το να καθόμαστε και να τα λέμε εδώ, θα έπρεπε ΗΔΗ να είχαμε βρει κάποιον υπεύθυνο να του τα πούμε. Στο κάτω κάτω, εμείς τρώμε εκεί, δεν τρώει ο όποιος υπεύθυνος.

Flash me, το να είναι κάποιος σωστός σε κάτι δεν σημαίνει ότι είναι σωστός και σε όλα τα άλλα. Πόσες φορές δεν ακούς για άτομα υπεράνω πάσης υποψίας, που κάνουν διάφορα και όλοι "πέφτουν από τα σύννεφα, γιατί ποτέ δεν είχε δώσει δικαιώματα" ;

Εμένα με ενδιαφέρει να είναι σωστός όσον αφορά τη δουλειά που κάνει προς εμένα, όχι το αν στον ελεύθερο χρόνο του πετάει τις γόπες του στο δρόμο.
Από τη στιγμή που το ένα δεν επηρεάζει το άλλο, δεν είναι δικιά μου δουλειά να ασχοληθώ με τις γόπες του. Όποιος θέλει ας το κάνει.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4   Πάνω
Εκτύπωση