Νέα:
Τρίτη 30 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
30 Απριλίου 2024, 22:19

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 127
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 126
Σύνολο: 126

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 6   Κάτω
Εκτύπωση
ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΣΤΟ ΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 21011 φορές.
thlemaxos
*
Μηνύματα: 21
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

17 Φεβρουαρίου 2009, 23:00
0

Παράθεση
"θαυμάστε το αστέρι της σχολής Πληροφορικής κ Επικοινωνιών...
Να τι μπορείς να καταφερεις αν καθαριζεις την ψαλιδα σου εν ωρα μαθηματος και εχεις την ΜΑΜΑ σου στην γραμματεια του τμήματος που σπουδαζεις
ΕΥΛΟΓΗΤΟΣ"

Σε απαντηση του τυχαρπαστους, αδαη, μη επιλεμη και μελετηρού φοιτιτίσκου θέλω να τον ενημερώσω ότι σε αντίθεση με αυτόν και άλλους δεινόσαυρους του τει υπάρχουμε και έμεις που πραγματικά διαβάζουμε και μοχθούμε και θα είμαστε οι διαφήμιση του τει
Εγω είμαι 4 εξάμηνο έχω περάσει 32 μαθήματα έχω 178 διδακτικές μονάδες και μέσο όρο βαθμολογίας 8,49 μέχρι στιγμής και μου έχει ανατεθεί πτυχιακή.
Αααααααα και ΔΕΝ έχω μαμά στην γραμματεία, μπαμπά στην διοίκηση και θείο βουλευτή.
Οι ομάδα μου ήταν με διαφόρα η καλύτερη στην τεχνολογία λογισμικού 1 φέτος και η μοναδική που παρέδωσε ολοκληρωμένο το πρότζεκτ και η κοπέλα που λασπολογήθηκε ήταν στην ομάδα μου.και τα υπόλοιπα μέλη της όμαδας μου είναι αστέρια.
Ένα άτομο της ομάδας μου κατάφερε στο 7 εξάμηνο να τελειώσει το τει.

Τελικά τι γίνετε. Έχουμε όλοι εμείς μαμά στην γραμματεία ή μήπως αντί να λασπολογούμε άλλους, να κατηγορούμε το σύστημα και τους καθηγητές κάνουμε κάτι πολύ πολύ πολύ απλό.

ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πίστευω ότι οι περισσότεροι εδώ ξέρουν ποιος είμαι και το τι είμαι στο τει. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να αποκαλύψω την ταυτότητα μου. Σε αντίθεση με τον ανάξιο λόγο φοιτιτίσκου που με την βοήθεια της ανωνυμίας ο οποίος στρέφετε και λασπολογεί ενάντι σε άτομα που πραγματικά είναι φοιτητές , πραγματικά διαβάζουν και πραγματικά προσπαθούν.
Καταγράφηκε
aqua
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 234
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #1 - 17 Φεβρουαρίου 2009, 23:20
0

Σε ότι αφορά το περιστατικό με την κοπέλα δεν το είδα καν οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Σε ότι αφορά το ύφος σου όμως προτείνω να χαλαρώσεις λίγο. Εννοείται οτι υπάρχουν άτομα σε όλες τις σχολές που τις βγάζουν ακριβώς ή ακόμα και πιο νωρίς. Πιο συγκεκριμένα όμως στη σχολή μας ο μέσος όρος είναι το 14ο εξάμηνο και όπως καταλαβαίνεις τα αστέρια στα οποία αναφέρεσαι είναι σταγόνα στον ωκεανό. Αν είσαι 4ο εξάμηνο και πέρασες τόσα μαθήματα μπράβο σου. Αυτό όμως δεν σου δίνει το δικαίωμα να αποκαλείς τους υπόλοιπους εμμέσως πλην σαφώς τεμπέληδες και αχαϊρευτους επειδή χρωστάνε παραπάνω μαθήματα απο εσένα.
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #2 - 17 Φεβρουαρίου 2009, 23:29
0

3.  ΑΝΑΘΕΣΗ – ΕΠΙΒΛΕΨΗ  ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ  ΕΡΓΑΣΙΩΝ

3.1.  Χρόνος - διάρκεια ανάθεσης : Η  εκπόνηση πτυχιακής  εργασίας  είναι υποχρεωτική για όλους τους σπουδαστές του Τµήµατος Πληροφορικής & Επικοινωνιών. Η πτυχιακή εργασία ανατίθεται σε σπουδαστή του Τµήµατος µε απόφαση της Συνέλευσης του Τοµέα υπό τις παρακάτω δύο προϋποθέσεις : (α) ο σπουδαστής έχει συµπληρώσει τουλάχιστον επτά (7) εξάµηνα σπουδών και (β) ο σπουδαστής έχει συµπληρώσει τουλάχιστον το 80% των διδακτικών µονάδων των µαθηµάτων (χωρίς να υπολογίζονται οι  διδακτικές µονάδες  της πτυχιακής  εργασίας και  της πρακτικής άσκησης). Η πτυχιακή εργασία πρέπει να περατώνεται µέσα σε ένα ακαδηµαϊκό εξάµηνο. Σε ειδικές περιπτώσεις και µε τη σύµφωνη γνώµη του επιβλέποντα καθηγητή, η διάρκεια της πτυχιακής εργασίας µπορεί να παραταθεί το  πολύ µέχρι 3  εξάµηνα. Μετά  την  παρέλευση  του  χρόνου αυτού  ο σπουδαστής αναλαµβάνει  νέο θέµα πτυχιακής εργασίας (Κανονισµός Σπουδών Τ.Ε.Ι.Σ., Ν. 2285/99, άρθρ. 16, §5).

Αμέσως δημιουργείται η εξής εύλογη απορία : γιατί σου έχει ανατεθεί πτυχιακή, ενώ βρίσκεσαι στο 4ο εξάμηνο σπουδών και ποιο το θέμα της πτυχιακής και τα προαπαιτούμενα μαθήματα..;
Καταγράφηκε
marina
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 38
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #3 - 17 Φεβρουαρίου 2009, 23:34
0

Πες τα χρυσοστομε!!!!!!
Γιατι απο εχτες εχω αυτη την απορια!
Εχω ακομη μια απορια να μου λυσετε!
Πως μπορεις να δηλωσεις κατευθυνση αν δεν εισαι στο 6 εξαμηνο?
Καταγράφηκε
Troula
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1972
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πτυχίο εδώ... Πτυχίο εκεί... Πτυχίο Παραπέρα...

Γυναίκα
Απάντηση #4 - 17 Φεβρουαρίου 2009, 23:37
0

Αυτό για την κατεύθυνση γίνεται. Τώρα για την πτυχιακή για ποιο λόγω μπορούν να πάρουν αφού δεν το επιτρέπει ο κανονισμός θα ήθελα πολύ να μάθω.. Χωρίς να έχω κάτι εναντίον οποιουδήποτε...
Καταγράφηκε

Φωνάζουν οι.... Κουμπάροι, να φοβηθούν οι νοικοκύριδες...
Ρε που καταντήσαμε...
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #5 - 17 Φεβρουαρίου 2009, 23:38
0

Οπότε thlemaxos μπορείς να μας δώσεις τα προσωπικά σου στοιχεία, αφού δεν έχεις πρόβλημα και να παραπέμψουμε το ζήτημα στον διευθυντή της σχολής και στους υπεύθυνους του τομέα.

Εσύ μου πήρες την πτυχιακή και δε μπορώ να βρω; ;D LOL
Καταγράφηκε
manofmadness
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1158
Θετικοί ψήφοι: +12

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #6 - 17 Φεβρουαρίου 2009, 23:40
0

ήμουνα μπροστά σε μια σηζήτηση που έκανε ένας φοιτητής με τον Κύριο Τσίτσο τον οποίο ρώτησε αμα μπορεί να πάρει κατέυθυνση πριν το 6ο εξάμηνο...αυτός είπε όχι δεν γίνεται..τώρα δεν ξέρω αμα έγινε   βιαστικά ή όχι αλλα έτσι έγινε
Καταγράφηκε
aqua
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 234
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #7 - 17 Φεβρουαρίου 2009, 23:44
0

Αυτό για την κατεύθυνση κι εγώ το άκουσα απο τον Στρουθόπουλο
Καταγράφηκε
thlemaxos
*
Μηνύματα: 21
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #8 - 17 Φεβρουαρίου 2009, 23:46
0

Καταρχάς ο κανονισμός της σχολής όπως αναφέρει και στο egram  σε σχετική παράγραφο την οποία συνέταξε ο κύριος Ούτσιος αναφέρει ότι για την ανάθεση πτυχιακής μόνη προυπόθεση είναι η συμπλήρωση 168 διδακτικών μονάδων.

Επομένος sunzeus καλά θα κάνεις να διαβάζεις σωστά τους κανονισμούς και όχι να τους επινοείς όπως σε βολεύει για να δικαιολογήσεις την κατάσταση σου και κάτι ακόμα.
Ξέρεις ο ίδιος ο διευθηντής της σχολής μου, μου ανάθεσε την πτυχιακή μου εξάλλου για να είναι επίσημη η ανάθεση έπρεπε να εκριθεί δεν νομίζεις.

Στα τόσα σου εξάμηνα θα έπρεπε κάποια βασικά πράγματα να τα γνωρίζεις εκτός και αν γνώριζεις και εσύ αυτόν τον τυχάρπαστο φοιτιτισκό και προσπαθείς να τον καλύψεις γιατί το θέμα πήρε το δρόμο της δικαιοσύνης από ότι έμαθα.
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #9 - 17 Φεβρουαρίου 2009, 23:54
0

Κανονισμός εκπόνησης πτυχιακής του τμήματος μας από την ιστοσελίδα του Δημήτριου Ν. Βαρσάμη

Υ.Γ. : Κανείς δε μπορεί να πάρει πτυχίο στο 7ο εξάμηνο..
Να έχει περάσει όλα τα μαθήματα, συμφωνώ, αλλά από το νόμο πρέπει να φοιτήσει 4 χρόνια. Εκτός αυτού η πρακτική είναι καθαρά 6 μήνες και όχι ένα ακαδημαϊκό εξάμηνο.

Τελευταία τροποποίηση: 17 Φεβρουαρίου 2009, 23:58 από synzeus Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 6   Πάνω
Εκτύπωση