Νέα:
Τετάρτη 1 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
01 Μαΐου 2024, 18:55

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 126
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 104
Σύνολο: 104

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Κάτω
Εκτύπωση
Αστυνομια παραλληλα και τει
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 12796 φορές.
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #10 - 26 Ιανουαρίου 2009, 04:22
0

Στην Δ Η Ε .... παιρνουν αστερια .... οι γνωσεις που χρειαζονται ειναι πολυ υψηλου επιπεδου ακομα και για να ξεκινησεις τα σεμιναρια που κανουν εκει. Σε κανα γραφειο ναι...αλλα οχι και στη Διωξη ηλ εγκ ...εχω συγγενη και ξερω απολυτα .
Καταγράφηκε
v 4 vania
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 153
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

thrash ρεεεε....

Άντρας
Απάντηση #11 - 26 Ιανουαρίου 2009, 05:48
0

   Δεν ξερω κατα πόσο είναι νόμιμο ή οχι αλλά προσωπικά γνωρίζω ότι οι ασφαλήτες πολλές φορές φοιτούν σε ιδρύματα και για να '' κάνουν την δουλειά τους'  και για να πάρουν και πτυχιο για παραπάνω λεφτά στον μισθό τους. Τέτοια ''καλόπαιδα'' έχουμε και στο τει μας , έναν μάλιστα τον είχε δώσει και ένας καθηγητής καθώς την ώρα του μαθήματος ο τύπος πήρε απουσία γιατί είχε ''υπηρεσία'' !!! Το κατα πόσο βέβαια τέτοια περιστατικά είναι αστεία και κάτα πόσο όχι είναι στην κρίση του καθενός .
   Τώρα για τα ''παιδιά'' τους ασφαλήτες, μπαίνουν στο τει μας και κατά την διάρκεια συναυλιών και πάρτυ που κατα καιρους λαμβάνουν τόπο στο τει μας , κυρίως όμως όταν γνωστά επιφανή άτομα όπως πολιτικοί και όχι μόνο, επισκέπτοντε το τει σε διάφορες εκδηλώσεις. Για παράδειγμα όταν είχε ερθει ο Στυλιανίδης ( Υπουργός Παιδείας ) οι σικιουριτάδες του τει,  είχαν περιέργως πολλαπλασιαστεί και το μέρος γύρω απο το αμφιθέατρο ειχε 2-3  ''φοιτητές'' σε αυτοκίνικα και μηχανή ...
   Kαι μετά λέμε και για άσυλο τρομάρα μας !!! Ακόμα και μπατσικό έχει μπεί μεσα στο τει για να χαιρετήσει ο κύριος πολισμάνος τον οδηγό του αστικού !!! Δυστηχώς δεν ήμουν μπροστά (να είχαμε και κανένα επεισόδιο !!!), αλλά είμαι ερκετά off topic.
   Καλή εξεταστική σε όλους και οι μπάτσοι στα τμήματα τους! ΄Ελεος !!!
Καταγράφηκε

Ο χειρότερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια αλλά η ψευδαίσθηση αυτής.
fss
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 207
Θετικοί ψήφοι: +5

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #12 - 26 Ιανουαρίου 2009, 12:41
0

Στην Δ Η Ε .... παιρνουν αστερια .... οι γνωσεις που χρειαζονται ειναι πολυ υψηλου επιπεδου ακομα και για να ξεκινησεις τα σεμιναρια που κανουν εκει. Σε κανα γραφειο ναι...αλλα οχι και στη Διωξη ηλ εγκ ...εχω συγγενη και ξερω απολυτα .

Ναι σίγουρα έχουν κάποιες ειδικότερες γνώσεις και αυτοί ΜΟΝΟ στα κεντρικά(Αθήνα και Θεσσαλονίκη),αλλά όχι αστέρια.Ας μη ξεχνάμε τα άτομα που τους παίζουν στα δάχτυλα με τις υποκλοπές και τα hacking, που γίνονται καθημερινά και αυτοί ψάχνονται.Ακόμα θέλει πολύ ανάτπυξη το τμήμα αυτό και γενικά το σώμα της αστυνομίας.
Τέλος πάντων κουβέντα να κάνουμε.
Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #13 - 26 Ιανουαρίου 2009, 12:49
0

Θα συμφωνήσω με τον Thanos.K,στην Δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος,παίρνουν μόνο ΤΑ αστέρια και γενικά μ'ένα πτυχίο πληροφορικής τι νομίζεις ότι κάνεις πλέον( ;;; ),αυτά που έκανες πριν μερικά χρόνια( ;;; ),δεν ξέρω πόσο <<όμορφα>> σας παρουσιάζουν τα πράγματα,αλλά αυτά είναι καλό ν'αρχίσετε να τα ξεχνάτε σιγά-σιγά γιατί η πληροφορική στην Ελλάδα γενικότερα  την έχουν κορέσει αν και είμαστε πολύ πίσω σε σχέση με πάρα πολλές ευρωπαικές χώρες...εκεί φτάσαμε...πριν καν αναπτυχθεί στην Ελλάδα να μην βρίσκεις πλέον καθόλου εύκολα δουλειά και σ'αυτό το τομέα.Για παράδειγμα αν δείτε απο τις προκηρύξεις που βγαίνουν,το 80% των θέσεων που βγαίνουν είναι κυρίως Διοικητικού-Λογιστικού,θέσεις πληροφορικής βγαίνουν ελάχιστες.Οι απόφοιτοι λογιστικής(κυρίως) και διοίκησης επιχειρήσεων,μ'έναν καλό βαθμό πτυχίου σας πληροφορώ έχουν περισσότερες ελπίδες να δουλέψουν πολύ πριν απο εμάς και μάλιστα να διοριστούν και στο δημόσιο πιο εύκολα και συν τις άλλοις είναι και οι σχολές τους πιο εύκολες απ'τη δική μας και εννοείται τελειώνουν και σε πολύ μικρότερα εξάμηνα κατά μέσο όρο απ'ότι εμείς.Πάμε στο ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών,κατηγορία ΠΕ20(όπου είναι και το δικό μας τμήμα),τραγική η κατάσταση,ουσιαστικά δεν υπάρχουν θέσεις,δείτε τις <<καθαρές>> θέσεις,είναι δεν είναι 45-50 θέσεις.....και οι υποψήφιοι μερικές χιλιάδες....η αναλογία είναι άστα να πάνε!!!Και για να κλείσω,2 πράγματα χρειάζεσαι πλέον γιατί μ'ένα μόνο πτυχίο πληροφορικής στο <<Ελλαδιστάν>>....εε...συγγνώμη στην Ελλάδα(ήθελα να πω  ::) ) έχεις απλά κάποια εφόδια,απο εκεί και πέρα όμως δουλειά για να βρεις(πόσο μάλλον κάπου πολύ καλά και εννοείται στο αντικείμενο σου) θέλεις οπωσδήποτε και ένα μεταπτυχιακό και με ή χωρις μεταπτυχιακό πρέπει να 'χεις και βύσμα και δεν αναφέρομαι πλέον μόνο στο δημόσιο αλλά και στον ιδιωτικό τομέα σε κάποιες καλές θέσεις(αυτό και αν είναι κατάντια).....!!!
Καταγράφηκε
fss
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 207
Θετικοί ψήφοι: +5

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #14 - 26 Ιανουαρίου 2009, 13:10
0

Στη σημερινή δύσκολη ζωή μόνο τα λαμόγια 8) και οι παρανομίες επικρατούν!!! :-X
Καταγράφηκε
fss
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 207
Θετικοί ψήφοι: +5

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #15 - 26 Ιανουαρίου 2009, 13:15
0

Ας ετοιμάζω τα χαρτιά μου με το 10% αν είναι ρε παιδιά.Υπάρχουν πολλές πιθανότητες να μπω.
Η να τελιώσω πρώτα τη σχολή?Δε ξέρω πάλι μου μπήκαν ιδέες
Τελευταία τροποποίηση: 26 Ιανουαρίου 2009, 13:28 από fss Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #16 - 26 Ιανουαρίου 2009, 13:57
0

fss,καλό είναι να κάνεις τα χαρτιά σου....πόσο μάλλον αν δεν έχεις βύσμα και τα σχετικά για το μέλλον σου....ξέρεις,οι γνωστές λαμογιές όπως έγραψες!!!Επειδή μάλιστα τα πράγματα είναι πλέον πολύ δύσκολα,μην το σκέφτεσαι καθόλου,άσε που γνωρίζω ότι οι βάσεις στην αστυνομία είναι αρκετά υψηλές,πολύ υψηλότερες και απο το δικό μας τμήμα και αυτό φαντάζομαι σημαίνει πολλά,όπως άμεση επαγγελματική αποκατάσταση και πληρώνεσαι(αν δεν κάνω λάθος) με το που ξεκινάς την σχολή,απο εκεί και πέρα σίγουρα έχεις μια σταθερή δουλειά και σίγουρα μια ουσιαστική ανεξαρτησία απ'τους γονείς και ξεκινάς γενικότερα την ζωή σου με μια σταθερότητα/σιγουριά.Δεν ξέρω βέβαια που κυμαίνονται οι βάσεις με το 10%,αν είσαι ειδική κατηγορία(όπως π.χ. πολύτεκνος) και γενικά αν έχεις έστω κάποιο καλό βαθμό απολυτηρίου( ;; ),επαναλαμβάνω μην το πολυσκέφτεσαι αν έχεις ελπίδες...γιατί μετά είτε μπορεί να είναι αργά,είτε θα <<χτυπάς>> το κεφάλι σου γιατί πίστεψε με δεν βρίσκεις εύκολα δουλειά και αν βρεις στον ιδιωτικό τομέα(κλασσικά),δεν το συζητώ.....στην χώρα μας σε πηδ...ει κανονικά και απο ωράρια και απο φόρτο εργασίας!!!
Καταγράφηκε
fss
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 207
Θετικοί ψήφοι: +5

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #17 - 26 Ιανουαρίου 2009, 14:47
0

Αχα,αλλά και στην αστυνομία μετά θέλει βίσμα για να φύγεις από Αθήνα(όλοι εκεί πάνε).Ασε που ο τρόπος που γίνονται τα αγωνίσματα(πέρσι τουλάχιστον) είναι αναξιοκρατικός,τι πάει να πει ότι επειδή είσαι παιδί ταξίαρχου δεν περνάς τις δοκιμασίες ή τερματίζει κάποιος εκτός των χρονικών ορίων και κάνουμε τα στραβά τα μάτια?Τα λέω αυτά επειδή τα πέρασα και είδα τι παίζει και ίσως αν τηρούνταν σωστά οι κανονισμοί να ήμουν μέσα.(για 100 μόρια κόπηκα) αλλά ετσι έχει η ζωή.τι να κάνουμε.
Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #18 - 26 Ιανουαρίου 2009, 15:37
0

Κοίτα,το ότι παίζουν βύσματα στα σώματα ασφαλείαςείναι δεδομένο.Απ'τη στιγμή όμως που στην ΕΛ.ΑΣ μπαίνεις απο μηχανογραφικό(εσύ συγκεκριμένα μέσω του 10%), για να μπεις δεν νομίζω ότι θέλει βύσμα κατά 90%>,αν ήταν μέσω προκηρύξεων ναι,απο εκεί και πέρα μην τρελαίνεσαι και πολύ με τις μεταθέσεις,μπες πρώτα και μετά βλέπεις τι παίζει και αναλόγως κινείσαι,αλλά μπες πρώτα,μην μπαίνεις δηλαδή απο τώρα στη διαδικασία να κάθεσαι να σκέφτεσαι(πριν μπεις ακόμα) μεταθέσεις και τα σχετικά.Για τ'αγωνίσματα αν έχεις μια καλή φυσική κατάσταση(σε γενικές γραμμές) δεν νομίζω να 'χεις ιδιαίτερο πρόβλημα,εντάξει υπάρχουν και οι πουστ..ες στ'αθλήματα αλλά αν έχεις τα μόρια σου,είσα μέσα στους χρόνους,και κυρίως αν έχεις ένα καλό βαθμό απολυτηρίου και είσαι και ειδική κατηγορία,εκεί έχεις τρελές ελπίδες.Πάντως να χάσεις κάτι απο την όλη διαδικασία δεν έχεις,παρά μόνο να κερδίσειςΓενικότερα πάντως,λιμενικό,πυροσβεστική που είναι μέσω προκηρύξεων,εκεί θα σου 'λεγα πρέπει να 'χεις βύσμα,αλλιώς δεν έχεις ελπίδες ακόμα και ο RAMBO να ήσουν  ::) ::) ???,τουλάχιστον αστυνομία μπαίνεις με το μηχανογραφικό(υπάρχει μια αξιοκρατία,όπως και να το κάνουμε),εσύ βέβαια αποφασίζεις για το μέλλον σου...οπότε και η τελική απόφαση είναι δική σου!! 8) :)
Τελευταία τροποποίηση: 26 Ιανουαρίου 2009, 15:43 από Empire Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #19 - 26 Ιανουαρίου 2009, 15:58
0

Και κάτι τελευταίο,αν προσωπικά δεν περνούσα για 100 μόρια,σίγουρα θα ξαναέκανα μηχανογραφικό με το10% μιας και τα 100 μόρια σίγουρα δεν αποτελούν για μένα διαφορά!!Καλή συνέχεια!!! ;D 8)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4   Πάνω
Εκτύπωση