Νέα:
Τετάρτη 1 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
01 Μαΐου 2024, 16:31

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 126
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 110
Σύνολο: 110

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
Εκτύπωση
Πρακτικη/Μεταπτυχιακο
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 9213 φορές.
Jimmy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 54
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
19 Ιουνίου 2008, 11:38
0

Μιας και σιγα σιγα οδευουμε προς το τελος των σπουδων (λεμε τωρα) ειπα να αρχισω να ψαχνω γενικως τι γινετε με την πρακτικη και ισως αργοτερα για μεταπτυχιακο.. Για πειτε τις γνωμες σας η και τις εμπειριες σας για το θεμα, οπως για το που μπορουμε να κανουμε την πρακτικη μας και που μπορουμε να κανουμε κανα μεταπτυχιακο.. :)
Καταγράφηκε
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #1 - 19 Ιουνίου 2008, 15:22
0

πρακτικη μπορεις να κανεις ...σε πολλα μερη...αλλα κατα κυριο λογω να κοιταξεις να πληρωνεσε κιολας .Αν εχεις καποιον γνωστο καλυτερο ειναι να κανεις εκει.

Επισης το θεμα ειναι η πτυχιακη και σε ποσο καιρο θα την βγαλεις ...
Εφοσον ξεπερασεις αυτα τα περιπλοκα προβληματα ,μεταπτυχιακο Ή θα μπορεις να κανεις καποιο στο τει μιας και αναμενεται πλεον τα τει να εχουν απο 1 δικο τους .Η σε καποιο αλλο πανεπιστημιο .Να ξερεις οτι εαν δεν εχεις ενα ΠΟΛΥ καλο βαθμο τα καλα μεταπτυχιακα στην Ελλαδα ξεχασε τα.Εκτος αν εχεις καποιο βυσμα που μετραει οσο τιποτα αλλο ,κανε μια αναζητηση στο νετ γενικα και θα καταλαβεις τι εννοω.Αν αποφασισεις να το κανεις φροντισε να επιλεξεις ενα καλο και αξιο μεταπτυχιακο γιατι εχουν γινει και αυτα πλεον κουρελοχαρτα και λιγα ειναι τα καλα.

Επισης καλο ειναι να σκεφτεις οτι μπορεις να ψαξεις για μια καλη δουλεια με μελλον ,και γιαυτο θα χρειαστει να σπαταλησεις χρονο χρηματα και χρονο .Εχω φιλο ο οποιος πηρε το πτυχιο του ,μπηκε σε πολυ καλο μεταπτυχιακο αλλα το παρατησε και επιασε δουλεια σε μια εταιρια στην αθηνα η οποια τον εστειλε για 1,5 χρονο Αμερικη ολα πληρωμενα κτλ.. Αλλα ας πουμε εμεινε 2 χρονια πισω μεχρι να βρει μια τετοια δουλεια. Αλλα σιγουρα τα χρηματα που βγαζει πλεον δεν τα βγαζει ο διευθυντης του τει ουτε στα ονειρα του ,και απο οτι μου ειπε αποφασισε να μεινει αμερικη για ακομα 2 χρονια.Και επειτα θα γυρισει ελλαδα να συνεχισει στην ιδια εταιρια στην εδρα της εδω. Ευκαιριες υπαρχουν απλα πρεπει να ψαξεις και να εχεις ορεξη για σκληρη εργασια εαν επιλεξεις την πληροφορικη για να κανεις καριερα.Και πολυ διαβασμα περα απο τα βιβλια του τει τα οποια σου δινουν ενα 8-10%  εμπειριας και μετριας γνωσης και εφοδιων για μια μετρια σταδιοδρομια στην πληροφορικη.Οτι και να επιλεξεις η σκληρη δουλεια ειναι δεδομενη για να εχεις και καλες αποδοχες αλλα και ενα πρωι να πεις οτι αξιζε ολος αυτος ο κοπος .
Καταγράφηκε
Giorgio
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 46
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #2 - 19 Ιουνίου 2008, 17:15
0

Aν έχεις λεφτά πας εξωτερικό.Αλλιως Ελλάδα λίγο δυσκολο γιατι όπως είπε ο Thanos.k θέλει και βαθμό κ συστατικές κ πολλα.. Παντως ένα φιλος εκανε μεταπτυχιακο στο πανεπιστήμιο στη Σαμο.
Καταγράφηκε

Are you ready to play the game?Ready to lose it all..?Sure you want to play...
Doomsday
Διδακτικό Προσωπικό
*
Μηνύματα: 40
Θετικοί ψήφοι: +8

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #3 - 19 Ιουνίου 2008, 23:27
0

Τα Μεταπτυχιακά που παίζουν εδώ γύρω είναι:

ΑΠΘ
--Τμήμα Πληροφορικής
----Μεταπτυχιακο στην Πληροφορική
----Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΠΜΣ) στην «Πληροφορική και Διοίκηση»
----( http://www2.csd.auth.gr/studies/postgrads.php )

--Τμήμα Ιατρικης
----Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Ιατρικής Πληροφορικής (ΠΡΟ.ΜΕ.Σ.Ι.Π)
----( http://lomiweb.med.auth.gr/promesip/ )

ΠΑ.ΜΑΚ.
--Δ.Π.Μ.Σ. στα Πληροφοριακά Συστήματα ( http://www.uom.gr/index.php?tmima=103&categorymenu=3 )
--Π.Μ.Σ. Τμήματος Εφαρμοσμένης Πληροφορικής (  http://www.uom.gr/index.php?tmima=104&categorymenu=3 )


Για τη εισαγωγή σε οποιοδήποτε Τμήμα Μεταπτυχιακών Σπουδών στην Ελλάδα ή το εξωτερικό καλό είναι να έχετε βαθμό Πτυχίου >7.0 ( > 7.5 ακόμη καλύτερα)
Οι συστατικές επιστολές βρίσκονται. Μια καλή Πτυχιακή Εργασία τις εξασφαλίζει.

Πάντως όπως ανέφερε κάποιος παραπάνω στο Μεταπτυχιακό ή στην ελεύθερη αγορά θέλει δουλειά-διάβασμα-δουλειά-διάβασμα-...., οπότε αρχίστε την προπόνηση από τωρα και τα αποτελέσματα θα έρθουν μόνα τους όπως λέει και ο Π. Γιαννάκης.
Καταγράφηκε
loxy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 193
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Καλυτερα ενας λυκος παρα 100 προβατα... SUPER 3

Άντρας
Απάντηση #4 - 20 Ιουνίου 2008, 01:15
0

Απο Δ.Π.Θ. εχουμε κατι μηπως ;
Καταγράφηκε
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #5 - 20 Ιουνίου 2008, 01:23
0

Απο Δ.Π.Θ. εχουμε κατι μηπως ;
Τσεκαρε αυτο το λινκ http://www.cso.auth.gr/Greek/Baseis/Met/Metaptuxiaka.gr.htm
Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
Giorgio
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 46
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #6 - 20 Ιουνίου 2008, 02:40
0

Δ.Π.Θ ή Α.Π.Θ εννοείς??Το Δ.Π.Θ σνομπάρει πολύ τους Τειτζήδες..
Καταγράφηκε

Are you ready to play the game?Ready to lose it all..?Sure you want to play...
loxy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 193
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Καλυτερα ενας λυκος παρα 100 προβατα... SUPER 3

Άντρας
Απάντηση #7 - 20 Ιουνίου 2008, 11:31
0

Δημοκριτειο Π.Θ.εννοω...

Μας σνομπαρουν , ε ;
Το ξερεις στανταρ αυτο ;
Γιατι σε μια συζητηση  με καθηγητη μας, μ ειχε πει οτι δεν παιζουν τοσο ρολο ο βαθμος του πτυχιου και το ΤΕΙ, οσο το να μπορεσεις να τους πεισεις οτι θα μπορεσεις να ανταπεξελθεις στο μεταπτυχιακο...

Τελευταία τροποποίηση: 20 Ιουνίου 2008, 11:34 από loxy Καταγράφηκε
MERCY
*
Μηνύματα: 14
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #8 - 20 Ιουνίου 2008, 15:14
0

Παιδιά επειδή και εγώ το ψάχνω, έχω να σας πώ οτι δύσκολα τα πράγματα...
Στο ΑΠΘ αν δεν έχεις βύσμα-ξέχασέ το, μιάς και πχ για κάποιο μεταπτυχιακο της πληροφορικής παίρνουν 10 άτομα(για κάθε κατεύθυνση) απο τα 140 που κάνουν αίτηση(πάλι για κάθε κατεύθυνση!!!)..
Ακόμα, για το Μακεδονίας, έχω ένα γνωστό που κάνει στο τμήμα εφ.πληροφορικής.
Το επίπεδο των μαθημάτων είναι ίδιο με το προπτυχιακό των σχολών πληροφορικής...Το μόνο που θα μάθετε είναι λίγο παραπάνω τζάβα και λιγα οικονομικά. Τα ίδια και χειρότερα ισχύουν και για τα Πληρφοριακά συστήματα, στα οποία το 90% των μαθημάτων είναι οικονομικά....με λίγα λόγια, ξεχάστε την πληροφορική..
Α και κάτι τελευταίο...Τα μεταπτυχιακά του ΠΑΜΑΚ κοστίζουν γύρω στα 6000 ευρώ...
Πολλά λεφτά για τις γνώσεις που σου προσφέρει δε νομίζετε?
Περιμένετε για τα ΤΕΙ αυτά πιστεύω θα μας δέχονται άνετα...Αλλιώς ψάξτε το για Γιάννενα-Κρίτη κτλ...
Καταγράφηκε
Nikos_p
*
Μηνύματα: 7
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #9 - 20 Ιουνίου 2008, 21:14
0

ΔΕΝ αξιζει το μεταπτυχιακο στην Ελλαδα ,ειδικα για καποιον ο οποιος ασχολειται με την πληροφορικη.και ειναι πολλα τα χρηματα για το τιποτα. Στην Αγγλια ειδικα στα μεταπτυχιακα για πληροφορικη και ασφαλεια δικτυων τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα και αξιζει ο κοπος και το χρημα...
Εκει αν ξερετε δεν ειναι της φιλοσοφιας κανω λιγο απο ολα οπως βλεπουμε στην Ελλαδα και στο τει μας.
Οσο για το βυσμα  ειναι το απαραιτητο προνομιο κατα 90 τις εκατο και μετα ολα τα αλλα. Η γκομενα του αδεφου μου παροτι με 9,12 πτυχιο πανεπηστημιο ...την αναγκασαν οτι αν θελει να μπει σε μεταπτυχιακο να πληρωσει ενα μικρο φιλοδωρημα σε 2 καθηγητες. πληρωσε απο 2.000 Στο καθενα καθως το μεταπτυχιακο θα το πληρωνε υποτροφια και ειναι ενα απο τα καλυτερα που παιζουν .Αυτη ειναι η καταντια. Επισης στην Αθηνα ειδικα σε πολυτεχνεια κτλ... οι πρωτοστατες σε καταληψεις κτλ...οσα εγιναν Και μαθηματα περασαν και μπηκαν σε μεταπτυχιακα ενω κανεις δεν τους ειδε ποτε σε αμφιθεατρο. Μαλιστα ακουσα οτι καποιοι εχουν υποβαλει καταγγελια σε δικαστηριο για το θεμα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
Εκτύπωση