Νέα:
Τρίτη 30 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
30 Απριλίου 2024, 20:18

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 99
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 100
Σύνολο: 100

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 7   Κάτω
Εκτύπωση
ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ και επιπεδο τμηματος Πληρ.&Επικ...
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 25650 φορές.
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

24 Σεπτεμβρίου 2007, 19:32
0

3 χρονια τωρα φοιτητης του τμηματος,λατρης της τεχνολογιας των δυκτιων και γενικα των ηλ/υπ εχω να εκφρασω τεραστια παραπονα για το τμημα μας.Ειδικα φετος που μαζι με ενα αλλο παιδι απο το τμημα μας γιναμε δεκτοι στο σεμιναριο ενος απο τα καλυτερα τμηματα για μεταπτυχιακα στην Ελλαδα πανω στα δυκτια και ειδικα στα οπτικα δυκτια.Και ειδαμε οτι τελικα στο τμημα μας τα πραγματα εχουν μεινει Πολυ μα πολυ πισω.

Καταρχην το τμημα μας εχει κατακλειστει απο παιδια τα οποια μη ενωντας ουτε καν βασικες γνωσεις πανω στους ηλ/υπ ερχονται τελειωνουν το τμημα και βγαινουν στην αγορα εργασιας και λυπαμαι που θα το πω αλλα δεν ξερουτν καν τι ειναι το chipset σε μια μητρικη πλακετα,Δεν ξερουν να προγραμματιζουν ενα router,Δεν ξερουν να στηνουν ενα ασυρματο δυκτιο,Μην μιλησω για lan,wan,wimax,voip κτλ. Και τι κανουμε γιαυτο ?Τιποτα.....

Συμπεριφορα καθηγητων ? Τα παιδια πανω απο 2-3ο  εξαμ.  ξερουν καλα για την εσωτερικη γνωστικη διαμαχη μεταξυ 3 καθηγητων που κανουν ολοι συγκεκριμενο μαθημα και γινεται της που****ς.Ανουσια εργαστηρια πραγματικα ηλιθια τρωνε χωρο σε ωρες που θα μπορουσαν να γινουν συγχρονα μαθηματα.WEB γλωσσες ουτε για δειγμα...!java,html αποτελουν απλες αναφορες σε βιβλια για το τμημα μας.Εξεικοιωση με το το βασικο hardware κατανεμητων ,dslams,κτλ Ανυπαρκτο!

Μπορω να γραψω σελιδες απο προβληματα και κολληματα του Τει μας αλλα καλυτερα να σας μοιραστω την εμπειρια μου απο το σεμιναριο που πηγα φετος το καλοκαιρι.
Κτηριακες εγκαταστασεις αψογες καθαρες με κλιματισμο.Εργαστηρια ?Συγχρονα,λειτουργικα,καθαρα,Εξειδικευμενα πανω στο αντικειμενο του εργαστηριακου μαθηματος.2 τυπων αυτα με το πολυ 20 ατομων θεσεις με ξεχωριστο ηλ/υπ και καθισματα καταλληλα για αυτη τη χρηση και οχι κλεμμενα απο το κυλικειο απεναντι(*)...Και αυτα των 4-6 ατομων με παγκους εργασιας εξοπλισμενους καταλληλα .Τα αντικειμενα του τμηματος ?Οπτικα δικτυα,Αισθητηρες,Λειτουργικα συστηματα (Linux,solaris,xp),Smart antennas,Ξεχωριστα εργαστηρια για καθε τοπολογια δικτυου,Ασυρματα δικτια-τηλεποικοινωνιες.Δυνατοτητα να μαθεις πανω σε πραγματικες συνθηκες στα εργαστηρια της Intracom,Κτλ κτλ Πραγματα που για το τει μας αποτελουν Ονειρο και ετσι θα παραμεινει.Συμπεριφορα καθηγητων ?Εδω δεν χρειαζεται να πω πολλα γιατι θα χαλασω...bytes στον server.Με μια λεξη ΚΑΘΗΛΩΤΙΚΗ.

Χαλαμε περιπου 600 ευρω καθε μηνα εδω επι 5χρονια ...36.000ευρω Κατα μεσο ορο ο καθε φοιτητης.Αν υπαρχει καποιος ο οποιος να νομιζει οτι αξιζει ο κοπος και τα χρηματα για να σπουδασεις στο τει απλα δεν ξερει τι του γινεται. Με 36.000 σπουδαζεις στην αγγλια για 3 χρονια,παιρνεις καλυτερες βασεις και γνωσεις απο το τει μας,κανεις ουσιωδη μαθηματα και σε λιγοτερο χρονο,εισαι και αναγνωρισμενος,Και με δουλεια μολις τελειωσεις.Αυτη ειναι η καταντια του δημοσιου τει.Το οποιο δεν ειναι δωρεαν ΠΟΤΕ δεν ηταν,αλλα μαλλον βολευει εκεινους που Δεν θελουν κανενα ελεγχο,καμια κριτικη,καμια εξελιξη της γνωσης και θελουν φοιτητες τυφλους να κολυμπανε στο ψεμα του δημοσιου τει και της δημοσιας παιδειας.Φυγετε απο την Ελλαδα οσο ειστε μικροι,μην τους χαριζετε ουτε λεπτο απο την τσεπη σας και το χρονο σας.Οσο για την γενικη μεταρυθμιση της παιδειας επρεπε να ειχε γινει εδω και 10 χρονια οπως εγινε σε ολες τις ανεπτυγμενες χωρες,αλλα μυαλα στενα με στενους οριζοντες και παροπιδες θα συνεχισουν να μαχονται εναντια στον απλο φοιτητη,γιατι ?Γιατι μεσα στην ασχετοσυνη τους και την ελειψη παιδειας νοιωθουν ασφαλεια με την σημερικη κατασταση των ιδρυματων.
Καταγράφηκε
loxy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 193
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Καλυτερα ενας λυκος παρα 100 προβατα... SUPER 3

Άντρας
Απάντηση #1 - 24 Σεπτεμβρίου 2007, 20:45
0

Συναδελφε, πολυ φορτωμενος μπηκες και ψημενος για πολιτικη προπαγανδα...
Καταγράφηκε
blAck PR
Διαχειριστής
It's not my fault. My name is Tim'; DROP TABLE students; --
*****
Μηνύματα: 269
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #2 - 25 Σεπτεμβρίου 2007, 22:58
0

Και δεξιά προπαγάνδα..
Καταγράφηκε

Δεν ήρθε η σειρά μου. Εγώ την έφερα :p
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #3 - 05 Οκτωβρίου 2007, 14:23
0

Φιλε μου ειμαι ολος στην διαθεση σου να συζητησουμε οτι θελεις..ακομα και καφεδακι στο τει.Προπαγανδα δεν κανω απλα σου λεω την αληθεια απο την εμπειρια μου και την πικρια μου.Ξερεις και ξερουμε ολοι τα εξοδα που εχουν οι γονεις μας.Αν η αληθεια που ζω ειναι δεξια προπαγανδα μαλλον πρεπει να το ξανασκεφτεις.Προπαγανδα ειναι τα κλειστα ιδρυματα εγω αυτο καταλαβα.Στην διαθεση σου για οτι θελεις.Και σου ξαναλεω οτι ειναι το 3ο τει που περναω ειμουν κρητη αθηνα και τωρα σερρες.Εχω καποια εμπειρια και με σεμιναρια ξενων πανεπιστημιων.Αν ηθελα να κανω προπαγανδα θα ελεγα φωναχτα με το ονομα του το πανεπηστημια κτλ...
Καταγράφηκε
vizub
Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής
*
Μηνύματα: 6
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

lol

Άντρας WWW
Απάντηση #4 - 05 Οκτωβρίου 2007, 14:29
0

plaka kaneis re file? pali kala poy stegazontai na les! alliws zesth, kryo eksw sto grasidi! hahahahaahhahaahaahahaahaha
Καταγράφηκε
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #5 - 05 Οκτωβρίου 2007, 14:39
0

Δεν κανω πλακα φιλε καθολου.Αν και τον τελευταιο καιρο επιτελους επικρατει κλιμα ανανεωσης του τει και μιας συλλογικης προσπαθειας απο φοιτητες και καθηγητες ειδικα απο μονιμους να παει το τμημα ακομα ποιο μπροστα.Μακαρι μελλοντικα να εχουμε και αλλους μονιμους και να μην γινεται αυτο το πανηγυρι απο καποιους εκτακτους οι οποιοι αδιαφορουν.
off topic Πηγε κανεις στο περιπτερο του τμηματος στην Θεσσαλ ?
Καταγράφηκε
loxy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 193
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Καλυτερα ενας λυκος παρα 100 προβατα... SUPER 3

Άντρας
Απάντηση #6 - 05 Οκτωβρίου 2007, 15:55
0

Και δεξιά προπαγάνδα..

Δεν εχει σχεση δεξια-αριστερα...
Αυτα μπορουν να συζητηθουν στις Γενικες Συνελευσεις
Καταγράφηκε
TabloMaxos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 931
Θετικοί ψήφοι: +81

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #7 - 05 Οκτωβρίου 2007, 16:52
0

plaka kaneis re file? pali kala poy stegazontai na les! alliws zesth, kryo eksw sto grasidi! hahahahaahhahaahaahahaahaha
Απαγορεύονται τα Greeklish
Καταγράφηκε

Το Forum είχε +1 πριν το Google+
blAck PR
Διαχειριστής
It's not my fault. My name is Tim'; DROP TABLE students; --
*****
Μηνύματα: 269
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #8 - 05 Οκτωβρίου 2007, 23:06
0

Μα τι είναι αυτά που λες;;;
Αν γίνουν ιδιωτικά τα πανεπιστήμια θα βγάζουν περισσότερα λεφτά οι δικοί σου ή η εκπαίδευση θα είναι δωρεάν;
Αν μπουν εταιρίες στα πανεπιστήμια θα δίνουν λεφτά για την ψυχή της μάνας τους ή κάπως θα έχουν κέρδος; Θα βγεις επιστήμονας ή εξειδικευμένος εργάτης που δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα άλλο από αυτό με το οποίο ασχολείται η εταιρία;

Αν ΔΕΝ θέλεις να κάνεις προπαγάνδα ΓΙΑΤΙ έκανες αυτό το post; Πιστεύεις πως μπορεί αυτό το θέμα να αναλυθεί μέσα από ένα φόρουμ; Ή μήπως δεν έχεις παρέα και ψάχνεις άτομα για... καφεδάκι στο ΤΕΙ;
Είπαμε σπουδαστές είμαστε όχι ηλίθιοι. 

Μπορείς πολύ απλά να πεις ότι κάνεις προπαγάνδα και...
Δεξιά προπαγάνδα...
 
Τελευταία τροποποίηση: 05 Οκτωβρίου 2007, 23:10 από blAck PR Καταγράφηκε

Δεν ήρθε η σειρά μου. Εγώ την έφερα :p
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #9 - 06 Οκτωβρίου 2007, 03:53
0

Φιλε επειδη πρεπει να εισαι πολυ ασχετος γενικα με την παιδεια και την εκπαιδευση πανεπστιημιακοιυ επιπεδου,καλυτερα μαθε πρωτα πως παραγεται-προαγεται-και συντηρειται ο κλαδος της ερευνας,μαθε πως λειτουργουν τα καλυτερα Πανεπιστήμια στον κοσμο τα οποια ειναι ΔΗΜΟΣΙΑ αν ξερεις,Μαθε σε ποιες χωρες υπαρχει το ποιο υγειες συστημα παιδειας και ερευνας και μετα ελα να τα πουμε.
Εγω κοιταω το δικο μου συμφερον και πως θα αποκτησω περισοτερρες γνωσεις και εξειδικευση,και με βασει τις εμπειριες που εχω οι οποιες δεν ειναι ουτε τις πλακας ουτε της στιγμης εχω καταληξει σε αυτα που εφραψα.
Στο ξαναλεω οτι δεν κανω καμια προπαγανδα μαλλον εσυ προσπαθεις να το δεις ετσι για οι παροπιδες σου μονο αυτο σε αφηνουν να δεις.
Ξαναλεω λοιπον οτι το ποστ το εκανα για να δουμε και περισσοτερο οσοι ζουν εν αγνοια οτι υπαρχει και η αλλη πλευρα της οποιας θα πρεπει να παρουμε ολα τα καλα και να τα βαλουμε στα ιδρυματα μας.
Για να βγεις επιστημονας της πληροφορικης φιλε χρειαζεσαι μια 15 ετια.Και επειδη εισαι παντελως ασχετος σου προτεινω να ασχοληθεις με τομεις οπως  Emerging Artificial Intelligence Applications in Computer Engineering Για να καταλαβεις για ποιο λογο χρειαζεται η εξειδικευση αλλα και τι χρειαζεται για να γινει καποιος οπως λες "επιστημονας".

Οι φτασεις που χρησιμοποιεις"Αν μπουν εταιρίες στα πανεπιστήμια θα δίνουν λεφτά για την ψυχή της μάνας τους ή κάπως θα έχουν κέρδος; Θα βγεις επιστήμονας ή εξειδικευμένος εργάτης που δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα άλλο από αυτό με το οποίο ασχολείται η εταιρία;" ειναι γενικες πολυ οποτε αν μπορεις καντες ποιο συγκεκριμενες.Αν και μου θυμιζουν μια αλλη προπαγανδα την οποια ζησαμε πριν μερικους μηνες στα τει.

Επισης πρεπει να μαθεις ποιος ειναι ο ρολος ενος admin αλλα και ποια η συμπεριφορα του.Επισης σου υπενθυμιζω οτι εχουμε δημοκρατια και στα φορουμς αναλυουμε οτι θελουμε με τα καταλληλα επιχειρηματα .Εδω δεν ειναι ουτε Τουρκια Ουτε κινα να λογοκρινεται το διαδυκτιο.Σου υπενθυμιζω εχουμε δημοκρατια
Τελευταία τροποποίηση: 06 Οκτωβρίου 2007, 03:55 από Thanos.k Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 7   Πάνω
Εκτύπωση