Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 08:29

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 58
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 62
Σύνολο: 62

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 ... 38 39 40 [41] 42 43 44 ... 48   Κάτω
Εκτύπωση
Κινητοποιήσεις για το Σχέδιο Αθηνά
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 160522 φορές.
Loukos
*
Μηνύματα: 40
Θετικοί ψήφοι: +7

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #400 - 12 Φεβρουαρίου 2013, 15:20
+1

Επειδή διάβασα τα περισσότερα POST δεν κατηγορώ εσένα για κανένα λόγο. Η κατάληψη είναι ενα μέτρο αντίδρασης. καλώς ως εδώ. Κατάληψη δεν πραγματοποιείται μόνο και μόνο για να μη γίνουν μαθήματα-εξεταστική, αλλά για να μην λειτουργήσει ο εκάστοτε φορέας(δημόσιος-ιδιωτικός). Αν δούμε το κοινωνικό σύνολο τι θέλει(οι φοιτητές 1-8 εξάμηνα είναι περισσότεροι από τους αιώνιους) προσπαθούν να κάνουν μια κινητοποίηση με το μικρότερο δυνατό κόστος. ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΜΕΣΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ αν σκεφτούμε θα καταλάβουμ οτι η συγκεκριμένη περίοδος καθώς και το καλοκαίρι -χριστούγεννα-Πάσχα είναι οι καλύτεροι περίοδοι για να έχουν το μικρότερο ρίσκο. Για αυτο γίνεται τώρα κατάληψη. Και ας είμαι και χαμένος(μονο ΒΔ 2 χρωστάω) είμαι υπέρμαχος τέτοιων κινητοποιήσεων μιας και είμαι της άποψης ή ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΨΗΛΑ ή  ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΠΑΤΟ...η άλλη άποψη είναι ο καθένας ΜΟΝΟΣ του ΠΑΤΟ.. Διαλέχτε και πάρτε
Καταγράφηκε
sirex
**
Μηνύματα: 106
Θετικοί ψήφοι: +29

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Επιτρέπεται να πέσεις,επιβάλλεται να σηκωθείς!

Άντρας
Απάντηση #401 - 12 Φεβρουαρίου 2013, 16:27
0

1) Όλα αλλάζουν εκτός από του σπανού τα γένια(για όσους συμβιβάστηκαν με την ιδέα οτι πέρασε ο νόμος).
2) Μετά απο αυτό το μέτρο θα έρθουν και άλλα μετρα τα οποία θα τα έχει ορίσει εξουσία(αν δεν αντιδράσεις τώρα  θα είσαι και υπεύθυνος και για τα επόμενα μέτρα)
3) Οι Αιώνιοι Φοιτητές είναι αιώνιοι για δικούς τους προσωπικούς λόγους και δεν επιβαρύνουν κανέναν απολύτως(δεν δικαιούνται πάσο,δεν προσμετριούνται στον εκάστοτε προυπολογισμό κλπ κλπ )
4) Καμμία εξεταστική δεν χάθηκε λόγω καταλήψεων απο το 2001 μέχρι τώρα στα ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ
5) Η εμβόλιμη εξεταστική ήρθε φέτος (!!!) αφού την κατήργησαν πέρυσι(εγώ δεν είχα ιδέα περι εμβόλιμης μέχρι χτες) Κανένας παλιός φοιτητής δεν έχασε τίποτα ακόμα και αν δεν γίνει η εξεταστική(γιατι δεν αντέδρασαν πέρυσι που καταργήθηκε η εξεταστική φεβρουαρίου? ? ? ?)
6) Ο Κροπότκιν δεν  έχει νεκρή ιδεολόγια...αλλα  διαφορετική ιδεολογία( το ίδιο και άλλοι μενσεβίκοι-μπολσεβίκοι)
7) Η λέξη ΒΙΑ προέρχεται απο τη λέξη Βιάση=Ταχύτητα=Γρηγοράδα (Συνώνυμες λέξεις). Η ΒΙΑ δηλαδή είναι ο καταλύτης ωστε να επιταχυνθούν οι διαδικασίες. Η ΒΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ "ΚΑΚΟ" ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΤΑ ΜΜΕ.
8.) Κάντε προτάσεις όχι ρηχό αντίλογο..Πότε σε διάλογο με ανθρώπους της εξουσίας κάτω απο αυτές τις συνθήκες...
9) Όσο για το Site freeteisron ή καπως έτσι είτε το υπογράψετε είτε όχι δεν πρόκειται να το δει κάνεις αρμόδιος ΠΟΤΕ
10) Ώστε και οι γριούλες έχουν φασιστοπαίδια ε? Κριμα

EDIT: Eυρωπαίος δεν είμαι και ούτε θα γίνω ποτέ. Βλάχος ειμαι και Θρακιώτης στην καταγωγή.
σε αυτο που εχω ενσταση ειναι στο οτι υπηρχε εμβολιμη που καταργηθηκε!φιλε δεν ηταν εμβολιμη ηταν η β' εξεταστικη του χειμερινου και τωρα απλα η β' του χειμερινου δινεται μαζι με τη β' εαρινου το σεπτεμβρη!αν ειστε μικρα εξαμηνα και δεν ξερετε πραγματα που ισχυαν μην εκφερετε αποψη.επιτελους γνωμες περα απο κομματικες παραταξεις θα ακουσουμε εδω μεσα?τι πραμα ειναι αυτο ρε.υπαρχει καποιος να απαντησει για το τι γινεται απο δω και περα με εμβολιμες κτλ?επισης ακουστηκε οτι μεταφερομαστε οι στεφιτες θεσσ ισχυει κατι τετοιο ή ειναι ραδιο αρβυλα!??δηλαδη ημαρτον!τους απλους αχρωματιστους φοιτητες μερικοι απο σας μας εχετε φερει στο αμην με τις παραταξιακες σας ανησυχιες!
Καταγράφηκε
stavrosf4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 659
Θετικοί ψήφοι: +135

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #402 - 12 Φεβρουαρίου 2013, 17:44
0

Σεβαστό αυτό που λες Loukos.. Διαφωνώ βέβαια σε κάποια από αυτά που γράφεις με σημαντικότερο ότι οι φοιτητές 1-8 ως πλειοψηφία προσπαθούν για το μικρότερο δυνατό κόστος αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση το κόστος για αυτούς είναι 0.. Τέλος πάντων επαναλαμβάνω αφού είναι απόφαση ΓΣ τέλος για μένα.. καλώς ή κακώς έγινε..

Ελπίζω απλά επειδή η νέα ΓΣ είναι Παρασκευή απόγευμα, να έχει γίνει κουβέντα με τους καθηγητές από πιο νωρίς ώστε σε περίπτωση που η κατάληψη σταματήσει να είναι έτοιμη η απόφαση για μετακίνηση της εξεταστικής..
Καταγράφηκε

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."
Mahatma Gandhi


39°30'51.65"Β    25° 0'25.26"Α
Loukos
*
Μηνύματα: 40
Θετικοί ψήφοι: +7

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #403 - 12 Φεβρουαρίου 2013, 19:56
+2

στην προκειμένη περίπτωση. ΝΑΙ το κόστος τους είναι μηδαμινό.
Sirex μπήκα το Φλεβάρη του 2001. Από οπού και ως που έβγαλες το συμπερασμα ότι ειμαι μικρό εξάμηνο. Από οπού και ως που έβγαλες το συμπέρασμα ότι είμαι υποκινούμενος από κάποιον? Και επιτέλους προς όλους σας ΜΗΝ ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΑΠΑ@ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ. ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΤΕ ΣΤΑ ΚΟΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙς ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ  ΠΑΠΑ@@ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ... ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΠΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΙ
Τελευταία τροποποίηση: 12 Φεβρουαρίου 2013, 19:56 από Loukos Καταγράφηκε
constantino
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 190
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #404 - 12 Φεβρουαρίου 2013, 21:27
-2

το θέμα είνα οτι θα δόθει την άλλη εβδομαδα? όπως διάβασα στα blogs ο Πασχαλουδης δεν δέχεται να γίνει την αλλη εβδομαδα,λεει δεν υπαρχει χρονος

Ξέρουμε και που μένει και που συχνάζει,άμα θέλει ας κάνει κάνα αστείο...

Το σχέδιο Αθηνά όπως και όλες οι υπολοιπές συγχωνεύσεις σε υπηρεσίες μεταξύ κοντινών πόλεων(ΙΚΑ, ΔΟΥ κλπ.)είναι ψηφισμένα..στα μνημόνια. ΔΥΣΤΥΧΩΣ για όλους μας.
Μακάρι να γινόταν κάτι με τις καταλήψεις.. Δεν ιδρώνει κανενός αυτί.
Τόσο καιρό με τα επεισόδια και τις διαδηλώσεις-πορείες στο κέντρο της Αθήνας άλλαξε κάτι;
Μήπως δεν πληρώνουμε τους φόρους για τους οποίους καλώς αντιδρούσαμε; Μήπως σταμάτησαν να περικόπτονται μισθοί και συντάξεις;
Δυστυχώς όχι αγαπητοί συνάδελφοι.

Ρε εδώ το 2007 ΜΑΖΙΚΑ όλα τα Α.Ε.Ι. έκλεισαν,εξάμηνο ολόκληρο χάθηκε και ο νόμος πέρασε κανονικά,τι καθόμαστε και συζητάμε;
Αφήσαμε τις Γ.Σ. σε τζιβατοαναρχοεπαναστατίσκους της πορδής και στους πρωτοετείς,αυτό πληρώνουμε τώρα όλοι οι υπόλοιποι...
Την Παρασκευή όλοι για καταψήφιση!Απλά και ξεκάθαρα...
Τελευταία τροποποίηση: 12 Φεβρουαρίου 2013, 21:32 από constantino Καταγράφηκε
vagsvr
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: +5

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #405 - 12 Φεβρουαρίου 2013, 21:52
+2

Οι γνωστοι δαπιτες.. Θελουν να ξησηκωσουν το λαο μηπως γινει κατι το οποιο αυτοι με το κομμα τους δεν το καταφεραν.. (στη Γ.Σ.) Γιατι ειναι καθαρα ο,τι πιστευει το κομμα.. Δεν εχουν δικαιωμα να σκεφτουν τιποτα διαφορετικο, περισσοτερο...!

Ενώ εσείς τζιβάτοι επαναστατίσκοι της πορδής χτυπήσατε διάνα με την απόφαση για...κατάληψη!
Πράγματι πολύ πρωτοποριακή κίνηση,πρέπει να είναι μόλις η εκατομμυριοστή φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο σε Ελληνικό Α.Ε.Ι.,η οποία θα οδηγήσει και στα γνωστά (όπως έχει δείξει και η ιστορία) αποτελέσματα που είναι ένα πουλάκι όρθιο με δύο αμελέτητα!
Συγχαρητήρια σημαιοφόροι της αποτυχίας!
Μ'αρέσει που κάνετε και κοινές πορείες με τους φοιτητές του Αλεξάνδρειου...μια που είστε εκεί κάντε και μια πορεία να μας απορροφήσει το Θεσσαλονίκης,είμαι σίγουρος ότι τότε θα σας λατρέψουν!
Ανόητες και άμυαλες μάζες,καιάδας που σας χρειάζεται! >:(

Αυτή τη φορά όμως θα οδηγήσει και σε κάτι άλλο...ξέρεις τι;Εκτός απ'την extra εβδομάδα διακοπών που εξασφαλίσατε,άλλη μια εβδομάδα διακοπών στο Γενικό Νοσοκομείο Σερρών για όλους σας,προσφορά των επί πτυχίω φοιτητών του Τ.Ε.Ι. Σερρών!
Γιατί αν 1/1.000.000 ισχύουν οι φήμες και η εμβόλιμη χαθεί,θα πέσει κυνηγητό που θα σας φύγει η ψυχή!

Ασε μας ρε μιναρα που μας το παιζεις και καμποσος..
Εαν σε καταπιεζανε τοσα χρονια οι δικοι σου η αν δεν εχεις αποψη στον προφορικο λογο, μην καθεσαι εδω και μας πρηζεις..

Δεξου την καταληψη της Γ.Σ και σκανε..
Πανε την παρασκευη και ψηφισε βε!!!

Στο γραπτο λογο ολοι ξαφνικα εχουν γινει μαγκες.. Μιμικο..
Καταγράφηκε
anaslach
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 139
Θετικοί ψήφοι: +41

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #406 - 12 Φεβρουαρίου 2013, 22:41
+1

Tι ώρα είναι η γενική συνέλευση την Παρασκευή ;  Θα βγει ανακοίνωση;
Καταγράφηκε

Οι άνθρωποι που θέλουν να είναι ευτυχισμένοι βρίσκουν τον τρόπο!!! Oι υπόλοιποι βρίσκουν απλά μια δικαιολογία..
dimitrisgeor
*
Μηνύματα: 1
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #407 - 12 Φεβρουαρίου 2013, 23:11
-1

paidia sorry gia thn ilithia erwthsh alla epeidh prospathw na enhmerwthw mexri kai aythn thn wra prospathw na enimerwthw iparxoun kathigites oi opoioi mporoun kkai dieksagoun kanonika thn eksetasi toy mathimatos parolo pou to tei ine ipo katalipsi giati akousa oti moirasthkan kati shmeiwseis kai tetoia.parakalw as mou apanthsei kapoios anaferomai gia sdo

Παιδιά συγγνώμη για την ηλίθια ερώτηση, αλλά επειδή προσπαθώ να ενημερωθώ μέχρι και αυτή την ώρα, υπάρχουν καθηγητές οι οποίοι μπορούν και διεξάγουν κανονικά την εξέταση του μαθήματος, παρόλο που το ΤΕΙ είναι υπό κατάληψη, γιατί άκουσα ότι μοιράστηκαν κάτι σημειώσεις και τέτοια. Παρακαλώ ας μου απαντήσει κάποιος.. αναφέρομαι για ΣΔΟ.
Τελευταία τροποποίηση: 13 Φεβρουαρίου 2013, 14:27 από synzeus Καταγράφηκε
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ_ΦΟΙΤΗΤΕΣ
*
Μηνύματα: 9
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #408 - 12 Φεβρουαρίου 2013, 23:37
0

to tei einai ypo katalipsi to opoio simainei oti de dinontai ma8imata

Το ΤΕΙ είναι υπό κατάληψη, το οποίο σημαίνει ότι δε δίνονται μαθήματα.
Τελευταία τροποποίηση: 13 Φεβρουαρίου 2013, 14:27 από synzeus Καταγράφηκε
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ_ΦΟΙΤΗΤΕΣ
*
Μηνύματα: 9
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #409 - 12 Φεβρουαρίου 2013, 23:38
+1

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 3/12

1) Μοίρασμα φυλλαδίων σε σχολεία και καφετέριες τις πρωινές ώρες απο μέλη του συντονιστικού της κατάληψης
2) 14.00: εκδήλωση- συζήτηση με θέμα τις φοιτητικές κινητοποιήσεις του '06-'07
3) 14.00-17.00: αντιμάθημα μαθηματικών 2 απο τον κύριο Παπα'ι'ωάννου
3) 19.00-21.00: θεατρικό παιχνίδι
4) 22.00: μουσική εκδήλωση με κιθάρες
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 38 39 40 [41] 42 43 44 ... 48   Πάνω
Εκτύπωση