Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 15:33

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 94
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 90
Σύνολο: 90

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Κάτω
Εκτύπωση
Πτυχιακή εξεταστική
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 17493 φορές.
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #20 - 29 Ιανουαρίου 2013, 18:44
+5

http://pde.teiser.gr/page18302717.aspx

Παράθεση
Ύστερα από απόφαση της Συνέλευσης του Τμήματος, στην εξεταστική των μαθημάτων των Β΄ και  Δ΄ εξαμήνων για τους επί πτυχίω φοιτητές, με βάσει το πρόγραμμα που έχει δημοσιευθεί, μπορούν να συμμετέχουν οι φοιτητές του Τμήματος, οι οποίοι:
1. Βρίσκονται κατά το χειμερινό εξάμηνο 2012-2013 στο 9ο εξάμηνο σπουδών και πάνω
2. Έχουν δηλώσει όλα τα μαθήματα του προγράμματος σπουδών (39 στο σύνολο), Θεωρία και Εργαστήριο, κατά τη διάρκεια των σπουδών τους.

Θα κάνουν μία εξεταστική μόνο για τα μάτια του κόσμου... Για να βγουν από την υποχρέωση... Για να μην διορθώσουν κάνα γραπτό παραπάνω και κουραστούν... Για να μην διώξουν φοιτητές από τις Σέρρες...

Περιορισμό στις ώρες δηλώσεων, εξέταση εργαστηρίων μία φορά στο έτος, ο μέσος όρος σπουδών να είναι 12 εξάμηνα (14 στην Πληροφορικής σύμφωνα με την εξωτερική αξιολόγηση), τις διαγραφές φοιτητών να είναι προ τον πυλών... ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!

Πως είναι δυνατόν κάποιος στο 9ο ας πούμε εξάμηνο να έχει δηλώσει όλα τα μαθήματα; Ένα μάθημα να μην έχει δηλώσει, δεν μπορεί να πάρει μέρος στην εξεταστική! Απαγορεύουν ουσιαστικά στην πλειοψηφία των επί πτυχίω σπουδαστών που έχουν συσσωρευτεί τόσα χρόνια στο ΤΕΙ Σερρών να πάρουν μέρος σε έκτακτη εξεταστική! Αυτό κάνουν!

Η τροπολογία λέει πολύ απλά:
Παράθεση
...να εξεταστούν στην εξεταστική περίοδο του
Φεβρουαρίου και Ιουνίου 2013 σε όλα τα µαθήµατα που
οφείλουν, ανεξάρτητα εάν αυτά διδάσκονται σε χειµερι-
νό ή εαρινό εξάµηνο
.

Με τα μαθήματα του χειμερινού τι θα γίνει;

Ξυπνήστε μερικοί!
Τελευταία τροποποίηση: 29 Ιανουαρίου 2013, 18:45 από Sérmac Καταγράφηκε
ScullShot
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 504
Θετικοί ψήφοι: +74

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The Economy Picker!

Άντρας
Απάντηση #21 - 29 Ιανουαρίου 2013, 19:31
0

Sérmac έχεις απόλυτο δίκαιο σε όσα λες. Και αυτό είναι για ΠΔΕ απ'ότι βλέπω ε? Τότε με εμάς της πληροφορικής δε τα βλέπω επίσης καλά τα πράματα.
Λες να ξυπνήσουν μερικοί. Τι να κάνουμε δηλαδή? Να στείλουμε mail στους καθηγητές? Το κάναμε. Να κάνουμε κατάληψη? Να κάνουμε και από αυτό ρε παιδιά ότι χρειαστεί τι να πω
Τελευταία τροποποίηση: 29 Ιανουαρίου 2013, 19:35 από ScullShot Καταγράφηκε
Arwen
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 121
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

I'm not shy, I just don't like you.

Γυναίκα
Απάντηση #22 - 30 Ιανουαρίου 2013, 11:16
0

Ε δηλαδή αν είναι δυνατόν πια... Βγάζουν μια τροπολογία και όλοι χαιρόμαστε οτι θα κανουν κατι βολικό για μας αλλά όοοοοχι αλίμονο, που ζεις;! Δηλαδή πειράζει τόσο πολύ να δώσουμε όσα χρωστάμε από 2ο,4ο άσχετα απ'το τι δηλώσαμε;; Καμια 10 μαθήματα είναι συνολικά, ζορίζονμται τόσο πολύ;; Αμα δεν δηλαδή κάτι δεν το δηλώσαμε, χέστο, άχρηστη η δεύτερη εξεταστική... Φφφφ ΜΙΑ σωστη δουλειά σ'αυτό το τει, μία...
Και τι θα πει όσοι χρωστάνε 2-3 μαθήματα; Βαριούνται να διορθώνουν; Η κάνουμε μια δουλειά σωστή ή όχι. Να μην σχολιάσω το ότι αυτο για την πτυχιακή εξεταστική άρχισε να λέγεται (για το Τει πάντα, γενικά ακούγεται εδώ και μήνες) λίγο πριν αρχίσει η εξεταστική, δηλαδή και να ήθελες να διαβάσεις του 2ου-4ου να μην μπορουσες. Στο Παμακ πχ, έχει καμια 3 βδομάδες που το χουν κανονίσει, όχι ότι είναι νωρίτερα, αλλά τουλάχιστον τα παιδιά ξέρουν ότι θα δώσουν. Εμεις δεν ξέρουμε τιποτα. Καλύτερα γι'αυτούς, να παμε απροειμαστοι να κόψουν αβέρτα να μην έχουν να ασχολούνται περισσότερο.
Καταγράφηκε
lego
*
Μηνύματα: 50
Θετικοί ψήφοι: +8

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #23 - 30 Ιανουαρίου 2013, 11:32
0

Άρθρο 32 , παράγραφος 3 , από τον εσωτερικό κανονισμό των ΑΕΙ - ΤΕΙ
    3. Οι φοιτητές ή σπουδαστές που ολοκλήρωσαν τον προβλεπόμενο ελάχιστο αριθμό εξαμήνων και στην διάρκεια των οποίων έχουν δηλώσει τα μαθήματα με τα οποία συμπληρώνουν τον απαραίτητο αριθμό διδακτικών μονάδων ή μαθημάτων που απαιτούνται για τη λήψη του πτυχίου, έχουν τη δυνατότητα να εξετάζονται σε όλες τις εξεταστικές περιόδους στα μαθήματα αυτά, ανεξάρτητα εάν διδάσκονται σε χειμερινό ή θερινό εξάμηνο.
 
Όλος ο κανονισμός βρίσκεται ανεβασμένος στο Internet , μπορεί όποιος θέλει να το κατεβάσει και να το διαβάσει , το ενδιαφέρον κομμάτι για μένα είναι αυτό .

Και αυτό δεν συνδέεται με την απόφαση του υπουργείου για την επιπλέον πτυχιακή εξεταστική που την κόβουν και την ράβουν για τα μέτρα τους .
Καταγράφηκε
Arwen
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 121
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

I'm not shy, I just don't like you.

Γυναίκα
Απάντηση #24 - 30 Ιανουαρίου 2013, 12:15
0

Άρθρο 32 , παράγραφος 3 , από τον εσωτερικό κανονισμό των ΑΕΙ - ΤΕΙ
    3. Οι φοιτητές ή σπουδαστές που ολοκλήρωσαν τον προβλεπόμενο ελάχιστο αριθμό εξαμήνων και στην διάρκεια των οποίων έχουν δηλώσει τα μαθήματα με τα οποία συμπληρώνουν τον απαραίτητο αριθμό διδακτικών μονάδων ή μαθημάτων που απαιτούνται για τη λήψη του πτυχίου, έχουν τη δυνατότητα να εξετάζονται σε όλες τις εξεταστικές περιόδους στα μαθήματα αυτά, ανεξάρτητα εάν διδάσκονται σε χειμερινό ή θερινό εξάμηνο.

Να το κολλήσουμε εκτυπωμένο απέναντι απ'την γραμματεία και τα γραφεία των υπεύθυνων;
Καταγράφηκε
genesis91
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 113
Θετικοί ψήφοι: +19

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #25 - 30 Ιανουαρίου 2013, 14:04
0

Να το κολλήσουμε εκτυπωμένο απέναντι απ'την γραμματεία και τα γραφεία των υπεύθυνων;

Εγώ θα δεχόμουν σε μια τέτοια περίπτωση να γίνει κατάληψη μετά την περάτωση της εξεταστικής των θεωριών ώστε να διεκδικήσουμε όσα δικαιούμαστε με αυτή την απόφαση του υπουργείου!




Πράγμα για το οποίο στο τμήμα της Πληροφορικής ούτε ανακοίνωση έχουν βγάλει!
Τελευταία τροποποίηση: 30 Ιανουαρίου 2013, 14:09 από genesis91 Καταγράφηκε
Gary
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 346
Θετικοί ψήφοι: +80

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μην πατάτε το χόρτο...καπνίστε το

Γυναίκα
Απάντηση #26 - 30 Ιανουαρίου 2013, 14:11
+3

Εγώ να πω την ιδέα μου τώρα!!!απο εδω μονο να λέμε δεν γίνεται τίποτα. πρέπει να οριστεί πχ μια μέρα συνάντησης και να μαζευτούμε και να οργανωθούμε να κανουμε σωστές και καλές κινησεις. Εγώ μαθηματα δεν εχω για τότε αλλά θεωρώ πως όλοι πρέπει να συμμετέχουμε. Να βρούμε ακριβως τον νομο τις παραγράφους που με ενδιαφέρουν να απευθυνθουμε στον ανάλογο υπευθυνο..
Καταγράφηκε

Φυσικά και υπάρχει πολλή γνώση στα πανεπιστήμια.Οι πρωτοετείς φέρνουν λίγη, οι τελειόφοιτοι δεν παίρνουν πολλή κι έτσι η γνώση συσσωρεύεται.
genesis91
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 113
Θετικοί ψήφοι: +19

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #27 - 30 Ιανουαρίου 2013, 14:14
0

Έτσι μια γενική συνέλευση που να αφορά όλους τους φοιτητές του ΤΕΙ...
Καταγράφηκε
antrew80
*
Μηνύματα: 32
Θετικοί ψήφοι: +13

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #28 - 05 Φεβρουαρίου 2013, 16:03
0

παιδιά απο πότε εφαρμόζεται αυτό το σχέδιο τελικά?
απο τώρα η τον σεπτεμβριο.
εμένα μου έμειναν 5 για το πτυχίο και τα 2 είναι απο το 4ο και σκεφτομαι αν πρέπει να τα δώσω τώρα έστω και απροετοίμαστα η τον Ιούνιο.
εσείς τη γνώμη έχετε?
Καταγράφηκε
sirex
**
Μηνύματα: 106
Θετικοί ψήφοι: +29

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Επιτρέπεται να πέσεις,επιβάλλεται να σηκωθείς!

Άντρας
Απάντηση #29 - 05 Φεβρουαρίου 2013, 16:18
0

απο τωρα εφαρμοζεται!μπες δες το προγραμμα απο την δευτερα που μας ερχεται ξεκιναει.μπορεις να δωσεις μονο 2ου 4ου. καλα πλακα κανεις εννοειται πως θα τα δωσεις τωρα και οτι γινει!παιζει ρολο βεβαια το απο που θα ερθεις αν βγαινεις οικονομικα δηλαδη και αν αξιζει το ρισκο τα φραγκα που θα δωσεις στο πηγαινε-ελα.αν με εννοεις!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4   Πάνω
Εκτύπωση