Νέα:
Κυριακή 19 Μαΐου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
19 Μαΐου 2024, 05:10

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 29
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 21
Σύνολο: 21

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 [3]   Κάτω
Εκτύπωση
θέλω να βάλω ADSL!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 8958 φορές.
thomas.tomk
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 48
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

by xnewtone

Άντρας WWW
Απάντηση #20 - 02 Απριλίου 2009, 13:14
0

φυσικα μπορω να σας το αναλυσω. κοιταξε.βαση του Οτε λεμε οτι η σερρεσ ειναι κομβος αν εισαι κεντρο αν πας με ενα μετριτη σε διαφορεσ περιοχες των σερρων 8α δεις πως περα απο το κεντρο που8ενα δν εχεις τισ ταχυτητες που αναγραφει αν εχεις 12Mbit σημαίνει ότι θα έχεις ταχύτητες μέχρι 1,5ΜΒ/s οπος ειπε ο φιλος σας και αν μενεις κεντρο 8α πιασεις μεχρι 16Μbit αντε 17 επιδι το δυκτυο των σερρεων ειναι ακομα σε αρχηκο σταδιο αυτο που γνωριζω καλα επιδι κανω τις συνδεσεις ειναι πως αν βαλεις conex 8α πιασεις σιγουρα πολυ περισοτερο απο τις αλλες πχ ειχα conex αλλα επιδι το πακετο της για τα απεριοριστα τηλ και η 8 μαζι εβγεναν πολυ πριν κατι μηνες δοκιμασα 2 αιτεριες η τελλας δν με εν8ουσιασε κα8ολου τωρα εχω forthnet και τι να πω κα8ε μεσιμερι και μεσανυχτα δν εχω ιντερνετ και φυσικα δν μπενω με 24 ατο ρουτερακι μου δειχνει 16 με 17 αλλα ουτε με 3 δν μπενει ειμαι 100% τα 100% σιγουρος 5 λεπτα να ανοιξει ενα σιτε για να μην πω ποσο να κατεβασει ενα αρχειο ολο προβληματα ειχα και τωρα περιμενω τον ιουνιο να γιρισω στον οτε ξανα.εγω απλα προτινα βαλε conex για να καταλαβεις ιντερνετ.και σου προτινα την 8mbit που την δεινει και ο διοδος σε φητηκο πακετο.αν εχεις παραπανω βαλε αλλο πακετο αλλα σε παροτρινω παλι σε conex ειναι πιο αξιοπιστο αυτο ειδα εγω προσοπικα.

Οσο για τον φιλο σας απλα δν γουσταρω να μου την λενε.

Στον ΟΤΕ μπορεί να είσαι χωμένος φίλε, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ξέρεις ούτε να γράφεις ούτε να μιλάς ούτε τι λες.
Καταγράφηκε
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #21 - 02 Απριλίου 2009, 16:07
0

φυσικα μπορω να σας το αναλυσω. κοιταξε.βαση του Οτε λεμε οτι η σερρεσ ειναι κομβος αν εισαι κεντρο αν πας με ενα μετριτη σε διαφορεσ περιοχες των σερρων 8α δεις πως περα απο το κεντρο που8ενα δν εχεις τισ ταχυτητες που αναγραφει αν εχεις 12Mbit σημαίνει ότι θα έχεις ταχύτητες μέχρι 1,5ΜΒ/s οπος ειπε ο φιλος σας και αν μενεις κεντρο 8α πιασεις μεχρι 16Μbit αντε 17 επιδι το δυκτυο των σερρεων ειναι ακομα σε αρχηκο σταδιο αυτο που γνωριζω καλα επιδι κανω τις συνδεσεις ειναι πως αν βαλεις conex 8α πιασεις σιγουρα πολυ περισοτερο απο τις αλλες πχ ειχα conex αλλα επιδι το πακετο της για τα απεριοριστα τηλ και η 8 μαζι εβγεναν πολυ πριν κατι μηνες δοκιμασα 2 αιτεριες η τελλας δν με εν8ουσιασε κα8ολου τωρα εχω forthnet και τι να πω κα8ε μεσιμερι και μεσανυχτα δν εχω ιντερνετ και φυσικα δν μπενω με 24 ατο ρουτερακι μου δειχνει 16 με 17 αλλα ουτε με 3 δν μπενει ειμαι 100% τα 100% σιγουρος 5 λεπτα να ανοιξει ενα σιτε για να μην πω ποσο να κατεβασει ενα αρχειο ολο προβληματα ειχα και τωρα περιμενω τον ιουνιο να γιρισω στον οτε ξανα.εγω απλα προτινα βαλε conex για να καταλαβεις ιντερνετ.και σου προτινα την 8mbit που την δεινει και ο διοδος σε φητηκο πακετο.αν εχεις παραπανω βαλε αλλο πακετο αλλα σε παροτρινω παλι σε conex ειναι πιο αξιοπιστο αυτο ειδα εγω προσοπικα.

Οσο για τον φιλο σας απλα δν γουσταρω να μου την λενε.

Στον ΟΤΕ μπορεί να είσαι χωμένος φίλε, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ξέρεις ούτε να γράφεις ούτε να μιλάς ούτε τι λες.


Από τα κόκκινα δικαιολόγησα ότι δεν ξέρεις να γράφεις. Το γεγονός ότι δεν έχεις βάλει ούτε μια τελεία και πρέπει να προσπαθήσει κανείς για να βγάλει νόημα το δικαιολογεί επίσης.

Το ότι δεν ξέρεις να μιλάς πήγαινε στο "μη λες μαλακίες" που είχες γράψει που δεν είναι σωστός τρόπος.

Για το ότι δεν ξέρεις τι λες:
Αν κατάλαβα καλά από όλο αυτό που έγραψες, λες ότι αν δεν μένεις κέντρο δεν πιάνεις ταχύτητα, λες και με τον ΟΤΕ δεν ισχύει αυτό. (btw, τι εννοείς κέντρο; Η περιοχή των ΚΤΕΛ θεωρείται κέντρο ή όχι; )

Επίσης το αν πιάνεις ταχύτητα όπως ξέρεις εξαρτάται και από το πού κατεβάζεις.

Ακόμη: Το ότι το router κάποιου κλειδώνει σε κάποια Mbit δεν σημαίνει ότι του εγγυάται κανείς ότι θα πιάσει ανά πάσα στιγμή την ταχύτητα αυτή, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν αντέχει το δίκτυο.

Παράδειγμα: Η forthnet συνδέεται με το διεθνές Internet με 12.5Gbps από Αθήνα και με 5Gbps από Θεσσαλονίκη. Συνολικά αν το πάρουμε αθροιστικά με 17.5Gbps.
Αυτά τα 17.5Gbps είναι περίπου 746 24άρες συνδέσεις.

Καταλαβαίνει κανείς λοιπόν ότι εκτός αν έχει 746 συνδρομητές οι οποίοι κάθονται 10μ από το κτίριο που είναι ο κόμβος, δεν μπορεί να ικανοποιήσει τα 24Μbit τους.
Ούτε και ο ΟΤΕ for that matter.

Επειδή έχει ξεφύγει πολύ το θέμα, και βγαίνουμε (λίγο; ) offtopic σταματάω εδώ.
Καταγράφηκε
thomas.tomk
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 48
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

by xnewtone

Άντρας WWW
Απάντηση #22 - 02 Απριλίου 2009, 17:33
0

εγω εκανα φιλε μου την προταση μου απο εκει και περα κανε οτι θελεις.
Καταγράφηκε
jaiel
*
Μηνύματα: 2
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα WWW
Απάντηση #23 - 03 Απριλίου 2009, 00:44
0

Εγώ λέω να μείνεις με την pstn κι αυτή μια χαρά είναι...
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 [3]   Πάνω
Εκτύπωση