Νέα:
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
26 Απριλίου 2024, 06:19

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 43
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 26
Σύνολο: 26

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Διασκέδαση Ε ΝΑΙ...ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ...ΓΙΑΤΙ ...
Σελίδες: 1 [2] 3   Κάτω
Εκτύπωση
Ε ΝΑΙ...ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ...ΓΙΑΤΙ ...
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 23766 φορές.
pr1nc3
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 37
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

we want it loud. louder than hell

Άντρας
Απάντηση #10 - 01 Μαρτίου 2013, 00:31
-2

Έλληνες είστε και φαίνεστε!


εσυ να φανταστω ανηκεις στην φυλη των ορκ η κατι παρομοιο?

Και μόνο ο υπαινιγμός του ότι μπορεί να ανήκω σε οποιαδήποτε άλλη φυλή, εκτός απο την δική σου, με τιμά.


μπραβο εισαι πολυ διαφορετικο ατομο απο εμας και διαφοροποιημενο απο την μαζα. ασε εμας τους "καταραμενους" και πανε στον πλανητη σου τωρα. ειχες τα 10 λεπτα δημοσιοτητας που σου αναλογουσαν.
Καταγράφηκε

PUPPET IN HEAVEN
OR MASTER IN HELL?
antonis89
*
Μηνύματα: 32
Θετικοί ψήφοι: +36

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #11 - 01 Μαρτίου 2013, 00:47
+1

15 είναι τα λεπτά δημοσιότητας που μου αναλογούν, σύμφωνα με τον Γουόρχολ. Αν είναι να κράξεις κάποιον, κάντο σωστά. Fail ακόμα και σε αυτό.
Καταγράφηκε
pr1nc3
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 37
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

we want it loud. louder than hell

Άντρας
Απάντηση #12 - 01 Μαρτίου 2013, 01:42
0

εστω και 15 τα ειχες  εκανες την εντυπωση σου εδειξες ποσο διαφορετικος απο εμας εισαι και ποσο ανωτερος. τωρα κανε υποκλιση και στα παρασκηνια. οταν σβηνουν τα φωτα το μυαλο ξεθολωνει και το δικο σου το χρειαζεται επειγοντως.  πανε στην ανωτερη φυλη που ανηκεις η τουλαχιστον πιστευεις οτι ανηκεις και ασε εμας τους καταδικασμενους στην ησυχια μας. δυστηχως η ανθρωπινη ανοησια ειναι ανιατη ακομα αρα υπομονη μεχρι να βρεθει φαρμακο.
Τελευταία τροποποίηση: 01 Μαρτίου 2013, 02:36 από pr1nc3 Καταγράφηκε

PUPPET IN HEAVEN
OR MASTER IN HELL?
chric23
Μηχανολόγων Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 31
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #13 - 01 Μαρτίου 2013, 10:37
+1

Έλληνες είστε και φαίνεστε!


εσυ να φανταστω ανηκεις στην φυλη των ορκ η κατι παρομοιο?
Οι Έλληνες είναι μια φυλή μόνοι τους;

Το ποστ του όπως το καταλαβαίνω εγώ είναι ειρωνικό μπροστά σε αυτά που σε χαρακτηρίζει "Έλληνα" η λίστα που έχει παρατεθεί πιο πάνω..

Μια άλλη αντίστοιχη υπάρχει και δω (με απαντήσεις :P): http://mauroprovatos.blogspot.gr/2011/10/blog-post.html.

"Γιατί έχουμε θάλασσα να την πιεις στο ποτήρι
Η Ινδονησια δηλαδη τη να πει;
Και εξαλλου το αλμυρο νερο δεν πινεται.

Γιατι μπροστά στο OYZO τι να πει η βότκα
Να πει "ποιος μαλακας εβαλε γλυκανισο στη ρακη μου;!"

Γιατί το καρπούζι το αγοράζουμε ολόκληρο και όχι σε φέτες
Και το τρωμε σε ενα απογευμα λεγοντας "καλε, ενα φρουτο εφαγα μονο".

Γιατί «καμάκι» και «σουβλάκι» είναι το πρώτο ποίημα που μαθαίνουμε
Γι αυτο κατανταμε ανεραστοι χοντρομπαλαδες;

Γιατί στην Ελλάδα κάθε νύχτα τελειώνει τo επομενο πρωί
Καθε; ΚΑΘΕ;"
Καταγράφηκε

“...όταν ο εχθρός σου σε επαινεί, γύρνα πίσω σου και κοίταξε που έχεις κάνει λάθος...”

http://narcohypnosis.wordpress.com/
antonis89
*
Μηνύματα: 32
Θετικοί ψήφοι: +36

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #14 - 01 Μαρτίου 2013, 11:45
+5

Οι άνθρωποι που εκθειάζει η συγκεκριμένη λίστα, ζούν ξεκάθαρα στον δικό τους πλανήτη,αν το σκεφτείς. Αν είσαι ενας απο αυτούς, που θεωρείς τον ωχαδερφισμό, την αλαζονεία και την λαμογία αρετές της "ράτσας" σου (και όχι της φυλής σου διότι όπως σωστά είπε ο απο πάνω, δεν είναι μια φυλή απο μόνοι τους οι έλληνες) τότε δεν θέλω να ανήκω στο δικό σου σύνολο.
Αν έτσι είναι οι ελληνες λοιπόν, επαναλαμβάνω:
Έλληνες είστε και φαίνεστε!

Και αυτά τα σχόλια του τύπου "Αμα δεν σου αρέσει, ασε μας στην ησυχία μας" δεν μου λένε τίποτα. Έχω τα ίδια δικαιωματα με εσένα, να γράφω σε όποιο θρέντ του φόρουμ επιθυμώ. Το ότι σε ενοχλεί η διαφορετική μου άποψη, δεν σημαίνει οτι θα πάψω να την γράφω.
Καταγράφηκε
pr1nc3
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 37
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

we want it loud. louder than hell

Άντρας
Απάντηση #15 - 01 Μαρτίου 2013, 18:05
-4

Μπραβο και τωρα που εγινε ο διαχωρισμος ρατσας και φυλης ολα ξεκαθαρισαν. εχει γινει της μοδας πλεον το μισος προς τους Ελληνες και την Ελλαδα γιατι μερικα ατομα απλα διαφοροποιουνται απο το πληθος και φαινονται πιο "σκεπτομενα" στον κυκλο τους. να φανταστω θα σου εχει φαει απειρες συζητησεις το θεμα "εγω δεν ειμαι Ελληνας μην με συγκρινεις με αυτην την ρατσα" ενω ουσιαστικα μενεις στην Ελλαδα, ζεις απο την Ελλαδα, σε τρεφει η Ελλαδα, σε σπουδαζει η Ελλαδα, σου εχει δωσει ενα σπιτι στο ΕΔΑΦΟΣ της Ελλαδας (αν η πρωτη λεξη που σου ηρθε το μυαλο ειναι "το αγορασα" ξαναδιαβασε την προταση και βαλε το μυαλο σου να δουλεψει). Αν εσυ παρολα αυτα και ολοι οσοι εχουν τετοιες αντιληψεις ειστε τοσο αχαριστοι και στον βωμο του εντυπωσιασμου θυσιαζεται τα ιδανικα και τις αξιες ενος εθνους και απλα το απαρνιεστε για να κανετε εντυπωση στην παρεα σας καντε το. τετοιες αντιληψεις μονο αποστροφη μπορουν να φερουν. Οσο για τον ωχαδερφισμο , την αλαζονεια και ολα αυτα που προειπες δεν ειναι χαρακτηριστικο των Ελληνων αλλα του καθε ανθρωπου ξεχωριστα. αμα κλεψεις δεν κλεβεις γιατι κυλαει Ελληνικο αιμα μεσα σου αλλα κλεβεις ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΗ. δηλαδη στην Αμερικη με τοσα εγκληματα ληστεις κτλ κτλ θα επρεπε να κινησουμε διαδικασιες ενταξης της Αμερικης στην Ελλαδα κανοντας την αποικια η κατι τετοιο. Ο καθε ανθρωπος μεγαλωνει με καποιες αξιες και ιδανικα. αν εσυ επιλεξεις τον δρομο της λαμογιας ,της απατης και της αλαζονιας δεν φταιει η Ελλαδα αλλα εσυ ως προσωπικοτητα. Να μαθουμε να διαχωριζουμε 5-10 πραγματα και να μην κανουμε μονο ποστ εντυπωσιασμου για να κερδισουμε κανα thumbs up. κριμα ειναι.


Καλησπερα και αντιο σας.
Τελευταία τροποποίηση: 01 Μαρτίου 2013, 18:06 από pr1nc3 Καταγράφηκε

PUPPET IN HEAVEN
OR MASTER IN HELL?
antonis89
*
Μηνύματα: 32
Θετικοί ψήφοι: +36

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #16 - 01 Μαρτίου 2013, 18:38
0

Μόνο ένας σωστός έλληνας, δεν χρειάζεται να χρησιμοποιεί τόνους και σημεία στίξης, στα έτσι κι αλλιώς, ακατάληπτα κείμενα που γράφει.

Θα το πώ κι εδω, αλλη μια φορά, γιατί μου αρέσει που μου δίνεις ακόμα περισσότερο έδαφος. Αν έτσι είναι οι ελληνες:

Έλληνες είστε και φαίνεστε!
Καταγράφηκε
pr1nc3
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 37
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

we want it loud. louder than hell

Άντρας
Απάντηση #17 - 01 Μαρτίου 2013, 21:10
-1

Θυσίασε την ιδεολογία που δόμησες σε μια βραδιά κράζοντας για τα σημεία στίξης και οτιδήποτε άλλο σου "ξενίζει". Συνέχισε με αυτόν τον ρυθμό ,αλλά δεν απαντάς σε βασικές ερωτήσεις. Από που κατάγεσαι; ποια χώρα σε θρέφει; με ποιαν φυλή-λαό-ράτσα πες το όπως θες συναναστράφηκες και πήρες τα όποια ιδανικά και αξίες έχεις; ποια γλώσσα μιλάς και ποιοι στην δίδαξαν αυτήν? επίσης το ξαναλέω η παθητηκοποίηση και κάθε τι νοσηρό που υπάρχει στο ανθρώπινο είδος αφορά το κάθε άτομο ξεχωριστά ως οντότητα και όχι ως λαό. Ο άνθρωπος δημιουργεί τον εαυτό του και την προσωπικότητα του ως ένα αποτέλεσμα επιλογών και πράξεων. αν θες να πιστεύεις ότι ΟΛΟΙ οι Έλληνες είναι αλαζόνες , λαμόγια και οτιδήποτε άλλο τότε βγάλε τις παρωπίδες και δες καθαρά. Και στο φινάλε φινάλε Έλληνες είμαστε και το χαιρόμαστε εσύ τι είσαι; ένας απλός κάτοικος του πλανήτη μας? παγκοσμιοποιημένος χωρίς να ανήκει κάπου αλλά ταυτόχρονα να ανήκει παντού (εκτός από την φυλή των Ελλήνων φυσικά); Έχω συναντήσει πολλά άτομα σαν εσένα που πιστεύουν ότι με "βαρύ" λόγο και βαρύγδουπα ,ο θεός να τα κάνει, επιχειρήματα θα ξεχωρίσουν. Κιόμως ποτέ δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο μιας και όταν θυσιάζεις αξίες και ιδανικά στον βωμό μιας ψευτοκουλτούρας , γιατί αγαπητέ μόνο έτσι μπορώ να χαρακτηρίσω αυτά που λες, δεν ξεχωρίζεις από το πλήθος αλλά γίνεσαι δακτυλοδεικτούμενος αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.


Αυτό είναι το τελευταίο κείμενο-απάντηση που σου γράφω καθώς δεν υπάρχει καν λόγος να συνεχίσω μια τέτοια κουβέντα. Τέτοιου είδους ιδεολογίες ανθίζουν την σημερινή εποχή πολύ εύκολα. Μοιάζουν όμως με κάστρα στην άμμο. Ένα κύμα αρκεί για να τα καταστρέψει...
Τελευταία τροποποίηση: 01 Μαρτίου 2013, 21:11 από pr1nc3 Καταγράφηκε

PUPPET IN HEAVEN
OR MASTER IN HELL?
Kostasd91
*
Μηνύματα: 142
Θετικοί ψήφοι: +76

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #18 - 01 Μαρτίου 2013, 21:23
0

τρολλ
Τελευταία τροποποίηση: 01 Μαρτίου 2013, 21:25 από Kostasd91 Καταγράφηκε
anonym.me
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 258
Θετικοί ψήφοι: +203

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Remember remember the 5th of November

Απάντηση #19 - 02 Μαρτίου 2013, 01:08
+6

Αν και έλεγα ότι δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση ειδικά μέσα σε forum είπα παρ' όλα αυτά να πετάξω κάποια λεπτά να απαντήσω... Πάμε λοιπόν:

Από που κατάγεσαι;
Από την Ελλάδα. Ε και;

ποια χώρα σε θρέφει;
Αν το "θρέφει" το πάρεις με την έννοια του "συντηρώ" τότε πολύ απλά δεν με "θρέφει" καμία χώρα. Ειδικά στην Ελλάδα και ειδικά τώρα τελευταία αυτό είναι μια έννοια που σιγά σιγά εκλείπει.

με ποιαν φυλή-λαό-ράτσα πες το όπως θες συναναστράφηκες
Κατά κύριο λόγο με Έλληνες, αλλά στο σχολείο που πήγα είχαμε και από άλλες χώρες άτομα. Ε και;

και πήρες τα όποια ιδανικά και αξίες έχεις; ποια γλώσσα μιλάς και ποιοι στην δίδαξαν αυτήν?
Ιδανικά και αξίες από του γονείς μου. Όπως και κάνουν και άλλα άτομα σε όλο τον κόσμο.

ποια γλώσσα μιλάς και ποιοι στην δίδαξαν αυτήν?
Ελληνικά που μου τα δίδαξαν οι δάσκαλοί μου... Επίσης μιλάω και Αγγλικά... Επίσης μπορεί η μάνα μου ή ο πατέρας μου να είναι από Σουηδία και να μιλάω και Σουηδικά...

Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τον λόγο ύπαρξης αυτών των ερωτήσεων και αν θες να καταλήξεις κάπου...
Κάποιοι θεωρείτε ότι είστε πιο γαμάτοι επειδή ΕΤΥΧΕ να γεννηθείτε στην Ελλάδα. Αισθάνεστε περήφανοι για τον Σωκράτη, για τον Αριστοτέλη, για το πολιτισμό που είχε τότε η Ελλάδα. ΓΙΑΤΙ;
ΠΩΣ μπορείς να είσαι περήφανος για κάτι που δεν το έχεις κάνει εσύ; Πάρτε χαμπάρι κάτι: Η μοναδική σχέση που έχει η Ελλάδα του τώρα με την Ελλάδα του τότε είναι το όνομα και μια μακρινή σχέση όσον αφορά την γλώσσα.

Πάμε παρακάτω.

επίσης το ξαναλέω η παθητηκοποίηση και κάθε τι νοσηρό που υπάρχει στο ανθρώπινο είδος αφορά το κάθε άτομο ξεχωριστά ως οντότητα και όχι ως λαό.
Δηλαδή ο Ελληνικός λαός είναι γαμάτος και υπάρχουν μεμονωμένα άτομα που τον χαλάνε; Διαβάζεις τι γράφεις; Βασικά ισχύει το ακριβώς αντίθετο. Συγκεκριμένα για εμάς, ο Ελληνικός λαός είναι από τα χειρότερα είδη και απλά υπάρχουν ορισμένα μεμονωμένα αξιόλογα άτομα τα οποία είτε φεύγουν έξω και διαπρέπουν είτε κάθονται μέχρι να διαφθαρούν κι αυτοί.

Ο άνθρωπος δημιουργεί τον εαυτό του και την προσωπικότητα του ως ένα αποτέλεσμα επιλογών και πράξεων. αν θες να πιστεύεις ότι ΟΛΟΙ οι Έλληνες είναι αλαζόνες , λαμόγια και οτιδήποτε άλλο τότε βγάλε τις παρωπίδες και δες καθαρά.
Μάλλον έχεις μεγαλώσει σε άλλη Ελλάδα. Ή σε άλλη χώρα γενικότερα. Σε διαφορετική περίπτωση μάλλον εσύ φοράς τις παρωπίδες. Εγώ στην Ελλάδα που έχω μεγαλώσει, αυτό που ζω και βλέπω είναι ένα σάπιο σύστημα που στηρίζεται από έναν εξίσου σάπιο λαό.

Από έναν λαό που έχει μάθει να κοιτάει πάντα μόνο την πάρτη του, που έχει μάθει να μην προσπαθεί ποτέ για τίποτα, που του φταίνε πάντα οι άλλοι, που ο καθένας θα πατήσει επί πτωμάτων για να είναι ο εαυτούλης του καλά και ας γαμηθούν όλοι οι άλλοι... Και δυστυχώς αυτή η νοοτροπία είναι τόσο βαθιά ριζωμένη που ούτε οι ερχόμενες γενιές πρόκειται να κάνουν κάτι διαφορετικό. Τα βλέπουμε όλοι και εδώ, μέσα σε αυτό το forum.

Ελάχιστοι είναι αυτοί που είναι διαφορετικοί και αυτοί αν θέλουν να κάνουν κάτι και να μην καταντήσουν σαν τους υπόλοιπους φεύγουν έξω, γιατί πολύ απλά βλέπουν ότι εδώ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ να προσπαθήσεις για τίποτα.

Θες παράδειγμα λαού όπου ο καθένας δεν κοιτάει το ατομικό του συμφέρον; Διάβασε: http://www.tovima.gr/world/article/?aid=448036

Τραβηγμένο παράδειγμα μεν, αλλά δείχνει το χάος που υπάρχει στις νοοτροπίες των 2 λαών.

Και στο φινάλε φινάλε Έλληνες είμαστε και το χαιρόμαστε
Χαίρεσαι για ένα στατιστικό ατύχημα δηλαδή. Οκ, δικαίωμά σου αλλά δεν σε κάνει καλύτερο σε οτιδήποτε. Καλύτερος γίνεσαι από αυτά που έχεις καταφέρει εσύ. Ο Οδυσσέας και ο Περικλής δεν πρόκειται να σε βοηθήσουν σε τίποτα.

εσύ τι είσαι; ένας απλός κάτοικος του πλανήτη μας? παγκοσμιοποιημένος χωρίς να ανήκει κάπου αλλά ταυτόχρονα να ανήκει παντού (εκτός από την φυλή των Ελλήνων φυσικά);
Ναι, ένας απλός κάτοικος του πλανήτη θέλω να είμαι. Δεν θέλω να βγω έξω να δουλέψω και να έχω την ταμπέλα του "τεμπέλη Έλληνα".

Έχω συναντήσει πολλά άτομα σαν εσένα που πιστεύουν ότι με "βαρύ" λόγο και βαρύγδουπα ,ο θεός να τα κάνει, επιχειρήματα θα ξεχωρίσουν.
Κι εγώ δεν έχω συναντήσει έναν από εσάς με ένα σοβαρό επιχείρημα.

Κιόμως ποτέ δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο μιας και όταν θυσιάζεις αξίες και ιδανικά στον βωμό μιας ψευτοκουλτούρας , γιατί αγαπητέ μόνο έτσι μπορώ να χαρακτηρίσω αυτά που λες,

Ποιες αξίες και ιδανικά θυσιάζεις και με ποιον τρόπο;


δεν ξεχωρίζεις από το πλήθος αλλά γίνεσαι δακτυλοδεικτούμενος αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Και φυσικά φόβος προς οτιδήποτε διαφορετικό.

Αυτό είναι το τελευταίο κείμενο-απάντηση που σου γράφω καθώς δεν υπάρχει καν λόγος να συνεχίσω μια τέτοια κουβέντα. Τέτοιου είδους ιδεολογίες ανθίζουν την σημερινή εποχή πολύ εύκολα. Μοιάζουν όμως με κάστρα στην άμμο. Ένα κύμα αρκεί για να τα καταστρέψει...

Το ίδιο μπορώ να πω και για την δική σου ιδεολογία που επίσης ευνοείται για να ανθίσει σε τέτοιες εποχές. Δυστυχώς για όλους μας.
Προφανώς και για μένα είναι το τελευταίο μου post πάνω σε αυτό το θέμα, καθώς είπα από την αρχή ότι δεν υπάρχει νόημα σε αυτή τη συζήτηση.
Τελευταία τροποποίηση: 02 Μαρτίου 2013, 01:14 από anonym.me Καταγράφηκε

The only verdict is vengeance
Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
Εκτύπωση