Νέα:
Σαββάτο 20 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
20 Απριλίου 2024, 19:22

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 54
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 12
Σύνολο: 12

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 3 4 [5]   Κάτω
Εκτύπωση
Αποδείξεις των 0,09 € στο κυλικείο!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 19972 φορές.
primitiveart
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 355
Θετικοί ψήφοι: +264

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #40 - 26 Οκτωβρίου 2011, 22:49
+2

4ον)Τι θες τέλος πάντων?Να αποπροσανατολίσεις?
                                            Τ Ο   Κ Υ Λ Ι Κ Ε Ι Ο   Μ Α Σ   Κ Λ Ε Β Ε Ι     !!!!

Όχι ρε με πήρανε χαμπάρι, θα φερθώ αντρίκια κι εγώ μια φορά στην ζωή μου...

Ε, ναι λοιπόν είμαι τσιράκι του κυλικείου (και όλων των παρατάξεων μαζί) και μπαίνω στην συζήτηση για να αποπροσανατολίσω τον κόσμο, να υποβαθμίσω το κυρίως θέμα και να υπονομεύσω την συζήτηση...

Στα ασήμαντα τώρα

1ον)Ζεις στην Ελλάδα της τηλεόρασης.Δικηγόροι,αγρότες,γιατροί,επιχειρηματίες,είναι όλοι κλέφτες...Όλο το σόι μου ασχολείτε με επιχειρήσεις από τότε που θυμάμαι.Αν δουλεύεις σωστα δεν χρειάζεται να κλέψεις.

2ον)Σου είπα,εάν δεν θέλεις να πηγαίνεις σε έναν έναν στο κυλικείο και να τους λες να σβήσουν τα τσιγάρα,και να φας και λίγο βρίσιμο προφανώς,μάζεψε τους φίλους σου,βρείτε ένα ωραίο μαγαζί που δεν καπνίζουν(καλή τύχη),και πηγαίνετε εκεί.Με το να επιλέγεις να πας κάπου που καπνίζουν,μόνος σου σκοτώνεις τον εαυτό σου,δεν στο επέβαλλε κανείς.Μην μπερδεύεις την .... με τη βούρτσα.

3ον)Μακάρι να ήμουν Έλληνας,δεν θα ασχολούμουν μαζί σου εξ'αρχής.Ξύπνιος όμως εσύ πας να το πάιξεις,εσύ ήσουν αυτός που πετάχτηκε με το τσιγάρο κατευθείαν ενώ άλλο είναι το θέμα.


1ον) Όλα όσα σου είπα για αυτό αφορούν προσωπική εμπειρία με τον έξω κόσμο, 9/10 ξαναλέω δεν μου δίνουν απόδειξη και όταν τους ζητήσω με κοιτάνε λες και τους είπα καμπούρη...(ή όπως με κοιτάς εσύ μετά τα τελευταία posts)

2ον) Πάω κάπου που απαγορεύεται να καπνίζουν, μην μου αρχίσεις πάλι ιστορίες με αγρίους, ο νόμος είναι νόμος...Το πάω σε αυτό το κομμάτι αφού δεν μπορείς να καταλάβεις πως αυτό που κάνεις είναι επιβλαβές για την υγεία μου και μου ζητάς να σηκωθώ να φύγω κιόλας και αναρωτιέμαι ποιος είναι αυτός που σου δίνει το δικαίωμα να κάνεις κουμάντο σε έναν χώρο (στην προκειμένη σίγουρα όχι ο νόμος)...

3ον) Τι να απαντήσω σε αυτό; Όποιος μπορεί να διαβάσει καταλαβαίνει...
Καταγράφηκε
Soberphobic
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 481
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sugar Oi!

Γυναίκα WWW
Απάντηση #41 - 26 Οκτωβρίου 2011, 22:53
-1

Ρε παιδιά μην μαλλώνετε να αγαπιέστε, φίλοι είμαστε όλοι εδώ μέσα στο σπίτι του
Forum με μπαμπά τον...."τατάν"->Άντρα της ελευθερίας.
Ζητώ απο τον μπαμπά να κλειδώσει το θέμα γιατί τα παιδά μαλλώνουν
και στεναχωριέμαι.. :D
Καταγράφηκε

Banned From The Pubs
p_314159
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 218
Θετικοί ψήφοι: +49

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #42 - 26 Οκτωβρίου 2011, 23:03
+2

δουλεια δεν εχει ο διαολος @@!$$@@#!$# τα παιδια του
να σας πω εγω ρε μαγκες ποιοι κλεβουν που ολοι λιγο πολυ τους ξερουμε
αλλα εκει κανεις δεν τολμαει να μιλησει, αν μιλαμε για το τει θα πρεπει να πεσει παλι το φορουμ

βρηκατε παπα να θαψετε 2-3!!

εκανε ο αλλος προχειρους υπολογισμους και εβγαλε οτι κερδισε 2000 απο φορους!!
ρε σεις, δεν εχετε με τιποτα καλυτερο να ασχοληθειτε;

οποιος εχει τετοια αποδειξη ας παει στην εφορια και να την παραδωσει, με το να φωναζετε σαν τις χηρες στο κρεβατι δεν βγαινει τιποτα!!
τινει να καταντησει αστικος μυθος αυτη η αποδειξη!!στο τελος ολοι θα εχουν απο μια και κανεις δεν θα την εμφανιζει, κατι σαν το "πηδηξα και γω την ομορφη του χωριου" αλλα απο ουσια τιποτα!!

εγω να σας πω οτι και καταγγελια στο σδοε να γινει , αποτελεσμα δεν θα εχει..τετοιο τζιρο που κανει το κυλικειο δινει καθε μηνα μεγαλα ποσα φπα που δεν δινουν ουτε τα goodies πλεον αλλα και καμια αλλη επιχειρηση εστιασης στην πολη, θα τους γινει συσταση και τελος
τετοιες εταιρειες δυσκολα ΚΛΕΒΟΥΝ φανερα, καθε μερα οι ταμιες δινουν λογαριασμο, νομιζεις εσυ οτι θα χτυπας μικροτερες αποδειξεις και το ταμειο θα ειναι συν στο τελος;δεν θα εβαζες το χερι να παρεις κατι; λογικο ε; εξακολουθει καποιος και πιστευει οτι ηταν εντολη απο το αφεντικο;τι ειναι οπως στις καφετεριες εξω που το καθε γκαρσονι βγαζει διπλο μεροκαματο;

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θα εκανα καταγγελια για το καπνισμα και μονο,καφριλες του τυπου "να πας αλλου" δειχνουν το σοβαρο προβλημα στην κοινωνια μας σε βαση ηθικης, νεοελληνας σταρ@@διστης κανονικος..
τα αλλα που λετε περι εξυπηρετησης ειναι αστεια, πουθενα στον κοσμο δεν πωλειται ο καφες 85 λεπτα και υπαρχει γκαρσον πανω απο το κεφαλι σου
αποφασιστε,εξυπηρετηση και υψηλοτερες τιμες;η τσαμπανταν και ουρα για καφε..



Υ.Γ η πλειοψηφια των επιχειρηματιων δεν ειναι "νομιμοι" ,αν ηταν θα ειχαν κλεισει, με το καζινο (ιταλιστι) κρατος που εχουμε αν πληρωνεις οτι σου επιβαλλεται εισαι χαμενος απο χερι, αποδειξη οτι δεν παταει το ποδι του επενδυτης, εκτος αν γνωριζει υπουργο να του στρωσει κατασταση (τελευταιο παραδειγμα λαυρεντιαδης PROTON Bank)..το κρατος δεν σου δινει τιποτα, ζηταει εισφορες,φορους και παροχες 0!! κατι σαν τους ημιυπαιθριους, ηταν κοινο μυστικο χρονια τωρα, κονομουσαν οι εργολαβοι,ειχαν μεγαλα σπιτια οι αστοι και στο τελος ηρθε το καζινο και τους ρημαξε ολους..

Υ.Γ1 σορρυ για το μεγαλο ποστ.. 8)
Καταγράφηκε
outopikos888
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #43 - 26 Οκτωβρίου 2011, 23:49
-6

Ρε είστε καλά εδώ μέσα?Εδώ ο κόσμος καίγεται και το ... χτενίζεται...Είστε σοβαροί ρε?Τι ηθική λέτε και νεοέλληνες ρε?Από το κάπνισμα το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα που περισσότεροι από τους μισούς καπνίζουν?Εδώ έχουμε πόλεμο ρε δεν το έχετε πάρει χαμπάρι?Τα παίρνουν όλα αυτοί που ήδη έχουν και οι υπόλοιποι τζίφος.Άιντε ρε που ήθελα να μιλήσω σοβαρά κιόλας στα κομμάτια.Μία συζήτηση δεν μπορούμε να κάνουμε.Κάντε ένα topic για το κάπνισμα να μιλήσετε εκεί.Εδώ είναι για να μπαίνει ο κόσμος και να βλέπει το τι γίνεται σχετικά με τις αποδείξεις,όχι όπως όταν μπήκα και είδα τον Πάγκαλο και κάθε Πάγκαλο που μόνο για τις αποδείξεις δεν μίλαγαν.Πετάχτηκε κι ο άλλος που το βρήκε βολικό και λέει να το κλείσουμε το topic επειδή τσακώνονται.Να κλείσουμε και τη βουλή τότε που σφάζονται!Τι απλά τα πράγματα...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Υσ:H καταγγελία έγινε ήδη στον πρόεδρο και αποδείξεις υπάρχουν πολλές εγώ έχω 3.Το θέμα θα έχει συνέχεια.
Καληνύχτα με συγχησατε διαγράφω και το προφίλ
Καταγράφηκε
Mordeth
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 118
Θετικοί ψήφοι: +7

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Coding makes you fat.

Άντρας
Απάντηση #44 - 27 Οκτωβρίου 2011, 21:39
+1

Εγω λοιπόν σαν ισοπεδοτικός που είμαι να πω ενα πιθανό σενάριο που ισως βάλει κάποιο σε σκέψεις..

Αναρωτηθήκατε ποτέ μήπως ολα αυτα με την φορολογία είναι απλά μια μπούρδα για να μας κάνουν να τσακωνόμσατε μεταξύ μας, να βγάζουν οι επιχειρηματίες λιγότερα λευτά και ταυτόχρονα όλοι να πληρώνουν μονίμως περισσότερα στο κράτος γιατι το κράτος τα "ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ" ...

Αναρωτηθήκατε ποτέ πόσα λευτά πραγματικά έχει και πόσα ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ μπορεί οποιαδίποτε στιγμή να βγάλει με απλές επιχειρηματικές "σωστές" κινήσεις;
Είναι τυχαίο που λαμβάνεται η μία λάθος απόφαση μετά την άλλη;

Η άποψη μου είναι η εξής:

Αυτή την στιγμή δεν υπάρχει θεσμός κράτους, κυβερνάνε οι τράπεζες, και όσες αποδείξεις και να κόψεις, όσους φόρους και να δώσεις το (υποτιθέμενο) χρέος δεν θα μειωθεί ΠΟΤΕ μεχρις ώτου δωθεί κάθε τι ελληνικό σε χέρια τραπεζικών. Ναι είμαι φοιτητής και ναι θέλω την λέσχη μου στο τει μιας και το δικαιούμαι, αλλα στην εποχή που ζούμε γινονται τα μεγαλύτερα εγκλήματα που έχουν διαπραχθεί ποτέ, έχω χρόνο να αγχωθώ για τον τύπο στο κυλικείο; Δεν αξίζει να του κάνω μανούρα.. και μιας και αναφέρθηκε.. εάν το κράτος μας ήθελε να πατάξει την ατιμία του Έλληνα (την εξυπνάδα του λέω εγώ) ας θεσπιζε καλύτερα αντιμετρα. Εάν αφήσεις ένα πρόβατο μπροστά στον λύκο είσαι χαζός αν ελπίζεις στην καλή πίστη του να μην το φάει..

Μόνο που εδώ όλα μπορούν να λυθούν και τίποτα δεν λύνεται, γιατι δεν υπάρχει συμφέρον εαν λυθούν τα προβλήματα μας..
και όποιος πιστεύει οτι με το να κάνει κακό στο κυλικείο θα βοηθήσει τον εαυτό του, ας το επιχειρήσει.. Προσωπικά όπως είπε κάποιος φίλος προηγουμένως θεωρώ το κυλικείο μας φθηνό, ΑΛΛΟΥ χάνω τα χαρτζιλίκια μου μακάρι το πρόβλημα μου να ήταν η τυρόπιτα που θα φάω 1-2 φορές την εβδομάδα και ΑΝ.
Καταγράφηκε

After all.. its all just a game.
p_314159
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 218
Θετικοί ψήφοι: +49

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #45 - 28 Οκτωβρίου 2011, 10:31
+2

αυτα που συμβαινουν,καποιοι τα ειχαν "λουστει" και φιλοσοφησει πολυ πριν βγουμε απο το αυγο μας..η ιστορια επαναλαμβανεται κυριοι..

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία. (Ισοκράτης,436 π.Χ-338 π.Χ)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 4 [5]   Πάνω
Εκτύπωση