Νέα:
Τετάρτη 24 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
24 Απριλίου 2024, 20:26

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 40
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 26
Σύνολο: 26

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5   Κάτω
Εκτύπωση
Αποδείξεις των 0,09 € στο κυλικείο!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 19976 φορές.
kostaspde
Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ
*
Μηνύματα: 199
Θετικοί ψήφοι: +28

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ή tan, ή .... archtan

Άντρας
Απάντηση #30 - 26 Οκτωβρίου 2011, 14:00
0

Παιδιά συμφωνώ μαζί σας για την πάταξη της ...τσέπης μας, αλλά ενδεχομένως οι άνθρωποι να είχαν πρόβλημα με τις ταμειακές μηχανές και της αλλαγλη ΦΠΑ. Βέβαια αν ισχύει αυτό που λέω θα έπρεπε να έχουν πάρει άλλα μέτρα, όμως ας έχουμε κατά νου ότι μπορεί και να μην ήτανε εσκεμμένο.
Δεν παίρνω το μέρος τους, αλλά ας μην προδικάζουμε καταστάσεις.
Καταγράφηκε

Παραδίδονται μαθήματα για το τμήμα Πολιτικών Μηχανικών ΤΕ.

Μαθηματικά Ι & ΙΙ, Φυσική, Τεχνική Μηχανική, Αντοχή υλικών, Στατική Ι & ΙΙ, Δυναμική, Αντισεισμικός, Beton, Μεταλλικές, Θεμελιώσεις.

1ο μάθημα δωρεάν
outopikos888
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #31 - 26 Οκτωβρίου 2011, 16:00
+1

Απορώ με κάποια άτομα που χωρίς καν να ξέρουν προσπαθούν να βγάλουν ασπροπρόσωπους τους κλέφτες στο κυλικείο,Τα πράγματα είναι απλά και έχουν ως εξής:
1ον)Στο κυλικείο υπήρχαν 2 ταμειακές,δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα(παράνομο με αυτόφωρο και ποινή φυλάκισης απο 2 μήνες και πάνω με αναστολή)
2ον)Ο ιδιοκτήτης του κυλικείου είναι επίσης ιδιοκτήτης της λέσχης.Όταν κάποιος έχει 1 ώρα κενό,δεν προλαβαίνει να πάρει το κτελ,να πάει στη λέσχη,να φάει και να γυρίσει.Άρα προτιμά να τσιμπήσει κάτι στο κυλικείο...είναι ή δεν είναι έτσι?Ε?Απαντάτε!
3ον)Εκτός αυτού,στη λέσχη αν είναι εγγεγραμμένοι 1000 φοιτητές πχ. και πηγαίνουν 500,αυτός παίρνει λεφτά για 1000 άτομα.

Και μου λέτε ότι έχει ανάγκη τα χρήματα,ή δεν μπορούσε να φτιάξει την χαλασμένη ταμειακή,ή επειδή μας ανέχεται να το ανεχόμαστε?Είστε καλά?Το τσιγάρο είναι δικαίωμα του καθενός να το κάνει και σε όσους δεν αρέσει να φύγουν.Οι αποδείξεις του κυλικείου είναι εντελώς διαφορετικό θέμα.

Υσ:Πριν μία βδομάδα πήρα 2 καφέδες και 1 νεράκι με απόδειξη 0,19Ε από την αριστερή ταμειακή όπως κοιτάμε εμείς.Όταν ρώτησα τι συμβαίνει μου είπε έχει πρόβλημα η ταμειακή.Μετά από μισή ώρα ξαναπήγα για έναν καφέ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΕΙΝΙΡΛΙ και πολύ απλά ζήτησα να μου χτυπήσει 10 καφέδες και να πάρω έναν,και φυσικά και το πεινιρλί.Προς έκπληξή μου,η δεξιά ταμειακή δούλευε άψογα και στην απόδειξη αναγράφονταν 1 καφές 0,85 και το πεινιρλί 1,40.
Καταγράφηκε
primitiveart
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 355
Θετικοί ψήφοι: +264

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #32 - 26 Οκτωβρίου 2011, 16:58
+3

...
Το τσιγάρο είναι δικαίωμα του καθενός να το κάνει και σε όσους δεν αρέσει να φύγουν.
...

Χαίρομαι που θεωρείς δικαίωμα σου να με σκοτώνεις με εξαιρετικά επίπονο και απαίσιο τρόπο, όσοι έχουν κοντινούς τους ανθρώπους που έφυγαν από καρκίνο γνωρίζουν περί τίνος πρόκειται....Για να μην αναφέρω πως από νομικής πλευράς μόνο δικαίωμα σου δεν είναι...

Όσο για το θέμα μας, εντάξει μόνο κοροϊδία μπορεί να είναι αυτό το πράγμα, άκου 0,09€...Αν και οφείλω να ομολογήσω πως κάτι τέτοιο δεν μου έτυχε ποτέ σε εμένα προσωπικά (πάντα κοιτάω την απόδειξη επειδή δεν τους έχω εμπιστοσύνη και όπως αποδείχθηκε, όχι άδικα) μου έτυχαν άλλα ωραία που αφορούν κυρίως το θέμα εξυπηρέτηση πελατών, η οποία μάλλον άθλια θα την αποκαλούσα....

Αλλά και πάλι άλλο να είσαι άθλιος στα "καθήκοντα" σου και άλλο να είσαι παράνομος στις υποχρεώσεις σου...
Καταγράφηκε
outopikos888
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #33 - 26 Οκτωβρίου 2011, 20:17
-5

Αν ήθελα να σε σκοτώσω θα είχα καλύτερους τρόπους να το κάνω,και όχι με το τσιγάρο...Όσο για το αν είναι παράνομο ή όχι,ότι νόμο και να ψηφίσει,οποιαδήποτε,"χουντική" ή όχι κυβέρνηση,εάν δεν εφαρμόζεται από τους πολίτες,τότε πολύ απλά δεν ισχύει.Βρες ένα,όχι περισσότερα,μαγαζί στις Σέρρες που να μην καπνίζουν,και μετά έλα πες μου να μην καπνίζω στο κλεπτοκυλικείο.Ξέρεις τι θα σου πω?Κάτι που δεν γράφεται γιατί θα με κάνουν ban.Καλύτερα στείλε μου την δημοτική αστυνομία γιατί αλλιώς θα σε σκοτώσω....εεεεε συγνώμη θα ανάψω τσιγάρο ήθελα να πω....!!!!
Καταγράφηκε
primitiveart
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 355
Θετικοί ψήφοι: +264

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #34 - 26 Οκτωβρίου 2011, 21:07
+2

Το λάθος των καπνιστών ήταν και είναι πως βλέπουν την ΚΩΛΑΡΑ τους, γιατί φίλε μου κι εγώ έχω δικαίωμα στο να αναπνέω αέρα καθαρό από νικοτίνη, πίσσα, μονοξείδιο του άνθρακα, φορμαλδεΰδη, αμμωνία, υδροκυάνιο, αρσενικό και πολλά πολλά ακόμη...Το ότι το κάνει όλος ο κόσμος δεν σημαίνει τίποτα, με την τρομερή σου λογική:

"Βρες ένα,όχι περισσότερα,μαγαζί στις Σέρρες που να είναι 100% νόμιμο απέναντι στην εφορία και στο κράτος και μετά έλα πες μου να κυνηγήσω και το κυλικείο."

Είδες τώρα πόσο χαζό ακούγεται...

Μην ξεχνάτε τα δικαιώματα μας τελειώνουν εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα των άλλων.

ΥΓ1:Δεν κατάλαβα που κολλάει το κλεπτοκυλικείο με το κάπνισμα, ο σεβασμός προς τους συμφοιτητές (και συνανθρώπους) μας δεν έχει να κάνει με το αν ο χώρος στον οποίο καπνίζεις ανήκει σε κλέφτες, λωποδύτες, απατεώνες κτλ

ΥΓ2:Και μετά μερικοί προσβάλλονται όταν τους αποκαλούμε κλασσικούς ελληνάρες...
Καταγράφηκε
outopikos888
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #35 - 26 Οκτωβρίου 2011, 21:25
-2

Καταρχάς Έλληνας δεν είναι όποιος μένει στην Ελλάδα και μιλάει Ελλαδίτικα.Αυτοί είναι όλοι Ελλαδίτες...Τι κάνουν λοιπόν αυτοί?Νομίζουν πως τα ξέρουν όλα.Άρα καλύτερα να τους λέμε Ελλαδιτάρες και όχι Ελληνάρες.Μετά το μάθημα ιστορίας,στο θέμα μας.Αν θες καθαρό αέρα,πήγαινε στην ύπαιθρο.Μόνο και μόνο απο 500 άτομα(μη καπνιστές) κλεισμένα στο κυλικείο,τον καθαρό αέρα που ζητάς δεν θα το βρεις.Άλλωστε τα δικαιώματά σου σταματούν εκεί που αρχίζουν τα δικαιώματα των άλλων,όπως σου αρέσει να τονίζεις.Τον εαυτό σου βγάζεις λάθος φίλε,πρόσεχε τι λες..Θα μας διώξεις ενώ μπορείς να φύγεις εσύ?

Από εκεί και πέρα,μόνο και μόνο που υποστηρίζεις τα λόγια σου σε ένα νομοσχέδιο που έφερε η πιο ΠΡΟΔΟΤΙΚΗ κυβέρνηση στην ιστορία της "δημοκρατικής" αλλά και παλαιότερης Ελλάδος,μου φτάνει για να βγάλω τα συμπεράσματά μου.


Αυτόματη ένωση μηνύματος: 26 Οκτωβρίου 2011, 21:31
Και ένα κομμάτι που ξέχασα....Το βενζινάδικο όπως πηγαίνεις στο τεί,είναι άκρως νόμιμο.Όπως και η πλειοψηφία των επιχειρηματίων σε όλη την Ελλάδα.Αυτοί που τα έχουν τα πολλά δεν δίνουν,ακόμα δεν το έμαθες?Το κυλικείο στο τεί δεν είναι μικρή επιχείρηση για να το αφήσουμε να περάσει έτσι.Έχει 10000 πελάτες.
Τελευταία τροποποίηση: 26 Οκτωβρίου 2011, 21:31 από outopikos888 Καταγράφηκε
primitiveart
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 355
Θετικοί ψήφοι: +264

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #36 - 26 Οκτωβρίου 2011, 22:05
+2

Όπως και η πλειοψηφία των επιχειρηματιών σε όλη την Ελλάδα.

Μάλλον σε άλλη Ελλάδα ζω εγώ και σε άλλη Ελλάδα εσύ, γιατί 9/10 που ακούω δηλώνουν εισόδημα τον χρόνο το κατώτερο δυνατό και κόβουν απόδειξη μόνο όταν το θυμηθούν ή τους ζητηθεί...

Όσο για τα δικαιώματα δεν βγάζω λάθος τον εαυτό μου, πρόσεχε...το δικαίωμα σου για ευχαρίστηση (τσιγάρο) καταπατά ένα κατά πολύ βασικότερο και σημαντικότερο μου δικαίωμα, αυτό για ζωή και υγεία, μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι...εκτός αν θες να μου πεις πως το δικαίωμα μου για ζωή τελειώνει εκεί που αρχίζει το δικαίωμα σου για τσιγάρο, ωραίο δεν λέω...

Καλά για την εισαγωγή δεν χρειάζεται να μιλήσω, απλά με επιβεβαιώνεις, κλασσικός Ελληνάρας που θέλει να το παίξει και ξύπνιος....

ΥΓ: Φυσικά όλα τα παραπάνω για κλειστούς χώρους...για όσους δεν το έχουνε ακόμα καταλάβει...
Καταγράφηκε
Soberphobic
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 481
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sugar Oi!

Γυναίκα WWW
Απάντηση #37 - 26 Οκτωβρίου 2011, 22:21
-1

Φιλε primitiveart για κλειστούς χώρους μιλάς έτσι δεν είναι??
Καταγράφηκε

Banned From The Pubs
outopikos888
*
Μηνύματα: 5
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #38 - 26 Οκτωβρίου 2011, 22:29
-2

Μάλλον σε άλλη Ελλάδα ζω εγώ και σε άλλη Ελλάδα εσύ, γιατί 9/10 που ακούω δηλώνουν εισόδημα τον χρόνο το κατώτερο δυνατό και κόβουν απόδειξη μόνο όταν το θυμηθούν ή τους ζητηθεί...

1ον)Ζεις στην Ελλάδα της τηλεόρασης.Δικηγόροι,αγρότες,γιατροί,επιχειρηματίες,είναι όλοι κλέφτες...Όλο το σόι μου ασχολείτε με επιχειρήσεις από τότε που θυμάμαι.Αν δουλεύεις σωστα δεν χρειάζεται να κλέψεις.

Όσο για τα δικαιώματα δεν βγάζω λάθος τον εαυτό μου, πρόσεχε...το δικαίωμα σου για ευχαρίστηση (τσιγάρο) καταπατά ένα κατά πολύ βασικότερο και σημαντικότερο μου δικαίωμα, αυτό για ζωή και υγεία, μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι...εκτός αν θες να μου πεις πως το δικαίωμα μου για ζωή τελειώνει εκεί που αρχίζει το δικαίωμα σου για τσιγάρο, ωραίο δεν λέω...

2ον)Σου είπα,εάν δεν θέλεις να πηγαίνεις σε έναν έναν στο κυλικείο και να τους λες να σβήσουν τα τσιγάρα,και να φας και λίγο βρίσιμο προφανώς,μάζεψε τους φίλους σου,βρείτε ένα ωραίο μαγαζί που δεν καπνίζουν(καλή τύχη),και πηγαίνετε εκεί.Με το να επιλέγεις να πας κάπου που καπνίζουν,μόνος σου σκοτώνεις τον εαυτό σου,δεν στο επέβαλλε κανείς.Μην μπερδεύεις την .... με τη βούρτσα.

Καλά για την εισαγωγή δεν χρειάζεται να μιλήσω, απλά με επιβεβαιώνεις, κλασσικός Ελληνάρας που θέλει να το παίξει και ξύπνιος....

3ον)Μακάρι να ήμουν Έλληνας,δεν θα ασχολούμουν μαζί σου εξ'αρχής.Ξύπνιος όμως εσύ πας να το πάιξεις,εσύ ήσουν αυτός που πετάχτηκε με το τσιγάρο κατευθείαν ενώ άλλο είναι το θέμα.

4ον)Τι θες τέλος πάντων?Να αποπροσανατολίσεις?
                                            Τ Ο   Κ Υ Λ Ι Κ Ε Ι Ο   Μ Α Σ   Κ Λ Ε Β Ε Ι     !!!!
Καταγράφηκε
Soberphobic
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 481
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sugar Oi!

Γυναίκα WWW
Απάντηση #39 - 26 Οκτωβρίου 2011, 22:34
+2

Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εγώ πιστεύω πως
το κυλικείο μας κλέβει.Μάλλον Μασώνοι κρύβονται απο πίσω :-*
Καταγράφηκε

Banned From The Pubs
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5   Πάνω
Εκτύπωση