Νέα:
Τετάρτη 24 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
24 Απριλίου 2024, 03:12

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 40
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 32
Σύνολο: 32

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
Εκτύπωση
Βοήθεια!! Δεν μπορώ να αποφασίσω για κατεύθυνση!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 6844 φορές.
Akira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 10
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

O RLY?

Άντρας
14 Φεβρουαρίου 2008, 00:11
0

Ήρθε η ώρα να διαλέξω κατεύθυνση και το πρόβλημα μου είναι ως εξής:
  Πάντα μου άρεσε ο προγραμματισμός και είμαι καλός σε αυτόν. Έτσι πάντα έλεγα οτι θα πάρω την 1η κατεύθυνση καθώς έχει μεγάλη σχέση με προγραμματισμό. Σύμφωνα όμως με διάφορα άτομα που έχω ρωτήσει, είναι η πιό δύσκολη και έχω αρχίσει να το σκέφτομαι.
 Θα ήθελα λοιπόν καμία συμβουλή στο να διαλέξω, κυρίως από άτομα που έχουν διαλέξει πρώτη ή τρίτη κατεύθυνση (για δεύτερη το αποκλείω καθώς τα μαθήματα που σχετίζονται με Φυσική μου φέρνουν εφιάλτες),γιατί πολλές φορές η δυσκολία ειναι αντικειμενική, όπως για παράδειγμα εμένα μου φαίνονται οι προγραμματισμοί εύκολοι ενώ σε πολλά άτομα όχι.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Καταγράφηκε
differentreality
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 602
Θετικοί ψήφοι: +20

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #1 - 14 Φεβρουαρίου 2008, 09:45
0

Νομίζω ότι το πρώτο κριτήριο δε θα πρέπει να είναι το πόσο δύσκολα σου φαίνονται ή ακούς από άλλους ότι είναι... Εξ άλλου τα πράγματα είναι και λίγο σχετικά...

Το θέμα είναι τι αρέσει σ εσένα? Τι θέλεις να κάνεις ΕΣΥ ?

Από εκεί και πέρα μπορείς να δεις την περιγραφή των μαθημάτων και να σκεφτείς με ποια μαθήματα θα σ ενδιέφερε περισσότερο ν ασχοληθεις...
Καταγράφηκε
Akira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 10
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

O RLY?

Άντρας
Απάντηση #2 - 14 Φεβρουαρίου 2008, 16:13
0

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το θέμα όμως είναι ότι στο πτυχίο δεν αναφέρεται απ'όσο ξέρω ποιά κατεύθυνση διαλέγουμε και ας μην κοροϊδευόμαστε, οτι είναι να μαθουμε σοβαρα θα το μάθουμε έξω από το ΤΕΙ αν ασχοληθούμε μόνοι μας. Απλά δεν θέλω να παιδευτώ χωρίς λόγο. Γι'αυτό ζητάω συμβουλές από άτομα που έχουν διαλέξει κατεύθυνση, για να μην κάνω καμιά πατάτα.  :)
Τελευταία τροποποίηση: 14 Φεβρουαρίου 2008, 19:41 από Akira Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #3 - 14 Φεβρουαρίου 2008, 19:02
0

Η πιο δύσκολη κατεύθυνση είναι Τηλεπικοινωνίες & Δικτύων σωστά;
Καταγράφηκε
Akira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 10
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

O RLY?

Άντρας
Απάντηση #4 - 14 Φεβρουαρίου 2008, 19:40
0

Η πιο δύσκολη κατεύθυνση είναι Τηλεπικοινωνίες & Δικτύων σωστά;

Ναι και εμένα έτσι μου φένεται σύμφωνα με τις περιγραφές μαθημάτων αλλά πολλοί λένε το ίδιο για την 1η. Αντε βγαλε άκρη  ???
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #5 - 14 Φεβρουαρίου 2008, 20:51
0

Ναι...πω. Δεν ξέρεις τι να κάνεις.
Για την Αρχιτεκτονική Υπολογιστών & Βιομηχανικών Εφαρμογών τι γνώμη έχετε;
Καταγράφηκε
emil
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 19
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #6 - 15 Φεβρουαρίου 2008, 11:35
0

Η πιο δύσκολη κατεύθυνση είναι η "Τηλεπικοινωνίες & Δικτύων" επειδή θα συναντήσεις μπροστά σου πολλά μαθηματικά,βλέπε επικοινωνίες ΙΙ Κινητές κλπ καθώς και αν δεν το έχεις στα δίκτυα οι ορολογίες και όλη η ιδέα να μάθεις για πρωτόκολλα και πως λειτουργούν αυτά είναι κάπως.Από την άλλη άμα ενδιαφέρεσαι γι αυτόν τον τομέα θα σου φανεί πολύ ενδιαφέρον και όσο να ναι θα έχει μια πείρα πάνω στα δίκτυα όταν θα βγείς στην αγορά εργασίας.

Η πρώτη με τον Προγραμματισμό είναι απλά διάβασμα και γνώσεις προγραμματισμού,από φίλους που έχω ακούσει θέλει διάβασμα αλλά αυτά που θα κάνεις είναι στάνταρ και κατανοητά,εφόσον νιώθεις από προγραμματισμό.

Η τρίτη είναι πολύ εύκολη,από ότι έχω δει και από τα άτομα που παίρνουν πτυχίο οι περισσότεροι είναι από εκείνη την κατεύθυνση,για μένα όμως δεν έχει να μου προσφέρει τίποτα χρήσιμο.

Η επιλογή είναι δική σου,ρώτα και γνωστούς σου που έχουν πάρει κάποια κατεύθυνση δες ποια μαθήματα κατέχεις περισσότερο και τι πάνω από όλα σε ενδιαφέρει  ;)
Καταγράφηκε

loxy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 193
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Καλυτερα ενας λυκος παρα 100 προβατα... SUPER 3

Άντρας
Απάντηση #7 - 15 Φεβρουαρίου 2008, 11:36
0

Δεν υπαρχουν δυσκολα και ευκολα, υπαρχει "που εχω κλιση"... ;)
Καταγράφηκε
kexa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 77
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

egram.teiser.gr developer

Άντρας
Απάντηση #8 - 15 Φεβρουαρίου 2008, 11:44
0

Εγώ έχω πάρει την πρώτη... του προγραμματισμού.

Το μόνο δύσκολο ήταν η τεχνολογία λογισμικού που θέλει να έχεις "τρέλα" με τον προγραμματισμό.
Σαν μάθημα επιλογής απο άλλη κατεύθυνση πήρα τα προηγμένα ψηφιακά απο την τρίτη...
Καί αυτό είναι λιγο δύσκολο...

Αλλά δέν θα έπαιρνα την δεύτερη για τον λόγο που προαναφέρθηκε όσον αφορά τα μαθηματικά που έχει...
Καταγράφηκε

Όποιος θέλει έχω καλούς ιούς...
PM για να τους δοκιμάσετε.
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #9 - 15 Φεβρουαρίου 2008, 12:59
0

 Eγω το μονο που μπορω να πω ειναι να πας στην κατευθυνση που σου αρεσει περισσοτερο. Αν σου αρεσει π.χ. ο προγραμματισμος με αλλη διαθεση διαβαζεις δομημενο προγραμματισμο π.χ. και με αλλη αναλογικα.
 Καμια κατευθυνση δεν ειναι ευκολη ολες εχουν καποια μαθηματα δυσκολα και καποια πιο απλα. Επελεξε αυτη που σου αρεσει ή αυτη που θελεις να ασχοληθεις οταν τελειωσεις τις σπουδες σου.
Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
Εκτύπωση