Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 00:37

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 36
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 42
Σύνολο: 42

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Θέλετε κατάληψη;  (Η ψηφοφορία έληξε: 01 Οκτωβρίου 2011, 02:42)
ΝΑΙ - 185 (55.6%)
ΟΧΙ - 148 (44.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 333

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 63   Κάτω
Εκτύπωση
Καταλήψεις 2011
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 183791 φορές.
toniakes
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 9
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #20 - 02 Σεπτεμβρίου 2011, 00:05
0

Ααααα οπότε θεωρείς οτι να κατσουμε στα αυγά μας και να αφήσουμε ενα νομοσχέδιο που (ασχετα με τις ανουσιες αντιπαραθέσεις σου,γιατί εγώ σου δωσα επιχειρήματα φιλε μου εσυ το μόνο που εκανες ειναι να τα αναιρέσεις χωρίς λόγους) αλλάζει όλη την υποδομή της παιδείας απο την μια στιγμή στην αλλή να περάσει...
Για να δούμε λοιπόν τις απαντήσεις σου...
Παράθεση
Το οτι κυριαρχει η ανομια στον εργασιακο τομεα μεχρι σημερα δεν ειναι λογος καταληψης.
Είναι λόγος κατάληψης όταν η ανομία αυτή επεμβαίνει στην παιδεία.
Παράθεση
Αυτο υπηρχε και στον προηγουμενο νομο που ισχυε μεχρι σημερα και όπως και πριν, μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο με αίτηση του φοιτητή προς τον κοσμήτορα.
Δεν είναι το ίδιο...πλεον θα είναι υποχρεωτικό και θα μπορούν να σε διώξουν.
Παράθεση
Πραγματικα δεν εχω χρησιμοποιησει πανω απο 2-3 συγγραματα στα τοσα χρονια στο τμημα μου.Και αυτο γιατι δεν υπηρχαν ηλεκτρονικες σημειωσεις.Δεν βλεπω το κακο σε αυτο,οι ιδιοι οι φοιτητες θα εξοικονομησουν τεραστια ποσα απο φωτοτυπιες.
Επειδή δεν τις χρησιμοποιείς εσυ δεν σημαίνει οτι δεν τις χρειαζονται καποιοι.Και πως ακριβως θα εξοικονομεις λεφτα όταν απο εκει που στις εδιναν δωρεαν θα πρεπει να τις εκτυπωνεις μονος σου;
Παράθεση
Καποτε πρεπει να την αρχισει ομως και να θεσει τις βασεις.Οχι οπου μας συμφερει ειμαστε Ευρωπη και οπου δε μας συμφερει ειμαστε Ελλαδα.
Ναι εχεις δίκιο.Πρεπει να αρχίσει..αλλά απο την βάση της όχι απο την μέση,μην σου καλυτερα απο το τελος αφου μιλάμε για τριτοβάθμια εκπαιδευση.
Ενα παράδειγμα;Φετος μπαινουν στην σχολη μας(πληροφορικη και επικοινωνιων) παιδακια με 7000 μορια..και μειώνουν το όριο φοιτησης...ε πως θέλουν μετα,χωρίς τις σωστές μορφωτικές γνώσεις, τα παιδιά αυτά να τελειωσουν την σχολή;
Καταγράφηκε
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #21 - 02 Σεπτεμβρίου 2011, 00:10
+4

Παράθεση
Αυτο υπηρχε και στον προηγουμενο νομο που ισχυε μεχρι σημερα και όπως και πριν, μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο με αίτηση του φοιτητή προς τον κοσμήτορα.

Δεν είναι το ίδιο...πλεον θα είναι υποχρεωτικό και θα μπορούν να σε διώξουν.
Τι δεν καταλαβαινεις απο αυτο που γραφει ο νομος?
Εσυ καλεις την επιτροπη.Ο φοιτητης.Επειδη θες να ξαναβαθμολογηθεις και απο αλλους καθηγητες.Δεν γραφει καπου οτι σε διωχνουν.Εχω γραψει το σημειο στο νομο.

Παράθεση
Είναι λόγος κατάληψης όταν η ανομία αυτή επεμβαίνει στην παιδεία.
Δηλαδη θα κανεις καταληψη επειδη δε σου κολλανε ενσημα?

Παράθεση
Επειδή δεν τις χρησιμοποιείς εσυ δεν σημαίνει οτι δεν τις χρειαζονται καποιοι.Και πως ακριβως θα εξοικονομεις λεφτα όταν απο εκει που στις εδιναν δωρεαν θα πρεπει να τις εκτυπωνεις μονος σου;
Δεν θα πρεπει να τις εκτυπωνεις αυτη ειναι η ουσια,θα τις διαβαζεις απο τον υπολογιστη,κινητο,tablet,ebook σου.Θα συνηθισεις,αν δεν το κανεις ηδη.


Παράθεση
4 χρονια για να παρεις 2 πτυχια που ισοδυναμουν με 1 master δεν σου φαινονται πολλα?
4 χρονια για master πολλα?Οχι βεβαια,μακαρι να ηταν ετσι.Να ειχα μεταπτυχιακο σε 4 χρονια.
Αλλα μαλλον bachelor εννοεις.Και οχι δεν μου φενονται πολλα για bachelor,αφου μεχρι και τωρα ετσι ειναι.

Παράθεση
Η σχολη σου ειναι καινουρια για αυτο και εχει δικαιωματα...
Ε ναι για τη σχολη μου μιλαω παντα και εκει στηριζω τα όποια επιχειρηματα μου.Δεν μπορω να κανω καταληψη απο συμπαρασταση σε αλλες σχολες.
Τελευταία τροποποίηση: 02 Σεπτεμβρίου 2011, 00:27 από Sport_Billy Καταγράφηκε
mayro007
*
Μηνύματα: 26
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #22 - 02 Σεπτεμβρίου 2011, 00:26
+1

Παράθεση
Θα συνηθισεις.
αυτο ακριβως θελουν να κανεις...να το συνηθισεις.Μετα, γιατι να αντιδρασεις...Με μια φραση σου περιεγραψες την κατασταση που επικρατει γυρω μας σε κοινωνικο, πολιτικο και οικονομικο επιπεδο και το τι θελουν να πετυχουν...


ps:bachelor εννοουσα, sorry...
Καταγράφηκε

δουλευουμε μια ζωη, για να κερδισουμε,
τη ζωη που ξοδευουμε δουλευοντας
George_
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 184
Θετικοί ψήφοι: +6

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #23 - 02 Σεπτεμβρίου 2011, 00:54
0

Αφου ρε σεις δεν ανακοινωθηκε καποια γενικη συνελευση..πως θα κλεισει η σχολη?? Θα παει καποιος μονος του και θα κανει καταληψη?? Η εξεταστικη κατα πως φαινεται θα αρχισει κανονικα..
Καταγράφηκε
Fott1
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 414
Θετικοί ψήφοι: +58

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #24 - 02 Σεπτεμβρίου 2011, 01:29
+4

Τα ίδια ελεγα και εγώ νωρίτερα..

Είμαι ΚΑΤΑ της κατάληψης γιατί:

1. Το 2007 είχαμε τα ίδια πράγματα , κάναμε καταλήψεις , χάσαμε πόσα μαθήματα (τότε χαιρόμουν σαν μικρό εξάμηνο , άλλοι κλαίγαν) και στην τελική δεν καταφέραμε τίποτα..

2. Προτιμώ να αγωνιστώ για κάτι που θέλω και πιστεύω είναι καλύτερο για το μέλλον μου κάνοντας σωστές κινητοποιήσεις ασκώντας πίεση εκεί που πρέπει , όχι κάνοντας κακό μόνο στον εαυτό μου..

3. Όταν η ΔΕΗ και ο ΟΤΕ θέλουν να κάνουν απεργία γιατι δεν κλείνουν το ρεύμα και το τηλέφωνο αντίστοιχα μόνο στα δικά τους γραφεία ;; Το κάνουν σε μεγάλη κλίμακα για να ασκήσουν πίεση..

4. Προτιμώ να πάω σε κανένα υπουργείο και να διαμαρτυρηθώ , παρά να κάτσω στο σπίτι μου με κλειστό Τει χάνοντας και μαθήματα , εξεταστικές..

5. Εδώ και 10+ εξάμηνα οι παρατάξεις στο "ίδρυμα;" αυτό,  έχουν αποδείξει πόσο ανίκανοι είναι να έχουν μια υπεύθυνη στάση. Κάθε απόφαση τους διακατέχεται από ανωριμότητα.

Αυτοί είναι οι κύριοι λόγοι.. Υπάρχουν κ άλλοι ωστόσο χρονοτριβώ και χάνω διάβασμα..
Τελευταία τροποποίηση: 02 Σεπτεμβρίου 2011, 01:36 από Fott1 Καταγράφηκε

ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ, ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ, ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ, ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ... ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ!!!
Don't be like Water , become water
LiZa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 230
Θετικοί ψήφοι: +82

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #25 - 02 Σεπτεμβρίου 2011, 03:26
0

'Εχει ανακοινωθεί πότε θα γίνει συνέλευση για να αποφασιστεί εαν θα γίνει κατάληψη σε εμας?
Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #26 - 02 Σεπτεμβρίου 2011, 03:29
0

Άκουσα ότι σκέφτονται για Δευτέρα. Δεν είναι σίγουρο βέβαια. Μπορεί να μάθουμε σήμερα.
Καταγράφηκε
Mordeth
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 118
Θετικοί ψήφοι: +7

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Coding makes you fat.

Άντρας
Απάντηση #27 - 02 Σεπτεμβρίου 2011, 04:37
+1

Τα ίδια ελεγα και εγώ νωρίτερα..

Είμαι ΚΑΤΑ της κατάληψης γιατί:

1. Το 2007 είχαμε τα ίδια πράγματα , κάναμε καταλήψεις , χάσαμε πόσα μαθήματα (τότε χαιρόμουν σαν μικρό εξάμηνο , άλλοι κλαίγαν) και στην τελική δεν καταφέραμε τίποτα..

2. Προτιμώ να αγωνιστώ για κάτι που θέλω και πιστεύω είναι καλύτερο για το μέλλον μου κάνοντας σωστές κινητοποιήσεις ασκώντας πίεση εκεί που πρέπει , όχι κάνοντας κακό μόνο στον εαυτό μου..

3. Όταν η ΔΕΗ και ο ΟΤΕ θέλουν να κάνουν απεργία γιατι δεν κλείνουν το ρεύμα και το τηλέφωνο αντίστοιχα μόνο στα δικά τους γραφεία ;; Το κάνουν σε μεγάλη κλίμακα για να ασκήσουν πίεση..

4. Προτιμώ να πάω σε κανένα υπουργείο και να διαμαρτυρηθώ , παρά να κάτσω στο σπίτι μου με κλειστό Τει χάνοντας και μαθήματα , εξεταστικές..


5. Εδώ και 10+ εξάμηνα οι παρατάξεις στο "ίδρυμα;" αυτό,  έχουν αποδείξει πόσο ανίκανοι είναι να έχουν μια υπεύθυνη στάση. Κάθε απόφαση τους διακατέχεται από ανωριμότητα.

Αυτοί είναι οι κύριοι λόγοι.. Υπάρχουν κ άλλοι ωστόσο χρονοτριβώ και χάνω διάβασμα..


 ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ !!!!
Συμφωνώ απόλυτα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε

After all.. its all just a game.
riffmaster
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 367
Θετικοί ψήφοι: +234

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #28 - 02 Σεπτεμβρίου 2011, 05:03
-2

Παράθεση
Αυτο υπηρχε και στον προηγουμενο νομο που ισχυε μεχρι σημερα και όπως και πριν, μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο με αίτηση του φοιτητή προς τον κοσμήτορα.
Δεν είναι το ίδιο...πλεον θα είναι υποχρεωτικό και θα μπορούν να σε διώξουν.

Κάποια πράγματα είναι για λύπηση.
Καλά θα κάνουν και θα διώξουν τον κάθε ξεφτίλα που πάει και κόβεται 3 φορές σε ένα μάθημα.
Δε λέω, κι εγώ έχω κοπεί 3 φορές σε αρκετά μαθήματα, αλλά κυρίως λόγω της δικής μου ανωριμότητας.

Αν θέλετε ένα πτυχίο για να τυλίγετε σουβλάκια, που το έχει και η κουτσή Μαρία, τότε ναι, ας αφήνουμε τον κάθε άσχετο που πέρασε κατά λάθος στη σχολή να δίνει Προγραμματισμό Ι μέχρι να το περάσει, και ας το δώσει 15 φορές.
Και όταν βγαίνει στην αγορά εργασίας να αποκαλεί τον εαυτό του πτυχιούχο Πληροφορικής του ΤΕΙ Σερρών.

Σκεφτείτε λίγο προς το συμφέρον σας. Όσο πιό δύσκολα γίνονται προς απόκτηση τα πτυχία τόσο πιο αξία έχουν. Και δεν μιλάμε για ακατόρθωτα πράγματα. Μιλάμε να στρώσουμε κάτω το κώλο μας και να διαβάσουμε, όπως θα έπρεπε να κάναμε, απ'το να γυρνάμε σε καφετέριες και ρεμπετάδικα.

Με αυτό το κριτήριο, ένας καθηγητής θα δίνει πολύ περισσότερη προσοχή στα γραπτά καθώς τα εξετάζει απ'το να βαθμολογεί τυχαία τα γραπτά με 0, 4, 5 και 7.
Έχω περάσει μαθήματα στα οποία ΗΞΕΡΑ ότι κόπηκα, κι έχω κοπεί σε μαθήματα που ΗΞΕΡΑ οτι έγραψα 10.

Αν θέλετε ένα πτυχίο για να βολευτείτε στο Δημόσιο ( που πλέον δε πρόκειται ), τότε θα με βρείτε αντίθετο.
ΟΧΙ ΣΤΗ ΚΑΤΑΛΗΨΗ. ΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟΥ. ΞΥΠΝΗΣΤΕ!

Και για να προλάβω μερικούς δεν είμαι ΠΑΣΟΚος.
Καταγράφηκε

☻/ This is Bob, copy & paste him
/▌ on every comment you see
/ \ so he can take over teiserron
theios23
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 379
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #29 - 02 Σεπτεμβρίου 2011, 06:55
+1

Παράθεση
Καλά θα κάνουν και θα διώξουν τον κάθε ξεφτίλα που πάει και κόβεται 3 φορές σε ένα μάθημα.
Δε λέω, κι εγώ έχω κοπεί 3 φορές σε αρκετά μαθήματα, αλλά κυρίως λόγω της δικής μου ανωριμότητας.
Συμφωνείς με το ότι είσαι ξεφτίλας, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δώσεις το καλό παράδειγμα και να διαγραφείς οικοιωθελώς από την σχολή.

Παράθεση
ας αφήνουμε τον κάθε άσχετο που πέρασε κατά λάθος στη σχολή να δίνει Προγραμματισμό Ι μέχρι να το περάσει, και ας το δώσει 15 φορές.
Για να το λες αυτό προφανώς θεωρείς ότι ο προγραμματισμός Ι είναι εύκολο μάθημα.
Για μένα μπορεί κάποιο άλλο μάθημα να είναι εύκολο.
Τι χάνεις εσύ με το γεγονός που κάποιοι κόβονται 15-25-35 φορές σε ένα μάθημα που το θεωρείς εσύ εύκολο;
Κανείς δεν γεννήθηκε ξέροντας προγραμματισμό, στο Τ.Ε.Ι. ήρθε για να ΜΑΘΕΙ. Το αν μαθαίνει ή όχι είναι αλλουνού παππά ευαγγέλιο.

Παράθεση
Έχω περάσει μαθήματα στα οποία ΗΞΕΡΑ ότι κόπηκα, κι έχω κοπεί σε μαθήματα που ΗΞΕΡΑ οτι έγραψα 10.

Εγώ πάντα ήξερα αν θα περνούσα το μάθημα ή όχι, πλην εξαιρέσεων που ήμουν οριακά. Ήμουν σε άλλο τει;

Παράθεση
Αν θέλετε ένα πτυχίο για να βολευτείτε στο Δημόσιο ( που πλέον δε πρόκειται ), τότε θα με βρείτε αντίθετο.
Δεν ξέρω αν το ξέρεις αλλά τα πτυχία, ειδικά στον τομέα μας, μόνο στο δημόσιο μετράνε άντε και σε καμιά εταιρεία.


Καταγράφηκε

The quieter you become, the more you are able to hear

http://sapioi.blogspot.com/
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 63   Πάνω
Εκτύπωση