Νέα:
Παρασκευή 19 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
19 Απριλίου 2024, 12:55

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 43
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 32
Σύνολο: 32

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1]   Κάτω
Εκτύπωση
Ύλη/Αγγελία/Ασκήσεις;
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 4976 φορές.
Asiraxantos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 34
Θετικοί ψήφοι: +15

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Ασηράχαντος!

Άντρας
26 Ιανουαρίου 2011, 00:06
+8


Είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει τις τελευταίες μέρες και έχω λίγο τσατιστεί οπότε είπα να ανοίξω θέμα γιατί 1ον 120 χαρακτήρες είναι λίγοι για να περιγράψω αυτά που με καίνε και 2ον στο shoutbox απλά θα χαθεί.

Είναι πολλοί που έρχονται και ΑΠΑΙΤΟΥΝΕ βοήθεια είτε ζητώντας παλιά θέματα είτε ρωτώντας για ύλη (σε 350 θέματα) είτε spamάροντας για να φτάσουν τα 15 ποστ να βάλουν αγγελία.

Το υλικό δεν εμφανίζεται ως δια μαγείας. Κάποιος πρέπει να το βάλει! Βλέπω άτομα με 4-5 ποστ με τίτλους ό,τι να 'ναι, περιεχόμενο ακόμη χειρότερο, με ορθογραφικά λάθη, άτονες λέξεις, αυτά τα απαίσια κεφαλαία και greeklish. Αν εσείς βαριέστε να γράψετε 5 λεπτά ένα ποστ της προκοπής γιατί εγώ ή ο κάθε χ,ψ εδώ μέσα να κάτσει να ασχοληθεί με το θέμα-ζήτημά σας;

Ρε παιδιά πάρτε το χαμπάρι εδώ είναι ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ!

Επίσης αν βοηθάτε και θα λάβετε βοήθεια γιατί όλο και  κάποιος θα κάτσει να ασχοληθεί μαζί σας( δηλ με το πρόβλημά σας)! Κουτοπονηριές του στυλ "ο σκύλος μου μάσησε το πληκτρολόγιο και έχασα την εργασία αν την έχει κανείς έτοιμη" δεν πιάνουν, δεν είμαστε βλάκες. Μην ξεχνάτε μπαίνουν και καθηγητές εδώ μέσα (πολλοί βοηθούν κιόλας). Οπότε και να την πάρετε έτοιμη πάλι θα την πατήσετε.

Για το χαβαλέ μου άρχισα να κάνω τα project από ΛΣ2 αλλά έχω λίγο ξενερώσει με την όλη κατάσταση που επικρατεί και μάλλον αναβάλετε επ' αόριστον.

ουφ τα 'πα γιατί θα 'σκαγα!


Άντε καλή εξεταστική!
Καταγράφηκε
Pokemon640
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 33
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Terrorist

Άντρας WWW
Απάντηση #1 - 03 Φεβρουαρίου 2011, 05:50
-5

φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο σε ότι λες, αλλά εδώ, εγώ και εσύ, έχουμε παραδεχτεί ότι δεν βρισκόμαστε σε ένα forum με αυστηρούς ΚΑΝΟΝΕΣ, που να έχει administrators και να αρχίζουν τα kick και τα ban σε όσους παραβιάζουν το παραμικρό κανονισμό εδώ μέσα. Επίσης εδώ έχω καταλάβει ότι όσοι μπαίνουν, μπαίνουν για να περάσει η ώρα τους παρά να βοηθήσουν κάποιον. Συνήθως κοροϊδεύουν και το παίζουν θιγμένοι η όπως λες και εσύ, δεν μπαίνουν στο κόπο να ψάξουν κάτι που υπάρχει 100 φορές μέσα.

Μόνο και μόνο που κάθισες να τα γράψεις όλα αυτά χαράς το κουράγιο, και το θάρρος που έχεις  8)

Κάτι άλλο ακόμη : Τώρα το καινούριο σύστημα που έχουν βάλει, και το γράφουν "εκτίμηση" σε κάθε προφίλ χρήστη, στο οποίο βαθμολογεί ο ένας το post του άλλου ειλικρινά δεν το έχω δει πουθενά!! Είναι εντελώς άσκοπο και ανούσιο. Αν δεν γουστάρει κάποιος να διαβάσει ένα post, ας το γράψει εκεί που ξέρει, παρά να θίγει τον άλλο (να είμαστε δίκαιοι !).
ΑΝ το forum Θέλει σύστημα αξιολογήσεων, ας το έχει στις αγοραπωλησίες, που εκεί χρειάζεται. Γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που πρέπει να βαθμολογήσει ο πωλητής τον αγοραστή και το αντίστροφο. Είτε αν έγινε κάτι κανονικά είτε αν έγινε κάτι στραβά για κάποιο λόγο.

Επίσης αν ένα άτομο δεν μπορεί να αποσκοπήσει σε λύση-βοήθεια ενός προβλήματος(βάση του thread), ας μην γράψει και τίποτε, παρά να λέει εσύ φταις, είσαι έτσι και είσαι αλλιώς. Αν έχεις αντιμετωπίσει κάποια ειδική περίπτωση μην κολλάς και στείλε PM στον διαχειριστή όπως έκανα εγώ. ;)
Καταγράφηκε
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #2 - 03 Φεβρουαρίου 2011, 11:24
+4

asiraxantos respect.

pokemon διαφωνώ σε διάφορα σημεία του ποστ σου:

Περί κανόνων: Πίστεψέ με ΔΕΝ θα ήθελες να εφαρμόζονται ΟΛΟΙ οι κανόνες στο ακέραιο. Αν γινόταν αυτό θα έφευγε με ban ΠΟΛΥΣ κόσμος και δεν θα υπήρχαν πολλά άτομα να βοηθάνε κλπ.
Επίσης το kick δεν υπάρχει, σου έχει ξεμείνει από εποχές IRC :P

To σύστημα αξιολογήσεων υπάρχει σε πάρα πολλά sites που ασχολούνται με παρα πολλά διαφορετικά πράγματα με διάφορους τρόπους. Αν μη τι άλλο βοηθάει να μειωθούν ποστ του τύπου "συμφωνώ κι εγώ" ή "διαφωνώ κι εγώ"  χρησιμοποιώντας έναν πιο γρήγορο και ξεκάθαρο τρόπο.
Κατ' εμέ ήταν κάτι που έπρεπε να έχει μπει πολύ νωρίτερα.
Αν υπάρχει κάποιος που θίγεται επειδή μαζεύει περισσότερες αρνητικές αξιολογήσεις θα πρέπει να σκεφτεί αν είναι όντως στραβός ο γυαλός ή απλά αρμενίζει στραβά.

--
Τέλος να προσθέσω κ γω ότι με κουράζουν και μένα οι θιγμένοι που λέει ο pokemon οι οποίοι θίγονται γιατί λένε κάτι και περιμένουν σύσσωμο το forum να συμφωνίσει μαζί τους, ανεξαρτήτως αν αυτό το "κάτι" έχει την στοιχειώδη κοινή λογική απλά για να ΣΤΑΘΕΙ σαν επιχείρημα/αίτημα/whatever.

edit:
έλεος, τώρα είδα πόσο παλιό είναι το thread. Ρε Pokemon, πού το ξέθαψες;!
Καταγράφηκε
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 03 Φεβρουαρίου 2011, 13:06
+3

Pokemon640 μιλάς για ban. Δεν μπορώ να σε καταλάβω.
Κοίταξε σε παρακαλώ άλλα forums φοιτητών και όχι μόνο και σύγκρινε το teiserron(Σέρρες-επαρχιακή πόλη).gr με αυτά. 3000 μέλη! 2500 μοναδικά θα σου πώ εγώ...
Επιείκεια, ειλικρινεια και σεβασμός ( υπέρ του δέοντος ) , είναι η απάντηση μου μπροστά στα ban που ζητάς.

Παράθεση
Επίσης εδώ έχω καταλάβει ότι όσοι μπαίνουν, μπαίνουν για να περάσει η ώρα τους παρά...δεν μπαίνουν στο κόπο να ψάξουν κάτι που υπάρχει 100 φορές μέσα.

Θα κάτσεις και θα διαβάσεις όλα αυτά τα post που έχασες αυτά τα χρόνια και τότε θα καταλάβεις πως η βοήθεια που έδωσαν πάρα μα πάρα πολλοί χρήστες ήταν τουλάχιστον συγκινητική. Επίσης συνειδητοποίησε πως σαν άνθρωποι και όχι σαν nicknames περνάνε φάσεις. Φάσεις βαρεμάρας, φάσεις χαβαλέ, φάσεις αδιαφορίας αλλά και ακριβώς αντίθετες...
Υπάρχουν και πολλoί που μπαίνουν απλά για να "εκεμεταλλευτούν" γενικότερα, αλλά συνήθως χάνονται και μάλλιστα γρήγορα. Δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα του χαρακτήρα του forum.

Όσον αφορά την "εκτίμηση", στο λέω εγώ που η δική μου είναι πρώτη στο forum, ( θα πέσει πολύ σύντομα, θα το δείς. Θεωρώ πως είναι τυχαίο και συγκυριακό) πως σαν ιδέα δεν μου πολυάρεσε στην αρχή αλλά παρατηρήθηκε πως επέδρασε θετικά και αποδείχτηκε κίνητρο για προσφορά στην κοινότητα.
p.s. Στις αγγελίες υπάρχει ήδη μεγάλη αυστηρότητα. Μην ανυσηχείς. ;)

Τέλος θα σου πρότεινα όχι σαν T.F.M. αλλά σαν άνθρωπος πώς αν διαφωνείς με μια κατάσταση "δράσε η σκάσε" που λένε και οι atenistas. Ή αλλιώς προσπάθησε να το κάνεις καλύτερο ή φύγε απο το forum .

Με όλο το σεβασμό.(όσο και αν δεν φαίνεται)  ;)
Τελευταία τροποποίηση: 03 Φεβρουαρίου 2011, 13:12 από The_Freedom_Man Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
Pokemon640
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 33
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Terrorist

Άντρας WWW
Απάντηση #4 - 06 Φεβρουαρίου 2011, 08:31
0

@The_Freedom_Man, σωστά τα λες, πάντως μην νομίζεις ότι κατηγορώ όλα τα μέλη λέγοντας αυτό (ότι περνάν τις ώρες τους), εξάλλου υπάρχει το section καφενείο που λες ότι σου κατέβει. Τα υπόλοιπα section πρέπει να κρατάνε μια καθαρότητα. Στο θέμα ban, πρέπει να τηρείται όταν υπάρχει η ανάγκη-παραβίαση κάποιων αρχών που δεν τηρούνται και ένα υγειές forum πρέπει να κρατάει τα σωστά μέλη. Δεν έχω μπει σε άλλα forum ΤΕΙ/ΑΕΙ αλλά έχω μπει σε ότι άλλο είδος forum μπορείς να φανταστείς !!
[spoiler](σε site με οίκο ανοχής δεν έχω account αν και στον κύκλο μου έχω αρκετούς προσωπικά γνωστούς μου που είναι "νταβατζήδες", αν έρθεις Αθήνα σου κάνω έκπτωση  :P)[/spoiler]
Πάντως ΠΟΛΥ καλά έκανες και αφαίρεσες την εκτίμηση που ήταν κάτω από το avatar του κάθε χρήστη, έτσι και αλλιώς το κάθε post αν συμφωνεί κάποιος η όχι αφορά μόνο στο παρόν thread. Δεν αντιπροσωπεύει τον άλλο σαν "άτομο". (Νεα) Δημοκρατία έχουμε  :crazy:
Τέλος, σε ότι αφορά για αγγελίες, σε 1η δόση καλά κάνετε και προσέχετε κάποια πράγματα, αλλά αν γίνεται κάτι «άσχημο» εκτός forum πρέπει να ενημερώνεται ο επόμενος x y πελάτης που θα αγοράσει από τον ίδιο ! (για να μην υπάρχουν θύματα) όπως γίνεται στο emarket.gr και στο γνωστό ebay.

@saring, το αρχικό post γράφει : 26 Ιανουάριος 2011, 00:06, αμφιβάλω αν θεωρείται παλιό, ούτε καν 1 μήνα δεν έκλυσε! Τα περί κανόνων τα απάντησα, μη τα ξαναλέω. Αν κάποιος έχει κάτι με το x y άτομο, καλύτερα να τον γράφει παρά να τον κατηγορεί, το ίδιο ισχύει αν έχεις και «κάτι» μαζί μου. Τέλος αν κάποιος είναι σε φάση προβλήματος, δεν προχωράμε στην «επίθεση» γιατί δεν θα έχει κανένα άδικο να διαμαρτύρεται!(είναι και απόλυτα λογικό), δεν μπορεί επίσης να καταλάβει με τι διάθεση τα λες γιατί ο γραπτός λόγος είναι απρόσωπος.
Τελευταία τροποποίηση: 06 Φεβρουαρίου 2011, 08:40 από Pokemon640 Καταγράφηκε
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #5 - 06 Φεβρουαρίου 2011, 12:47
0

Πάντως ΠΟΛΥ καλά έκανες και αφαίρεσες την εκτίμηση που ήταν κάτω από το avatar του κάθε χρήστη

Μια διόρθωση:
Ο Sermac το άλλαξε. Εγώ είμαι απλά mod ;)
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #6 - 11 Φεβρουαρίου 2011, 09:08
0

...Πάντως ΠΟΛΥ καλά έκανες και αφαίρεσες την εκτίμηση που ήταν κάτω από το avatar του κάθε χρήστη, έτσι και αλλιώς το κάθε post αν συμφωνεί κάποιος η όχι αφορά μόνο στο παρόν thread. Δεν αντιπροσωπεύει τον άλλο σαν "άτομο". ...

Απλά να αναφέρω ότι η εκτίμηση υπάρχει στο προφίλ του καθενός χρήστη.
Καταγράφηκε
sofoula
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 62
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα WWW
Απάντηση #7 - 26 Νοεμβρίου 2011, 18:31
-6

Κάτι άλλο ακόμη : Τώρα το καινούριο σύστημα που έχουν βάλει, και το γράφουν "εκτίμηση" σε κάθε προφίλ χρήστη, στο οποίο βαθμολογεί ο ένας το post του άλλου ειλικρινά δεν το έχω δει πουθενά!! Είναι εντελώς άσκοπο και ανούσιο. Αν δεν γουστάρει κάποιος να διαβάσει ένα post, ας το γράψει εκεί που ξέρει, παρά να θίγει τον άλλο (να είμαστε δίκαιοι !).
ΑΝ το forum Θέλει σύστημα αξιολογήσεων, ας το έχει στις αγοραπωλησίες, που εκεί χρειάζεται. Γιατί υπάρχουν περιπτώσεις που πρέπει να!!! βαθμολογήσει ο πωλητής τον αγοραστή και το αντίστροφο. Είτε αν έγινε κάτι κανονικά είτε αν έγινε κάτι στραβά για κάποιο λόγο.

Σε αυτό για την εκτίμηση συμφωνώ απόλυτα!!! Χαχαχα! :)
Καταγράφηκε

Τι να πει κανείς... :P
Σελίδες: [1]   Πάνω
Εκτύπωση