Νέα:
Σαββάτο 20 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
20 Απριλίου 2024, 00:01

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 50
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 33
Σύνολο: 33

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Τεχνολογία Λειτουργικά Συστήματα "Το Linux έχει πεθάνει...για τους επιτραπέζιους Η/Υ"
Σελίδες: 1 ... 3 4 5 [6] 7   Κάτω
Εκτύπωση
"Το Linux έχει πεθάνει...για τους επιτραπέζιους Η/Υ"
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 23490 φορές.
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #50 - 04 Νοεμβρίου 2010, 21:58
0


Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #51 - 04 Νοεμβρίου 2010, 22:03
-2

Μία εικόνα χίλιες λέξεις, αλήθεια.

Αλλά μερικές φορές μία εικόνα εκφράζει και την έλλειψη επιχειρημάτων.

Ένα σωστό επιχείρημα μερικές φορές είναι χίλιες εικόνες.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
TabloMaxos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 931
Θετικοί ψήφοι: +81

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #52 - 04 Νοεμβρίου 2010, 22:07
0

Άλλα έγραψα, άλλα μάλλον άλλα κατάλαβες. Πάλι με ασυναρτησίες προσπαθείς να μπερδέψεις τους άλλους χρήστες.

Επίσης δεν χρησιμοποιώ GNU/Linux αλλά Linux. Μην βάζεις λόγια στο στόμα μου.

Όσο για το SerLUG έπρεπε να πάω να υπηρετήσω την στρατιωτική μου θητεία και αναφορά θα δώσω μόνο στα παιδιά που έτρεξαν μαζί μου.

Και οι άντρες τιμούν το λόγο τους. Αντίθετα με εσένα.
Καταγράφηκε

Το Forum είχε +1 πριν το Google+
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #53 - 04 Νοεμβρίου 2010, 22:11
0

Sorry, εγώ περιμένω να δω
Παράθεση
Εφόσον μπορώ με άπειρα επιχειρήματα σχετικά με την σχεδίαση των λειτουργικών να αποδείξω την ανωτερότητα του γιατί να μην το κάνω?

αλλά δικά σου επιχειρήματα. Πληροφορικοί είμαστε (οι περισσότεροι), θα τα καταλάβουμε.

Αυτόματη ένωση μηνύματος: 04 Νοεμβρίου 2010, 22:15
ΑΑΑΑΑΑ! και βάλτε κάναν ορθογράφο, lafs με το συμπάθειο, αλλά με το "ίσουν" με τύφλωσες.
Καταγράφηκε
m1cRo
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 64
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #54 - 04 Νοεμβρίου 2010, 22:16
0


lasf : Φτάνει να κρίνεις τους ανθρώπους γύρο σου, η κριτική στον εαυτό σου βοηθάει πιο πολύ. Και εδώ που τα λέμε που δεν έμαθα και τίποτα παραδόξως με ταΐζει η microsoft και συγκεκριμένα το VS, και εκτος απόμενα ταΐζει ακόμα χιλιάδες η και εκατομμύρια άτομα στον κόσμο, εσένα αντιθετους σε ταΐζουν οι γονείς σου φαντάζομαι τι άλλο να πω???
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #55 - 04 Νοεμβρίου 2010, 22:17
-3

Δεν υπάρχει λειτουργικό σύστημα Linux.

Υπάρχει το GNU/Linux και αυτό εννοείς.

Linux είναι μόνο ο πυρήνας.

Καλά ασχολείσαι τόσα χρόνια με "τα Linux" και αυτό ακόμα δεν το έμαθες?

Αναφορά θα δώσεις μόνο στα παιδιά που έτρεξαν μαζί σου? Τόσο ενδιαφέρεσαι λοιπόν για την άποψη των υπόλοιπων συμφοιτητών σου του τμήματος...

Κάθε λέξη έχει το νόημα της.

Άνδρας σημαίνει ανδρεία λοιπόν.

Και με αυτήν σου φωνάζω βρονταχτά πόσο άδικος είσαι (λόγο του ότι με είχες βγάλει off-topic και με εμπόδισες στο forum, ενώ αρκετοί εδώ μέσα είναι όχι μόνο off-topic αλλά και δεν τηρούν και τόσο τους "ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥΣ").

Όσο για την τιμή μου δεν σου αξίζει για να την τηρήσω.

Η καραμέλα που προβάλεις είναι για αυτούς που κάνουν φούσκες με τις μύξες τους.

Αυτόματη ένωση μηνύματος: 04 Νοεμβρίου 2010, 22:26
lafs : Φτάνει να κρίνεις ..... τι άλλο να πω???

Βασικά δεν κάνω κριτική σε κανένα, απλά δεν ανέχομαι ο καθένας να το παίζει ειδήμων σε ένα τέτοιο ζήτημα με γελοία επιχειρήματα.

Γνώριζε λοιπόν πως το φαγητό που τρως προέρχεται από αυτούς που στερούν το φαγητό από άλλους πιο πεινασμένους και καταπατούν πτώματα ανθρώπων για να βρίσκονται σε αυτήν την θέση.

Τέτοιο φαγητό με αηδιάζει και όχι μόνο ούτε να το μυρίσω μπορώ αλλά μου έρχεται και να ξεράσω μόνο που το βλέπω.

Αλλά δυστυχώς όταν σκέφτεσαι μόνο τον εαυτό σου τότε το τρως και το χαίρεσαι.

Εάν γνώριζες έστω και λίγο την προσωπική μου ζωή θα ήξερες πως βγάζω «τα προς το ζειν».
Τελευταία τροποποίηση: 04 Νοεμβρίου 2010, 22:26 από lafs Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
J0keR
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 42
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Why so serious?

WWW
Απάντηση #56 - 04 Νοεμβρίου 2010, 22:31
0

Για αλλη μια φορα δειχνετε ολοι σας οτι δεν σας νοιαζει και πολυ η διαφορα αναμεσα σε GNU/linux και Windows η' αν το GNU/linux πεθανε αλλα το ποιος θα πει την μεγαλητερη "ταπα" για να αποστομωσει τον αλλον....ειστε απλα τραγικοι...

p.s θελω τον Sermac να αναφερθει στους λογους για τους οποιους εφτιαξε αυτο το forum και αν συμφωνησει σε ολα τα post που εγιναν τοτε απλα ντροπη....η ειρωνια και ο χλεβασμος εχει φτιασει σε εμετικα επιπεδα. Βγειτε ολοι μαζι ρε παιδια για εναν καφε για να συζητησετε και παρτε καμια σιδερογροθια μαζι σας για ωρα αναγκης.
Καταγράφηκε

TabloMaxos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 931
Θετικοί ψήφοι: +81

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #57 - 04 Νοεμβρίου 2010, 22:34
0

lafs δεν τηρώ κατά γράμμα τους κανόνες γιατί κανονικά θα έπρεπε να σε τιμωρήσω για τον παρακάτω λόγο
4. Τα μέλη οφείλουν να αποδέχονται την τελική κρίση των συντονιστών για θέματα σχετικά με τη διαχείριση του forum. Απορίες και σχόλια σχετικά με την εφαρμογή των παρόντων Όρων Χρήσης δεν πρέπει να διατυπώνονται δημόσια αλλά με προσωπικό μήνυμα προς τον αρμόδιο συντονιστή ή συντονίστρια.

p.s θελω τον Sermac να αναφερθει στους λογους για τους οποιους εφτιαξε αυτο το forum και αν συμφωνησει σε ολα τα post που εγιναν τοτε απλα ντροπη....η ειρωνια και ο χλεβασμος εχει φτιασει σε εμετικα επιπεδα. Βγειτε ολοι μαζι ρε παιδια για εναν καφε για να συζητησετε και παρτε καμια σιδερογροθια μαζι σας για ωρα αναγκης.
Ο Sermac? Ο Black_Pr το έκανε. Γιατί όμως τον εμπλέκεις; Τον είδες να συμμετέχει πουθενά; Επίσης και εγώ είμαι συντονιστής. Και αφού παρακολουθώ το θέμα εγώ δε χρειάζεται να τρέχουν όλοι.
Καταγράφηκε

Το Forum είχε +1 πριν το Google+
m1cRo
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 64
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #58 - 04 Νοεμβρίου 2010, 22:36
0

α. Sorry δεν άντεχα και άλλη κριτική και το ύφος του lasf.
Απλά όσα επιχειρήματα και να δώσουμε δεν έχουν νόημα ok ας είναι όπως έχει.
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #59 - 04 Νοεμβρίου 2010, 22:41
-1

Βασικά τέλος από μένα όσο αφορά το θέμα αυτό και καληνύχτα διότι με κούρασε αυτό το ζήτημα αφού δεν υπάρχει πρόοδος και πιο συγκεκριμένα σωστά και απροκατάληπτα επιχειρήματα.

Happy GNU/Linux Hacking!
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
Σελίδες: 1 ... 3 4 5 [6] 7   Πάνω
Εκτύπωση