Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 04:53

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 50
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 49
Σύνολο: 49

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2]   Κάτω
Εκτύπωση
"ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ" ΣΤΟ ΤΕΙ ΣΕΡΡΩΝ ;;;
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 6861 φορές.
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #10 - 17 Οκτωβρίου 2010, 11:38
0

Δεν κλαιω οταν κλεινουν οι τρακερς γιατι δε κατεβαζω υλικο που υποκειται σε πνευματικα δικαιωματα οπως επισης δεν κανω τιποτα παρανομο.
Το ιδιο θελω να κανουν και οι αλλοι.
(Δεν εστειλα εγω την επιστολη στο blog)
Καταγράφηκε
kostakis
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 183
Θετικοί ψήφοι: +25

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #11 - 17 Οκτωβρίου 2010, 11:50
0

(βουλη,γραμματεις,χορηγους-ζαχοπουλοι-παχτας-ρουσοπουλος-μιζες-ζιμενς-εξοπλισμοι και ενα σωρο αλλα...) με αποτελεσμα να κανουν παρτυ και εσυ να χαιρεσαι που καρφωσες το γαλατα της γειτονιας που σε περιμενει στις 12 το βραδυ να αγορασεις ενα πακετο τσιγαρα..


+1  
 Θα συμφωνήσω αρκετά με τον φίλο mentira.Όμως,δεν νοείται να "κλέβουμε" εμείς οι ίδιοι και να ονειρευόμαστε μετά για ένα τίμιο κράτος.Άσχετα με το αν αυτοί μας έχουν μάθει έτσι.

Είμαι φοιτήτρια στο ΤΕΙ Σερρών και ξεκίνησα με το καινούριο εξάμηνο να παρακολουθώ το μάθημα των αγγλικών για να μπορέσω να δώσω για proficency. Χρειαζόμαστε κάποια βιβλία όπως είναι λογικό και μας είπαν πως μπορούμε να προμηθευτούμε τις φωτοτυπίες αυτών απ'το "βιβλιοπωλείο" που λειτουργεί στο υπόγειο της βιβλιοθήκης.

Μου έβγαλαν λοιπόν τις φωτοτυπίες οι οποίες φυσικά στοίχισαν κάποια χρήματα . ΔΕΝ ΕΛΑΒΑ ΟΜΩΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ! Το συγκεκριμένο "βιβλιοπωλείο" πουλάει ότι και ένα οποιοδήποτε άλλο βιβλιοπωλείο (στυλό,τετράδια,μαρκαδόρους κλπ) με τη μόνη διαφορά ότι σε αυτό δεν είδα να υπάρχει καν ταμειακή μηχανή.

Ποιος έδωσε άδεια στους ανθρώπους που βρίσκονται εκεί;

Που πάνε αυτά τα χρήματα;

Ποιος τα διαχειρίζεται;

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/10/blog-post_6847.html?spref=fb

Μακάρι να ανησυχούσαμε και τόσο πολύ για την θρησκεία.Για πάνε ζήτα αποδείξη από τον παιδόφιλο που βαφτίζει/παντρεύει/κηδεύει έναν δικό σου,ή πολύ πιο απλά-επειδή η εκκλησία και ο Θεός δεν φορολογείται-μην τους δώσεις φράγκο.Θα έχει πολύ πλάκα!
 Για ζήτα απόδειξη απο το daluz όταν παίρνεις το ποτάκι σου 9 ευρο.Εκεί σιωπή.Γιατί ξέρεις πολύ καλά ότι θα έρθει ο αμόρφωτος μπράβος και θα σου δείξει πως να ζητάς άλλη φορά απόδειξη.
 Τελοσπάντων,αυτό που θέλω να πω είναι,ότι αν θέλεις να είναι όλοι νομοταγείς και να μην σε εκμεταλευονται, να το απαιτείς απ'όλους.Και όχι μόνο απο τον αδύναμο που βγάζει το ψωμί του,όπως λέει και ο mentira.
Καταγράφηκε
stavrosf4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 659
Θετικοί ψήφοι: +135

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #12 - 17 Οκτωβρίου 2010, 11:53
0

Αν και δεν θυμάμαι αν μου κόβει ή όχι νομίζω ότι προφανώς δεν εννοεί ο Sport_Billy ότι αν το βιβλιοπωλείο αρχίζει να κόβει απόδειξη από Δευτέρα θα σωθεί η Ελλάδα, απλά η αλήθεια είναι ότι το να κρίνω εγώ ή εσύ από ποιον απαιτώ απόδειξη και από ποιον "δεν πειράζει" είναι λίγο κάπως γιατί άλλα στάνταρ έχεις εσύ άλλα ο άλλος. Για την ρουφιανιά που πάνε να μας βάλουν έχεις εν μέρει ένα δίκιο αλλά για να μην χάνουμε το δάσος το να κόβουμε αποδείξεις είναι υποχρεωτικό και στην Ελλάδα και παντού, το ότι εμείς το θυμηθήκαμε φέτος δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να το κάνουμε και δεν έχει σχέση με ρουφιανιά..
Καταγράφηκε

"First they ignore you, then they ridicule you, then they fight you, and then you win."
Mahatma Gandhi


39°30'51.65"Β    25° 0'25.26"Α
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #13 - 17 Οκτωβρίου 2010, 12:12
0

Επειδή κλέβει ο ένας, πρέπει να κλέβει και ο άλλος (με τη λογική: τι, εγώ μαλάκας είμαι;)
Μετά θέλετε και αναδόμηση του κράτους.. Κρατήστε αυτή τη λογική.. Ελληνάρες!

Καλημέρα.
Καταγράφηκε
mentira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 488
Θετικοί ψήφοι: +44

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #14 - 17 Οκτωβρίου 2010, 13:23
0

οχι ρε σεις
θα μαζευω λιθαρακι λιθαρακι με τους κοπους μου να αναδομηθει η οικονομια και θα ερχεται ο καθε υπουργος και πρωθυπουργος να δηλωνει οτι πηρε μιζες επειδη επρεπε να ζησει και να κυκλοφορει ελευθερος, να αγοραζουν τα οικοπεδα μας με ψευτικα χαρτια, να ειναι αρχαιοκαπηλοι και να ζουν 100 χρονια, να ειναι πιο πλουσιοι απο μενα χωρις να ιδρωσει ο κ..ς τους, να βολευουν τα παιδια τους σε ανυπαρκτες θεσεις, να εχουν οφ σορ εταιρειες για να μην πληρωνουν φορους!! και απο πανω να τους φιλω και το χερι

δωσε μου οραμα κυριε, βαλε φυλακη ΟΛΟΥΣ που κλεψανε και μετα θα κοψω και το χαρτι υγειας για να παει μπροστα το κρατος και να καλυτερευσει το μελλον των παιδιων μου!! πρωτα εσυ ομως γιατι εισαι ψευτης και αναξιοπιστος τοσα χρονια και αν δεν δω εργα δεν πιστευω, δεν την παταω παλι να θυσιασω πολλα και να λαβω φρουδες ελπιδες


@synzeus ελληναρας ειναι βρισια για ορισμενους, οχι για μενα και πολλους αλλους
που τρελαινονται με αυτα
μονο ηθικολογος η εξωγηινος μπορει να πιστευει το αντιθετο

πανε εσυ (οχι αποκλειστικα εσυ synzeus) διαβαζε 20 εξαμηνα, τρεχα στα γρφεια να σου κανουν το 4->5 και ασε τους αλλους απο νηπιαγωγους να κανουν εγχειρησεις στο λονδινο χωρις να εχουν παρει ακομη πτυχιο..
εκεινοι να κονομανε χωρις δουλεια και διαβασμα και εσυ να μπαινεις στην επετηριδα, να περιμενεις 10 χρονια αν διοριστεις
για να μη σε λενε ελληναρα..

για να κλεισω, δεν θεωρω οτι πρεπει να φοροδιαφευγουμε, αλλα στο κρατος που ειμαστε ειναι μονοδρομος (και παλι μιλαω για τις μικρες επιχειρησεις, του μεροκαματου, οχι για τις α.ε που εχουν ενα σωρο προνομια ουτε για τους χορηγους της καθε κυβερνησεις, εκεινοι βρισκουν νομιμους τροπους να φοροδιαφυγουν)
δεν υπερβαλλω, το 50% αυτων που δηλωνεις τα παιρνει η εφορια και πανε απο τα αλλα πληρωσε ΟΑΕΕ (ΤΕΒΕ) υπαλληλους, ΙΚΑ, προμηθειες και βαλε και το μεροκαματο σου, Α! αν εχεις και δανειο κλαυτα χαραλαμπε..
θα μου πειτε μην ανοιγεις μαγαζι, οκ, εκει καταληγουμε, πολυεθνικες, μονοπωλια και bar code στο σβερκο για να βλεπουν τι ωρα αεριστηκαμε..

το πλαισιο νομου για τις επιχειρησεις (πλην τραπεζων) ειναι τραγικο και ενας επιχειρηματιας (εστω και περιπτερας) ειναι εν δυναμει φυλακισμενος
οποιος καταλαβε καταλαβε
οποιος παλι οχι ευχομαι να γινει δημ. υπαλληλος η να τυχει το τζοκερ και να μην τα σκεφτει ποτε του..

εχω πολλα για τον καθενα σας αλλα απο τον υπολογιστη δεν αποδεικνυονται, ας γινει ο καθενας καλυτερος και ας αφησουμε τη δοσυλογια για αλλους
φτανει πολλους χαφιεδες ειχε η ελλαδα στην ιστορια της..
Καταγράφηκε

todo es mentira..
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #15 - 17 Οκτωβρίου 2010, 14:13
0

mentira δεν την παλεύεις. Είναι απλό: Η φοροδιαφυγή είναι παράνομη. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Σε λίγο θα μας αναλύσεις και το κυπριακό.
Καταγράφηκε
mentira
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 488
Θετικοί ψήφοι: +44

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #16 - 17 Οκτωβρίου 2010, 14:20
0

απλα ειναι στον κοσμο που ζεις φιλε μου
καληνυχτα

μερικοι τους δειχνουν το φεγγαρι και κοιτουν το δαχτυλο
Καταγράφηκε

todo es mentira..
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #17 - 17 Οκτωβρίου 2010, 14:36
0

ΟΚ, ότι πεις.
Καταγράφηκε
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #18 - 17 Οκτωβρίου 2010, 16:08
0

To ίδιο λέτε πάνω κάτω.
Απλά ο ένας (mentira)  λέει ότι πρέπει να ξεκινήσει η "αλλαγή" από πάνω από τους κλέφτες που πάμε σαν ζώα και τους ψηφίζουμε και στηρίζουμε τους χαραμοφάηδες που κάθονται στα τραπεζάκια επειδή μας κερνάνε σφηνάκια.
Ο άλλος (!mentira) λέει ότι αν θέλουμε να αλλάξει κάτι πρέπει όλοι μαζί να προσπαθήσουμε, και αν αλλάξουμε όλοι νοοτροπία τότε δεν θα ψηφίζουμε πια τους κλέφτες.

Επειδή είμαστε ελληνάρες όμως (και ναι mentira είναι βρισιά, έχουμε τον πιο κουτοπόνηρο τρόπο σκέψης σα λαός) και δεν πρόκειται να γίνει αυτό το πράγμα προτιμώ την 1η εκδοχή, να ξεκινήσουμε την σκούπα από τους κλέφτες που μας κάνουν κουμάντο. Και ναι το ξέρω ότι ακριβώς επειδή είμαστε ελληνάρες και οι επόμενοι τα ίδια σκ@τ@ θα είναι.

Οπότε πάμε όλοι σε άλλη χώρα να κάτσουν να κλέβονται μόνοι τους ;)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
Εκτύπωση