Νέα:
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
29 Μαρτίου 2024, 10:10

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 46
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 48
Σύνολο: 48

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 ... 11 12 13 [14]   Κάτω
Εκτύπωση
Επιλογή Κατεύθυνσης
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 61177 φορές.
Aeon
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 153
Θετικοί ψήφοι: +56

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #130 - 05 Οκτωβρίου 2012, 19:39
0

Χαίρεται, μπορείτε να μου πείτε ποιες θεωρίες αλλά και εργαστήρια είναι εύκολα ή δύσκολα από 1η και 3η κατεύθυνση?
Γιατί διαβάζω αυτά που λέτε αλλά όλοι ξέρουμε πως υπάρχουν μαθήματα που έχουν εύκολο εργαστήριο αλλά δύσκολη θεωρία πχ..
Αν θα μπορούσατε να βοηθήσετε θα ήθελα τα φώτα σας.

Πφφ.. άντε να δω σε ποια κατεύθυνση θα καταλήξουμε..

Πχ. άκουσα πως το μάθημα "Αλγόριθμοι και δομές" πχ. είναι κάτι σαν Προγραμματισμός 3...
Προγραμματισμό 2 πέρασα αλλά δεν μπορώ να πω πως μου φάνηκε και απόλυτα κατανοητό.. γενικά με τους δείκτες δεν έχω μπορώ να πω ότι εχω καταλάβει απόλυτα ακόμα.. :P

Τα μαθήματα της 3ης κατεύθυνσης μου είναι λίγο πολύ αδιάφορα εκτός απο κανα 2..

Της 2ης εκτος απο τα Δίκτυα 3 δεν θέλω να ξαναμπλέξω με παρόμοια όπως Επικοινωνίες, fourier όχι άλλα φυσικο-μαθηματικά κτλπ..(αν και όπου και να πάω κάτι θα έχει )

Της 1ης βέβαια μου φαίνονται τα πιο ενδιαφέροντα κάποτε μου άρεσε ο κώδικας, πραγματικά απογοητεύτηκα  απο τον προγραμματισμό 2.. μου φαινόταν πολύ περίεργος ή απλά δεν καταλάβαινα τον συγκεκριμένο καθηγητή δεν ξέρω.
Γενικά ίσως να ξενέρωσα και με αυτά που είδα δεν ξέρω..

Γενικά έχω περάσει τους προγραμματισμούς αλλά κάποιες φορές όταν βλέπω κώδικα πραγματικά νιώθω πως ώρες ώρες δεν ξέρω τίποτα ουσιαστικό και με κάνει να ξανασκεφτώ την 1η κατεύθυνση.

Ελπίζω να με κάλυψα :P..

Τελευταία τροποποίηση: 05 Οκτωβρίου 2012, 19:49 από Aeon Καταγράφηκε
cfour_user
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 113
Θετικοί ψήφοι: +37

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #131 - 05 Οκτωβρίου 2012, 20:23
0


Της 2ης εκτος απο τα Δίκτυα 3 δεν θέλω να ξαναμπλέξω με παρόμοια όπως Επικοινωνίες, fourier όχι άλλα φυσικο-μαθηματικά κτλπ..

Με αυτό σαν να αποκλείεις την 2η κατεύθυνση.
 
Τα μαθήματα της 3ης κατεύθυνσης μου είναι λίγο πολύ αδιάφορα εκτός απο κανα 2..

Με αυτό σαν να μισό-αποκλείεις την 3η κατεύθυνση.

Μένει η πρώτη.  :P
Από αυτά που πήρα εγώ (αλγ&δομ, τλ1, ασαφή, ασύρματες και προγραμματιστικές, τλ2, εξελικτική, ψεε),
πιο ζόρικα μου φάνηκαν τλ1-εργ (είχε project 3 ατόμων), ασύρματες-θεω. Αλγ&δομ περνίεται θεωρία/εργαστήριο και χωρίς να ξέρεις πολύ καλά δείκτες.
Από το 7ο τλ2-εργ (είχε proj 10+ ατόμων), προγραμματιστικές-θεω (είχε και εκέι proj 2+ ατόμων).
Έχει προγραμματισμό η 1η κατεύθυνση γενικά. Aφού έχεις περάσει τους προηγούμενους προγραμματισμούς πιστεύω θα βγάλεις άκρη αν πεις να ασχοληθείς λίγο.
Στον καθέναν διαφορετικά μαθήματα φαίνονται εύκολα-δύσκολα, αναλόγως και τι εξάμηνο το πήρε.

κάποιες φορές όταν βλέπω κώδικα πραγματικά νιώθω πως ώρες ώρες δεν ξέρω τίποτα ουσιαστικό

αυτό θα συνεχίσεις να το νιώθεις για πολύ καιρό ακόμα..! hahah :P




Καταγράφηκε

Ο τζόγος δεν έχει να κάνει με τα λεφτά... Ο τζόγος έχει να κάνει με το να μην αντιμετωπίζεις την πραγματικότητα και να αγνοείς τις πιθανότητες.
betalouda
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 308
Θετικοί ψήφοι: +47

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #132 - 05 Οκτωβρίου 2012, 20:50
+1

Συνάδελφε Aeon,

Προσωπική μου άποψη είναι να έχεις σαν κριτήριο ποιά κατεύθυνση σου "τραβάει" πιο πολύ το ενδιαφέρον. Όλες οι κατευθύνσεις έχουν ευκολάκια και δυσκολάκια.
πχ από 1η κατεύθυνση έχω ακούει τα μύρια όσα για τλ.
    από 2η κατεύθυνση είναι δύσκολος ο Παπατσώρης
    από 3η κατεύθυνση ξέρω ότι είναι δύσκολα τα προηγμένα ψηφιακά

όμως σε όποια κατεύθυνση και να πας αν σου τραβήξουν 2-3 μαθήματα το ενδιαφέρον πιστεύω ότι θα τα βγάλεις πέρα και με 1-2 δύσκολες θεωρίες.

Δε θέλει πανικό, και πρόσεχε πολύ στην επιλογή σου, άκου τις συμβουλές αλλά μέχρι εκεί, όπως ειπώθηκε και παραπάνω, άλλα είναι δύσκολα για μένα, άλλα πιθανόν να είναι δύσκολα για 'σένα. Σκέψου μόνο ότι σαν πτυχιούχος σε ποιόν τομέα θέλεις περισσότερο να εργάζεσαι; Προγραμματιστής, Δικτυάς, Ηλεκτρονικός? (συγχωρήστε με αν έκανα λάθος στον τίτλο που έβαλα στην 3η κατεύθυνση), κάπως έτσι θα καταλήξεις....

Καλή επιλογή  :)
Καταγράφηκε

"Αυτό που κάνεις μπορεί να σου φαίνεται ασήμαντο, είναι όμως πολύ σημαντικό να συνεχίσεις να το κάνεις". M.Gandhi
Link
*
Μηνύματα: 1
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #133 - 16 Σεπτεμβρίου 2016, 16:22
0

Γειας σας. Θα ηθελα να ρωτησω... Αν η επιλογη κατευθυνσης δεν γινει στην ωρα της... Πχ στο 7-8ο εξαμηνο μπορω να την κανω πιο μετα? Διοτι εχω χασει καποια εξαμηνα και θα ηθελα να περιμενω μεχρι το εξαμηνο που θα μπορεσω να παρακολουθησω ολα τα μαθηματα μεχρι τοτε και μετα να διαλεξω... Η βασικη ερωτηση ειναι "Αν μπορω να διαλεξω κατευθυνση σε οποιο εξαμηνο και αν ειμαι.. "
Καταγράφηκε
arxa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 50
Θετικοί ψήφοι: +47

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #134 - 16 Σεπτεμβρίου 2016, 16:37
0

Στην αρχή κάθε εξαμήνου έχεις την ευκαιρία να ανοίξεις κατεύθυνση. Όποτε θες το κάνεις. Προφανώς για να δηλώσεις στο egram μαθήματα >=6° εξαμήνου πρέπει να έχεις επιλέξει κατέυθυνση.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 11 12 13 [14]   Πάνω
Εκτύπωση