Νέα:
Πέμπτη 18 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
18 Απριλίου 2024, 15:50

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 40
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 29
Σύνολο: 29

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Τεχνολογία Hardware Ο επόμενος υπολογιστής μου: Τρεις λόγοι για να επιλέξετε Mac
Σελίδες: [1] 2 3   Κάτω
Εκτύπωση
Ο επόμενος υπολογιστής μου: Τρεις λόγοι για να επιλέξετε Mac
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 7659 φορές.
multidanze
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 360
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
12 Απριλίου 2010, 18:02
0

Προτιμάτε τους Mac και All Things Apple; Εκθέστε εδώ έως και τρεις καλούς λόγους για τους οποίους όλοι θα έπρεπε να επιλέξουν Mac ως τον επόμενο υπολογιστή τους...
http://www.youtube.com/watch?v=Id_kGL3M5Cg

Οι λόγοι που δίνει η Apple

Οι πωλήσεις PC του μεγαλύτερου κατασκευαστή στον κόσμο κατρακυλούν

Get a Mac
Καταγράφηκε

Μπορώ να σας πω έξυπνες λύσεις για την κατασκευή ιστοσελίδων
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #1 - 12 Απριλίου 2010, 18:36
0

Ωραία τα Mac αλλά η MS έκανε τεράστιο come back με τα  7 τα οποία πουλάνε τρελά και εκτός αυτού αν δεν πέσουν οι τιμές στα MAC δεν πρόκειται ν'αγοράσω MAC 100 χρόνια αφού με τα ίδια λεφτά-και αρκετά λιγότερα(σε λίγα μηνάκια) θα <<χτυπάω>> άνετα ένα laptop i5 ή i7!!!
Όσο για την hp είναι φετινό το άρθρο;;Κατ'εμέ πάντως HP=ΕΓΓΥΗΣΗ και έτη φωτός μπροστά!!! 8)
Καταγράφηκε
multidanze
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 360
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #2 - 12 Απριλίου 2010, 20:10
0

HP = Εγγύηση? Έχω αγοράσει πολλούς φορητούς και μόνο με μία εταιρεία πραγματικά έμεινα ευχαριστημένος... Μόνο με την TOSHIBA από pc. Πρόσφατα αγόρασα ένα MacBook Pro και δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψω ξανά windows είτε αυτά είναι windows 7 (με πολλές αντιγραφές από MacOSX) είτε βγουν windows 1023. Πιο σταθερό πυρήνα από unix δεν πρόκειται να βρεις, πόσο μάλλον όταν το λειτουργικό φτιάχνετε από επαγγελματίες και όχι από ομάδες φοιτητών...
Τώρα άσχετα από το λειτουργικό αν πάμε στην ποιότητα κατασκευής τότε κι εκεί η Apple είναι χιλιάδες χρόνια μπροστά! Αν δεις ένα MacBook Pro θα καταλάβεις ότι και η παραμικρή λεπτομέρια είναι μελετημένη. Εδώ και 15 χρόνια ασχολούμε με υπολογιστές (πρόλαβα ακόμα και τα win 3.1), πιο απαράδεκτο λειτουργικό από τα Win δεν υπάρχει. Από την άλλη το linux είναι καλό αλλά δίσχρηστο για τον απλό χρήστη. Το MacOS συνδιάζει την ευχρηστία, την απλότητα και την εμπορικότητα των Win με την σταθερότητα και τον πυρήνα ενός συστήματος linux. Απλά ΚΟΡΥΦΗ...

Κάνε αυτό με Windows... Σίγουρα θα θέλεις i5 εξαπύρηνο! :P
Τελευταία τροποποίηση: 12 Απριλίου 2010, 20:48 από multidanze Καταγράφηκε

Μπορώ να σας πω έξυπνες λύσεις για την κατασκευή ιστοσελίδων
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #3 - 12 Απριλίου 2010, 20:44
0

+1 για τα Mac. Αν όλα πάνε καλά θα πάρω κι εγώ το καλοκαίρι.

Μπορεί η εταιρία να μου τη σπάει απίστευτα με την πολιτική της, αλλά αυτά που βγάζει είναι υπέροχα.

Δεδομένου επίσης ότι δεν παίζω παιχνίδια, γι' αυτά που το θέλω κουτί θα μου έρθει.

Αυτόματη ένωση μηνύματος: 12 Απριλίου 2010, 21:06
To μόνο που θα μου λείψει τώρα που το σκέφτομαι είναι το γεγονός ότι δεν υπάρχει ΚΜPlayer για Mac οπότε θα αναγκαστώ να χρησιμοποιώ τον vlc
Τελευταία τροποποίηση: 12 Απριλίου 2010, 21:06 από sarig Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #4 - 12 Απριλίου 2010, 21:45
0

HP = Εγγύηση? Έχω αγοράσει πολλούς φορητούς και μόνο με μία εταιρεία πραγματικά έμεινα ευχαριστημένος... Μόνο με την TOSHIBA από pc. Πρόσφατα αγόρασα ένα MacBook Pro και δεν υπάρχει περίπτωση να δουλέψω ξανά windows είτε αυτά είναι windows 7 (με πολλές αντιγραφές από MacOSX) είτε βγουν windows 1023. Πιο σταθερό πυρήνα από unix δεν πρόκειται να βρεις, πόσο μάλλον όταν το λειτουργικό φτιάχνετε από επαγγελματίες και όχι από ομάδες φοιτητών...
Τώρα άσχετα από το λειτουργικό αν πάμε στην ποιότητα κατασκευής τότε κι εκεί η Apple είναι χιλιάδες χρόνια μπροστά! Αν δεις ένα MacBook Pro θα καταλάβεις ότι και η παραμικρή λεπτομέρια είναι μελετημένη. Εδώ και 15 χρόνια ασχολούμε με υπολογιστές (πρόλαβα ακόμα και τα win 3.1), πιο απαράδεκτο λειτουργικό από τα Win δεν υπάρχει. Από την άλλη το linux είναι καλό αλλά δίσχρηστο για τον απλό χρήστη. Το MacOS συνδιάζει την ευχρηστία, την απλότητα και την εμπορικότητα των Win με την σταθερότητα και τον πυρήνα ενός συστήματος linux. Απλά ΚΟΡΥΦΗ...

Κάνε αυτό με Windows... Σίγουρα θα θέλεις i5 εξαπύρηνο! :P

Όπως προανέφερα τα MAC είναι ωραία-γαμ..τη επιλογή αλλά δυστυχώς κοστίζει βρε multidanze...εγώ να φανταστείς ήθελα ένα διάστημα να πάρω είτε μέσω ebay ή amazon αλλά και πάλι είναι αρκετά ακριβά ρε γαμώτο....αν έχεις καμιά καλή πρόταση για αγορά MAC ελεύθερα...αλλά να είναι σε λογικά πλαίσια!!!Δεν διαφωνώ με τα όσα έγραψες αλλά επειδή και εγώ ξεκίνησα με τα 3.1 και έχω μια(ας το πούμε) εμπειρία με τα windows θεωρώ ότι η MS έχει βγάλει το καλύτερο λειτουργικό στην μέχρι τώρα ιστορία της(και φυσικά αναφέρομαι στα 7)!!!Σ'ότι αφορά την hp το έγραψα και εμπειρικά(ήμουν σε τμήμα τεχνικής υποστήριξης και έβλεπα ποια laptop-dektop κυρίως έβγαζαν προβλήματα) αλλά κυρίως απο κατασκευαστικής άποψης γιατί τα hp πολύ απλά είναι σκυλιά...να μου 'λεγες για acer κ.λ.π. ok αλλά για τα hp δεν το συζητώ...!!!
Ειλικρινά πάντως ακομά δεν καταλαβαίνω γιατί η apple συνεχίζει αυτή τη πολιτική...ωραία τα MAC,το λειτουργικό τους ok δεν αντιλέγω...αλλά δεν μπορεί να <<δει>> ότι με μια γενναία μείωση στις τιμές θα εκτιναχθούν στα ύψη οι πωλήσεις τους παγκοσμίως;;
Όσο για το σχόλιο που έκανες για το videaki το θεωρώ υπερβολικό να χρειάζεσαι i5(εξαπύρηνο όπως έγραψες...) :)  8)
Καταγράφηκε
palaxito13
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 98
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ΤΡΑΓΟΥΔΑ ΚΑΙ ΓΕΛΑ

Άντρας
Απάντηση #5 - 12 Απριλίου 2010, 22:45
0

Πραγματικα ειναι φοβεροι οι η/υ της apple αλλα ναι οντως κοστιζουν πολλα λεφτα και σε τετοιες περιοδους ειναι δυσκολο να κανεις τετοια επενδυση γιατι και εγω θελω να αγορασω αλλα.....Οσο για τα windows ενταξει ειναι ενα κλειστο λειτουργικο συστημμα,ειναι ακριβο,εινα πολλα κακα αλλα ειναι και αυτο που τοσα χρονια συνεχιζει να μας εκπλησει με αυτα που βγαζει και ειναι ολοκληρωμενο unix και αυτο που ολοι προτιμαμε γιατι ειναι φιλικα προς τον χρηστη και με προγραμματα που βολευουν τον καθενα.Πιστευω οτι για αυτους που εχουν φαει με το κουταλι τους η/υ καλο θα ειναι να δοκιμασουν και τα mac αλλα για τον απλο λαο καλυτερα windows.
Καταγράφηκε

ΔΩΣ' ΜΟΥ ΕΝΑ ΗΛΙΟ ΣΥΡΜΑΤΙΝΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙ ΧΑΡΑΓΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΩΜΟ,ΡΑΨΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΒΛΑΣΦΗΜΟ ΣΤΟΜΑ ΕΧΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΕΝΑ ΑΠΕΡΑΝΤΟ ΔΡΟΜΟ!!!!
multidanze
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 360
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #6 - 12 Απριλίου 2010, 23:56
0

Έχω φίλο ο οποίος είναι παντελώς άσχετος με υπολογιστές. Είχε ένα pc το οποίο κολλούσε κάθε τρεις και λίγο ιούς και trojan με αποτέλεσμα να τρέχω. Του πρότεινα και πήρε ένα Mac mini. Εκτός του ότι δεν τον έχει προβληματίσει καθόλου αυτό που λέει σε όλους είναι το πόσο εύκολα μαθαίνεις αυτό το λειτουργικό! Βέβαια δεν παίζει παιχνίδια...
Καταγράφηκε

Μπορώ να σας πω έξυπνες λύσεις για την κατασκευή ιστοσελίδων
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #7 - 13 Απριλίου 2010, 00:24
0

Έχω φίλο ο οποίος είναι παντελώς άσχετος με υπολογιστές. Είχε ένα pc το οποίο κολλούσε κάθε τρεις και λίγο ιούς και trojan με αποτέλεσμα να τρέχω. Του πρότεινα και πήρε ένα Mac mini. Εκτός του ότι δεν τον έχει προβληματίσει καθόλου αυτό που λέει σε όλους είναι το πόσο εύκολα μαθαίνεις αυτό το λειτουργικό! Βέβαια δεν παίζει παιχνίδια...

MD, και εγώ όταν θα μου περρισέψουν κάποια στιγμή χρήματα θα ήθελα να πάρω ένα mac, αλλά αν έπρεπε να πάρει ο καθένας που δεν ξέρει να χειρίζεται ένα pc και κολλάει ιούς κτλ κτλ ...   ένα mac, θα έκλεινε η microsoft όπως και οι "φιλικές-συμβατές" εταιρίες hard-soft...

Το οικονομικό είναι το σημαντικότερο ζήτημα όλων.

p.s. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο κόσμος κολλάει ιούς.  Απο τον Αυγουστο μέχρι και σήμερα τρέχω με Win 7 και Microsift Security Essentianls (free και τα 2) και δεν έχω κολλήσει μισό trojan. Και όλα αυτά με καθημερινό σερφάρισμα σε αρκετά site.

Παράθεση
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο κόσμος κολλάει ιούς

Το συγκεκριμένο το θέτω και σαν ερώτημα. Αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει συγκεκριμένα.
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
multidanze
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 360
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #8 - 13 Απριλίου 2010, 00:28
0

Ίσως γιατί ξέρεις πότε να πατήσεις "όχι" στην εκτέλεση ενός ύποπτου script ενώ ο άλλος δεν ξέρει? Ίσως γιατί προσέχεις τι email ανοίγεις? Ίσως γιατί χρησιμοποιείς μόνο εσύ τον υπολογιστή σου ενώ κάποιος άλλος τον έχει οικιακό? Πιστεύω αυτοί είναι οι παράγοντες, αλλά για να μην βγούμε για ακόμη μία φορά offtopic το θέμα μας είναι ότι σε mac δεν κολλάς ιούς και είναι εύχρηστα όπως τα windows. Για να μην πω πιό εύχρηστα...
Καταγράφηκε

Μπορώ να σας πω έξυπνες λύσεις για την κατασκευή ιστοσελίδων
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #9 - 13 Απριλίου 2010, 00:33
0

Ίσως γιατί ξέρεις πότε να πατήσεις "όχι" στην εκτέλεση ενός ύποπτου script ενώ ο άλλος δεν ξέρει? Ίσως γιατί προσέχεις τι email ανοίγεις? Ίσως γιατί χρησιμοποιείς μόνο εσύ τον υπολογιστή σου ενώ κάποιος άλλος τον έχει οικιακό? Πιστεύω αυτοί είναι οι παράγοντες, αλλά για να μην βγούμε για ακόμη μία φορά offtopic το θέμα μας είναι ότι σε mac δεν κολλάς ιούς και είναι εύχρηστα όπως τα windows. Για να μην πω πιό εύχρηστα...

Ισως και να με κάλυψες απόλυτα όσων αφορά τους ιούς( δεν σκέφτηκα ποτέ πως το Pc Μου θα το αγγίζει κ άλλος.  8) )

Η ευχρηστία έχει να κάνει με το λειτουργικό που μας μαθαίνουν να χρησιμοποιούμε απο παιδιά.
Άρα κάλλιστα μπορούμε να θεωρήσουμε τα mac ως προς τα πιο εύχρηστα. ...αν θέλουμε να μιλήσουμε απο μηδενική βάση.
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
Εκτύπωση