Νέα:
Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
25 Απριλίου 2024, 04:00

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 41
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 41
Σύνολο: 41

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3   Κάτω
Εκτύπωση
Το τέλος του flash
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 9995 φορές.
multidanze
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 360
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
30 Μαρτίου 2010, 09:53
0

Brightcove Fiils The Gap From Flash to HTML5

Η εταιρεία Brightcove που ειδικεύεται στην δημιουργία και παρουσίαση onlinε video περιεχομένου μέσω επαγγελματικής πλατφόρμας, ανακοίνωσε σήμερα την συνεργασία της με τους New York Times και Time Inc.



Η πλατφόρμα που προσφέρει η Brightcove επιτρέπει την άμεση μετατροπή περιεχομένου Flash σε HTML 5 – της νέας τεχνολογίας που έχει δυνατότητες παρουσίασης online interactive video.

H υπηρεσία προσφέρει την δυνατότητα σε οποιαδήποτε εταιρεία να προσφέρει το περιεχόμεnο του web site της σε μορφή HTML5 σε 42 χώρες παγκοσμίως έχοντας πάνω από 1.000 πελάτες.

Τα πλεονεκτήματα που προσφέρει η Brightcove είναι:


● Tα HTML5 video που προσφέρει είναι κορυφαίας ποιότητας και προσφέρουν πλήρεις διαδραστικές (interactive) δυνατότητες, ώστε να αξιοποιούνται και διαφημιστικά.

● Tο online video περιεχόμενο θα είναι συμβατό με το iPhone το iPad και το iPod Touch της Apple.

● Αναγνώριση συσκευής με την οποία έχει γίνει πρόσβαση στο site και αυτόματη εναλλαγή ανάμεσα στο Flash και το HTML5 περιεχόμενο ενός site αναλόγως

● Πρότυπα (templates) HTML5 για δημιουργία νέων video με χρήση τεχνολογίας HTML5.

● Μετατροπή οποιασδήποτε μορφής video σε φορμά H.264, έτοιμο για κωδικοποίηση σε πολλαπλά προφίλ, bit rate και μεγέθη οθονών.

Όπως δηλώνει χαρακτηριστικά ο Jeremy Allaire, chairman and chief executive officer της Brightcove:

    “Our customers want to be able to deliver their video content to every screen without sacrificing the quality, interactivity and monetization capabilities they have come to expect from the Brightcove platform. The Brightcove Experience for HTML5 fills the gap between the current playback capabilities of the emerging standard and what our customers need to operate successful online video businesses.”

Είναι πάντως ένα από τα τελειωτικά πιθανόν χτυπήματα στην τεχνολογία Flash της Adobe καθώς και το τηλεοπτικό δίκτυο CBS ανακοίνωσε την προηγούμενη εβδομάδα πως δοκιμάζει την τεχνολογία HTML5 για μετάδοση του περιεχομένου του, ενώ και το YouTube της Google υποστηρίζει από τον Ιανουάριο HTML5 video.

Πηγή iphonehellas

Sermac... αυτό επιβεβαιώνει αυτά που λέγαμε! ;)
Καταγράφηκε

Μπορώ να σας πω έξυπνες λύσεις για την κατασκευή ιστοσελίδων
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #1 - 30 Μαρτίου 2010, 10:23
0

Καλό το html5, αλλά ξαναλέω ότι όσο υπάρχει κόσμος που χρησιμοποιεί ΙΕ6 ή 7, αυτά δεν μπορούν να στεριώσουν.

Επίσης η Flash εξασφαλίζει ότι το site είναι cross-browser χωρίς να χρειάζεται να μπλέξει κανείς με browser-specific εντολές και ελέγχους κλπ.

Anyway, εγώ υπέρ της html5 είμαι, έχει πολλά ωραία features που θα διευκολύνουν αρκετά πράγματα.
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #2 - 30 Μαρτίου 2010, 19:11
0

Το πρόβλημα βρίσκεται στο IE και στην πολιτική της Microsoft φυσικά.

H HTML5 αποτελεί πρότυπο διαδικτύου (Web Standard) και είναι της W3C η οποία σχεδιάζει πρότυπα ανεξάρτητα με το περιηγητή του καθενός κατασκευαστή.

Μετά από μια εμπειρία 14 χρόνων σε ανάπτυξη εφαρμογών διαδικτύου μπορώ να ομολογήσω πως το "διαίρει και βασίλευε" της Microsoft είναι ολοφάνερο σε κάθε τεχνολογία.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
xXxMagiciaNxXx
Επισκέπτης
Απάντηση #3 - 30 Μαρτίου 2010, 19:53
0

"Το τελος του Flash".

Συγκινητικο ,ανετα και σε ταινια (multidanze) :P
Καταγράφηκε
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #4 - 30 Μαρτίου 2010, 20:10
0

H HTML5 αποτελεί πρότυπο διαδικτύου (Web Standard) και είναι της W3C η οποία σχεδιάζει πρότυπα ανεξάρτητα με το περιηγητή του καθενός κατασκευαστή.
Για να είμαστε τυπικά σωστοί, η HTML5 είναι μία νέα έκδοση της HTML και αναπτύσσεται από ένα working group του W3C και από το WHATWG (Mozilla-Opera-Apple). Θα μπορούσε να αναπτύσσεται από κάποιον άλλο οργανισμό. Μέχρι σήμερα το W3C έχει δημοσιεύσει ένα working draft και αν όλα πάνε καλά, στο μέλλον θα δημοσιεύσει κάποιο/α τελικό/ά recommendation. Αυτό το recommendation δεν θα υποχρεώνει κανέναν να το ακολουθήσει.

...το "διαίρει και βασίλευε" της Microsoft είναι ολοφάνερο σε κάθε τεχνολογία.
Αν είναι έτσι, στο working group του W3C γιατί συμμετέχουν μέλη της Microsoft; ???
Καταγράφηκε
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #5 - 30 Μαρτίου 2010, 22:26
0

Γιατι θέλουν να έχουν παντού κόσμο δικό τους χωμένο ;)
Καταγράφηκε
multidanze
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 360
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #6 - 30 Μαρτίου 2010, 22:41
0

"Το τελος του Flash".

Συγκινητικο ,ανετα και σε ταινια (multidanze) :P
Μπουχαχα... Γραφείο ευρέσεως τίτλων! ;)
Καταγράφηκε

Μπορώ να σας πω έξυπνες λύσεις για την κατασκευή ιστοσελίδων
giannis19
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 252
Θετικοί ψήφοι: +8

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #7 - 30 Μαρτίου 2010, 22:47
0

Μπααα.. Ακόμα νωρίς στο Youtube με Safari «κολλάει» υπερβολικά άσε που το flash δεν χρησιμοποιείται μόνο για video οπότε το τέλος της flash είναι υπερβολικό μάλλον.


P.S: Η Microsoft είναι η καλύτερη εταιρία πληροφορικής και πρέπει να αποτελεί πρότυπο.

Καταγράφηκε
multidanze
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 360
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #8 - 30 Μαρτίου 2010, 22:53
0

Μπααα.. Ακόμα νωρίς στο Youtube με Safari «κολλάει» υπερβολικά άσε που το flash δεν χρησιμοποιείται μόνο για video οπότε το τέλος της flash είναι υπερβολικό μάλλον.


P.S: Η Microsoft είναι η καλύτερη εταιρία πληροφορικής και πρέπει να αποτελεί πρότυπο.


Με safari κολλάει? ΜπουΧαΧα... αφού flash χρησιμοποιεί ακόμα το youtube! ;)
Όσο για το PS σου... ένα έχω να πω! Ευχαριστώ για τους κοιλιακούς που μου χάρισες από το γέλιο! ;)
Καταγράφηκε

Μπορώ να σας πω έξυπνες λύσεις για την κατασκευή ιστοσελίδων
giannis19
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 252
Θετικοί ψήφοι: +8

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #9 - 30 Μαρτίου 2010, 23:07
0

Τι μπουχαχχαχ έχω επιλέξει το html5 και στο κέντρο της οθονης γραφει html5 και δεν φορτώνει

αυτό εννοώ

http://s12.radikal.ru/i185/1003/91/a562fcccb397.png
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
Εκτύπωση