Νέα:
Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
28 Μαρτίου 2024, 22:20

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 49
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 34
Σύνολο: 34

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 24   Κάτω
Εκτύπωση
SerLUG - Ελευθερία και Linux.
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 75004 φορές.
Wolfsoul
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 351
Θετικοί ψήφοι: +42

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Beware the Wolf!

Άντρας WWW
17 Δεκεμβρίου 2007, 03:37
+1

Γειά σας,

Ονομάζομαι Βασιλειάδης Νικός και είμαι στο 2ο Εξάμηνο του τμήματος Πληροφορικής και Επικοινωνιών.Ασχολούμε με τους υπολογιτές από την εποχή του DOS.Τον τελευταίο σχεδόν ένα χρόνο άρχισα να βαριέμε και να συχαίνομαι το "μπακάλικο" κατασκεύασμα που λέγεται "VVindo$". Επειδή είμαι ένας άνθρωπος που δεν θέλει να υπηρετεί αλλά ούτε και να εξουσιάζει αλλά να δοιηκεί αποφάσησα να βάλω κάτι που ταιριάζει πιο πολύ στις ανάγκες αλλά και στην ιδεολογία μου(Είμαι άκομμάτιστος και αδογμάτιστος).Έτσι μετά από μεταβατηκές περιόδους κατέληξα στην ολική εγκατάσταση του Linux λειτουργικου συστήματος.

Ασχολούμε με αυτό γύρω στους 6μήνες αλλά πιστεύω ακράδαντα στις ιδεές που αυτό πρεσβέβει και επειδή έχω δει με τα μάτια μου και εχω νιώσει τη δύναμη που μπορεί να μου δώσει η ελευθερία του να ελέγχω το κάθε τι που τρέχει στο μηχάνημα μου αλλά και τη μεγάλη και ευεγρατική ευλογία που λέγεται "κοινότητα" αποφάσησα να αφοσιωθώ σε αυτό.

Σκοπός μου είναι να συσπηρώσω κάθε γνώστη αλλά και κάθε αρχάριο που θέλει να μάθει σε μια οργανωμένη προσπάθεια βελτίωσεις των γνώσεων μας αλλά και προώθησης των ευγενών αυτών ιδανικών στη σύγχρονη ηλεκτρονική κοινωνία.

Όποιοι ενδιαφέρονται ας το δηλώσουν εδώ αλλά επίσης μπορούν να μου στείλουν e-mail ή να μου μιλήσουν μέσω msn στο thracian_forest@yahoo.com

Ευχαριστώ.Καιρός να αλλάξουμε το μέλλον όσο μπορούμε!!!
Εμπρός λοιπόν να γίνει το SerLUG πραγματικότητα. :)
Τελευταία τροποποίηση: 17 Δεκεμβρίου 2007, 19:39 από Wolfsoul Καταγράφηκε

When Life is not enough for you...nothing is...
blAck PR
Διαχειριστής
It's not my fault. My name is Tim'; DROP TABLE students; --
*****
Μηνύματα: 269
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #1 - 17 Δεκεμβρίου 2007, 12:31
0

Εγώ θα βοηθήσω όσο μπορώ...
Καταγράφηκε

Δεν ήρθε η σειρά μου. Εγώ την έφερα :p
TabloMaxos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 931
Θετικοί ψήφοι: +81

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #2 - 17 Δεκεμβρίου 2007, 13:38
0

Και εγώ είμαι μέσα.
Καταγράφηκε

Το Forum είχε +1 πριν το Google+
kexa
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 77
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

egram.teiser.gr developer

Άντρας
Απάντηση #3 - 17 Δεκεμβρίου 2007, 14:39
0

Και εγώ... 8)
Καταγράφηκε

Όποιος θέλει έχω καλούς ιούς...
PM για να τους δοκιμάσετε.
Wolfsoul
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 351
Θετικοί ψήφοι: +42

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Beware the Wolf!

Άντρας WWW
Απάντηση #4 - 17 Δεκεμβρίου 2007, 18:05
0

Όσοι κάνατε replay ενημερώστε και φίλους και άλλα άτομα γενικά να το ξέρουν.Επειδή μάλλον είμαστε σε δυσμενή περίοδο λόγο του ότι πλησιάζει εξεταστική να πληροφορείτε τον κόσμο για το σχετικό θέμα της ίδρυσης μιας κοινότητας Linux όποτε ακούτε σε συζητήσεις κάτι σχετικό ή παράπονα για VVindow$.

Εγώ τώρα που θα πάω Ξάνθη θα προσπαθήσω αν έρθω σε επαφή με τους www.flak.gr για να μάθω τα διαδικαστικά.

Με το καλό από το νέο εξάμηνο θα σας ξανακαλέσω γενναίοι ιππότες του πιγουϊνου.
Ψηλά τα keyboards!Ζήτω το Linux!Ζήτω!!!! :P
Τελευταία τροποποίηση: 17 Δεκεμβρίου 2007, 18:16 από Wolfsoul Καταγράφηκε

When Life is not enough for you...nothing is...
Wolfsoul
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 351
Θετικοί ψήφοι: +42

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Beware the Wolf!

Άντρας WWW
Απάντηση #5 - 02 Ιανουαρίου 2008, 13:33
0

Δευτέρα πόσοι θα είναι Σέρρες και πόσοι από αυτούς που θα διαθέσιμοι.Να συναντηθούμε.Μπορείτε???
Καταγράφηκε

When Life is not enough for you...nothing is...
Wolfsoul
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 351
Θετικοί ψήφοι: +42

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Beware the Wolf!

Άντρας WWW
Απάντηση #6 - 11 Ιανουαρίου 2008, 18:01
0

Λοιπόν η κοινώτητα σιγά σιγά σχηματίζεται.Είναι κάπως απαράδεκτο ένα τμήμα πληροφρικής σαν το δικό μας να μην έχει Linux ομάδα.Λοιπόν ακούστε νέα.

Μίλησα με τα παιδιά από Ξάνθη.Το www.flak.gr από το Δημοκρήτιο και είπαν ότι μπορούν να μας βοηθήσουν και ίσως κάνουμε και κάποια σεμινάρια εδώ αν το πράγμα προχωρήσει.

Ετοιμάζεται σελίδα από έναν εθελοντή τελιόφυτο του τμήματος μας.Προσορινά μέχρι να λειτουργήσει το site της κοινώτητας θα υπάρχει ξεχωρηστό forum κυρίως για να μαζευτούμε να δούμε πόσοι είμαστε.

Κάποια στιγμή θα έπρεπε να ρωτήσουμε και καθηγητές για υποστήρηξη.Για αίθουσες και να οργανώσουμε κάποια αρχικά σεμινάρια.

Μετά την εξεταστική να περιμένετε να δείτε κάπου κολλημένο κάνα πιγουίνο θα βγούν "ειδοποιητήρια".

Υ.Γ:http://www.getphpbb.com/phpbb/serlug.html
Καταγράφηκε

When Life is not enough for you...nothing is...
blAck PR
Διαχειριστής
It's not my fault. My name is Tim'; DROP TABLE students; --
*****
Μηνύματα: 269
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #7 - 11 Ιανουαρίου 2008, 20:06
0

Όπα! Έχω μερικά ερωτήματα - παράπονα (aka γκρινιάρης!   :-* :-* :P)
Εντάξει, εσύ μίλησες με τα παιδιά από την Ξάνθη. Πώς όμως σχηματίζεται σιγά σιγά η κοινότητα; Έγιναν κάποιες συναντήσεις;
Παράθεση
Ετοιμάζεται σελίδα από έναν εθελοντή τελιόφυτο του τμήματος μας.Προσορινά μέχρι να λειτουργήσει το site της κοινώτητας θα υπάρχει ξεχωρηστό forum κυρίως για να μαζευτούμε να δούμε πόσοι είμαστε.
Πως ετοιμάζεται; Σε ποιον server θα σηκωθεί; Ποιος θα δώσει τα λεφτά; Ποιος θα την διαχειρίζεται; Ποιος είναι αυτός το τελειόφοιτος; Και κυρίως... Ποιος τα αποφάσισε όλα αυτά;

Όσο για το φόρουμ που παραθέτεις δεν καταλαβαίνω την ύπαρξή του... Για ποιον λόγο να μπω σε ένα δωρεάν server με δωρεάν subdomain γεμάτο διαφημίσεις και adsense; Για να δούμε ποια είναι η δύναμή μας; Αυτό δεν μπορούμε να το οργανώσουμε από αυτό το forum μέχρι να ετοιμαστεί η ομάδα και η σελίδα; Εγώ πάντως προτιμάω έναν πίνακα εδώ που να λέγετε SerLUG, να γίνονται σε αυτό οι συζητήσεις, να τις βλέπουν και άλλοι που πιθανόν να ενδιαφέρονται παρά ένα forum που θα το ξέρουμε μόνο εμείς και εμείς (συν τα προηγούμενα που είπα).

Καταγράφηκε

Δεν ήρθε η σειρά μου. Εγώ την έφερα :p
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #8 - 11 Ιανουαρίου 2008, 20:11
0

blAck PR +1 από μένα. Θα ήθελα κι εγώ απαντήσεις σε αυτά. Κι επιπλέον, θα ήταν καλύτερη η πρόταση που εξέφρασε ο blAck PR.
Καταγράφηκε
Wolfsoul
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 351
Θετικοί ψήφοι: +42

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Beware the Wolf!

Άντρας WWW
Απάντηση #9 - 11 Ιανουαρίου 2008, 21:04
0

Ακριβώς αυτό χρειαζόμουν την κριτική και το ενδιαφέρον σας.Οπότε σε καλό δρόμο είμαστε.

Λοιπόν:
Η κοινώτητα δημιουργήται γιατί το είπα σε κάποια άτομα εκτός φόρουμ έστειλα και μηνύματα σε εσάς έτσι ώστε να έχουμε έναν ρεαλιστικό αριθμό ατόμων που ενδιαφέρονται.Και πιθανός υπάρχουν άτομα που ξέρετε και εσείς να ενδιαφέρονται.Συναντήσεις έγιναν σε προσωπικό επίπεδο.

Όσο για το άλλο το αυτοσχέδιο Forum άκυρο έχετε δίκιο.

Θα προσπαθήσουμε να βρούμε δωρεάν hosting ίσως και να hostaριστεί αν γίνεται και στο ΤΕΙ.Θα την διαχειρήζεται κάποιο άτομο που θα έχει χρόνο.Κάτι που θα αποφασηστεί όταν συναντηθούμε.Κανείς δεν αποφάσησε τίποτα.Δίνω κάποιες ιδέες ξεκινάω κάποιες καταστάσεις γιατί αν θέλατε θα τις είχατε ξεκινήσει κι εσείς πιο πριν τέλος πάντων μην το βλέπετε τόσο αρνητικά.

Αν κάποιος κρίνει ότι ενδιαφέρεται πιο πολύ και θέλει να κάνει πιο πολλά πράγματα είναι ελεύθερος να πράξει όπως αυτός νομίζει.Σε μια υπο κατασκευεί Ελεύθερη κοινώτητα που υποστηρίζει ελεύθερο λογισμικό πιστεύω ότι η ελευθερία σαν έννοια πρέπει και πρακτικά να εφαρμόζεται.Η διαφωνίες και οι κριτικές είναι δεκτές όλες γιατί απότελούν ανατροφοδότηση.Δεν παρεξηγούμε.Ωραία μέχρι εδώ.

Μέχρι τώρα ότι απόφαση άτυπη και ανοργάνωτη υπάρχει είναι δικιά μου ευθύνη.Όταν θα έρθουμε σε κάποιο βασικό επίπεδο κοινώτητας τότε όλα μπορούν να αλλάξουν και δεν θα μείνω στις δικές μου απόψεις ή τωρινές αποφάσεις.Εϊμαι υπερ της εξέληξης.Ότι καλύτερο έχουμε θα το δώσουμε.Αν δεν σας αρέσει το site και αποφασήσεται να φτιάζεται καινούριο είναι ανοιχτώ.
Καταγράφηκε

When Life is not enough for you...nothing is...
Σελίδες: [1] 2 3 4 ... 24   Πάνω
Εκτύπωση