Νέα:
Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
25 Απριλίου 2024, 02:52

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 40
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 23
Σύνολο: 23

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15 ... 25   Κάτω
Εκτύπωση
Ανέκδοτα
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 116986 φορές.
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #110 - 18 Σεπτεμβρίου 2008, 14:33
0

Ήταν μέσα στο αυτοκίνητο ένα ζευγάρι και τρέχανε με 60 χλμ....

Κάποια στιγμή λέει η γυναίκα:

- Μήτσο μου το ξέρω ότι είμαστε παντρεμένοι εδώ και 20 χρόνια αλλά θέλω διαζύγιο...

Ο Μήτσος δεν λέει τίποτα απλά αυξάνει ταχύτητα και φτάνει τα 70. Η γυναίκα του λέει:

- Θέλω να χωρίσουμε επειδή τα έχω με τον καλύτερο φίλο σου και είναι και καλύτερος εραστής...

Ο Μήτσος αρχίζει και θυμώνει άλλα δεν λέει τίποτα, απλά...

...αυξάνει ταχύτητα και φτάνει τα 80χλμ.

Η γυναίκα του συνεχίζει...

- Θέλω το σπίτι και τα παιδιά...

Ο Μήτσος δεν μιλάει και αυξάνει ταχύτητα στα 90 χλμ....

- Θέλω όλες τις καταθέσεις και όλες τις πιστωτικές...

Ο Μήτσος φουλάρει στα 100 και κατευθύνεται προς ένα τοίχο, οπότε και απορημένη η γυναίκα του τον ρωτάει...

- Εσύ Μήτσο δεν θέλεις τίποτα; Και εκείνος απαντάει λίγο πριν χτυπήσουν τον τοίχο...

- Έχω όλα όσα χρειάζομαι. Και εκείνη ρωτάει:

- Τι έχεις Μήτσο; Και απαντάει εκείνος:

- Τον αερόσακο!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hταν ένας αγρότης που αγαπούσε πολύ τα ζώα του, αλλά είχε τρομερή αδυναμία στην Μίτσι, μια αγελάδα που την είχε από πολλά χρόνια και την είχε σαν παιδί του.

Φαντάσου λοιπόν τη στεναχώρια του όταν ξύπνησε ένα πρωί και πήγε να ταΐσει τη Μίτσι και τη βρήκε νεκρή.

Τον έπιασε τέτοια μαύρη απελπισία, που σαν να λέμε ότι η ζωή του δεν είχε πλέον νόημα, τι κάνει λοιπόν ο δικός σου, παίρνει τη καραμπίνα και τινάζει τα μυαλά του στον αέρα.

Ξυπνάει μετά από ώρα η γυναίκα του, τι να δει: η αγελάδα νεκρή και ο άντρας της με τα μυαλά σούπα. Μαύρη απελπισία κι' αυτή, παίρνει ένα σκοινί και κρεμιέται από ένα δέντρο.

Σε λίγο βγαίνει ο μεγάλος ο γιος (18 χρονών) και ψάχνει το πατέρα του γιατί είχαν κάτι δουλειές με τα ζώα, οπότε τι βλέπει κι αυτός: η αγελάδα ψόφια, ο πατέρας του πυροβολημένος και η μάνα του κρεμασμένη. Μια από τα ίδια με τις μαύρες απελπισίες, οπότε πάει στη λίμνη που ήταν εκεί κοντά, δένει μια πέτρα στο λαιμό του και ετοιμάζεται να φουντάρει. Ξαφνικά, παρουσιάζεται μια γοργόνα - γκομενάρα και γαμώ - και του λέει:

-Μην αυτοκτονήσεις, μπορώ να σε βοηθήσω. Αν με ικανοποιήσεις 3 φορές σερί, έχω τη δύναμη να τους επαναφέρω και τους τρεις στη ζωή όπως ήταν πρώτα. Αλλά πρόσεξε, αν με αφήσεις ανικανοποίητη, θα σε σκοτώσω. Δέχεσαι;

-Δέχομαι, λέει ο δικός σου.

Να την πρώτη φορά, να καπάκι τη δεύτερη, πάμε για την τρίτη, βρε ντε..., Βρε ντε ... πρόβλημα... Και η γοργόνα τον σκοτώνει.

Μετά από ώρα ξυπνάει και ο δεύτερος γιος (14 χρονών), ψάχνει τον πατέρα του και βλέπει πάλι τα ίδια. Ξανά στη λίμνη, βλέπει και τον αδερφό του νεκρό και ετοιμάζεται να φουντάρει.

Βγαίνει πάλι η γοργόνα και του λέει:

-Αν με ικανοποιήσεις 4 φορές σερί, μπορώ να τους επαναφέρω και τους τέσσερις στη ζωή όπως πρώτα.

Το σκέφτεται για λίγο ο πιτσιρικάς και λεει στη γοργόνα:

-Αν σε ικανοποιήσω 8 φορές σερί, μπορώ να ζητήσω και κάτι έξτρα;

-Αν με ικανοποιήσεις 8 φορές σερί, μπορείς να μου ζητήσεις ότι θέλεις.

-Εντάξει, θέλω να τους επαναφέρεις όλους στη ζωή και επιπλέον να με κάνεις πάμπλουτο.

-Κανένα πρόβλημα, λεει η γοργόνα, θα γίνει αυτό που θέλεις.

-Εντάξει, λεει ο πιτσιρικάς, αλλά θα κάνουμε ακόμα μια συμφωνία.

-Τι συμφωνία;

-Δεν θα μου μείνεις ξερή στα χέρια, όπως η αγελάδα!
Τελευταία τροποποίηση: 20 Σεπτεμβρίου 2008, 22:22 από synzeus Καταγράφηκε
soulis
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 79
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Man with a very big cock

Άντρας
Απάντηση #111 - 30 Σεπτεμβρίου 2008, 22:08
0

Η ΣΥΖΥΓΟΣ, όταν ο άντρας της λείπει ταξίδι για δουλειά, ως είθισται, μπάζει τον εραστή της σπίτι. Για κακή της τύχη όμως, ο 9χρονος γιος της γυρνάει πιο νωρίς, σακουλεύεται τη φάση και κρύβεται στην ντουλάπα για να πάρει μάτι.

Ο ΝΟΜΟΣ του Μέρφι όμως επιβάλλει ξαφνικά να γυρνάει σπίτι κι ο πατέρας του παιδιού. Η σύζυγος, όπως είναι φυσικό, κρύβει γρήγορα τον εραστή της στην ντουλάπα. Πού να φανταστεί ότι και το άτακτο παιδάκι της κρύβεται εκεί...

ΤΟ ΜΙΚΡΟ αγόρι λέει: «Σκοτεινά εδώ»... Ο άντρας λέει: «Ναι, είναι». Αγόρι: «Εχω μια μπάλα του μπέιζμπολ!»... Αντρας: «Μπράβο»! Αγόρι: «Θες να την αγοράσεις;». Αντρας: «Οχι, ευχαριστώ»! Αγόρι: «Εντάξει! Αλλά ο μπαμπάς μου είναι εκεί έξω»... Αντρας: «ΟΚ, λέγε πόσα;». Αγόρι: «250 ευρώ».

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ εβδομάδα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο κι έτσι αγόρι και εραστής βρίσκονται ξανά στην ίδια ντουλάπα: Αγόρι: «Σκοτεινά εδώ»...

Αντρας: «Ναι, είναι». Αγόρι: «Εχω ένα ρόπαλο του μπέιζμπολ»... «Λέγε πόσα;». Αγόρι: «750 ευρώ». Αντρας: «Σσστ! ΟΚ, το αγοράζω».

ΜΕΡΙΚΕΣ μέρες αργότερα, ο πατέρας φωνάζει τον μπόμπιρα: «Πάρε το ροπαλάκι σου και την μπάλα του μπέιζμπολ και πάμε στο πάρκο να παίξουμε όπως παλιά: σαν πατέρας με γιο!». «Δεν... δεν μπορώ, μπαμπά, τα πούλησα και τα δύο». «Πόσο;», ρωτά ανυποψίαστος ο πατέρας. Αγόρι: «Σε καλή τιμή, 1.000 ευρώ»!

«Είναι απαίσιο να συμπεριφέρεσαι κατ' αυτόν τον τρόπο στους φίλους σου. Ντρέπομαι που είμαι πατέρας σου. Πάμε γρήγορα στην εκκλησία να εξομολογηθείς!», ωρύεται ο πατέρας και τον σέρνει από το αυτί στην εκκλησία.

Η ΠΟΡΤΑ του εξομολογητηρίου κλείνει πίσω. Το αγόρι λέει: «Σκοτεινά εδώ»... «Ναι, αγόρι μου... σκοτεινά», κουνάει το κεφάλι του ο παπάς. «Μην ξαναρχίζεις όμως... Πες, πόσα θέλεις επιτέλους, να τελειώνουμε»!..
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #112 - 23 Οκτωβρίου 2008, 00:00
0

 Δύο φίλοι παίζουν γκολφ. Ο ένας από τους δύο αστοχεί και αρχίζει να βρίζει..
- (.....) να πάρει, αστόχησα!
- Μη βρίζεις γιατί ο Θεός σε βλέπει, σε ακούει και θα σε τιμωρήσει.
Μετά από λίγο ξανά - αστοχεί και βρίζει πάλι..
- (.....) να πάρει, αστόχησα!
- Μη φέρεσαι έτσι γιατί ο Θεός θα σου στείλει κακό σημάδι..
Ο νευρικός τύπος αστοχεί και πάλι και συνεχίζει..
- (...) να πάρει αστόχησα!
Ξαφνικά πέφτει ένας κεραυνός αλλά χτυπάει τον άλλο παίχτη και ακούγεται μια φωνή από τα σύννεφα:
- Να πάρει, αστόχησα..
Καταγράφηκε
Chronus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 54
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #113 - 25 Οκτωβρίου 2008, 00:17
0

Ένας μηχανολόγος-μηχανικός,ένας ηλεκτρολόγος-ηλεκτρονικός και ένας πληροφορικάριος διασχίζουν μια έρημο με το τζιπ.Ξαφνικά ένας θόρυβος ακούγεται από την μηχανή και μετά από λίγα δευτερόλεπτα αρχίζουν να βγαίνουν καπνοί απο την μηχανή.Σταματούν το όχημα και  μηχανολόγος-μηχανικός και ο ηλεκτρολόγος-ηλεκτρονικός πετάγονται έξω για να δουν τι συνέβη.

"Πωπω"λέει ο μηχανικός,"Κάηκε η φλάντζα,έσπασαν και κάτι ιμάντες...Δεν μπορώ να κάνω τίποτα".
"Και η μπαταρία είναι καμμένη καθώς και μερικές ασφάλειες κατεστραμμένες" λέει ο ηλεκτρολόγος.
Μπαίνουν μέσα στο τζιπ,κοιτούν τον πληροφορικάριο και του λένε οτί δεν μπορούν να κάνουν απολύτως τίποτα και τον ρωτάνε αν έχει καμμιά ιδέα.
"Τι να σας πω ρε παιδιά?" αποκρίνεται ο πληροφορικός,"Μήπως να βγούμε και να ξαναμπούμε?"
Καταγράφηκε

All your base are belong to us.
nikolas87
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 171
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #114 - 31 Οκτωβρίου 2008, 22:04
0

Ο άθεος...

Καταγράφηκε
nikolas87
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 171
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #115 - 07 Δεκεμβρίου 2008, 19:14
+1

Η "προσευχή" των της Πληροφορικής!!!

Hacker ημών, ο εν των προγραμματιστών,
αγιασθήτω ο κώδικας σου.
ελθέτω το προγραμμά σου,
γεννηθήτω το Update σου ως εν server και επι του client.
Το patch ημών το critical δος ημίν σήμερον, και άφες ημίν τα exploits ημών ως και ημείς αφίεμεν τα advisories ημών.
Και μη εισενέγκης ημάς εις μπλε οθών, αλλα ρύσαι ημάς απο το data loss.

 Δι'ευχών των Hackerάδων Προγραμματισταράδων ημών,
κύριε Root Admin ο θεός,
ελέησον και σώσων ημάς εκ των ban.
Καταγράφηκε
Ducky®
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 397
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #116 - 23 Δεκεμβρίου 2008, 14:25
0

Το τεράστιο πετρελαιοφόρο διασχίζει τον ωκεανό. Το ταξίδι είναι πολυήμερο και στο τυπικά ανδρικό πλήρωμα υπάρχει αυτή τη φορά και μία γυναίκα. Η παρουσία της δεσποινίδας ασυνήθιστη, καθώς έχει δημιουργήσει περίεργες καταστάσεις... Τις πρώτες μέρες όλα κυλάνε ήρεμα, ο αντρικός πληθυσμός ήρεμος κι ευγενικός. Τις επόμενες μέρες, κάποιοι μικροί εκνευρισμοί. Έχει μπει η τρίτη εβδομάδα και τα πρώτα ξεσπάσματα προμηνύουν θύελλα... Την κατάσταση προσπαθεί να προλάβει ο πλοίαρχος. Μαζεύει τα αρσενικά μέλη του πληρώματος και τους λέει:
- Κύριοι, μετά από τόσες μέρες η κυρία αισθάνεται ανία και, για να σας φύγει ο πειρασμός που είναι μόνη της, αποφάσισα να τη φλερτάρω εγώ ως πλοίαρχος.
- Τι είπες; πετάγεται ο θερμόαιμος Ιταλός.Υπάρχει Ιταλός επάνω στο πλοίο και θα δοκιμάσει άλλος να φλερτάρει; Δεν είστε καλά!
- Κύριοι, σας παρακαλώ, πετάγεται ο Γάλλος, το φλερτ, ως γνωστόν, είναι ειδικότητα των Γάλλων.
Ο καβγάς δεν αργεί να ανάψει. Κάθε ένας, για τους δικούς του λόγους, υποστηρίζει ότι το φλερτάρισμα είναι προσωπική του υπόθεση. Σε όλο αυτό το διάστημα ο Έλληνας, αδιάφορος, μασουλάει πασατέμπο και αγναντεύει το πέλαγος. Εκνευρισμένος ο πλοίαρχος του φωνάζει:
- Εσύ δεν ενδιαφέρεσαι να φλερτάρεις την κυρία;
- Τι να σας πω, κύριε πλοίαρχε, τρεις εβδομάδες τώρα την π_ _ _ω. Αν θέλετε, όμως, τη φλερτάρω κιόλας...
 
Καταγράφηκε

Προτιμότερο να σε θαυμάζει ένας λογικός άνθρωπος παρά ένα εκατομμύριο ηλίθιοι!!
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #117 - 23 Δεκεμβρίου 2008, 14:35
0

Δεν μ'άρεσε... :(
Καταγράφηκε
Ducky®
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 397
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #118 - 23 Δεκεμβρίου 2008, 14:46
0

Δεν πειραζει... ;D ;D ;D :P
Καταγράφηκε

Προτιμότερο να σε θαυμάζει ένας λογικός άνθρωπος παρά ένα εκατομμύριο ηλίθιοι!!
Chrisp
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1176
Θετικοί ψήφοι: +83

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #119 - 23 Δεκεμβρίου 2008, 14:56
0

 Η δεκαοxτάχρονη Ελένη βγαίνει για πρώτη φορά σε κλαμπ.
Μόλις γυρνάει σπίτι, στις 6 το πρωί, την περίμεναν οι γονείς της.
-"Που ήσουν Ελένη;" λέει η Μαμά.
- "Σε ένα κλαμπ."
- "Ακούς άντρα... σε κλαμπ. Μετά τι έκανες;"
- "Ήπια ένα ποτό."
- "Ακούς άντρα...ήπιε ποτό. Μετά τι έκανες;"
- "Βρήκα ένα αγόρι."
- "Ακούς άντρα... βρήκε ένα αγόρι, μετά;"
- "Τα φτιάξαμε."
- "Ακούς άντρα... τα φτιάξανε, μετά;"
- "Του πήρα πίπα.
- "Ακούς άντρα... πίπα,μετά;
- "Με γ...ησε...."
- "Ακούς άντρα... την γά...σε τι έχεις να πεις;"
- "Άντε στο διάολο που....νάκι μας καύ...σες πρωί πρωί..."
Καταγράφηκε

Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
Σελίδες: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15 ... 25   Πάνω
Εκτύπωση