Νέα:
Σαββάτο 20 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
20 Απριλίου 2024, 03:21

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 51
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 36
Σύνολο: 36

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Τεχνολογία Λειτουργικά Συστήματα Τα πολυδιαφημιζόμενα Windows 7 και τα νέα features τους
Σελίδες: [1] 2   Κάτω
Εκτύπωση
Τα πολυδιαφημιζόμενα Windows 7 και τα νέα features τους
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 4729 φορές.
archived1
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 142
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
05 Δεκεμβρίου 2009, 17:14
0

Η ΜΙCRΟSΟFΤ επιβεβαίωσε ότι ερευνά ένα πρόβλημα που περιγράφεται ως «η μαύρη οθόνη του θανάτου» και επηρεάζει το τελευταίο λειτουργικό σύστημά της.

Όταν εμφανίζεται το σφάλμα αυτό, οι χρήστες των Windows 7 βλέπουν μια εντελώς μαύρη οθόνη. Η εταιρεία ανακοίνωσε ότι εξετάζει αναφορές σύμφωνα με τις οποίες το πρόβλημα προκαλείται από την τελευταία ενημέρωση του συστήματος ασφαλείας της, η οποία κυκλοφόρησε στις 25 Νοεμβρίου.

Υπάρχουν επίσης πληροφορίες ότι το πρόβλημα επηρεάζει επίσης τα Windows Vista, ΧΡ και άλλα συστήματα.

Η εταιρεία προγραμμάτων ηλεκτρονικών υπολογιστών Ρrevx, η οποία παρουσίασε μια λύση για το πρόβλημα, λέει πως «εκατομμύρια» χρήστες ηλεκτρονικών υπολογιστών μπορεί να αντιμετωπίσουν το πρόβλημα. «Σε μια ύστατη προσπάθεια να διορθώσουν το πρόβλημα, οι χρήστες ξαναφορτώνουν τα Windows», εξηγεί ο Ντέιβιντ Κένερλι της Ρrevx. «Ελπίζουμε ότι μπορούμε να βοηθήσουμε πολλούς από σας να αποφύγετε να τα ξαναφορτώσετε».

Πολλά τα αίτια
Η Ρrevx διευκρίνισε πως η λύση της δεν λειτουργεί σε όλες τις περιπτώσεις. «Οι αιτίες μπορεί να είναι πολλές», λέει ο Κένερλι.

«Όμως αν τα προβλήματα της μαύρης οθόνης άρχισαν τις δύο τελευταίες εβδομάδες έπειτα από μια ενημέρωση των Windows, τότε η λύση μας έχει πολλές πιθανότητες να λειτουργήσει». Ο Κένερλι διευκρίνισε πως η εταιρεία του εντόπισε «τουλάχιστον 10 διαφορετικά σενάρια που προκαλούν τις ίδιες συνθήκες της “μαύρης οθόνης του θανάτου”».

Σύμφωνα με την Ρrevx, το πρόβλημα επηρεάζει τις εκδόσεις Windows 7, Vista, ΧΡ, ΝΤ και Windows 2000. Η Μicrosoft ανακοίνωσε πως όσοι αντιμετωπίζουν το πρόβλημα θα πρέπει να έρθουν σε επαφή με το τμήμα εξυπηρέτησης των πελατών της.

Πηγή: tanea.gr
Καταγράφηκε
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #1 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 17:18
0

H Microsoft διαψεύδει τη δημοσίευση της PREVX για το φαινόμενο της μαύρης οθόνης

...."Η PREVX επιβεβαίωσε την έρευνα της Microsoft και σε δημοσίευση της εχθές ζήτησε συγγνώμη (http://www.prevx.com/blog/141/Windows-Black-Screen-Root-Cause.html), προτρέποντας τους χρήστες να εγκαθιστούν όλες τις ενημερώσεις ασφάλειας της Microsoft. Επιπλέον, διευκρίνισε ότι το φαινόμενο της μαύρης οθόνης μπορεί να οφείλεται σε κακόβουλο λογισμικό ή σε λογισμικό τρίτης εταιρείας για την προστασία από κακόβουλο λογισμικό."
Καταγράφηκε
archived1
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 142
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #2 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 17:26
0

Δεν διαψεύδει το φαινόμενο της μαύρης οθόνης αλλά το ότι δεν ευθύνονται οι ενημερώσεις της Microsoft. Δεν έχουν εντοπίσει που οφείλεται αλλά εικάζουν ότι είναι από παράνομα προγράμματα ή κακόβουλο λογισμικό. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν οι μάυρες οθόνες και ότι 100% δεν ευθύνεται το λειτουργικό τις Microsoft. Εικασίες είναι αυτά που λένε...
Καταγράφηκε
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #3 - 05 Δεκεμβρίου 2009, 17:37
0

Επομενως εικασιες ειναι και το οτι οφειλεται η Microsoft,εφοσων δεν υπαρχουν αποδειξεις και επισης εχουν αναιρεθει τα οσα κατηγορει το πρωτο post.

Δεν ηρθα να κανω το δικηγορο της Microsoft και να την υπερασπιστω,απλα ετυχε να εχω διαβασει και τα 2 αρθρα με τη σειρα που δημοσιευθηκαν και πιστευω οτι το θεμα ληγει στην απαντηση της Microsoft και τη δημοσια συγγνωμη της Prevx.Οποτε καλο ειναι να αναφερουμε και την αλλη οψη.
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #4 - 07 Δεκεμβρίου 2009, 19:34
0

Ωραία η εξέλιξη της Microsoft.

Από τις μπλε οθόνες πήγε στις μαύρες.

Είδατε? Μας έκανε καλό τελικά..

Το μαύρο έχει λιγότερη ακτινοβολία.

:)
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
OriginaL
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 87
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #5 - 07 Δεκεμβρίου 2009, 19:56
0

Ε αν αρχίσουμε να απαριθμούμε τα προβλήματα που έβγαλαν σε όλους μας τα συστήματα Linux δεν θα τελειώσουμε ποτέ. Προτιμώ να κάνω ένα format το χρόνο και να δουλεύουν όλα τέλεια, παρά να ψάχνω σε forums της κάθε έκδοσης και να περιμένω απάντηση απο έναν Αμερικάνο να μου απαντήσει τη μπούρδα του που δεν θα μου λύσει το πρόβλημα. Όχι πάλι κόντρα windows-linux, όλοι ξέρουμε πάνω κάτω τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα αυτών των λειτουργικών. Απλά ήταν μια παρατήρηση στους πιγκουίνους φίλους παραπάνω.
Καταγράφηκε
cmpahar
*
Μηνύματα: 236
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #6 - 07 Δεκεμβρίου 2009, 22:53
0

Original, μιλάς χωρίς να έχεις δοκιμάσει το fedora.. Οπότε...
Καταγράφηκε

Go away or I will replace you with a very small shell script
xXxMagiciaNxXx
Επισκέπτης
Απάντηση #7 - 07 Δεκεμβρίου 2009, 23:02
0

Ποσο καιρο υπαρχει αυτο το θεμα εδω και τωρα το ειδα κ τραβαω τα μαλλια  μου ...
Τι μαυρες οθονες και πρασινα αλογα ?

Εχω τα windows 7 εδω και κανα χρονο , απο τις δοκιμαστικες που βγαζανε κτλ και μεχρι σημερα δεν μου εχει παρουσιασει ΚΑΝΕΝΑ προβλημα δουλευουν ΟΛΑ αψογα ...Αυτα π ακουγονται ειναι προβοκατσια  8)

Τελος αν και βγαινουμε λιγο off το linux ειναι καλο αλλα αν κολλησει μια φορα ...ΚΟΛΛΗΣΕ ...

Εχω δοκιμασει κ fedora ηταν τα πρωτα που δοκιμασα λογω του σηματος του DNA που εχει κ με ψαρωσαν ...Αυτα

Peace xXx
Καταγράφηκε
OriginaL
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 87
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #8 - 07 Δεκεμβρίου 2009, 23:41
0

Δεν θυμάσαι καλά μάλλον φίλε, γιατί πέρυσι είχα FEDORA 10 απο κάτι CDάκια σου. Δεν θέλω να υποβαθμίσω το linux καθώς όλοι ξέρουμε τα πλεονεκτήματα του, αλλά κανείς απο εσάς δεν μιλάει για τα μειονεκτήματα του. Τέσπα, επειδή βγαίνουμε off topic, θέλω να ολοκληρώσω την παρέμβαση μου με την άποψη μου για τα windows 7 τα οποία δουλεύω κανα τρίμηνο : Είναι όμορφα γρήγορα ελαφριά και μέχρι στιγμης χωρίς το παραμικρό bug.

P.S. Όταν είχα πρόβλημα με Mandriva cmpahar ήσουν ο πρώτος που πήρα τηλ., αλλά δυστυχώς η λύση σου ήταν να βάλω Fedora και η λύση του επόμενου "linux user" ήταν να βάλω ubuntu. Να τα χαίρεστε...  :P
Καταγράφηκε
FaidStog
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 150
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #9 - 10 Δεκεμβρίου 2009, 10:37
0

Ωραία η εξέλιξη της Microsoft.

Από τις μπλε οθόνες πήγε στις μαύρες.


εγώ πάλι δεν έχω δεί μπέ οθόνη απο τα xp μεχρί τώρα στα 7 πόσο μάλλον μαύρη

άντε στην αποτυχία τα millenium να είδα αλλά μιλάμε για 10 χρόνια πρίν
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2   Πάνω
Εκτύπωση