Νέα:
Παρασκευή 19 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
19 Απριλίου 2024, 22:49

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 50
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 30
Σύνολο: 30

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Τεχνολογία Λειτουργικά Συστήματα Win 7 ακόμα δεν βγήκαν...αλλά τα κολλήματα κολλήματα!
Σελίδες: 1 2 [3]   Κάτω
Εκτύπωση
Win 7 ακόμα δεν βγήκαν...αλλά τα κολλήματα κολλήματα!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 10134 φορές.
Wolfsoul
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 351
Θετικοί ψήφοι: +42

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Beware the Wolf!

Άντρας WWW
Απάντηση #20 - 27 Οκτωβρίου 2009, 21:50
0

Επειδή εγώ ξεκίνησα το θέμα να διευκρινήσω κάτι...το ξεκίνησα για να κριτικάρουμε όχι να τρωγόμαστε για το τι είναι καλύτερο.Το καλύτερο πάντα είναι αυτό που μας βολεύει.

Η κρίση και η άποψη είναι μια χρήσιμη διαδικασία για να καταλάβουμε καλύτερα την πραγματικότητα η οποία ποτέ δεν είναι μονόπλευρη.Έχω δοκάσει τα win7 και πιστεύω ότι υπέρ-απλούστευσαν τα πάντα και δεν έχουμε βάλει κάποιο τρομερό feature.Διότι όλα όσα φέρνει αυτό το λογισμικό υπάρχουν.Αν όντως είναι καλό ο χρόνος θα το δείξει.Έτσι ενθουσιάστηκαν πολλοί και με τα Vista τα οποία δεν πήραν ποτέ πάνω από 9% της πίτας των Desktop και έκαναν και 100χρόνια που λέει ο λόγος να τα κυκλοφορήσουν.

Οπότε βλέποντας και κρίνοντας...
Καταγράφηκε

When Life is not enough for you...nothing is...
OriginaL
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 87
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #21 - 27 Οκτωβρίου 2009, 21:52
0

Ρε παιδιά και εγώ χασομέρης είμαι...δεν λεω, αλλά εσείς το έχετε παρακάνει με αυτή την ανούσια κόντρα-λογιμαχία . Μέχρι προχθές είχα ubuntu και κορόιδευα(σε όριο πλακίτσας) τους φίλους μου σαν "παραθυράδες" κλπ και αυτή τη στιγμή δουλεύω windows 7 και κοροιδεύω τους linux-λύτες και δεν δίνω και λογαριασμό σε κανέναν. Μην τη ψάχνετε ιδιαίτερα και μη φανατίζεστε ακόμη και με τα ΟS. Δεν μας φτάνουν οι ομάδες...τα κόμματα...οι μελαχρινές...ΕΛΕΟΣ!!! :D  :D  :D
Καταγράφηκε
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #22 - 27 Οκτωβρίου 2009, 21:54
0

για τις μελαχρινες αξιζει να τσακωνεσε...χαχχα
Καταγράφηκε
The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #23 - 27 Οκτωβρίου 2009, 21:56
0

Ρε παιδιά και εγώ χασομέρης είμαι...δεν λεω, αλλά εσείς το έχετε παρακάνει με αυτή την ανούσια κόντρα-λογιμαχία . Μέχρι προχθές είχα ubuntu και κορόιδευα(σε όριο πλακίτσας) τους φίλους μου σαν "παραθυράδες" κλπ και αυτή τη στιγμή δουλεύω windows 7 και κοροιδεύω τους linux-λύτες και δεν δίνω και λογαριασμό σε κανέναν. Μην τη ψάχνετε ιδιαίτερα και μη φανατίζεστε ακόμη και με τα ΟS. Δεν μας φτάνουν οι ομάδες...τα κόμματα...οι μελαχρινές...ΕΛΕΟΣ!!! :D  :D  :D

Αυτο ακριβώς Original... Αλλά η πλάκα είναι ότι κάποιοι θα μας πουνε <<ε ναι , Ελληνες είμαστε... αν δεν φαγωθούμε πως θα γίνει!>>  ΕΕΕΕΕλεος!!!
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
mias
*
Μηνύματα: 182
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Διαβασμα!!!

Άντρας
Απάντηση #24 - 28 Οκτωβρίου 2009, 07:08
0






Για ψάξε κι όλας αν υποστηρίζεται απο όλες τις διανομές και όλα τα μοντέλα του υλικού!!!  :-*  :-*  :-*
Γιατί αυτό είναι το θέμα με τις διανομές του linux οτι έπαθε ο παραπάνω στο βίντεο δηλαδή!!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ DRIVERS OYTE KAN BETA!!!!!!!  >:(  >:(  >:(


Μάλλον δεν ξέρεις ότι οι drivers στο linux βρίσκονται στον πυρήνα ο οποίος είναι κοινός για όλες τις διανομές.
Εσύ είπες ότι δεν υπάρχει κώδικας touch screen  στο linux και τώρα τα γυρνάς. Ο κώδικας αυτός αναπτύσσεται από το 2002 και η πρώτη release ήταν το 2006

http://en.wikipedia.org/wiki/Xgl.


Οι βασικοί drivers είναι στον πυρήνα!!!ΟΧΙ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ!!!!!!!Τα windows έχουν και αυτά βασικούς drivers (δεν θα αναφέρω τους προεγκαταστημενους για να καταλήξω εκεί που θέλω) αλλά δυστυχώς οι κατασκευαστές του υλικού επειδή υποστηρίζουν κατά την πλειοψηφία τους μόνο το OS windows κατασκευάζουν τους drivers για το δικό τους υλικό μόνο ΓΙΑ WINDOWS. Το μειονέκτημα του Linux κατ έμενα είναι φυσικά ότι δεν υποστηρίζεται από τους κατασκευαστές του υλικού. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει ανάπτυξη αναβάθμιση και υποστήριξη από τους κατασκευαστές του υλικού. (ο Η/Υ δεν αποτελείται από λογισμικό μόνο.) Πάμε να δούμε ένα πολύ ωραία παράδειγμα. Αγοράζουμε ένα πολύ όμορφο ποντίκι με 6 κουμπάκια α τι καλά που δουλεύει στα windows επειδή το υποστηρίζει ο κατασκευαστής .Τι θα γίνει όμως αν το βάλω στο Linux….??? Προφανώς θα το αναγνωρίσει ως ποντίκι αλλά μόνο τα 3 κουμπάκια θα δουλεύουν αν και ΜΟΝΟ αν υποστηρίζεται από το βασικό driver ποντικιού του Linux!!! Νομίζω ότι έγινα κατανοητός. Αυτό είναι και το θέμα μας ότι δείξατε ένα βίντεο που προφανώς το λειτουργικό σύστημα είναι καινούργιο και ακόμα ούτε καν beta DRIVERS δεν υπάρχουν και προφανώς μπορεί μια συσκευή να μην δουλεύει σωστά από τους βασικούς οδηγούς ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΓΕΝΕΣΤΕΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΟΔΗΓΟΥΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΘΙΓΕΤΕ(κακώς άσχετα που είναι πανομοιότυπα ). Όσο για το touch screen δέχτηκα αυτό που είπες έκανα λάθος οκ αλλά εμβάθυνα το θέμα εκεί που έπρεπε διότι απάντησες στο ήμισυ της ερώτησης μου και όχι φυσικά σε όλη. Υποστηρίζεται λοιπόν το υλικό και ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ??? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΝΤΙΚΙ ΜΕ 6 ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ 3 ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ. Προφανώς είναι κοροϊδία .Αυτά είχα να πω. Ελπίζω να σας κάλυψα.
Τελευταία τροποποίηση: 28 Οκτωβρίου 2009, 07:31 από mias Καταγράφηκε
KivraS
***
Μηνύματα: 269
Θετικοί ψήφοι: +6

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #25 - 28 Οκτωβρίου 2009, 16:27
0






Για ψάξε κι όλας αν υποστηρίζεται απο όλες τις διανομές και όλα τα μοντέλα του υλικού!!!  :-*  :-*  :-*
Γιατί αυτό είναι το θέμα με τις διανομές του linux οτι έπαθε ο παραπάνω στο βίντεο δηλαδή!!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ DRIVERS OYTE KAN BETA!!!!!!!  >:(  >:(  >:(


Μάλλον δεν ξέρεις ότι οι drivers στο linux βρίσκονται στον πυρήνα ο οποίος είναι κοινός για όλες τις διανομές.
Εσύ είπες ότι δεν υπάρχει κώδικας touch screen  στο linux και τώρα τα γυρνάς. Ο κώδικας αυτός αναπτύσσεται από το 2002 και η πρώτη release ήταν το 2006

http://en.wikipedia.org/wiki/Xgl.


Οι βασικοί drivers είναι στον πυρήνα!!!ΟΧΙ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ!!!!!!!Τα windows έχουν και αυτά βασικούς drivers (δεν θα αναφέρω τους προεγκαταστημενους για να καταλήξω εκεί που θέλω) αλλά δυστυχώς οι κατασκευαστές του υλικού επειδή υποστηρίζουν κατά την πλειοψηφία τους μόνο το OS windows κατασκευάζουν τους drivers για το δικό τους υλικό μόνο ΓΙΑ WINDOWS. Το μειονέκτημα του Linux κατ έμενα είναι φυσικά ότι δεν υποστηρίζεται από τους κατασκευαστές του υλικού. Είναι δυνατόν να μην υπάρχει ανάπτυξη αναβάθμιση και υποστήριξη από τους κατασκευαστές του υλικού. (ο Η/Υ δεν αποτελείται από λογισμικό μόνο.) Πάμε να δούμε ένα πολύ ωραία παράδειγμα. Αγοράζουμε ένα πολύ όμορφο ποντίκι με 6 κουμπάκια α τι καλά που δουλεύει στα windows επειδή το υποστηρίζει ο κατασκευαστής .Τι θα γίνει όμως αν το βάλω στο Linux….??? Προφανώς θα το αναγνωρίσει ως ποντίκι αλλά μόνο τα 3 κουμπάκια θα δουλεύουν αν και ΜΟΝΟ αν υποστηρίζεται από το βασικό driver ποντικιού του Linux!!! Νομίζω ότι έγινα κατανοητός. Αυτό είναι και το θέμα μας ότι δείξατε ένα βίντεο που προφανώς το λειτουργικό σύστημα είναι καινούργιο και ακόμα ούτε καν beta DRIVERS δεν υπάρχουν και προφανώς μπορεί μια συσκευή να μην δουλεύει σωστά από τους βασικούς οδηγούς ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΙΟΤΙ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΡΟΓΕΝΕΣΤΕΡΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΟΔΗΓΟΥΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΘΙΓΕΤΕ(κακώς άσχετα που είναι πανομοιότυπα ). Όσο για το touch screen δέχτηκα αυτό που είπες έκανα λάθος οκ αλλά εμβάθυνα το θέμα εκεί που έπρεπε διότι απάντησες στο ήμισυ της ερώτησης μου και όχι φυσικά σε όλη. Υποστηρίζεται λοιπόν το υλικό και ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ??? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΝΤΙΚΙ ΜΕ 6 ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ 3 ΚΟΥΜΠΑΚΙΑ. Προφανώς είναι κοροϊδία .Αυτά είχα να πω. Ελπίζω να σας κάλυψα.

Ναι αλλα.....ο linuxas δεν χρειαζετε 6 κουμπια....τα linux ειναι τοσο super douper κου κανεις με 1 κουππι οτι κανεις στα windows με 6 κουμπια....
Δεν θελεις οθονη touch screen.....γιατι θα ηταν εντελος αχρηστο στην κονσολα.....
Δεν θες ηχο.....ο ηχος ειναι για διασκεδαση....οι linux users ειναι πιστοι σκληραγωγημενοι ninja του scripting....
Δεν θες συμβατες εφαρμογες με το λειτουργικο......ο σωστος lnuxas φτιαχνει την δικια του εφαρμογη στο λεπτο....
Και χωρις Drivers για μονιτορ...η καρτα δυκτιου..τα linux επικοινωνουν με τον χρηστη με τηλεπαθεια......η οποια ειναι και αυτη
κωδικοποιημενη για να μην αποκαλυπτωνται δεδομενα σε hackers.....
Δεν θες antivirus.....οι ιοι θα μολυνθουν απο το ιδιο το linux ετσι και το πλησιασουν......
Στα linux δεν παιζεις games.....τα games φτιαχτηκαν για να κρατουν τον υπολοιπο καημενο κοσμακη που δεν εμαθε scripting απασχολημενο.
Στα windows σερφαρεις στο ιντερνετ.....το ιντερνετ σερφαρει στο linux........

Μπροστα στο linux....το hardware...ειναι πολυ soft.....

Φημες λενε οτι τα windows δεν τα εφτιαξε ο billgates.....αλλα εκλασε μια μερα ενας που προγραματιζε gnu linux.

Τα linux μπορουν να κατακτησουν το 99% της αγορας σε μια μερα....αλλα δεν το κανουν γιατι ολοι οι τεχνικοι μετα θα πρεπει να
γινουν αγροτες..

Οι ανθρωποι χρησιμοποιουν το 10% του εγκεφαλου τους..και 100% της δυναμης της cpu.....οι linux users 100% του εγκεφαλου και 10% της cpu.

H μασκοτ του linux στην πραγματικοτητα δεν ειναι ο πινγκουινος....ειναι ο chuck norris.
O chuck norris γενηθηκε με τεχνητη γονιμοποιηση....το σπερμα ηταν πειραμα προγραμματιζμου εγκεφαλου σε linux.

Σε λιγα χρονια...το mouse θα αντικατασταθει απο τον πιγκουινο....

Ο θεος εφτιαξε τον κοσμο σε 6 μερρες.....τα υπολοιποα τρισεκατομηρια της ζωης του εφτιαχνε το linux.....

Οι ninja πριν μαθουν καρατε....εμαθαν bash scripting.....
Καταγράφηκε
AlieN
***
Μηνύματα: 490
Θετικοί ψήφοι: +43

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #26 - 28 Οκτωβρίου 2009, 23:00
0

Οταν ειμαι στην επιφάνεια εργασίας και κάνω δ.κλικ-> personalize μ βγάζει ένα παράθυρο σφάλματος
"No  such interface supported"
Επίσης δεν μπορεί να μπεί σε κάμια μέρη του κάδου ανακύκλωσεις ενώ κάνω κλικ ειναι λες και δεν έχω κάνει...
Και δεν ανοιγει  το mediaplayer και αν το ξανακατεβάσω δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση (γτ μ λέει ότι έχω καλυτερη εκδοση)
Ξέρει κάποιος κάτι?
Μιας π το θέμα λέει Win 7 και όχι Linux Vs Windows7 απλά ποστάρω κάποια προβλήματα π αντιμετωπισα αν και χρησιμοποιώ την beta  έκδοση από καλοκαίρι...

Κατα τα άλλα επειδη δεν είχα vista απλά χρειάστηκε μία μικρή περίοδο προσαρμογής αλλά όλα Οκ.. μπορώ να πω ότι όντως είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η microsoft μέχρι τώρα.





Καταγράφηκε

Θα 'θελα να γίνω αυτό που Ήμουν...
Όταν ήθελα να γίνω αυτό που Έιμαι Τώρα....!!!!
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #27 - 01 Νοεμβρίου 2009, 22:37
0

Σε περίπτωση που αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με την εγκατάσταση του Chrome ας ρίξει μια ματιά εδώ:

http://www.google.com/support/forum/p/Chrome/thread?tid=4f99219a357153d4&hl=en

και για να μην αρχίσουν οι linuxades για κολλήματα, να πω ότι έχει να κάνει με το αν είναι OEΜ η έκδοση που είναι εγκατεστημένη στο μηχάνημά μας ή όχι.
Καταγράφηκε
KivraS
***
Μηνύματα: 269
Θετικοί ψήφοι: +6

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #28 - 02 Νοεμβρίου 2009, 16:07
0

Αυτο που μου εκανε εντυπωση σημερα κοιτοντας τις τιμες στο eshop ειναι
 οτι τα 7 ειναι ποιο φτηνα απο vista kai ta xp .στις διαφορες εκδωσεις τους!!!

Οπως επισης η ultimate εκδωση των vista εχει 558 ΕΥΡΩ!!!!  ??? ??? ??? ???
Ποιος θα δωσει 558 ευρω για vista????
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]   Πάνω
Εκτύπωση