Νέα:
Σαββάτο 27 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
27 Απριλίου 2024, 06:14

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 50
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 34
Σύνολο: 34

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Τεχνολογία Λειτουργικά Συστήματα Win 7 ακόμα δεν βγήκαν...αλλά τα κολλήματα κολλήματα!
Σελίδες: 1 [2] 3   Κάτω
Εκτύπωση
Win 7 ακόμα δεν βγήκαν...αλλά τα κολλήματα κολλήματα!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 10136 φορές.
katsivarl
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 67
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #10 - 26 Οκτωβρίου 2009, 15:20
0

Απορία μήπως στο Linux έχετε touchscreen κώδικα ή περιμένετε κάνα κακόμοιρο να γράψει τον opensource κώδικα για να δουλέψει.

Για συνέλθετε λίγο ΙΣΑ ΙΣΑ τα windows 7 μόλις βγήκαν μπορεί ο εκάστωτε driver να είχε πρόβλημα.(λογικό αφού ακόμα beta drivers βγαίνουν και με το ποντίκι λειτουργούσε κανονικά όπως προανέφερε κάποιο forum member παραπάνω)





http://www.youtube.com/watch?v=Yx9FgLr9oTk
Καταγράφηκε

FaidStog
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 150
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #11 - 26 Οκτωβρίου 2009, 16:08
0

καταρχην...
τα 7 ειναι οτι καλυτερο γρηγοροτερο και αξιοπιστο εχει βγει.
Ημουν στο  επισημο beta testing...και ποτε μα ποτε δεν ειχα μπλε οθονη ακομα και με παλιο hardware.
Με καινουριο Ηardware ειναι το απολυτο λειτουργικο...δυκτιωση σε χρονο "ο",εξαιρετικες δυνατοτητες ασφαλειας...
Αποκριση και ταχυτητα . Συμβατοτητα με το νεο xp mode .Και πραγματικα πανισχυρα ...δεν ειναι λιγο να κανω rendering σε HD P24  ΚΑΙ ταυτοχρονα να μπορω να κανω τα παντα στο media center εχωντας συνδεσει την τηλεοραση . Μαλιστα προχθες μπορουσα ανετα να δουλευω την c++ στο xp mode ενω ο αδερφος μου εβλεπε ταινια στην αλλη οθονη και το rendering ετρεχε ....
Για μενα και τις χρησεις μου ειναι το απολυτο .
Η συγκριση με linux ειναι ανουσια... το linux εχει τα καλα του αλλα πλεον δεν βλεπω κανενα λογο να το χρησιμοποιω .Δεν μπορω να κανω τιποτα απο αυτα που κανω με τα 7...

Οσο για την διαχειρηση μνημης και πορων...απλα κορυφαια.........  Τα τρεχω εδω και 12 μερες και ουτε κιχ...και τρωνε πολυ εργασια στη μαπα.

Αυτό είναι το θέμα
Καταγράφηκε
mias
*
Μηνύματα: 182
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Διαβασμα!!!

Άντρας
Απάντηση #12 - 27 Οκτωβρίου 2009, 03:58
0

Απορία μήπως στο Linux έχετε touchscreen κώδικα ή περιμένετε κάνα κακόμοιρο να γράψει τον opensource κώδικα για να δουλέψει.

Για συνέλθετε λίγο ΙΣΑ ΙΣΑ τα windows 7 μόλις βγήκαν μπορεί ο εκάστωτε driver να είχε πρόβλημα.(λογικό αφού ακόμα beta drivers βγαίνουν και με το ποντίκι λειτουργούσε κανονικά όπως προανέφερε κάποιο forum member παραπάνω)





http://www.youtube.com/watch?v=Yx9FgLr9oTk

Για ψάξε κι όλας αν υποστηρίζεται απο όλες τις διανομές και όλα τα μοντέλα του υλικού!!!  :-*  :-*  :-*
Γιατί αυτό είναι το θέμα με τις διανομές του linux οτι έπαθε ο παραπάνω στο βίντεο δηλαδή!!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ DRIVERS OYTE KAN BETA!!!!!!!  >:(  >:(  >:(
Καταγράφηκε
katsivarl
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 67
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #13 - 27 Οκτωβρίου 2009, 18:57
0






Για ψάξε κι όλας αν υποστηρίζεται απο όλες τις διανομές και όλα τα μοντέλα του υλικού!!!  :-*  :-*  :-*
Γιατί αυτό είναι το θέμα με τις διανομές του linux οτι έπαθε ο παραπάνω στο βίντεο δηλαδή!!!!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ DRIVERS OYTE KAN BETA!!!!!!!  >:(  >:(  >:(


Μάλλον δεν ξέρεις ότι οι drivers στο linux βρίσκονται στον πυρήνα ο οποίος είναι κοινός για όλες τις διανομές.
Εσύ είπες ότι δεν υπάρχει κώδικας touch screen  στο linux και τώρα τα γυρνάς. Ο κώδικας αυτός αναπτύσσεται από το 2002 και η πρώτη release ήταν το 2006

http://en.wikipedia.org/wiki/Xgl.
Τελευταία τροποποίηση: 27 Οκτωβρίου 2009, 19:33 από katsivarl Καταγράφηκε

The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #14 - 27 Οκτωβρίου 2009, 20:52
0

Το θέμα είναι άλλο..   Δεν μπορώ να καταλάβω ΠΩΣ ακόμα δεν βγήκαν τα καινούρια windows(άντε έστω  crackaρισμένα πριν 2 μήνες)  και έχουν φαγωθεί όλοι οι fun των Linux να κριτικάρουν και να υποτιμούν κάτι το οποίο ούτε το έχουν δοκιμάσει και αν το έχουν δοκιμάσει το απορρίπτουν χωρίς δεύτερη σκέψη.

Αυτό δεν τους τιμάει καθόλου... Σαν άτομα αλλά και σαν επιστήμονες

Άλλο να μιλάς για τις επιδόσεις του Linux και άλλο να βγάζεις φθόνο υπερασπιζόμενος κάτι το οποίο δεν μπορεί να αγαπήσει ο κόσμος...
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
katsivarl
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 67
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #15 - 27 Οκτωβρίου 2009, 21:21
0

Το θέμα είναι άλλο..   Δεν μπορώ να καταλάβω ΠΩΣ ακόμα δεν βγήκαν τα καινούρια windows(άντε έστω  crackaρισμένα πριν 2 μήνες)  και έχουν φαγωθεί όλοι οι fun των Linux να κριτικάρουν και να υποτιμούν κάτι το οποίο ούτε το έχουν δοκιμάσει και αν το έχουν δοκιμάσει το απορρίπτουν χωρίς δεύτερη σκέψη.

Αυτό δεν τους τιμάει καθόλου... Σαν άτομα αλλά και σαν επιστήμονες

Άλλο να μιλάς για τις επιδόσεις του Linux και άλλο να βγάζεις φθόνο υπερασπιζόμενος κάτι το οποίο δεν μπορεί να αγαπήσει ο κόσμος...

Αυτό με ενοχλεί κι εμένα... Εγώ απλώς απάντησα σε κάτι που είπε ο mias που όπως αποδεικνύεται δεν ισχύει.
Και είναι ΤΟ linux.όχι τα linux. Κι εγώ το έκανα αυτό το λάθος παλιά.
Τελευταία τροποποίηση: 27 Οκτωβρίου 2009, 21:28 από katsivarl Καταγράφηκε

largko
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 103
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Burning in Programming !!!

Άντρας WWW
Απάντηση #16 - 27 Οκτωβρίου 2009, 21:28
0

Αν και μου αρέσουν και χρησιμοποιώ Linux θα δώσω και εγώ ένα '+' στα Windows 7 γιατί αν και από Beta δεν αντιμετώπισα τπτ απολύτως. Ολά πηγαίνουν τέλεια σε όλα τα θέματα. Αν και στα Linux κάνω καλά την δουλειά μου έχουν αρκετά ελλειπή στοιχεία ακόμα. Θέλουν πολυ δουλειά ακόμη. Ένα '-' θα δώσω στα άτομα του Linux (όχι όλα) γιατί είναι τόσο "καμμένοι" πάνω σε αυτό το λειτουργικό που στην τελική κάνουν την είκονα του χειρότερη. Τα σωστά πράγματα που πρέπει να πούνε δεν τα λένε. ΠΧ. Αν αφήσουμε το θέμα της TouchScreen που δεν έχει κ ο καθένας σπίτι του θα πω εγώ κάτι άλλο : Η κοπελιά μου (όπως και τα περισσότερα κορίτσια που δεν έχουν ιδέα απο PC), στα Windows ξέρει να ανοίγει facebook  και msn. Έλα όμως στα linux μόλις δούλεψε το Amsn το μίσησε γιατί δεν έχει όλα τα χαρακτηριστικά του κανονικού κ δεύτερον δεν μπόρεσε να λειτουργίσει την κάμερα. Αντέ εγώ βρήκα λύση και έβαλα μεσω Wine το κανονικό msn. Ο "άσχετος" κόσμος τι κάνει ? ... αυτό ήταν ένα πολύ απλό και καθημερινό παράδειγμα.
Καταγράφηκε

The_Freedom_Man
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1559
Θετικοί ψήφοι: +375

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #17 - 27 Οκτωβρίου 2009, 21:37
0

Μα αυτό είναι το θέμα!!!

1)Δώθηκε βάση στην ανάπτυξη και την καλυτέρευση των λειτουργικών με σκοπό την χρήση τους απο το ευρύ κοινο
2)οκ, Linux θέλετε? Linux ρε παιδιά... μαγκιά σας!

Αλλά άλλο η αγάπη για τα linux και άλλο φθόνος και <<ύπουργειο προπαγάνδας>> προς τα Windows...
Καταγράφηκε

Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

No matter how long the winter, spring is sure to follow.  ~Proverb
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #18 - 27 Οκτωβρίου 2009, 21:44
0

Για μενα τα linux εγιναν uninstall for ever...
Τ ειχα απο το 2004....
χασιμο χρονου ηταν παντα..ψαξε ψαξε ψαξε...................................................Ειδικα με τις ταινιες υψηλης ευκρινεις ειχε καταντησει ηλιθιο το θεμα καποια στιγμη.
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #19 - 27 Οκτωβρίου 2009, 21:49
0

Το θέμα ασχολείται για το OS Windows 7. Μην αρχίζουμε τα off-topic, γιατί θα ξεφύγουμε..πάλι.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
Εκτύπωση