Νέα:
Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
25 Απριλίου 2024, 12:35

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 55
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 52
Σύνολο: 52

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Τεχνολογία Λειτουργικά Συστήματα Win 7 ακόμα δεν βγήκαν...αλλά τα κολλήματα κολλήματα!
Σελίδες: [1] 2 3   Κάτω
Εκτύπωση
Win 7 ακόμα δεν βγήκαν...αλλά τα κολλήματα κολλήματα!
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 10135 φορές.
Wolfsoul
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 351
Θετικοί ψήφοι: +42

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Beware the Wolf!

Άντρας WWW
24 Οκτωβρίου 2009, 20:00
0

http://www.youtube.com/watch?v=DbJGzyYV_X8&feature=player_embedded#

Ακόμα δεν βγήκαν...και η ιστορία επαναλαμβάνεται! :P



Πηγή:
http://elkosmas.gr/2009/10/23/linus_windows/
Καταγράφηκε

When Life is not enough for you...nothing is...
archived1
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 142
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #1 - 24 Οκτωβρίου 2009, 20:11
0

Ρε Wolfsoul, τα κρασαρίσματα είναι κομμάτι της ιστορίας των "παραθύρων". Οι χρήστες τα έχουν συνηθίσει...Πως να τους τα στερήσει; :P
Καταγράφηκε
Troula
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1972
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Πτυχίο εδώ... Πτυχίο εκεί... Πτυχίο Παραπέρα...

Γυναίκα
Απάντηση #2 - 24 Οκτωβρίου 2009, 20:16
0

Ρε παιδιά.. Εντάξει, δεν είπα ότι είναι καλύτερα από τα Linux. Αλλά αυτό το βιντεάκι είναι σκέτη βλακεία... Επειδή δεν λειτουργή το touch της οθόνης δεν σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να φταίει το λειτουργικο... Μπορεί να είχαν κάνει κάποιο λάθος, μόλις πήγε η κοπελίτσα με το ποντικάκι μια χαρά ήταν.. Είπαμε να λέμε, αλλά να μην υπερβάλουμε κιόλας.
Καταγράφηκε

Φωνάζουν οι.... Κουμπάροι, να φοβηθούν οι νοικοκύριδες...
Ρε που καταντήσαμε...
archived1
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 142
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #3 - 24 Οκτωβρίου 2009, 20:22
0

Ρε παιδιά.. Εντάξει, δεν είπα ότι είναι καλύτερα από τα Linux. Αλλά αυτό το βιντεάκι είναι σκέτη βλακεία... Επειδή δεν λειτουργή το touch της οθόνης δεν σημαίνει ότι ντε και καλά πρέπει να φταίει το λειτουργικο... Μπορεί να είχαν κάνει κάποιο λάθος, μόλις πήγε η κοπελίτσα με το ποντικάκι μια χαρά ήταν.. Είπαμε να λέμε, αλλά να μην υπερβάλουμε κιόλας.

Μη κολλάς στο βιντεάκι, έτσι το έβαλε για χαβαλέ. Το αν είναι προβληματικό ΛΣ ή όχι το έχει αποδείξη η ιστορία...Θα περιμένουμε να δούμε στην πορεία και στην πράξη πόσο βελτιωμένα και πόσο σταθερά μπορεί να έγιναν τα Win 7.
Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #4 - 24 Οκτωβρίου 2009, 21:14
0

Τι λες ρε παιδί μου...ακόμα δεν βγήκαν τα windows 7 και έχουν τέτοια κολλήματα...θα 'πρεπε να ντρέπονται εκεί στη Microsft,κοίτα να δεις...!!!ΑΑΑΑ....ξέχασα...υπάρχει και συνέχεια σε ένα ακόμα videaki απο την ίδια εκπομπή...και ως δια μαγείας λύθηκε το πρόβλημα...κοίτα να δεις...αυτή η κακή η Microsoft που τόλμησε να βγάλει ίσως το καλύτερο λειτουργικό που έχει βγάλει μέχρι τώρα!!!

Για δείτε και αυτό που είναι η συνέχεια απο την ίδια εκπομπή:
 
 www.youtube.com/watch?v=Q_gkLVwMAW8&feature=related
Καταγράφηκε
archived1
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 142
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #5 - 24 Οκτωβρίου 2009, 21:42
0

Τι λες ρε παιδί μου...ακόμα δεν βγήκαν τα windows 7 και έχουν τέτοια κολλήματα...θα 'πρεπε να ντρέπονται εκεί στη Microsft,κοίτα να δεις...!!!ΑΑΑΑ....ξέχασα...υπάρχει και συνέχεια σε ένα ακόμα videaki απο την ίδια εκπομπή...και ως δια μαγείας λύθηκε το πρόβλημα...κοίτα να δεις...αυτή η κακή η Microsoft που τόλμησε να βγάλει ίσως το καλύτερο λειτουργικό που έχει βγάλει μέχρι τώρα!!!

Για δείτε και αυτό που είναι η συνέχεια απο την ίδια εκπομπή:
 
 www.youtube.com/watch?v=Q_gkLVwMAW8&feature=related

Συγκριτικά με τα προηγούμενα, ίσως απ'ότι λένε και να είναι καλύτερο, και??? Μπράβο!! Ξεπέρασε τον εαυτό της...φοβερο! Να τη χαίρεστε!
Καταγράφηκε
mias
*
Μηνύματα: 182
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Διαβασμα!!!

Άντρας
Απάντηση #6 - 24 Οκτωβρίου 2009, 23:12
0

Απορία μήπως στο Linux έχετε touchscreen κώδικα ή περιμένετε κάνα κακόμοιρο να γράψει τον opensource κώδικα για να δουλέψει.

Για συνέλθετε λίγο ΙΣΑ ΙΣΑ τα windows 7 μόλις βγήκαν μπορεί ο εκάστωτε driver να είχε πρόβλημα.(λογικό αφού ακόμα beta drivers βγαίνουν και με το ποντίκι λειτουργούσε κανονικά όπως προανέφερε κάποιο forum member παραπάνω)

Ξυπνήστε το μέλλον είναι στα λεφτά Το linux είναι εργαλείο για πατέντες. Τα windows παίρνει ο κόσμος. Διότι μπορεί να μην είναι καλυτέρα αλλά ο ‘Mιχαλάκης’  δούλεψε το επιχειρηματικό του δαιμόνιο και καθιδρυθήκαν ως το main OS.
Τελευταία τροποποίηση: 24 Οκτωβρίου 2009, 23:20 από mias Καταγράφηκε
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #7 - 25 Οκτωβρίου 2009, 00:49
0

Από τη μία είναι λογικό να υπάρξει "επανάσταση" από την άλλη πλευρά, αλλά από την άλλη:
α) Είναι καινούριο ΛΣ οπότε είναι λογικό να έχει κάποιες μικρές ασυμβατότητες λόγω "ηλικίας".
β) Το συγκεκριμένο ΛΣ βέβαια, έχει ελάχιστες ασυμβατότητες σε σχέση με τον προκάτοχό του (τη μ@λ@κι@ρ@ τα Vista)

Για μένα τα δουλεύω εδώ και 2 βδομάδες και δεν έχω παράπονο (πέρα από αυτό με τα ηχεία που είπα στο παραδίπλα thread) αλλά γενικά so far τα βλέπω σαν τον λογικό διάδοχο των XP . Σταθερά, συμβατά με ό,τι έχω, (αρκετά) καλή διαχείριση μνήμης αν σκεφτεί κανείς ότι είναι 6 μέρες ανοιχτό το pc και η μνήμη παραμένει στα normal πλαίσια, πολύ όμορφα, και ειδικά η superbar τα σπάει :D

edit:
Επίσης δε θα μπω στη λογική να συγκρίνω με linux, γιατί πέρα από τα καλά του το linux, έχει τρελές ιδιοτροπίες τις οποίες -προσωπικά- θεωρώ χάσιμο χρόνου να κάτσω να ψάξω/μάθω/λύσω.
Καταγράφηκε
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #8 - 25 Οκτωβρίου 2009, 01:27
0

Δεν είναι καινούριο ΛΣ. Έχουν βάση τα Vista. Εξ' αρχής έπρεπε να βγάλουν τα 7 και όχι από τη βιασύνη τους τα Vista.
Πάντως δεν υπάρχει κανένας λόγος να μείνει κάποιος στα απαρχαιωμένα πλέον XP.
Καταγράφηκε
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #9 - 25 Οκτωβρίου 2009, 23:04
0

καταρχην...
τα 7 ειναι οτι καλυτερο γρηγοροτερο και αξιοπιστο εχει βγει.
Ημουν στο  επισημο beta testing...και ποτε μα ποτε δεν ειχα μπλε οθονη ακομα και με παλιο hardware.
Με καινουριο Ηardware ειναι το απολυτο λειτουργικο...δυκτιωση σε χρονο "ο",εξαιρετικες δυνατοτητες ασφαλειας...
Αποκριση και ταχυτητα . Συμβατοτητα με το νεο xp mode .Και πραγματικα πανισχυρα ...δεν ειναι λιγο να κανω rendering σε HD P24  ΚΑΙ ταυτοχρονα να μπορω να κανω τα παντα στο media center εχωντας συνδεσει την τηλεοραση . Μαλιστα προχθες μπορουσα ανετα να δουλευω την c++ στο xp mode ενω ο αδερφος μου εβλεπε ταινια στην αλλη οθονη και το rendering ετρεχε ....
Για μενα και τις χρησεις μου ειναι το απολυτο .
Η συγκριση με linux ειναι ανουσια... το linux εχει τα καλα του αλλα πλεον δεν βλεπω κανενα λογο να το χρησιμοποιω .Δεν μπορω να κανω τιποτα απο αυτα που κανω με τα 7...

Οσο για την διαχειρηση μνημης και πορων...απλα κορυφαια.........  Τα τρεχω εδω και 12 μερες και ουτε κιχ...και τρωνε πολυ εργασια στη μαπα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3   Πάνω
Εκτύπωση