Νέα:
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
29 Μαρτίου 2024, 01:51

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 46
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 31
Σύνολο: 31

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Τεχνολογία Λειτουργικά Συστήματα Στήριξη στο GNU/Linux και στο Ελεύθερο Λογισμικό (Λίστα Ερωταποκρίσεων).
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 11   Κάτω
Εκτύπωση
Στήριξη στο GNU/Linux και στο Ελεύθερο Λογισμικό (Λίστα Ερωταποκρίσεων).
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 48080 φορές.
A8anatos
Επισκέπτης
Απάντηση #30 - 23 Σεπτεμβρίου 2009, 16:09
0

Θέλεις να έχεις μόνο Debian GNU/Linux ή και Windows? Dual boot δηλαδή?

Dual Boot. Εργοστασιακά ο δίσκος είναι χωρισμένος σε 2 partitions. To 2o ήταν άδειο. Εκεί θέλω να έχω Debian...
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #31 - 23 Σεπτεμβρίου 2009, 16:12
0

Στο πρώτο διαμέρισμα έχεις ήδη Windows? Εάν όχι θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις τα Windows στο πρώτο διαμέρισμα και μετά να κάνεις όλα όσα θα σου πω.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
A8anatos
Επισκέπτης
Απάντηση #32 - 23 Σεπτεμβρίου 2009, 16:13
0

Στο πρώτο διαμέρισμα έχεις ήδη Windows? Εάν όχι θα πρέπει πρώτα να εγκαταστήσεις τα Windows στο πρώτο διαμέρισμα και μετά να κάνεις όλα όσα θα σου πω.

Έχω ήδη Windows στο πρώτο ! Είμαι όλος αυτιά, μάτια κλπ


εδιτ: ή με ξέχασες  :'(, ή γράφεις κάτι κτηνώδες. :preoccupied: .. για να δούμε :)....
Τελευταία τροποποίηση: 23 Σεπτεμβρίου 2009, 16:32 από A8anatos Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #33 - 23 Σεπτεμβρίου 2009, 16:44
0

Ακολούθησε βήμα βήμα το παρακάτω: http://wiki.debian.org/DebianEeePC/HowTo/Install

Επισης διάβασε και ότι άλλο υπάρχει εκεί για να συμβουλευτείς διάφορα.

Επειδή δεν έχεις CD/DVD θα πρέπει να εγκαταστήσεις έναν network installer σε SD ή USB Stick και να μπουτάρεις από εκεί. Στην συνέχεια θα γίνει η εγκατάσταση μέσω Διαδικτύου. Δηλαδή θα πρέπει να έχεις και σύνδεση στο Internet (Ethernet).

Να κάνεις εγκατάσταση την τελευταία έκδοση: Debian GNU/Linux 5.0 "Lenny".

Μην ξεχάσεις στην αρχική οθόνη μετά το boot από το USB Stick ή SD να γράψεις "installgui" και να πατήσεις return (enter). Διάβασε περισσότερα: http://teiserron.gr/index.php/topic,4135.msg33233.html#msg33233

Εάν αντιμετωπίσεις πρόβλημα κάπου ενόχλησε με.

Εάν δεν μπορέσεις να κάνει τίποτα θα το κάνουμε εγκατάσταση μαζί στις Σέρρες..

Αυτόματη ένωση μηνύματος: [time]Τετ 23 Σεπ 2009 03:51:13 μμ GMT-2[/time]
Εάν κάτι στα βήματα εγκατάστασης σου φαίνεται άγνωστο και διστάζεις επίσης να με ενημερώσεις ώστε να μην κάνουμε καμιά πατάτα! :)

Έβαλες Pidgin για να τα λέμε από εκεί πιο στιγμιαία?
Τελευταία τροποποίηση: 23 Σεπτεμβρίου 2009, 16:51 από lafs Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
FaidStog
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 150
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #34 - 23 Σεπτεμβρίου 2009, 19:58
0

Εγκατέστησα και εγώ Debian doual boot . πολύ εύκολα στην εγκατάσταση . Στην πορεία δυσκολεύτηκα που πήγα να τα σετάρω . Απο την άλλη ubuntu που είχα βάλει για μια μέρα (δοκιμαστικα), την πάλευα πολύ καλύτερα .
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #35 - 23 Σεπτεμβρίου 2009, 20:15
0

Προσπάθησε να προσαρμόσεις στις ανάγκες σου το Debian και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα για τα επόμενα 20 χρόνια :)

Αυτό είναι το καλό με το Debian, είναι μια "general purpose" διανομή. Πέρα από τα υπόλοιπα καλά που έχουμε αναφέρει.

Αυτόματη ένωση μηνύματος: [time]Τετ 23 Σεπ 2009 07:18:04 μμ GMT-2[/time]
Και ο φίλος A8anatos έκανε εγκατάσταση Ubuntu στo Asus EeePC 1000H και δεν είχε κανένα απολύτος πρόβλημα. Είχε πλήρη υποστήριξη στο Hardware. Όσο για λογισμικό τώρα εξερευνά τις δυνατότητες του. :)

Αυτόματη ένωση μηνύματος: 23 Σεπτεμβρίου 2009, 20:19
Όπου χρειαστήτε βοήθεια ενοχλείστε με για να ρυθμίσουμε το σύστημα σας σωστα.

Ώστε να έχετε ηρεμία για τα επόμενα 20 χρόνια όπως προανέφερα... :)
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
FaidStog
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 150
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #36 - 23 Σεπτεμβρίου 2009, 20:45
0

Προσπάθησε να προσαρμόσεις στις ανάγκες σου το Debian και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα για τα επόμενα 20 χρόνια :)

Αυτό είναι το καλό με το Debian, είναι μια "general purpose" διανομή. Πέρα από τα υπόλοιπα καλά που έχουμε αναφέρει.

Αυτόματη ένωση μηνύματος: [time]Τετ 23 Σεπ 2009 07:18:04 μμ GMT-2[/time]
Και ο φίλος A8anatos έκανε εγκατάσταση Ubuntu στo Asus EeePC 1000H και δεν είχε κανένα απολύτος πρόβλημα. Είχε πλήρη υποστήριξη στο Hardware. Όσο για λογισμικό τώρα εξερευνά τις δυνατότητες του. :)

Αυτόματη ένωση μηνύματος: [time]Τετ 23 Σεπ 2009 07:19:29 μμ GMT-2[/time]
Όπου χρειαστήτε βοήθεια ενοχλείστε με για να ρυθμίσουμε το σύστημα σας σωστα.

Ώστε να έχετε ηρεμία για τα επόμενα 20 χρόνια όπως προανέφερα... :)

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικά με την εγκατάσταση . Έκανα αλλαγή μεγέθους κατάτμησης των xp σε 25giga απλά για τα LAN και πέρασα στα 95giga debian σε ext3 . Άμα θέλω να διαγράψω τα debian κάνω format το partition σε ntfs και μετα repair το master boot recrd για να φορτώνει xp κατευθείαν , και τέλος ενώνω τα partition . Αμα θέλω να διαγράψω τα xp μπορώ να κάνω κάτι αντίστοιχό ? πέζει ρόλο που το partition των debian εμφανίζεται απο τα δεξιά του ntfs ?

απορίες για debian

1.πραγματικά δεν μπορούσα να εγκαταστήσω τον firefox , προσπάθησα .
2.δεν διαβάζει τον φορητό μου σκηρό που είναι σε ntfs ενώ με ubuntu γινόταν
3.λίγο help με τα drivers της geforce 8400
4.λίγο help με τα πακέτα εφαρμογών που μπορώ να εγκαταστήσω και πώς

Το λειτουργικό πάντος έτρεχε τέλεια στο pc. ήχος ok , lan με το που πέρασα το ethernet οκ , εκίνηση σε δευτερόλεπτα κτλ μόνο vga που δεν είναι ανοιχτού κωδικα δεν είχε .

Μιλάω για το δεύτερο pc μου οπότε είμαι ανοιχτός σε κάθε είδος πειραματισμού , και τα xp να διαγράψω τα έχω ξανασετάρει σε 2 ώρες όπως τα έχω τώρα .

Edit : ποιά άλλη διανομή αξίζει να δοκιμάσω ?
Edit2 : δεν μου αρέσουν τα ubuntu γιατί είναι πολύ απλά στην χρήση
Τελευταία τροποποίηση: 23 Σεπτεμβρίου 2009, 21:00 από FaidStog Καταγράφηκε
A8anatos
Επισκέπτης
Απάντηση #37 - 23 Σεπτεμβρίου 2009, 21:15
0

Eμένα πάλι μου άρεσαν πολύ τα Ubuntu. Eίναι ό,τι πρέπει στο EeePCάκι μου, που έτσι κι αλλιώς δεν παίζω παιχνίδια και μόλις χώσω και το Wine θα είμαι άρχοντας !!! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα αν έχετε Η/Υ περιορισμένων δυνατοτήτων...
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #38 - 24 Σεπτεμβρίου 2009, 01:43
0

Είναι απαράδεκτο να έχεις 95GB για οποιοδήποτε Λ.Σ. Φιλικά.

Θα σου θέσω ένα παράδειγμα. Έστω ότι έχουμε ένα σκληρό δίσκο με 100GB.

Καλό θα ήταν να έχεις στα πρώτα 10-15GB το Λ.Σ Win32 με σύστημα αρχείων NTFS ή ακόμα καλύτερα fat32.

Στα επόμενα 10-15GB (δεν χρειάζεται περισσότερο - λαμβάνω υπόψη και την μετέπειτα εγκατάσταση προγραμμάτων) το Λ.Σ Debian GNU/Linux με σύστημα αρχείων ext3 ή ακόμα καλύτερη ext4.

Στην συνέχεια καλό είναι να έχεις ένα (δεν είναι όμως αναγκαίο εάν έχεις κύρια μνήμη μεγάλης χωρητικότητας [μεγαλύτερη των 2GB]) διαμέρισμα με μέγεθος 1.5*size(RAM), το οποίο θα αξιοποιήσεις για την ανταλλαγή μνήμης (SWAP) με σύστημα αρχείων swap.

Επίσης καλό είναι να έχεις τον υπόλοιπο χώρο ώς χώρο για δεδομένα. Επειδή τρέχεις δύο λειτουργικά συστήματα, Win32 και Debian καλό είναι να το διαμορφώσεις με σύστημα αρχείων fat32 και όχι NTFS ή ext3/4 ώστε να είναι ορατό διαμέρισμα και από τα δύο Λ.Σ.

Τέλος θα πρέπει να έχεις στο MBR του σκληρού σου δίσκου εγκατεστημένο τον GRUB.

--

Τώρα όσο αφορά την περίπτωση σου.

Εάν θέλεις να διαγράψεις τα Win32, καθώς και το διαμέρισμα που τα περιέχει μπορείς να το κάνεις χωρίς κανένα πρόβλημα. Ο GRUB θα συνεχίσει να έχει πρόσβαση στο Debian το οποίο βρίσκεται στο άλλο διαμέρισμα επειδή κατά την εγκατάσταση ο GRUB πληροφορήθηκε σε ποιο διαμέρισμα του δίσκου βρίσκεται κάθε Λ.Σ. Παρόλα αυτά δεν θα μπορεί να έχει πρόσβαση στα Win32 πλέον αφού έχουν διαγραφεί. Σε αυτήν την περίπτωση διαγράφεις από την λίστα που εμφανίζεται στον GRUB την επιλογή για είσοδο στα Win32.

Απάντηση στις απορίες σου:

1. Όσο αφορά την εγκατάσταση του firefox.

Στο Debian δεν υπάρχει ο firefox αλλά ο iceweasel. Ουσιαστικότερα ο iceweasel είναι ο ίδιος ο firefox αλλά σε μία έκδοση οπου έχει προσεχθεί να είναι πιο ελαφρής και πιο γρήγορος. Δεν υστερεί σε δυνατότητες. Μάλιστα θα διαπιστώσεις πως δεν έχει διαφορά από τον κλασικό firefox όσο αφορά το GUI του.

2. Όσο αφορά την ανάγνωση NTFS διαμερίσματος στο Laptop σου.

Για να διαβάζεις καθώς και να γράφεις στο σύστημα αρχείων NTFS του Laptop σου θα πρέπει να εγκαταστήσεις το ανάλογο εργαλείο και driver. Αυτό το εργαλείο δεν είναι προεγκατεστημένο στο Debian αλλά υπάρχει στην λίστα των προγραμμάτων του. Εάν θέλεις να μάθεις ποιο εργαλείο κάνει αυτή τη δουλειά και πως θα το χρησιμοποιήσεις πήγαινε στην ακόλουθη σελίδα: http://wiki.debian.org/NTFS. Εκεί θα βρεις ότι χρειάζεσαι..

3. Σχετικά με την κάρτα γραφικών GeForce 8400.

Δεν σου υποστήριξε την κάρτα γραφικών καθόλου? Το γραφικό περιβάλλον φορτώθηκε ή σου σταματάει στη γραμμή εντολών? Μάλλον λειτουργεί και θέλεις να υποστηρίξεις κάποια ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της κάρτας? Το Debian μπορεί να στην υποστηρίξει πλήρως αλλά θα πρέπει να κάνεις εγκατάσταση τους non-free οδηγούς. Περισσότερες πληροφορίες θα βρεις εδώ: http://wiki.debian.org/NvidiaGraphicsDrivers

Εάν είχα υποστήριξη της κάρτας και έβλεπα γραφικό περιβάλλον δεν θα έκανα εγκατάσταση τους non-free οδηγούς για τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της κάρτας. Η ελευθερία έχει μεγαλύτερη σημασία από την υποστήριξη.

4. Σχετικά με την εγκατάσταση και διαχείριση των πακέτων, εφαρμογών.

Είναι πολύ εύκολο απλά θα χρησιμοποιείς το πρόγραμμα "Synaptic Package Manager" το οπόιο βρίσκεται στο βασικό μενού του λειτουργικού συστήματος στην επιφάνεια εργασίας. Με την βοήθεια αυτού θα αναζητείς πακέτα/προγράμματα, θα κάνεις εγκατάσταση/απεγκατάσταση/αναβάθμιση..

Παράδειγμα:


4. Ποια άλλη διανομή αξίζει να δοκιμάσω ?

Τι δεν σου άρεσε σε αυτή τη διανομή και θα ήθελες να δοκιμάσεις κάποια άλλη? Για να σε καλύψει μια διανομή θα πρέπει να την στίσεις στα μέτρα σου. Με την πάροδο του χρόνο θα γίνεται όλο και καλύτερη για σένα. Με κάθε διανομή θα πρέπει να ασχοληθείς για την προσαρμογή της. Βέβαια η Debian σε βοηθάει λίγο παραπάνω σε αυτό. Βάζει δηλαδή και αυτή το χεράκι της ώστε να μπορείς να την δουλέψεις με ελευθερία.

5. Δεν μου αρέσουν τα Ubuntu γιατί είναι πολύ απλά στην χρήση.

Τα Ubuntu δεν είναι για όλους τους χρήστες. Είναι επικεντρωμένα για πολυμέσα και τελικούς χρήστες. Ενώ το Debian είναι "γενικού σκοπού", που αυτό σημαίνει πως μπορείς να προσαρμόσεις το σύστημα στις ανάγκες. Όπως ακριβώς αναφέραμε. Ασχολούμαι με το GNU/Linux 10-14 χρόνια. Έχω ασχοληθεί με κάθε διανομή. Προσωπικά δεν βρίσκω λόγο να παρατήσω το Debian. Θεωρώ πως καλύπτει χρήστες πολλών επιπέδων.

Όπως και να έχει άλλες καλές διανομές είναι οι εξής: http://www.gnu.org/distros/free-distros.html

Η απόφαση είναι στα χέρια σου.

--

Σε οτιδήποτε αντιμετωπίσεις πρόβλημα γνωρίζεις ποιον να ενοχλήσεις.. :)
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
FaidStog
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 150
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #39 - 24 Σεπτεμβρίου 2009, 05:37
0

Καλό θα ήταν να έχεις στα πρώτα 10-15GB το Λ.Σ Win32 με σύστημα αρχείων NTFS ή ακόμα καλύτερα fat32.
Στα επόμενα 10-15GB (δεν χρειάζεται περισσότερο - λαμβάνω υπόψη και την μετέπειτα εγκατάσταση προγραμμάτων) το Λ.Σ Debian GNU/Linux με σύστημα αρχείων ext3 ή ακόμα καλύτερη ext4.

Σωστό

Τέλος θα πρέπει να έχεις στο MBR του σκληρού σου δίσκου εγκατεστημένο τον GRUB.

Τον έχω

Εάν είχα υποστήριξη της κάρτας και έβλεπα γραφικό περιβάλλον δεν θα έκανα εγκατάσταση τους non-free οδηγούς για τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της κάρτας. Η ελευθερία έχει μεγαλύτερη σημασία από την υποστήριξη.

Μια χαρά είναι η κάρτα , αλλα πές το πέρναγα στο άλλο Pc με την 9800gt την οποία πλήρωσα τόσα λευτά , γιατί να μην έχω το 100%

Τι δεν σου άρεσε σε αυτή τη διανομή και θα ήθελες να δοκιμάσεις κάποια άλλη? Για να σε καλύψει μια διανομή θα πρέπει να την στίσεις στα μέτρα σου. Με την πάροδο του χρόνο θα γίνεται όλο και καλύτερη για σένα. Με κάθε διανομή θα πρέπει να ασχοληθείς για την προσαρμογή της. Βέβαια η Debian σε βοηθάει λίγο παραπάνω σε αυτό. Βάζει δηλαδή και αυτή το χεράκι της ώστε να μπορείς να την δουλέψεις με ελευθερία.

Δεν είπα ότι δεν μου άρεσε , το αντίθετο . Απλά όπως έχω πεί δοκιμάζω διάφορες διανομές

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 11   Πάνω
Εκτύπωση