Νέα:
Τρίτη 16 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
16 Απριλίου 2024, 21:58

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 25
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 17
Σύνολο: 17

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Τεχνολογία Λειτουργικά Συστήματα Στήριξη στο GNU/Linux και στο Ελεύθερο Λογισμικό (Λίστα Ερωταποκρίσεων).
Σελίδες: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11   Κάτω
Εκτύπωση
Στήριξη στο GNU/Linux και στο Ελεύθερο Λογισμικό (Λίστα Ερωταποκρίσεων).
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 48126 φορές.
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #70 - 26 Σεπτεμβρίου 2009, 13:09
0

Φίλε BooBoo έλυσες τα προβλήματα σου με ESD και VLC όπου προαναφέραμε?

Λόγος επεξεργασίας: Αφαίρεση off-topic μηνύματος
Τελευταία τροποποίηση: 26 Σεπτεμβρίου 2009, 15:05 από synzeus Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
BooBoo4
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 160
Θετικοί ψήφοι: +1

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #71 - 26 Σεπτεμβρίου 2009, 14:29
0

Το VLC το ειχα δοκιμάσει και χτες αλλα δε πέτυχε.Παρεπιπτοντως τρώει και κολλήματα με τον ήχο και δεν ακούω τίποτα.
Καταγράφηκε



synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #72 - 26 Σεπτεμβρίου 2009, 15:08
0

Τα off-topic μηνύματα αφαιρέθηκαν.
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #73 - 26 Σεπτεμβρίου 2009, 15:14
0

Το VLC το ειχα δοκιμάσει και χτες αλλα δε πέτυχε.Παρεπιπτοντως τρώει και κολλήματα με τον ήχο και δεν ακούω τίποτα.

Έχεις δοκιμάσεις την διανομή Debian? Νομίζω πως δεν θα έχεις προβλήματα με ήχο και DVD ταινίες εκεί. Όσο για την κάμερα δεν μπορώ να σου δεσμευθώ πως δεν θα έχεις προβλήματα.

Από την αρχή σου είχα αναφέρει εάν είναι δυνατόν να προμηθευτείς μια που υποστηρίζεται..

Πιστεύω πως το Debian θα σου λύσει τα χέρια. Όπως έχει λύσει τα χέρια πολλών.

Δεν έχεις κάτι να χάσεις, δοκίμασε το.

Αυτόματη ένωση μηνύματος: [time]Σαβ 26 Σεπ 2009 02:24:55 μμ GMT-2[/time]
Μην απογοητεύεσαι από το GNU/Linux, στο ερχόμενο μέλλον θα σου υποστηρίζει και την web camera. Απλώς πρέπει να κάνουμε υπομονή ώστε κάποιοι άνθρωποι με προθυμία να συγγράψουν driver. Μέχρι τότε μπορείς να δοκιμάσεις Debian ή να προμηθευτής άλλη κάμερα.

Όσο αφορά το θέμα DVD και ήχος θεωρώ πως λύνονται και στην διανομή που βρίσκεσαι με λίγο παραμετροποίηση.

Θα είμαι εδώ για βοήθεια. Προσπάθησε και Debian..
Τελευταία τροποποίηση: 26 Σεπτεμβρίου 2009, 15:25 από lafs Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #74 - 29 Σεπτεμβρίου 2009, 02:45
+1

Παρακάτω σας παραθέτω 7 βιντεάκια στα οποία σας δείχνω πως μπορείτε να αξιοποιήσετε το Debian GNU/Linux για τις καθημερινές σας ανάγκες ως χρήστες της Πληροφορικής. Βέβαια δεν καλύπτω όλο το φάσμα των χρηστών ή όλες τις κατηγορίες λογισμικού. Μακάρι να είχα χρόνο ώστε να ανέβαζα στο Διαδίκτυο και άλλα βιντεάκια που να καλύπτουν τις ανάγκες σας. Πιστεύω όμως πως για αρχή τα παρακάτω είναι αρκετά καλά:

Daily Use Of Debian GNU/Linux (Greek GNU/Linux User).

Part 1:


Part 2:


Part 3:


Part 4:


Part 5:


Part 6:


Part 7:


--

Υ.Σ:

Ανοίξτε την ένταση των ηχείων σας λόγο του ότι η εγγραφή έγινε σε χαμηλή ένταση.
Τελευταία τροποποίηση: 30 Σεπτεμβρίου 2009, 14:41 από lafs Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #75 - 29 Σεπτεμβρίου 2009, 14:33
0

Αυτό το θέμα υπάρχει για δύο λόγους. Για να λύνει απορίες και προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι χρήστες του λειτουργικού συστήματος GNU/Linux οποιασδήποτε διανομής, καθώς και για να δίνει απαντήσεις σε ερωτήσεις σχετικά με το Ελεύθερο Λογισμικό.

Εάν θέλεις να μου πεις κάτι μπορείς να το κάνεις κατ ιδίαν με προσωπικό μήνυμα.

Προσωπικά προτιμώ να ενημερώνω τον χρήστη από πριν πως το GNU/Linux δεν είναι το καλύτερο λειτουργικό σύστημα και πως εάν το κάνει εγκατάσταση δεν θα του λυθούν όλα τα προβλήματα. Προτιμώ να λέω την αλήθεια παρά μυθοπλασίες. Το GNU/Linux δεν είναι ότι καλύτερο υπάρχει σήμερα όσο αφορά τα Λ.Σ. Παρόλα αυτά είναι το μόνο που είναι ελεύθερο και σε κάνει να νιώθεις ελεύθερος. Είναι το μόνο που αναπτύχθηκε για ηθικούς λόγους. Και για αυτό το χρησιμοποιούμε εμείς και το προωθεί το Ίδρυμα Ελευθέρου Λογισμικού.

Μεγαλύτερη θα ήταν η απογοήτευση σας εάν σας έλεγα πως είναι το καλύτερο και στην τελική δεν θα βρίσκατε οδηγό για την ασύρματη κάρτα ή για κάποια άλλη συσκευή.

Είμαστε εδώ για να σας δώσουμε απαντήσεις και λύσεις σχετικά με το GNU/Linux. Ώστε να μπορέσετε να στίσετε κάποια διανομή που προτιμάτε για να μπορέσετε να δουλέψετε με αυτήν χωρίς προβλήματα για τα επόμενα χρόνια.

Σας προειδοποιώ. Θα αντιμετωπίσετε προβλήματα. Δεν το λέω όμως αυτό για να σας απογοητεύσω. Απόδειξης αυτού το θέμα αυτό, που έρχεται να σας στηρίξει ουσιαστικά σε οποιαδήποτε πρόβλημα.

Αυτόματη ένωση μηνύματος: [time]Τρι 29 Σεπ 2009 01:57:16 μμ GMT-2[/time]
Έγιναν τροποποιήσεις στο μήνυμα επειδή ήθελα αυτό να μην είναι off-topic.
Διότι εάν ήταν και αυτό θα έπρεπε να διαγραφεί και λυπήθηκα το γράψιμο μου.
Οπότε έβγαλα ότι περιεχόμενο το έκανε off-topic για να μείνει.
Τελευταία τροποποίηση: 29 Σεπτεμβρίου 2009, 14:59 από lafs Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #76 - 29 Σεπτεμβρίου 2009, 16:33
0

Το θέμα λέγεται "GNU/Linux και Ελεύθερο Λογισμικό".

Αυτό το θέμα υπάρχει για δύο λόγους. Για να λύνει απορίες και προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι χρήστες του λειτουργικού συστήματος GNU/Linux οποιασδήποτε διανομής, καθώς και για να δίνει απαντήσεις σε ερωτήσεις σχετικά με το Ελεύθερο Λογισμικό.

Σκοπός μας είναι να δημιουργήσουμε μία βάση δεδομένων με σχετικές ερωτοαποκρίσεις.
Τελευταία τροποποίηση: 29 Σεπτεμβρίου 2009, 16:52 από lafs Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #77 - 29 Σεπτεμβρίου 2009, 16:41
0

Είχατε δεν είχατε με αναγκάσατε να διαβάσω το τόπικ! :sarcastic:

Λοιπόν, η θεματολογία του τόπικ περιγράφεται στο πρώτο μήνυμα, κι όσο ο θεματογράφος την σέβεται οι υπόλοιποι είστε off.


Τα off-topic αφαιρέθηκαν.
Τελευταία τροποποίηση: 30 Σεπτεμβρίου 2009, 00:26 από Sermac Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #78 - 29 Σεπτεμβρίου 2009, 16:56
0

Σε αυτό το θέμα δεν κάνουμε κριτικές σε λογισμικό, δεν αναφέρουμε θετικά και αρνητικά.

Σε περίπτωση που θέλετε να κάνετε κάτι τέτοιο κάνετε το στο θέμα "Windows vs Linux" και θα λάβετε την απάντηση εκεί.

Εδώ απλά ρωτάτε σε προβλήματα που αντιμετωπίζετε και εμείς απαντάμε δίνοντας σας μία λύση.

Αποσκοπούμε σε μία βάση δεδομένων ερωταποκρίσεων και αντιμετώπισης προβλημάτων στα σχετικά ζητήματα.

Αυτόματη ένωση μηνύματος: 29 Σεπτεμβρίου 2009, 17:14
Το θέμα από "GNU/Linux και Ελεύθερο Λογισμικό" άλλαξε επισήμως σε "Στήριξη στο GNU/Linux και στο Ελεύθερο Λογισμικό (Λίστα Ερωταποκρίσεων)" ώστε να είναι πιο σαφή για να μην υπάρχουν μηνύματα off-topic.

Εδώ απλά ρωτάμε και στην συνέχεια απαντάμε με απώτερο σκοπό την προώθηση του Ελεύθερου Λογισμικού, την στήριξη όσων αντιμετωπίζουν προβλήματα σε αυτό και την δημιουργία μιας λίστας ερωταποκρίσεων.
Τελευταία τροποποίηση: 29 Σεπτεμβρίου 2009, 17:14 από lafs Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
katsivarl
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
**
Μηνύματα: 67
Θετικοί ψήφοι: +2

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #79 - 30 Σεπτεμβρίου 2009, 20:40
0

Θέλω να βρω κάποιον τρόπο να διαβάσω έναν raid δίσκο με lvm2 filesystem μέσα από ένα live cd linux; Να μου εμφανίζεται δηλαδή όπως όλοι οι δίσκοι. Στο gparted τον βλέπω κανονικά.
Γνωρίζει κανείς κάτι;
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11   Πάνω
Εκτύπωση