Νέα:
Σαββάτο 30 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
30 Μαρτίου 2024, 09:47

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 19
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 14
Σύνολο: 14

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 11   Κάτω
Εκτύπωση
Windows vs Linux
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 39887 φορές.
FaidStog
Μηχανικών Τοπογραφίας & Γεωπληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 150
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #20 - 18 Σεπτεμβρίου 2009, 15:21
0

Χρησιμοποιώ 7 εδώ και κάμποσες μέρες (θα 'ναι 15). Είμαι πανευτυχής, είναι σαν να αγόρασα καινούριο pc !

Windows 7 από τις 20 αυγούστου σε celeron dual core με 1 giga ram και εκινεί πιο γρήγορα απο το τετραπύρινο 4 giga ram με (s)vista

συμβατότητα με όλες τις εφαρμογές που δοκίμασα + προγράμματα απο τει , εκτός απο το daemon tools

drivers πέρασα των vista και τα δέχτηκε όλα εκτός απο το LAN που το πέρασε μόνο του απο τα update (παρόλα αυτά με το που τα πέρασα και έβαλα το ethernet συνδέθηκε στο τοπικό , οπότε μάλλον είχε ίδη drivers)
Καταγράφηκε
nabz0r
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 624
Θετικοί ψήφοι: +75

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

(•‿•)

Άντρας
Απάντηση #21 - 18 Σεπτεμβρίου 2009, 15:47
0

Ακόμα και στην εποχή των XP, πολύ δύσκολα έβλεπες μπλε οθόνη..
Με τα τωρινά δεδομένα για να δεις μπλε οθόνη, πρέπει κάτι να συμβεί στο hardware..
Προσωπικά τα μόνα μη γνήσια προγράμματα που χρησιμοποιώ, είναι της σχολής.
Όπως δε μπορώ να κατηγορήσω κάποιον για το λόγο που χρησιμοποιεί κάποια έκδοση Linux, έτσι και αυτός δε μπορεί να κατηγορήσει εμένα (γενικόλογα), επειδή χρησιμοποιώ Windows / MacOS.
Αυτή η διαμάχη μεταξύ των δύο OS είναι απλά FAIL και γίνεται μόνο από fanboys και από αυτούς που θέλουν να επιδείξουν το e-penis τους.
Ο λογικός/συνειδητοποιημένος χρησιμοποιεί αυτό που τον εξυπηρετεί καλύτερα..όλα τα υπόλοιπα είναι μπαρούφες και αφορμές για διαξιφισμούς..

Συμφωνώ απόλυτα. Εργαλεία είναι. Χρησιμοποιείς όποιο σε βολεύει. Απο κεί και πέρα αν σου αρέσει το όλο σκηνικό με τον ανοιχτό και ελεύθερο κώδικα, πας σε linux. Αν θές παιχνίδια, windows. Mac δεν ξέρω γιατί να θές να βάλεις :Ρ
Προσωπικά έχω windows XP και μάλλον πάω για 7. Αργότερα θα (ξανα)βάλω καμιά διανομή linux και ίσως να την "μελετίσω" αυτή τη φορά (όσο νά'ναι έμαθα στα παράθυρα :)
Κατα τα άλλα υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ free εφαρμογές για windows. Προσωπικά έχω ελάχιστες εμπορικές, και αυτές μπορώ άντετα να τις αντικαταστήσω. Τέσπα, αυτά. Χαίρομαι που δεν κατέληξαν όλα σε μια διαμάχη (απ'ότι βλέπω συμβαίνει συχνα-πυκνα σε αυτό το φορουμ :Ρ :Ρ  )
Καταγράφηκε

You're older than you've ever been, and now you're even older
      ...and now you're even older...and now you're even older...
giannisS
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 46
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #22 - 18 Σεπτεμβρίου 2009, 16:31
0

1)Γιατι τα αντιστοιχα προγραμματα που βρηκα ελευθερα στο ubuntu, στα windows ειναι επι πληρωμη.Οι freeware εφαρμογες των windows δεν συγκρινονται με τις free εφαρμογες του linux.
Και επισης οι εφαρμογες του linux δεν τρεχουν σε windows και το αντιστροφο.
Ενταξει το openoffice ειναι μια απο τις ελαχιστες εξαιρεσεις που υπαρχουν διαθεσιμες και στα 2 συστηματα.
Αντίστοιχα προγράμματα αν εννοείς τα ίδια μπορεί να μην υπάρχουν,παρόμοιων δυνατοτήτων όμως ναι.
Σου ζητώ να μου πεις λοιπόν ποια προγράμματα χρησιμοποιείς στο Linux να σου πω τα αντίστοιχα δωρεάν και ίδιων δυνατοτήτων αν όχι καλύτερα απο αυτά.

Αν δεν σου κάνει κόπο κάνε μια λίστα


1. Φίλε Γιάννη, κάνε μου μια χάρη και μην βάζεις στο ίδιο τσουβάλι τα προγράμματα freeware με τα προγράμματα Free OR Open Source.. Σε παρακαλώ δηλαδή.
Εδώ και τον builder της σχολής με crack μας τον δίνουν.

2. Συγνώμη αλλά οι ιοί βρίσκονται μόνο στα cracks? Από πότε;

1.Δεν τα βάζω στο ίδιο τσουβάλι για αυτό και η πάυλα και η διπλή αναφορά
2.Στα cracks και στα sites που έχουν τα cracks,επίσης στα τσοντοsites.
Να το θέσω καλύτερα,το 99% των malware βρίσκονται εκεί.

Γιάννη, έλα αύριο μετά το μεσημέρι στον Λευκό Πύργο ή σε ένα από τα 5 σημεία που θα γιορταστεί η παγκόσμια ημέρα ελεύθερου λογισμικού να σου λύσω κάθε απορία και να δοκιμάσεις το Linux.
Ευχαριστώ για την πρόσκληση.
Η εμπειρία μου με το Linux είναι τέτοια ώστε να θεωρούμαι κάτι παραπάνω απο αρχάριος,ας πούμε average user.
Ένα θετικό είχε,ότι μου άλλαξε μυαλά και πλέον χρησιμοποιώ open source προγράμματα στα Windows ή απλά freeware αν δεν βρίσκω.

Κατα τ' άλλα δεν έχω υπομονή να δουλέψω σε αυτό,ένας λόγος είναι η ATΙ κάρτα και οι άθλιοι drivers,ο άλλος είναι η άθλια για τα δικά μου αυτιά ποιότητα του ήχου,ακόμα ένας είναι ότι σε open source δεν έχω βρει αντίστοιχα προγράμματα πχ ο Firefox σε Linux ειδικά παλιότερα με το performanve bug ήταν πανάθλιος,τώρα είναι απλά άθλιος(αν και πχ γράφω απο αυτόν τώρα),ο swfdec είναι επιεικώς απαράδεκτος,τα pidgin,amsn επίσης τα θεωρώ β' διαλογής ενώ βρίσκω και το ΟΟ πίσω απο την εποχή του σε σχέση με τον ανταγωνισμό.Μη μιλήσω για internet players που θέλουν wmp plugin και την κατάσταση τους στο Linux
Το να βάλω Linux και να χρησιμοποιώ Opera,flash και άλλα κλειστά προγράμματα δεν έχει νόημα οπότε μένω με τα Win.


Για να μη παρεξηγηθούμε,κουβέντα κάνουμε και λέω τι ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ με βολεύει και τις εμπειρίες μου,δεν είμαι πράκτορας της Microsoft και ούτε έχω σκοπό να την υπερασπιστώ.
Έχοντας χρησιμοποιήσει Macintosh σε MacBook φίλου έχω να πω ότι είναι ίσως το καλύτερο λειτουργικό που έχω δουλέψει απο άποψη λειτουργικότητας,γιατί αν το συγκρίνω σε απόδοση πχ σε HD Videos ή σε απαιτητικές εφαρμογές τότε μάλλον έρχεται δεύτερο,με απωθεί όμως η τακτική και η πολιτική της Apple απο το να αγοράσω ένα
Καταγράφηκε
cmpahar
*
Μηνύματα: 236
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #23 - 18 Σεπτεμβρίου 2009, 18:06
0

Ακόμα και στην εποχή των XP, πολύ δύσκολα έβλεπες μπλε οθόνη..
Με τα τωρινά δεδομένα για να δεις μπλε οθόνη, πρέπει κάτι να συμβεί στο hardware..
Προσωπικά τα μόνα μη γνήσια προγράμματα που χρησιμοποιώ, είναι της σχολής.
Όπως δε μπορώ να κατηγορήσω κάποιον για το λόγο που χρησιμοποιεί κάποια έκδοση Linux, έτσι και αυτός δε μπορεί να κατηγορήσει εμένα (γενικόλογα), επειδή χρησιμοποιώ Windows / MacOS.
Αυτή η διαμάχη μεταξύ των δύο OS είναι απλά FAIL και γίνεται μόνο από fanboys και από αυτούς που θέλουν να επιδείξουν το e-penis τους.
Ο λογικός/συνειδητοποιημένος χρησιμοποιεί αυτό που τον εξυπηρετεί καλύτερα..όλα τα υπόλοιπα είναι μπαρούφες και αφορμές για διαξιφισμούς..

Τι πάει να πει fan-boys με τα e-penis τους. Κανονικά θα έπρεπε να προσβληθώ αλλά από την στιγμή που δεν με ξέρεις δεν σε παρεξηγώ. Έλα να γνωριστούμε να τα πούμε και μετά θα έχεις κάθε δικαίωμα να με λες fan-boy που προσπαθώ να επιδείξω το e-penis μου.

Όπως ανέφερα σε ένα άλλο ποστ, σε ένα άλλο topic, κυκλοφορούν πάρα πολλοί εδώ μέσα που τα ξέρουν όλα, είναι έμπειροι σε όλα και εκφέρουν άποψη για όλα! Πραγματικά. Δεν συνεχίζω γιατί θα βγω off topic και θα κλειδωθεί (ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ) το topic.
Καταγράφηκε

Go away or I will replace you with a very small shell script
nabz0r
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 624
Θετικοί ψήφοι: +75

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

(•‿•)

Άντρας
Απάντηση #24 - 18 Σεπτεμβρίου 2009, 19:02
0

Ακόμα και στην εποχή των XP, πολύ δύσκολα έβλεπες μπλε οθόνη..
Με τα τωρινά δεδομένα για να δεις μπλε οθόνη, πρέπει κάτι να συμβεί στο hardware..
Προσωπικά τα μόνα μη γνήσια προγράμματα που χρησιμοποιώ, είναι της σχολής.
Όπως δε μπορώ να κατηγορήσω κάποιον για το λόγο που χρησιμοποιεί κάποια έκδοση Linux, έτσι και αυτός δε μπορεί να κατηγορήσει εμένα (γενικόλογα), επειδή χρησιμοποιώ Windows / MacOS.
Αυτή η διαμάχη μεταξύ των δύο OS είναι απλά FAIL και γίνεται μόνο από fanboys και από αυτούς που θέλουν να επιδείξουν το e-penis τους.
Ο λογικός/συνειδητοποιημένος χρησιμοποιεί αυτό που τον εξυπηρετεί καλύτερα..όλα τα υπόλοιπα είναι μπαρούφες και αφορμές για διαξιφισμούς..

Τι πάει να πει fan-boys με τα e-penis τους. Κανονικά θα έπρεπε να προσβληθώ αλλά από την στιγμή που δεν με ξέρεις δεν σε παρεξηγώ. Έλα να γνωριστούμε να τα πούμε και μετά θα έχεις κάθε δικαίωμα να με λες fan-boy που προσπαθώ να επιδείξω το e-penis μου.

Έχω την εντύπωση οτι δεν αναφερόταν σε σένα (που απλά είπες την άποψή σου με επιχειρήματα κλπ) αλλά σε όλους τους καμένους εκει έξω που αν ακούσουν τις λέξεις windows Και linux την μία μετά την άλλη, αφηνιάζουν και λένε ότι τους κατέβει.(το ίδιο που συμβαίνει και για Mac Vs PC κλπ κλπ)
Καταγράφηκε

You're older than you've ever been, and now you're even older
      ...and now you're even older...and now you're even older...
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #25 - 18 Σεπτεμβρίου 2009, 19:23
0

Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
synzeus
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
BEng in Informatics and Communications
*
Μηνύματα: 2906
Θετικοί ψήφοι: +249

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #26 - 18 Σεπτεμβρίου 2009, 20:01
0

Τι πάει να πει fan-boys με τα e-penis τους. Κανονικά θα έπρεπε να προσβληθώ αλλά από την στιγμή που δεν με ξέρεις δεν σε παρεξηγώ. Έλα να γνωριστούμε να τα πούμε και μετά θα έχεις κάθε δικαίωμα να με λες fan-boy που προσπαθώ να επιδείξω το e-penis μου.

Όπως ανέφερα σε ένα άλλο ποστ, σε ένα άλλο topic, κυκλοφορούν πάρα πολλοί εδώ μέσα που τα ξέρουν όλα, είναι έμπειροι σε όλα και εκφέρουν άποψη για όλα! Πραγματικά. Δεν συνεχίζω γιατί θα βγω off topic και θα κλειδωθεί (ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ) το topic.

Η αναφορά μου για μπλε οθόνη πήγαινε σε αυτό που δημοσίευσες.1

...Δεν έχει κολλήσει ΠΟΤΕ κανένα μηχάνημα, η μοναδική μπλε οθόνη που έχω δει είναι το φόντο του ενός Η/Υ, δεν ξέρω τι εστί ιός και έχω να κάνω format τους σκληρούς μου πάνω από 2 χρόνια....

Για την υπόλοιπη παράγραφο μου, βάζω σε παρένθεση τη λέξη "γενικόλογα", όπου και αναφέρομαι στους φανατικούς υποστηρικτές (χωρίς επιχειρήματα) των δύο OS.2

1 Για τα πρακτικά, από την εποχή των Windows 98 μέχρι τώρα, μου έχει εμφανιστεί μόνο μια φορά, BSOD.
Αυτό ήταν στα XP και οφειλόταν στην παλαιότητα του καλωδίου σύνδεσης του IDE σκληρού. Η αλήθεια είναι ότι πάλευα 4 ώρες μέχρι να το καταλάβω.

2 Αν κάνω λάθος για το ότι υπάρχουν fanboys, που με κάθε ευκαιρία λογομαχούν για το τίποτα, ζητώ συγγνώμη.
Θα ζω μάλλον σε κάποιο παράλληλο κόσμο. :woot:
Τελευταία τροποποίηση: 18 Σεπτεμβρίου 2009, 20:09 από synzeus Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #27 - 18 Σεπτεμβρίου 2009, 21:40
0

Επειδή έχουμε ξεφύγει αρκετά από το θέμα.

Ας ανοίξουμε επιτέλους μια σοβαρή συζήτηση για να ωφεληθούν οι "μη έχοντες γνώση" όπως ακριβώς με λίγα λόγια είπε ο cmpahar και να αναδειχθεί το αληθινό πρόσωπο του ελεύθερου λογισμικού.

Όχι για να μαλώσουμε ή να αποδείξουμε ο ένας στον άλλον τα εσωτερικά μας κόμπλεξ περί "Windows vs Linux". Ειμαι αντίθετος αυτής της τεχνικής.. Δεν κερδίζει κανένας τίποτα..

Προτείνω να αλλάξει το όνομα του θέματος σε: "Σχετικά με τα Windows και το GNU/Linux".

Έτσι θα αναπτύσσουμε θέματα σχετικά με αυτά τα δύο λειτουργικά συστήματα με απώτερο σκοπό ο καθένας να αποκομίσει ότι επιθυμεί και να "διαλέξει" ότι επιθυμεί.

Έχουμε πολλά να πούμε για αυτά τα δύο λειτουργικά συστήματα.

Ειδικά από την πλευρά μου που ασχολούμαι με τον προγραμματισμό λειτουργικών συστημάτων αρκετά χρόνια έχω να πω πολλά διότι τα έχω μελετήσει και τα δύο σε βαθύ επίπεδο (περισσότερες πληροφορίες: "Προγραμματισμός Λειτουργικών Συστημάτων").

Είναι καλό να καταπιανόμαστε με ένα θέμα και να το εξαντλούμε..

Μόλις θεωρήσουμε πως είναι καιρός να προχωρήσουμε μεταφερόμαστε σε άλλο θέμα..

Είμαι έτοιμος να ακούσω τις απόψεις σας.

Επίσης εάν θέλετε να προτείνετε ένα θέμα για συζήτηση κάντε το..
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
A8anatos
Επισκέπτης
Απάντηση #28 - 19 Σεπτεμβρίου 2009, 00:54
0

Επειδή έχουμε ξεφύγει αρκετά από το θέμα.

...

Μόλις θεωρήσουμε πως είναι καιρός να προχωρήσουμε μεταφερόμαστε σε άλλο θέμα..

Είμαι έτοιμος να ακούσω τις απόψεις σας.

Επίσης εάν θέλετε να προτείνετε ένα θέμα για συζήτηση κάντε το..

Με αυτή την προοπτική άνοιξα το θέμα. Στο ποστ μου, ανέφερα τους λόγους που χρησιμοποιώ windows. Περιμένω να ακούσω τους λόγους που χρησιμοποιείτε GNU/Linux... Σίγουρα θα μάθουμε πολλά από τις γνώμες και των μεν και των δε !!
Καταγράφηκε
cmpahar
*
Μηνύματα: 236
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #29 - 19 Σεπτεμβρίου 2009, 01:27
0

@synzeus Όταν έγραψες fan-boys με τα e-penis σου υπέθεσα ότι αναφερόσουν σε εμένα και για αυτό σου απάντησα. Όλα τα υπόλοιπα τα κατάλαβα που γράφεις τα κατάλαβα χωρίς να χρειαστεί η παραπάνω επαναλαμβανόμενη παράθεση/απάντηση σου. Επειδή όμως πάλι συνέχισες το ίδιο βιολί, έλα να γνωρηστούμε πρώτα και μετα μπορείς να βγεις και να με χαρακτηρίσεις όπως θες.
Αύριο θα είμαι όλη μέρα στον Λευκό Πύργο μαζί με άλλα 10 άτομα για να γιορτάσουμε την παγκόσμια ημέρα Ελεύθερου λογισμικού. Όσοι πιστοί προσέλθετε!
Καταγράφηκε

Go away or I will replace you with a very small shell script
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 11   Πάνω
Εκτύπωση