Νέα:
Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
28 Μαρτίου 2024, 12:52

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 47
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 29
Σύνολο: 29

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2]   Κάτω
Εκτύπωση
Πληροφορική ΠΕ20
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 11722 φορές.
B0neTruper
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 147
Θετικοί ψήφοι: +5

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Password Sanity doublecheck

Άντρας WWW
Απάντηση #10 - 09 Νοεμβρίου 2007, 18:45
0

Και στην τελική οι Αυτοματιστές είναι μάνες στα Robotics. Με αυτά τα κριτήρια γιατί να μην έχουν δικαιώματα....
Καταγράφηκε

Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #11 - 11 Νοεμβρίου 2007, 13:14
0

Οχι δεν ειμαι τελειοφοιτος αλλα εχω ψαξει πολλα για το μετεπειτα.Οσο για τους αυτοματιστες να ξερουν ρομποτικες αλλα στα σχολεια δεν διδασκουν ρομποτικη..καμια σχεση.Ηδικη μας σχολη μας παρεχει ποιο ευρυ πεδιο γνωσης.Το θεμα με τους αυτοματιστες και γιατι μπηκαν κατα την αποψη μου κερδιθηκε "με πολιτικο τροπο".Κια μην ξεχναμε οτι το τει θεσσ ... ειναι χωμενο μεσα στα πραγματα,και ξερουν να διεκδικουν και εχουν τροπους,και καταφερνουν πολλα.Εδω ειναι φλωρικα τα πραγματα με τη διοικηση του τει.


Εmpire,επειδη εχω ασχολξηθει και ειχαμε κανει και ενα μικρο γκαλοπ το μεγηαλυτερο ποσοστο της πληρ Δεν θελει να διδαξει ΑΛΛΑ θελει να το εχει ως δικαιωμα.Γιυτο διατυπωσα αυτη την αποψη.Εξαλου η μονη λυση για μας ειναι να μπει η πληρ στα δημοτικα,πραγμα που αποκλειεται. Ξαναλεω οτι θα μπορουσαμε να δωσουμε εναν αλλο χαρακτηρα στο τει ωστε βγαινοντας να μπορουμε ποιο ανετα να διεκδικησουμε μια θεση στις τηλεπικοινωνιες ποιο ευκολα.Αλλα και οι καθηγητες να βοηθησουν και οχι να εχουμε καθηγητες που το ειδαν και καλα.Και κοβουν ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ .Αν ηταν "καποιοι" θα ηταν καθηγητες στο πολυτεχνειο η θα ειχαν ερευνιτικη ομαδα εκει.Κατα τα αλλα τα ξερουμε και τα ζουμε.
Τελευταία τροποποίηση: 11 Νοεμβρίου 2007, 13:19 από Thanos.k Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #12 - 11 Νοεμβρίου 2007, 14:59
0

Οχι δεν ειμαι τελειοφοιτος αλλα εχω ψαξει πολλα για το μετεπειτα.Οσο για τους αυτοματιστες να ξερουν ρομποτικες αλλα στα σχολεια δεν διδασκουν ρομποτικη..καμια σχεση.Ηδικη μας σχολη μας παρεχει ποιο ευρυ πεδιο γνωσης.Το θεμα με τους αυτοματιστες και γιατι μπηκαν κατα την αποψη μου κερδιθηκε "με πολιτικο τροπο".Κια μην ξεχναμε οτι το τει θεσσ ... ειναι χωμενο μεσα στα πραγματα,και ξερουν να διεκδικουν και εχουν τροπους,και καταφερνουν πολλα.Εδω ειναι φλωρικα τα πραγματα με τη διοικηση του τει.


Εmpire,επειδη εχω ασχολξηθει και ειχαμε κανει και ενα μικρο γκαλοπ το μεγηαλυτερο ποσοστο της πληρ Δεν θελει να διδαξει ΑΛΛΑ θελει να το εχει ως δικαιωμα.Γιυτο διατυπωσα αυτη την αποψη.Εξαλου η μονη λυση για μας ειναι να μπει η πληρ στα δημοτικα,πραγμα που αποκλειεται. Ξαναλεω οτι θα μπορουσαμε να δωσουμε εναν αλλο χαρακτηρα στο τει ωστε βγαινοντας να μπορουμε ποιο ανετα να διεκδικησουμε μια θεση στις τηλεπικοινωνιες ποιο ευκολα.Αλλα και οι καθηγητες να βοηθησουν και οχι να εχουμε καθηγητες που το ειδαν και καλα.Και κοβουν ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΟΛΟ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ .Αν ηταν "καποιοι" θα ηταν καθηγητες στο πολυτεχνειο η θα ειχαν ερευνιτικη ομαδα εκει.Κατα τα αλλα τα ξερουμε και τα ζουμε.

Πολύ απλά,συμφωνώ απόλυτα...!!!!!!Αναφορικά στους καθηγητές που δεν κοιτάζουν το γραπτό και σε κόβουν με πολύ μεγάλη ευκολία,ξέρω πολύ καλά σε ποιους αναφέρεσαι,όπως θα 'πρεπε να συμπληρώσω και την ατελείωτη παπαγαλία που αναγκάζουν τον σπουδαστή να μαθαίνει τεράστιες ύλες μαθημάτων,έτσι όπως έχουν διαμορφώσει κάποιοι το σύστημα μαθημάτων-εξετάσεων-αξιολόγησης των σπουδαστών,με αποτέλεσμα ο σπουδαστής και να μη θυμάται μετά απο κάποια εξάμηνα πολλά πράγματα και το σύστημα αυτό να τον δυσκολεύει ακόμα περισσότερο στην κατανόηση αρκετών μαθημάτων.Εξαίρεση αποτελούν ελάχιστοι καθηγητές στο τμήμα μας,που ακολουθούν μια σχετικά διαφορετική τακτική-νοοτροπία.Όσο για τους αυτοματιστές και τις υπόγειες κινήσεις τους,όπως και του ΤΕΙ Θεσσαλονίκης αλλά εγώ θα συμπληρώσω και άλλων τμημάτων,έτσι και χειρότερα είναι τα πράγματα και όταν λέω ότι μας στερούν στους μελλοντικούς αποφοίτους το δικαίωμα συμμετοχής σε διαγωνισμούς του ΑΣΕΠ για την εκπαίδευση,δεν αναφέρομαι μόνο στους αυτοματιστές,αλλά και στην επικρατούσα και κορεσμένη μέσα σε πολύ λίγα χρόνια κατάσταση που επικρατεί στο κλάδο μας στο χώρο της εκπαίδευσης,που σίγουρα δεν διαμορφώθηκε τυχαία σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα και κάποιοι θα έπρεπε ν'αναρρωτηθούν το γιατί.Τέλος,θα συμπληρώσω και ας φανώ κακός σε κάποιους,γιατί πρώτα απ'όλα θα πρέπει να κοιτάξουμε τα του οίκου μας...το τμήμα γεωπληροφορικής και τοπογραφίας δεν θα έπρεπε να είναι στη ΠΕ20,όπως και μερικά ακόμη.Είναι βλέπετε αυτό που λέει ο λαός :"απ'όλα έχει ο μπαχτσές....",μ'αυτή τη λογική φαίνεται ήταν και η τότε αξιολόγηση των τμημάτων για τη ΠΕ20!!!
Καταγράφηκε
Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #13 - 11 Νοεμβρίου 2007, 19:19
0

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ετσι ειναι,δεν εχω τιποτα με τους γεω αλλα ΝΑΙ δεν υπαρχει κανενας λογος να ειναι ΚΑΙ αυτοι στο ΠΕ20.
Οσο για τους καθηγητες ,η κατασταση ειναι θλιβερη μπορω να πω και μερικοι δεν το κανουν για να το παιξουν "καποιοι" απλα το κανουν γιατι αν δεν το κανουν τους κραζουν οι αλλοι.Επισης θεωρω απαραδεκτο να υπαρχουν καθηγητες οι οποιοι οι ιδιοι εχουν δηλωσει οτι ερχονται πολυ απλα για να βγαλουν χαρτζιλικακι και να δουν κανα γκομενακι.Καταλαβατε σιγουρα για ποιον λεω... Αλλα τα πραγματα ετσι εχουν φιλοι και φιλες και δυσκολα αλλαζουν.Μερικοι ζουν σε εναν ΔΙΚΟ τους κοσμο νομιζουν οτι καποιοι ειναι,αλλα αν ηταν καποιοι σιγουρα δεν θα ηταν στο τει σερρων.Βοηθωντας μια φιλη μου η οποια σπουδαζει στην Βιεννη και χρειαζοταν βοηθεια με εφερε σε επικοινωνια με καθηγητη που της εκανε μαθημα δικτυων,και καθηλωθηκα και απο το ποσο ευγενικος ηταν,το ποσο σεβαστηκε το ωραριο που μπορουσε να επικοινωνησω μαζι του αλλα και το ποσο διευκολυντικος ηταν σε οτιδηποτε.Και οταν του ειπα οτι ειμαστε 20 ατομα σε εργαστηριο.. πολυ απλα γελασε! Μεχρι 12 μου ειπε οτι κανουν εκεινοι για δυκτια με ιδανικο το 8.Και οτι για να διεκδικησεις μια καλη θεση θελει να εχεις αρκετη εμπειρια,και μεγαλη ικανοτητα  να βρεις λυσεις σε προβληματα του αντικειμενου σου.Τελος παντων διαβαστε να τελειωσετε και αφηστε καποιους στο κοσμο τους.
Καταγράφηκε
blAck PR
Διαχειριστής
It's not my fault. My name is Tim'; DROP TABLE students; --
*****
Μηνύματα: 269
Θετικοί ψήφοι: +18

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #14 - 11 Νοεμβρίου 2007, 19:28
0

Αλλάξαμε θέμα τελείως...
Καταγράφηκε

Δεν ήρθε η σειρά μου. Εγώ την έφερα :p
B0neTruper
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 147
Θετικοί ψήφοι: +5

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Password Sanity doublecheck

Άντρας WWW
Απάντηση #15 - 12 Νοεμβρίου 2007, 15:40
0

Yeah!  Η καλύτερη συνταγή για επιτυχημένη προπαγάνδα, αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης  ;D ;D ;D :P

"They said it was blue when the blood was red..."
Καταγράφηκε

Thanos.k
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 466
Θετικοί ψήφοι: +124

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #16 - 14 Νοεμβρίου 2007, 00:38
0

Τωρα γελαμε
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]   Πάνω
Εκτύπωση