Νέα:
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
26 Απριλίου 2024, 18:25

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 177
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 45
Σύνολο: 45

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 7   Κάτω
Εκτύπωση
Η Microsoft γράφει κώδικα για το Linux
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 21517 φορές.
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #10 - 17 Σεπτεμβρίου 2009, 13:18
0

Φίλε Γεωργιάδη συμφωνώ μαζί σου.

Λέγοντας: "Παρόλα αυτά δεν είναι καθαρή 100% εταιρία που βασίζεται στο ελεύθερο λογισμικό", εννοούσα αυτό ακριβώς. Οι οργανισμοί που είναι 100% βασισμένες στο ελεύθερο λογισμικό νοιάζονται μόνο για τους χρήστες, την κοινότητα και όχι για τον εαυτό τους (και αν τυχών νοιαστούν οικονομικά για τον εαυτό τους θα το κάνουν μόνο και μόνο για να επιβιώσουν). Δεν είναι μη κερδοσκοπικός οργανισμός η Google όπως το FSF αλλά εταιρία. Παρόλα αυτά έχει συνεισφέρει αρκετά στο ελεύθερο λογισμικό. Ακόμα και αν το έχει κάνει για να γίνει διάσημη ή για μια κρυφή δική της πολιτική αυτό δεν μας απασχολεί εφόσον δεν έχει αποδειχθεί κάτι ακόμα. Όσο η συνεισφορά της στο ελεύθερο λογισμικό γίνεται νόμιμα αυτό είναι αποδεκτό.

Το "νόμιμα" το αναφέρω διότι υπάρχουν κάποιες άλλες οι οποίες ενώ προσπαθούν φαινομενικά να συνεισφέρουν στο ελεύθερο λογισμικό κάνουν παρανομίες (βλέπε: http://teiserron.gr/index.php/topic,3912.msg31503.html#msg31503.

Αυτό φανερώνει το αληθινό πρόσωπο της εταιρίας Microsoft και την εγωιστική προσωπικότητα του Bill Gates και γενικότερα των στελεχών της.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #11 - 17 Σεπτεμβρίου 2009, 13:35
0

Αυτό φανερώνει το αληθινό πρόσωπο της εταιρίας Microsoft και την εγωιστική προσωπικότητα του Bill Gates και γενικότερα των στελεχών της.
Ενδιαφέρουσα επιλογή χαρακτηρισμού για κάποιον που αποφάσισε να διαθέσει το 90% της περιουσίας του για φιλανθρωπίες.
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #12 - 17 Σεπτεμβρίου 2009, 13:41
0

Ενδιαφέρουσα επιλογή χαρακτηρισμού για κάποιον που αποφάσισε να διαθέσει το 90% της περιουσίας του για φιλανθρωπίες.

Στα λόγια όλοι κάνουν φιλανθρωπίες και όλοι είναι καλοί άνθρωποι. Ειδικά αυτοί που μπορούν να λύσουν το πρόβλημα της φτώχειας μέσα σε μια μέρα και δεν την παίρνουν την απόφαση εδώ και 40-50 χρόνια λόγο της υπερβολικής αγάπης του στο χρήμα και στη δόξα. Τους λείπει η ταπείνωση.

Απορώ που το διάβασες αυτό και το πίστεψες χωρίς αποδεικτικά στοιχεία?

Μπορώ και λέω κάτι με επιχειρήματα (παράνομη συμπεριφορά στο ελεύθερο λογισμικό) και όχι με εικασίες.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #13 - 17 Σεπτεμβρίου 2009, 14:06
0

Στα λόγια όλοι κάνουν φιλανθρωπίες και όλοι είναι καλοί άνθρωποι. Ειδικά αυτοί που μπορούν να λύσουν το πρόβλημα της φτώχειας μέσα σε μια μέρα και δεν την παίρνουν την απόφαση εδώ και 40-50 χρόνια λόγο της υπερβολικής αγάπης του στο χρήμα και στη δόξα. Τους λείπει η ταπείνωση.

Απορώ που το διάβασες αυτό και το πίστεψες χωρίς αποδεικτικά στοιχεία?

Μπορώ και λέω κάτι με επιχειρήματα (παράνομη συμπεριφορά στο ελεύθερο λογισμικό) και όχι με εικασίες.

Να σου πω την αλήθεια, για το 90% της περιουσίας που είπα δεν παίρνω όρκο -αν και έχει αναφερθεί- αλλά τέσπα...

Παραθέτω:

Παράθεση
Being the richest man in the world has also enabled Gates to create one of the world's largest charitable foundations. The Bill and Melinda Gates Foundation has an endowment of more than $28 billion, with donations totaling more than $1 billion every year. The foundation was formed in 2000 after merging the "Gates Learning Foundation" and "William H. Gates Foundation". Their aim is to "bring innovations in health and learning to the global community".

Bill Gates continues to play a very active role in the workings of the Microsoft Company, but has handed the position of CEO over to Steve Ballmer. Gates now holds the positions of "Chairman" and "Chief Software Architect". He has started that he plans to take on fewer responsibilities at Microsoft and will eventually devote all his time to the Bill & Melinda Gates Foundation.

In 2006, the second richest man in the world, Warren Buffett pledged to give much of his vast fortune to the Bill and Melinda Gates Foundation.
πηγή:
http://www.woopidoo.com/biography/bill-gates.htm

Συνεχίζω να παραθέτω:
από wikipedia:

Παράθεση
As of 2007 Bill and Melinda Gates were the second most generous philanthropists in America, having given over $28 billion to charity.

Έχει κι άλλα στη wikipedia, αλλά δεν έχει νόημα να κάνω c/p. Απλά ψάξε για Bill Gates.

======

Ξέρω κι εγώ εταιρίες που εμπορεύονται άλλα πράγματα και αν θέλουν μπορούν να λύσουν τα προβλήματα της φτώχειας, αλλά.... δεν έχει νόημα να επεκταθώ, δεν αφορά το θέμα και θα γίνει μεγάλος καβγάς.
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #14 - 17 Σεπτεμβρίου 2009, 14:33
0

Τα 28 εκατομμύρια για κάποιον που έχει στην κατοχή του 100000 δισεκατομμύρια ξέρεις τι είναι? Ψίχουλα. Αν δεν σκεφτόταν τον εαυτό του και τους γύρω του και είχε αληθινή ταπεινοφροσύνη θα έδινε κάτι παραπάνω.

Εδω σου λέμε μπορεί να λύσει το πρόβλημα του κόσμου αυτός και μερικοί ακόμα γύρω του μέσα σε μία ημέρα και παρόλα αυτά δεν το κάνει.. Τι μου λες τώρα που έδωσε 28 εκατομμύρια? Κάτι τρέχει στα γύφτικα.. Που τα έδωσε? Στους αμερικάνικους οργανισμούς? Για πάνε δες τα παιδάκια στην Αφρική ποιος τα φροντίζει.. Δεν έχουν να πιουν νερό..

Ότι λάμπει δεν είναι χρυσός. Ότι ακούγεται δεν είναι αμέσως αλήθεια.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #15 - 17 Σεπτεμβρίου 2009, 15:17
0

Συμφωνα με την εγκυρη και παγκοσμιου κυρους λιστα του forbes η περιουσια του φετος ειναι 40 billion.Εχει παρατησει τη Microsoft και ασχολειται μονο με φιλανθρωπιες και δινει ενα αρκετο μερος των χρηματων της περιουσιας του για αυτο το σκοπο.Περισσοτερα για τα περιουσιακα του Εδω.

Εγω παντως τον θεωρω μεγα φιλανθρωπο και βλεπω πολυ θετικα ολα αυτα που κανει.Δε με ενδιαφερουν τα λογιστικα του.Εκατονταδες παιδια ειναι ζωντανα χαρη στις φιλανθρωπιες του και δεν εχουν πεθανει απο την πεινα.

Δεν νομιζω οτι ειμαστε σε θεση να κανουμε κριτικη στον τροπο με τον οποιο θα διαχειριστει τα χρηματα του.Ιδιαιτερα οταν αυτα εχουν γινει απο το 0 χαρη σε καποιες συγγυριες που τον ευνοησαν.Δε σκοτωσε κανεναν για να βγαλει πετρελαιο ουτε εκλεψε τον κοσμο,καταφερε να ειναι εκει που ειναι με την αξια του και πανω απο ολα οπως λες και εσυ νομιμα.

Θεωρω αχαριστια να λες οτι τα 28 δισεκατομυρια ειναι λιγα.

Καταγράφηκε
primitiveart
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 355
Θετικοί ψήφοι: +264

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #16 - 17 Σεπτεμβρίου 2009, 15:21
0

Καταρχάς κανείς δεν είναι αναγκασμένος να προσφέρει τα λεφτά του για φιλανθρωπίες ή για το κοινό καλό, παρά μόνο οφείλει να είναι τυπικός προς τους νόμου του κράτους του οποίου είναι υπήκοος.

Κατά δεύτερον, το άρθρο κάνει αναφορά για 28 ΔΙΣεκατομμύρια (και όχι εκατομμύρια) και αναφέρει πως στην ουσία προσφέρει πάνω από 1 δισεκατομμύριο το χρόνο δίχως κανείς να τον έχει αναγκάσει και σε αντίθεση με πολλούς άλλους δισεκατομμυριούχους (και συγκεκριμένα τον κατατάσσει ως τον δεύτερο πιο γενεόδωρο φιλάνθρωπο στην Αμερική). Αν βέβαια εμμένεις στην άποψη σου ότι πρόκειται για ψίχουλα, τότε έχω την εντύπωση πως υπερβάλλεις.

Επιπροσθέτως να αναφέρω, πως φυσικά και δεν τον θεωρώ τον τέλειο άνθρωπο αλλά με όλα τα δεδομένα που υπάρχουν να τον αναφέρω εγωιστή το βλέπω τεράστια υπερβολή και μάλιστα όταν πρόκειται για έναν άνθρωπο που είναι ευρέως γνωστός για τις φιλάνθρωπες πράξεις του.
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #17 - 17 Σεπτεμβρίου 2009, 15:23
0

Ιδιαιτερα οταν αυτα εχουν γινει απο το 0..

Μην είσαι σίγουρος για αυτό για ήταν μεγάλος κλέφτης.

Στην Μicorosoft ανήκουν και εκατοντάδες άλλες εταιρίες, βάλε και τα ποσοστά από εκεί...

Λίστα του forbes? Πιστεύεις σε αυτούς του αριθμούς?
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
Sport_Billy
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1170
Θετικοί ψήφοι: +407

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Sidai

Άντρας
Απάντηση #18 - 17 Σεπτεμβρίου 2009, 15:33
0

Ναι ειναι παγκοσμιως γνωστο οτι ηταν κλεφτοκοτας!! :D :D...

Πιστευω ο,τι μου λενε μεχρι να αποδειχτει το αντιθετο,οπως εχεις γραψει και εσυ αλλες φορες.
Απο τη στιγμη που δεν εχεις απτες αποδειξεις οτι ηταν κλεφτης ή οτι η περιουσια του ειναι χιλιαδες φορες περισσοτερη οπως ισχυριζεσαι δεν μπορεις να τον συκοφαντεις ετσι.
Οποτε και δε μου αλλαζεις την αποψη μου για το εργο του.

Μιλαω παντα για τη φιλανρωπια του και οχι για τα windows,την κοντρα με το ελευθερο λογισμικο ή οτιδηποτε αλλο.Μη τα συγχεουμε μεταξυ τους.
Καταγράφηκε
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #19 - 17 Σεπτεμβρίου 2009, 15:41
0

Ορίστε οι προσωπικότητες σας.

http://www.youtube.com/watch?v=S30WdoEHCH4
http://www.youtube.com/watch?v=CBlJqudJqbs

Μάθετε και τίποτα:

http://www.youtube.com/watch?v=b3uX5XwdN_8
http://www.youtube.com/watch?v=S30WdoEHCH4
http://www.youtube.com/watch?v=3dcxtEKShXA
Τελευταία τροποποίηση: 17 Σεπτεμβρίου 2009, 15:50 από lafs Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5 ... 7   Πάνω
Εκτύπωση