Νέα:
Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
28 Μαρτίου 2024, 19:44

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 49
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 37
Σύνολο: 37

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 [2] 3   Κάτω
Εκτύπωση
Φοιτητικο δάνειο
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 26017 φορές.
theios23
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 379
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #10 - 02 Φεβρουαρίου 2010, 09:05
0

και στην ουγκάντα δεν έχουν πόσιμο νερό...

3 επιλογές έχουμε όλοι:
1. την κάνουμε με ελαφρά και μετά από λίγο καιρό νοσταλγούμε την Ελλάδα.
2. συμβιβαζόμαστε με την τρέχουσα κατάσταση.
3. κάνουμε κάτι επιτέλους για να αλλάξει κάτι.
Καταγράφηκε

The quieter you become, the more you are able to hear

http://sapioi.blogspot.com/
sarig
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
****
Μηνύματα: 1185
Θετικοί ψήφοι: +175

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #11 - 02 Φεβρουαρίου 2010, 09:10
0

4. Την κάνουμε με ελαφρά asap και ερχόμαστε το καλοκαίρι για διακοπές. ;)
Καταγράφηκε
n@t
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 288
Θετικοί ψήφοι: +14

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #12 - 02 Φεβρουαρίου 2010, 09:17
0

Γιατί εμείς έχουμε πόσιμο νερό διαθέσιμο στα σπίτια μας; Οι πιο πολλοί εμφιαλομένα αγοράζουν. Αλλά εντάξει, ας μη συγκρίνω τις καταστάσεις.

Και για να μη ξεφεύγουμε από το θέμα:

Τα κριτήρια του σπουδαστή/φοιτητή για τη λήψη δανείου σπουδών είναι:

    * Tα επιτόκια, ανάλογα με το ποσό του δανείου
    * Οι δαπάνες έγκρισης δανείου
    * Η ευελιξία, δηλ. παροχή εναλλακτικών δυνατοτήτων αναφορικά με το ύψος, το επιτόκιο και τη διάρκεια του δανείου, τους τρόπους αποπληρωμής δόσεων και την πρόωρη (μερική ή ολική) αποπληρωμή χωρίς επιβάρυνση,
    * Την δυνατότητα χορήγησης πιστωτικής κάρτας, και την
    * ταχύτητα διαδικασιών

Φοιτητικοί Λογαριασμοί – Φοιτητικά/Σπουδαστικά Δάνεια ανά Τράπεζα

Αγροτική Τράπεζα
ΑΘΗΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΤΙΚΟ – Προνομιακός φοιτητικός λογαριασμός "ΑΘΗΝΑ" και δάνειο για την αντιμετώπιση των δαπανών για σπουδές από 1,000 ευρώ έως και 20,000 ευρώ με επιτόκιο 9%.

Γενική Τράπεζα
Ποσφέρεται στους φοιτητές ένα μοναδικό φοιτητικό δάνειο για να πραγματοποιήσουν τους εκπαιδευτικούς τους στόχους με το GENIKI NΕΩΝ: Χορηγείται ποσό δανείου 1,500 έως και 45,000 ευρώ και 6% σταθερό επιτόκιο, διάρκεια δανείου έως και 9 χρόνια και περίοδο χάρητος έως και 5 χρόνια.

Εθνική Τράπεζα
Προνομιακός λογαριασμός ΣΠΟΥΔΑΖΩ. Ενα ολοκληρωμένο "πακέτο" από προνόμια και διευκολίνσεις για τον σύγχρονο σπουδαστή. Συνδιάζει τα πλεονεκτήματα ενός τρεχούμενου λογαριασμού, δικαίωμα υπερανάληψης και προσωπικού δανείου.

Λαϊκή Τράπεζα
Η Λαϊκή Τράπεζα προσφέρει ένα πακέτο προϊόντων "ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΤΑΜΙΕΥΤΗΡΙΟ" για τους Κύπριους φοιτητές που σπουδάζουν στην Ελλάδα, συμπληρωματικά με το "Student Best International".

Τράπεζα Αττικής
Το "Σπουδαστικό Αττικής" είναι δάνειο σπουδών και απευθήνεται σε μαθητές και φοιτητές οποιαδήποτε βαθμήδας εκπαιδευσης στην Ελλάδα ή το εξωτερικό. Ποσό χρηματοδότισης από 1,500 ευρώ, διάρκει αποπληρωμής από 12-60 μήνες, επιτόκιο 8% (ή 7% με προσκόμιση δικαιολογιτικών χρήσης, και δωρεάν χορήγηση ATTICARD EXTRA CASH. Δυνατότητα αυθημερόν έγκρισης.

Τράπεζα Κύπρου
Η Τράπεζα Κύπρου δίνει τη δυνατότητα χρηματοδότησης σπουδών μέσω καταναλωτικού δανείου, με επιτόκιο περίπου 10%. Το ΝΕΟ καταναλωτικό δάνειο "ΣΥΝΕΠΩΣ" με σταδιακά μειούμενο επιτόκιο έως και 5,25% επιβραβεύει την συνέπεια στην αποπληρωμή των δόσεων.

Τράπεζα Πειραιώς
Η Τράπεζα Πειραιώς προσφέρει μια σειρά προσωπικών δανείων "στα μέτρα σας" για να καλείψετε τις προσωπικές σας ανάγκες, όπως τις σπουδές σας μέσω του προγράμματος "Δανειακές επιλογές στα μέτρα σας" με δυνατότητα διαμόρφωσης του επιτοκίου του δανείου.

Alpha bank
Alpha 1/2/3 Δάνειο Φοιτητικών Εξόδων: δάνειο από 1,000 έως 40,000 ευρώ με προνομιακό επιτόκιο 8,75% σταθερό καθ’ όλη τη διάρκεια του δανείου και διευκολύνσεις στην αποπληρωμή.

Aspis Bank
O καταθετικός λογαριασμός ASPIS Σπουδαστικός είναι λογαριασμός ταμιευτηρίου σχεδιασμένος ειδικά για σπουδαστές και φοιτητές με υψηλότερη απόδοση από το απλό ταμιευτήριο (+0,25% σε κάθε κλίμακα επιτοκίου). Χωρίς συνδρομή ASPIS COLLEGE VISA και εκπτώσεις στην αποστολή εμβασμάτων.

Eurobank - Ergasias
"Eurobank φοιτητικό" από 1,500 έως και 25,000 ευρώ με επιτόκιο 10% και μειωμένα έξοδα φακέλου κατά 50% από τα άλλα προϊόντα της τράπεζας. Παρέχεται και χωρίς συνδρομή η student Eurobank visa.

HSBC
H HSBC δημιούργησε την υπηρεσία U START! για να καλύψει το σύνολο των τραπεζιτικών σας αναγκών κατά τη διάρκεια των σπουδών σας και διαμονή σας στη Μ. Βρετανία με Καταθετικό Λογαριασμό και Κάρτα Αυτόματης Εξηπηρέτησης. Ανοίγοντας λογαριασμό στην Ελλάδα πριν ξεκινήσετε, όταν φτάσετε εκεί έχετε άμεση και δωρεάν πρόσβαση στα χρήματά σας. Πιστωτική κάρτα VΙSΑ με 50% έκπτωση στην ετήσια συνδρομή.

Millennium Bank
H NovaBank παρέχει τον Προνομιακό Καταθετικό Λογαριασμό University με ανταγωνιστικό κλιμακωτό επιτόκιο. Για να το αποκτήσεις αρκεί μόνο να σπουδάζεις σε ΑΕΙ, ΤΕΙ ή σε κάποια επιλεγμένα κολλέγια (τουλάχιστον 3ετούς φοίτησης) ή να συνεχίζεις τις σπουδές σου για κάποιο μεταπτυχιακό τίτλο.

http://www.studynet.gr/daneia.html


Θα μας φαν τα επιτόκια!
Καταγράφηκε

Σχεδόν όλοι οι άνθρωποι μπορούν ν' αντέξουν τη φτώχεια.
Αν όμως θες να δοκιμάσεις το χαρακτήρα κάποιου, δώσ' του εξουσία.

LINCOLN
theios23
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 379
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #13 - 02 Φεβρουαρίου 2010, 09:31
0

Γιατί εμείς έχουμε πόσιμο νερό διαθέσιμο στα σπίτια μας; Οι πιο πολλοί εμφιαλομένα αγοράζουν. Αλλά εντάξει, ας μη συγκρίνω τις καταστάσεις.

Το ότι οι περισσότεροι αγοράζουν εμφιαλωμένα δεν σημαίνει ότι το νερό δεν είναι πόσιμο , δεν ξέρω για τις μεγάλες πόλεις Αθήνα-Θεσσαλονίκη αλλά στις υπόλοιπες το νερό της βρύσης είναι πολύ πιο υγιεινό από τα εμφιαλωμένα που έιναι σε πλαστικά και μες στην ντάλα.
Εξ'άλλου και το εμφιαλωμένο νερό της βρύσης είναι.

μόνο της εθνικής παίζει δηλαδή να είναι άτοκο ?
Καταγράφηκε

The quieter you become, the more you are able to hear

http://sapioi.blogspot.com/
n@t
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 288
Θετικοί ψήφοι: +14

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Γυναίκα
Απάντηση #14 - 02 Φεβρουαρίου 2010, 09:34
0

"Εξ'άλλου και το εμφιαλωμένο νερό της βρύσης είναι. "

 :o :-\ :preoccupied: :crazy:
Καταγράφηκε

Σχεδόν όλοι οι άνθρωποι μπορούν ν' αντέξουν τη φτώχεια.
Αν όμως θες να δοκιμάσεις το χαρακτήρα κάποιου, δώσ' του εξουσία.

LINCOLN
rossi
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 690
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ΠΑΟΚ ΜΙΑ ΖΩΗ

Άντρας WWW
Απάντηση #15 - 02 Φεβρουαρίου 2010, 09:36
0

Γιατί εμείς έχουμε πόσιμο νερό διαθέσιμο στα σπίτια μας; Οι πιο πολλοί εμφιαλομένα αγοράζουν. Αλλά εντάξει, ας μη συγκρίνω τις καταστάσεις.

Ναι θεωρητικά πείνετε! αλλά έχει λίγ σκουριά λίχο χώμα κτλ κτλ...και αγοράζουμε εμφυαλομένα για αυτόν τον λόγο....στην Ουγκάντα ούτε αυτό το σκουριασμένο δεν έχουν!
και εμείς όμως όπως πάμε σαν χώρα.........θα φτάσουμε σε λίγο την Ουγκάντα! προσοχή μην μας περάσει μονο :P :P
Καταγράφηκε

ΠΑΟΚ εδώ ΠΑΟΚ εκεί ΠΑΟΚ είναι όλοι στο ΤΕΙ!!!
theios23
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 379
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #16 - 02 Φεβρουαρίου 2010, 09:39
0

φίλε μου η σκουριά και το χώμα που λες δεν έχει να κάνει με το νερό της πόλης αλλά με τις σωληνώσεις κατά πάσα πιθανότητα της πολυκατοικίας σου.

http://symparataxi.blogspot.com/2009/04/blog-post_29.html

στην υγειάς σας από το πλαστικό.
Καταγράφηκε

The quieter you become, the more you are able to hear

http://sapioi.blogspot.com/
rossi
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 690
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

ΠΑΟΚ ΜΙΑ ΖΩΗ

Άντρας WWW
Απάντηση #17 - 02 Φεβρουαρίου 2010, 09:46
0

ναι ξέρω......θέμα σωληνόσεων είναι!!!  αλλά τι να κάνεις.......να πηγαίνεις να παίρνεις από την κεντρική παροχή?  τέσπα βγαίνουμε οff topic.......
Καταγράφηκε

ΠΑΟΚ εδώ ΠΑΟΚ εκεί ΠΑΟΚ είναι όλοι στο ΤΕΙ!!!
AlieN
***
Μηνύματα: 490
Θετικοί ψήφοι: +43

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #18 - 02 Φεβρουαρίου 2010, 11:21
0

Λοιπόν στο θέμα μας.
Πήρα το καλοκαίρι το σπουδάζω...
Στην ουσία σου ανοίγουν ένα λογαριασμό π μέσα αυτομάτως έχει 500 ευρόπουλα.
Βγάζεις όσα θές όποτε θές και βάζεις όσα θές όποτε θες.
ΠροΣοΧή!!!! Μπορείς να βγάλεις και άλλα 100 (σύνολο 600) αλλά αυτά τοκίζονται...
Νομίζω μέσα σε 4 χρόνια πρέπει να έχεις μέσα τα 500 ευρώ και όσα άλλα θες(λέμε τωρα ) γιατί είναι δικός σου λογαριασμός.
Εγώ όπως είπα πήρα το καλοκαίρι 200 ευρώ(για αγορά διαρκείας :P) και μέχρι χριστούγεννα τα έβαλα μέσα και ζήτησα να κλείσουν το λογαριασμό γιατί το μάθαν ντεμεκ οι γονείς μας.
Παρά τις εγγυήσεις της υπαλήλου ΠΟΤΕ δεν εμπιστεύομαι τράπεζες.

ΥΓ
Το μόνο που χρειάζεται είναι ΑΦΜ (από ΚΕΠ) και Πάσο(ή Βεβαίωση Σπουδών)
Καταγράφηκε

Θα 'θελα να γίνω αυτό που Ήμουν...
Όταν ήθελα να γίνω αυτό που Έιμαι Τώρα....!!!!
NeMeSiS
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 152
Θετικοί ψήφοι: +29

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

The quieter you become the more you r able to hear

WWW
Απάντηση #19 - 02 Φεβρουαρίου 2010, 11:52
0

Μακρια απο τις τραπεζες παιδια...καλυτερα να χρωστας καποια χρηματα σε αλλεσ υπηρεσιες(ΔΕΗ,ΝΕΡΟ κτλ) οι ιδιωτες(κοινοχρηστα κ.α) παρα σε τραπεζα....

κανε υπομονη και το σκατο σου παξιμαδι, μαζεψε λεφτα και πληρωσε αυτα που πρεπει...

ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑ!!!!!

Απο προσωπικες περιπετειες η αποψη μου..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3   Πάνω
Εκτύπωση