Νέα:
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
29 Μαρτίου 2024, 17:00

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5293
  • Τελευταία: marina23

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83540
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 61
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 44
Σύνολο: 44

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 49   Κάτω
Εκτύπωση
Cafeteria
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 171779 φορές.
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #30 - 23 Οκτωβρίου 2007, 09:35
0

Νο τηλεκάρτα....
Καταγράφηκε
TabloMaxos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 931
Θετικοί ψήφοι: +81

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #31 - 23 Οκτωβρίου 2007, 14:32
0

Διάβασα αυτό και μετά θυμήθηκα ότι έχω πάρει ένα παρόμοιο email:
Παράθεση
29-9 [No Subject]
ΛΕΓΟΜΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ --- ΑΜ:--- ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΒΑΣΕΙΣ 1 ΜΟΥ ΒΑΛΑΤΕ 3 ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ

ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΡΑΨΑ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!
Εσείς θα τον περνούσατε αν ήσασταν καθηγητές;

Τι δε με άρεσε:
1ον Ορθογραφικά λάθη
2ον Το μήνυμα είναι όλο στα κεφαλαία
3ον Κανένα θέμα στο email (τώρα γιατί το διάβασα δε ξέρω συνήθως τα σβήνω)
4ον Δεν είναι ΒΑΣΕΙΣ 1, είναι Βάσεις Δεδομένων 1.
5ον Αυτή η επαιτεία για τους βαθμούς είναι κουραστική και άσχημη

Άλλο να το ξανακοιτάξει ο καθηγητής και άλλο να τον περάσει.Μετά λέτε για το επίπεδο σπουδών. Πως θα κάνει PHP και MySQL αυτός όταν στο μάθημα ΒΑΣΕΙΣ 1 κόβεται με 3. Μετά λέτε για επίπεδο σπουδών.
Μακάρι να το πέρασε το παιδί αλλά έτσι και ήμουν εγώ δε θα τον περνούσα.

Η απάντησή μου
Παράθεση
Φίλε Αλέξανδρε,

Με συγχωρείς φίλε μου, μάλλον έκανες κάποιο λάθος. Δεν είμαι καθηγητής του ΤΕΙ. Σπουδαστής είμαι. Την διεύθυνσή μου που τη βρήκες και νομίζεις πως είμαι καθηγητής;

Έλεγξε ξανά τη διεύθυνση ηλ.ταχυδρομείου του καθηγητή και στείλτο σωστά αυτή τη φορά. (Ελπίζω να το περάσεις! )

Αν θες βοήθεια για το εργαστήριο Βάσεις Δεδομένων 1 ή ψάχνεις τίποτα παλιά θέματα θεωρίας δες εδώ : www.teiserron.gr
Ενημέρωσέ με για να γνωρίζω. Ευχαριστώ.
Το έστειλα 30-9 και δεν απάντησε.
Καταγράφηκε

Το Forum είχε +1 πριν το Google+
Sérmac
Διαχειριστής
*****
Μηνύματα: 3887
Θετικοί ψήφοι: +908

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας
Απάντηση #32 - 23 Οκτωβρίου 2007, 14:52
0

και συνεχίζω...
6ον Δεν έγραψε ούτε το όνομα του τμήματος σωστά.
7ον Δε ξεκαθαρίζει αν αναφέρεται στη θεωρία ή στο εργαστήριο του μαθήματος.

Αν ήμουν καθηγητής θα άλλαζα το βαθμό του από 3 σε 0,5.  >:(
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #33 - 23 Οκτωβρίου 2007, 16:40
0

   Εμένα δεν μου άρεσε που είπε ότι έχει ανάγκη αλλά συνάμα πιστεύει ότι έγραψε και λίγο παραπάνω. Είπαμε όχι κι έτσι. Εξάλλου δεν είναι ο μόνος που έχει ανάγκη. Κι εγώ πρέπει να περάσω κάποια μαθήματα για κάποιον πολύ σοβαρό λόγο αλλά δεν έχω φτάσει σε αυτό το σημείο. Αλλά προσπαθώ...
   Επιπλέον, το παιδί φαίνεται ότι δεν κατάλαβε με τι βαθμό βαθμολογήθηκε. 3 έγραψε και όχι 4,5 για να του το κάνει 5. Το να ανεβάσεις το βαθμό κατά 2 μονάδες δεν είναι και ότι εύκολο.
   Τέλος, αν δεν πέρασε Βάσεις Δεδομένων Ι, που θεωρείται ένα από τα εύκολα μαθήματα τότε έπειτα τι θα κάνει που θα έχει να αντιμετωπίσει δυσκολότερα μαθήματα;
 
Καταγράφηκε
Empire
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 294
Θετικοί ψήφοι: +45

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #34 - 23 Οκτωβρίου 2007, 17:07
0

Διάβασα αυτό και μετά θυμήθηκα ότι έχω πάρει ένα παρόμοιο email:
Παράθεση
29-9 [No Subject]
ΛΕΓΟΜΕ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ --- ΑΜ:--- ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΣΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΒΑΣΕΙΣ 1 ΜΟΥ ΒΑΛΑΤΕ 3 ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ

ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΓΡΑΨΑ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!
Εσείς θα τον περνούσατε αν ήσασταν καθηγητές;

Τι δε με άρεσε:
1ον Ορθογραφικά λάθη
2ον Το μήνυμα είναι όλο στα κεφαλαία
3ον Κανένα θέμα στο email (τώρα γιατί το διάβασα δε ξέρω συνήθως τα σβήνω)
4ον Δεν είναι ΒΑΣΕΙΣ 1, είναι Βάσεις Δεδομένων 1.
5ον Αυτή η επαιτεία για τους βαθμούς είναι κουραστική και άσχημη

Άλλο να το ξανακοιτάξει ο καθηγητής και άλλο να τον περάσει.Μετά λέτε για το επίπεδο σπουδών. Πως θα κάνει PHP και MySQL αυτός όταν στο μάθημα ΒΑΣΕΙΣ 1 κόβεται με 3. Μετά λέτε για επίπεδο σπουδών.
Μακάρι να το πέρασε το παιδί αλλά έτσι και ήμουν εγώ δε θα τον περνούσα.

Η απάντησή μου
Παράθεση
Φίλε Αλέξανδρε,

Με συγχωρείς φίλε μου, μάλλον έκανες κάποιο λάθος. Δεν είμαι καθηγητής του ΤΕΙ. Σπουδαστής είμαι. Την διεύθυνσή μου που τη βρήκες και νομίζεις πως είμαι καθηγητής;

Έλεγξε ξανά τη διεύθυνση ηλ.ταχυδρομείου του καθηγητή και στείλτο σωστά αυτή τη φορά. (Ελπίζω να το περάσεις! )

Αν θες βοήθεια για το εργαστήριο Βάσεις Δεδομένων 1 ή ψάχνεις τίποτα παλιά θέματα θεωρίας δες εδώ : www.teiserron.gr
Ενημέρωσέ με για να γνωρίζω. Ευχαριστώ.
Το έστειλα 30-9 και δεν απάντησε.

Αυτά παιδιά είναι τα λεγόμενα άκρα που επικρατούν...!!!Δεν μπορεί κάποιος που δεν έχει δώσει κάποια <<στοιχεία>> ότι ξέρει το μάθημα και αυτό φαίνεται στο γραπτό του ή γενικότερα δεν έχει ιδέα να απαιτεί να περάσει το μάθημα.Πάμε τώρα και στο άλλο άκρο το οποίο είναι ότι δεν μπορεί ένας σπουδαστής που χρωστάει 2-3,4 σου λέω εγώ μαθήματα,να δίνει <<στοιχεία>> γνώσης και ότι έχει ασχοληθεί με το μάθημα στο γραπτό του και εκεί να τον κόβεις με 4,4.5 κ.ο.κ.Επίσης να ξέρετε ότι με 3-3.5 σε κόβουν πονηρά(αρκετές φορές) και ελπίζω να γνωρίζετε σε ποιους αναφέρομαι,ώστε να μην έχεις την απαίτηση αργότερα να πας να τον πιάσεις για αναβαθμολόγηση ή πολύ απλά να διαμαρτυρηθείς και όλα αυτά εννοείται με την προυπόθεση ότι ξέρεις τι έγραψες.....αυτό πάει βέβαια στις <<απαιτήσεις>> του εκάστοτε καθηγητή όπως σωστά αναφέρθηκε ο φίλος loxy,γι'αυτό και το τόνισα σε άλλη μου αναφορά ειρωνικά(για τον καθηγητή).Επίσης,δεν μπορεί κάποιος να χρωστάει ένα μάθημα για 2 χρόνια,να έχει κάνει πρακτική-πτυχιακή και να μην τον βοηθάς πολύ απλά να πάρει το πτυχίο του.Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις παιδιά,και την τελευταία(περίπτωση) που ανέφερα,το έκανα γιατί ήξερα άτομα τέτοια κατάστασης που τραβιόντουσαν 2 χρόνια για ένα μάθημα(το τελευταίο τους) και ας δίνανε έστω κάποια δείγματα γνώσης του μαθήματος,αλλά δεν μπορείς και μια ζωή να νοικιάζεις,με αποτέλεσμα να μην μπορείς και να παρακολουθείς κάποια μαθήματα μετά απο κάποια φάση,λόγω του ότι έχεις και μια ζωή μπροστά σου(στρατό,επαγγελματική αποκατάσταση) και γενικότερα δεν μπορείς ν'ασχολείσαι μια ζωή αποκλέιστικά με το Α ή Β ΑΕΙ-ΤΕΙ,μιας και οι χρόνοι στις μέρες μας πιέζουν απίστευτα και δυστυχώς ιδανικοί χρόνοι δεν υπάρχουν πλέον και πάρτε σαν παράδειγμα το τμήμα μας και δείτε μετά απο πόσα εξάμηνα παίρνουν πτυχίο(όσοι παίρνουν δηλαδή).Είναι οι αποστάσεις,απο τη στιγμή που ξενοικιάζεις,είναι πάρα πολλά που μπορείς ν'αναφέρεις.Με λίγα λόγια μη πηγαίνουμε πάντα στα άκρα,λόγω διαφορετικών καταστάσεων,όπως και καλό θα είναι γενικότερα να έχουμε και μια αίσθηση κατανόησης και βοήθειας στη τελική,και προανέφερα το πως.
Καταγράφηκε
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #35 - 24 Οκτωβρίου 2007, 12:06
0

Μία φραπεδιά...παρακαλώ...!

Λύπει και ο Tablomaxos...να δούμε ποιος θα μου το φτιάξει. Πάλι μόνος θα τον φτιάξω...!
Καταγράφηκε
TabloMaxos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 931
Θετικοί ψήφοι: +81

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #36 - 24 Οκτωβρίου 2007, 14:37
0

Γιατί που πήγε;
Καταγράφηκε

Το Forum είχε +1 πριν το Google+
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #37 - 24 Οκτωβρίου 2007, 14:42
0

Δεν ξέρω...πάντως καφέ δεν μου έφτιαξε...
Καταγράφηκε
TabloMaxos
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 931
Θετικοί ψήφοι: +81

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Απάντηση #38 - 24 Οκτωβρίου 2007, 14:48
0

Έλα γκρινιάρη
Καταγράφηκε

Το Forum είχε +1 πριν το Google+
Xaeron
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
Πληροφορικής & Επικοινωνιών
*
Μηνύματα: 3205
Θετικοί ψήφοι: +40

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

If you smell...what Xaeron...is cooking...

Άντρας
Απάντηση #39 - 24 Οκτωβρίου 2007, 14:55
0

Ώρε φιλε...αυτός είναι φραπές. Πω.....

Δίκαια έχεις πάρει τον τίτλο του Φραπεδιάρη... Ευχαριστώ...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 49   Πάνω
Εκτύπωση