Νέα:
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024

Shoutbox!

Toula Aretaki

19-02-2024 13:17
Καλημέρα,γνωρίζει κανείς εάν το πτυχίο διοίκησης επιχειρήσεων μπορούμε να πάρουμε βεβαίωση χρήσης H/Y;

Debbie422657

11-01-2024 00:11
Καλησπέρα σας, ψάχνω σημειώσεις για μαθήματα του οικονομικού. Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει;

Alexis92

31-10-2023 21:12
γερασαμε

Timos Chartios

17-08-2023 03:00
Ψάχνω ρε παιδιά την Ιωάννα μετά από χρόνια από Διοίκηση ήταν στη ΠΑΣΠ το2010. Χαθήκαμε πέρασε δεκαετία και...

elisavet

03-04-2023 14:47
Καλησπερα μετα απο καιρο μπηκα και εγω να ζητησω υλη, σημειωσεις. μακρο αγγλικα διοικ.ολ. ποιοτητας,μαρκετινγ οτι εχετε

mar99

08-03-2023 05:33
εχω τελειωσει τει σερρων 1999 διοικηση οικονομια τμημα λογιστικης απο που θα παρω μια βεβαιωση σπουδων που χρειαζομαι

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ@

28-02-2023 10:03
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!
ΕΧΩ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΓΡΑΦΗ ΕΞΑΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙ

sony400

07-02-2023 21:03
Άλλη μια εξεταστική έφτασε στο τέλος της σχεδόν. Εύχομαι σε όλους/ες να έφτσαν λίγο περισσότερο στον στόχο τους.

ALS

23-10-2022 17:28
Καλησπέρα!!Πέρασαν 12 χρόνια που ήμουν πρώτο έτος !! 😅

marios9

17-10-2022 11:16
Καλημέρα σε όλους.

armiertz

24-09-2022 15:44
Είμαι στην Λογιστική. Έχω να έρθω πολλά χρόνια και έχουν αλλάξει πολλά. Για αυτό θέλω σημειώσεις μπας και πάρω το πτυχίο

tonidemis

24-09-2022 00:18
Armiertz Σου έστειλα μήνυμα

armiertz

03-08-2022 12:50
Μπορεί να μου πει κανείς που μπορώ να βρω σημειώσεις των μαθημάτων γιατί η παρουσία μου στα μαθήματα είναι λίγο αδύνατη

armiertz

03-08-2022 12:49
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum αλλά παλιά φοιτήτρια του τει που επιτέλους πήρα την απόφαση να ολοκληρώσω το πτυχίο
 

Sérmac

28-07-2022 19:25

Εμφάνιση 50 τελευταίων
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
26 Απριλίου 2024, 08:14

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

Μέλη
  • Σύνολο μελών: 5294
  • Τελευταία: AreusTes

Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 83541
  • Σύνολο θεμάτων: 10650
  • Σε σύνδεση σήμερα: 46
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1245
  • (16 Απριλίου 2022, 00:20)

Συνδεδεμένοι
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 40
Σύνολο: 40

Για να γραφτείτε σε κάποια ομάδα μελών, πατήστε εδώ.

Μέσα Μεταφοράς

Αστικό ΚΤΕΛ Σερρών
ΚΤΕΛ Ν. Σερρών
Δρομολόγια ΤΡΑΙΝΟΣΕ

Πρόσφατα

Υπηρεσίες ΕΔΕΤ

Εύδοξος
Okeanos
Άτλας
Ακαδημαϊκή Ταυτότητα
TeiSerron.gr Συζητήσεις Τεχνολογία Λειτουργικά Συστήματα Linux Installfest - Φεστιβάλ εγκατάστασης Linux (off - topic)
Σελίδες: 1 2 3 [4]   Κάτω
Εκτύπωση
Linux Installfest - Φεστιβάλ εγκατάστασης Linux (off - topic)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. Αναγνώστηκε 17126 φορές.
cmpahar
*
Μηνύματα: 236
Θετικοί ψήφοι: +23

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #30 - 01 Απριλίου 2009, 02:51
0

Εφόσον δεν έχουμε ξεφύγει από τα λογικά πλαίσια της συζύτησης (ακόμη) δεν υπάρχει λόγος να κλειδωθεί το topic.
Καταγράφηκε

Go away or I will replace you with a very small shell script
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #31 - 01 Απριλίου 2009, 16:14
0

Με τα κείμενα όπως θα έχεις σίγουρα αντιληφθεί ως τώρα δε βοηθάς. 

Αυτό θα το κρίνει ο καθένας ξεχωριστά και όχι εσύ συνολικά για όλους. Το ότι εσύ δεν αποκόμισες κάτι δεν σημαίνει πως δεν βοηθιούνται κάποιοι άλλοι...

... να είσαι εκεί όταν έχεις άλλες υποχρεώσεις ας πούμε....

Δυστυχώς σας έχω αναφέρει πως δεν θα μπορέσω να συμμετάσχω ενεργά, διότι έχω άλλες προτεραιότητες στην ζωή μου.

... Αλλά αυτό δε σου δίνει το δικαίωμα να κάνεις τέτοιου είδους κριτική...

Ευτυχώς, έχω δυνατότητα να κάνω όση κριτική θέλω.

... Αν ασχοληθείς σοβαρά με την επιστημονική κοινότητα, θα το δεις αυτό, αλλά θα χρειαστείς χρόνο, πάρα πολύ προσωπικό χρόνο ...

Σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου..
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #32 - 01 Απριλίου 2009, 16:34
0

Τσάμπα νευριάζεις αδελφέ μου :)

Δεν θα σε απαντήσω αν και μπορώ με ωραία επιχειρήματα.

... αλλά από τρόπο είσαι ξεροκέφαλος ...

Για αυτο, μάθε πρώτα να σέβεσαι τον συνάνθρωπο σου και στην συνέχεια έλα να μιλήσουμε σαν λογικά σκεπτόμενοι άνθρωποι. Όταν θα ασκείς κριτική θα την ασκείς με σεβασμό στο πρόσωπο του άλλου.

Κάτι τελευταίο δεν παίζει να σου διαμαρτηρήθηκαν ούτε άνθρωποι εντός ΤΕΙ ούτε μέλη του FSF.

Σαφώς και υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι υποστηρίζουν τις απόψεις αυτές και ειδικά άτομα μέσα από το fsf αφού και αυτοί με τις ομιλίες που κάνουν, και ειδικά ο ιδρυτής (Richard Stallman) συμφωνούν. Ή μάλλον συμφωνώ με τα λεγόμενα τους. Άρα δεν υπάρχει θέμα ψεύτικης διαμαρτυρίας αφού είναι δημόσια η διαμαρτηρία τους.. Παρακολούθησε καμία ομιλία του RMS και βλέπουμε.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
Wolfsoul
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
***
Μηνύματα: 351
Θετικοί ψήφοι: +42

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Beware the Wolf!

Άντρας WWW
Απάντηση #33 - 01 Απριλίου 2009, 17:41
0

Ανευ ουσίας το παρπάνω post σου lafs.Επιμένω:

Παράθεση
Κάτι τελευταίο δεν παίζει να σου διαμαρτηρήθηκαν ούτε άνθρωποι εντός ΤΕΙ ούτε μέλη του FSF.Για τους εξής λόγους.Εδώ καλά καλά δεν υπάρχουν άτομα να ξέρουν οτι το linux είναι κάτι διαφορετικό από το terminal του εργαστηρίου και 2ο ακόμα και αν υπήρχαν μέλη στο ΤΕΙ μας ή που τους ενοχλεί η δράση μας γιατί εμάς συγκεκριμένα στο μάτι μας έχουν???E αγαπητέ lafs?Τόσα lugs υπάρχουν έμεις κάνουμε κάτι διαφορετικό?

Αν εννοείς γενικά τις αντιλήψεις του FSF που ναι μας πιάνουν και εμάς στην κριτική τους όπως και όλα τα άλλα LUGs της τρέχουσας πραγματικότητας ναι.Αλλά γιατί το κάνεις τόσο προσωπικό με το SerLUG δεν ξέρω.Πιος σε διόρισε εσένα κριτή τις όλης κατάστασης με τόσο επιθετικό τρόπο.Γιατί άλλο το να δέχεται κάποιος την κριτική του άλλου και άλλο να πιέζει επιθετικά.Υπάρχει μια ριζική διαφορά,ένα όριο το οποίο ξεπέρασες φίλτατε.

Το να παραμένεις ήρεμος και πολλές φορές πρύχτης γα να λες και να ξαναλές τα ίδια νομίζω ότι για κάποιους ανθρώπους είναι πιο εκνευριστικό από την ανέδια που τα δικά μου post μπορεί να περιέχουν.

Δεν θα σε απαντήσω αν και μπορώ με ωραία επιχειρήματα.

Απάντησε λοιπόν διάλογο κάνουμε... με κάτι δικό σου και πρωτότυπο και όχι --->Παραπομπή FSF

Για αυτο, μάθε πρώτα να σέβεσαι τον συνάνθρωπο σου και στην συνέχεια έλα να μιλήσουμε σαν λογικά σκεπτόμενοι άνθρωποι. Όταν θα ασκείς κριτική θα την ασκείς με σεβασμό στο πρόσωπο του άλλου.

Σε σεβάστηκα αλλά...εσύ το παρατράβηξες.Έκανα την υπομονή μου και τώρα ήρθε ο καιρός να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους.
Κατ αρχήν ο σεβασμός είναι κάτι βασικό αλλά επίσης κάτι που κερδίζεται ή χάνεται ανάλογα με τις πράξεις μας.Σε αμφησβητώ με τον δικό μου τρόπο όπως εσύ αμφησβητείς τις δραστηριότητες μας.Πολλές φορές η αμφισβήτηση είναι ο δρόμος για την αποδοχή ή όχι πραγμάτων.

Είμαι έτοιμος να συζητήσω ότιδήποτε αλλά όχι με κάποιον που έρχεται κρατόντας τα δικά του πιστεύω και με κανένα μα κανένα στοιχείο ανοχής και έστω τάση αποδοχης των απόψεων του άλλου.Κοινός:Αν για κάτι είχες δίκιο θα πήγαινα πάσο,αλλά πιστεύω ότι αν εγώ έχω για κάτι δίκαιο θα αρνηθείς πειμαστικά να το δεχτείς.Μέχρι τώρα αυτό έχει φανεί....

Σαφώς και υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι υποστηρίζουν τις απόψεις αυτές και ειδικά άτομα μέσα από το fsf αφού και αυτοί με τις ομιλίες που κάνουν, και ειδικά ο ιδρυτής (Richard Stallman) συμφωνούν.

Ναι και?Είναι κατά του SerLUG που τόσο πολύ κρίνεις???Κρίνουν τα πάντα και τους πάντες γιατί έχουν μια γραμμή.Ποτέ όμως δεν είπαν με τόσο δεικτικό τρόπο "ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΣ" λένε εμείς θεωρούμε αυτό σωστό.Όταν φίλε μου μιλάς για κατήχυση (μια λέξη βασικά που μου θυμίζει σαν να μιλάει κάποιος με κομμουνιστική φρασεολογία για προλεταριάτα) είναι σαν να προπαγανδίζεις ιδέες χωρίς να επιτρέπεις στον άλλο να αναπτύξει κρίση.Ο τρόπος σου άρα δεν είναι σωστός.Αν και ταυτίζεσαι πάντα με το FSF δεν μεταφέρεις τισ ιδέες όπως τις ενοούναι αλλά τις πας με τον δικό σου τρόπο γιατί αυτό μπορείς να αντιληφθείς.

Ή μάλλον συμφωνώ με τα λεγόμενα τους. Άρα δεν υπάρχει θέμα ψεύτικης διαμαρτυρίας αφού είναι δημόσια η διαμαρτηρία τους.. Παρακολούθησε καμία ομιλία του RMS και βλέπουμε.

Η δημόσια διαμαρτηρία δεν έχει έναν αποδέκτη αλλά πολλούς.Άρα αυτός του την εστιάζει τόσο κριτικά σε μας είσαι εσύ.

Εγώ πάλι εξακολουθώ να μην βλέπω τους 1002 που είπες ότι δεν τους αρέσουν οι δραστηριότητες μας στο ΤΕΙ και τα σχετικά.Πάψε να κρύβεσαι πίσω από το FSF φτάνει πια.Πες το δεν σου αρέσουμε είσαι αντίθετος με τον τρόπο λειτουργία μας τέλος και σταμάτα εκεί.

Τέλος δυστυχώς για σένα και ομιλία του RMS έχω δει.Αλλά η διαφορά οι δικιά μας είναι διαφορά αντίληψης των πραγμαάτων και κατά πόσο βλέπω σφαιρικότερα από τον δογματισμό σου.

Φιλικά μέχρι ενός σημείου.Μπορεί να μην είμαι πολύ ευγενικός αλλά τι να κάνουμε είμαι κι εγώ ξεροκέφαλος μα ειλικρινής.
Καταγράφηκε

When Life is not enough for you...nothing is...
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #34 - 01 Απριλίου 2009, 18:30
0

... Αλλά γιατί το κάνεις τόσο προσωπικό με το SerLUG δεν ξέρω ...

Δεν είναι μόνο το SerLUG με το οποίο υπάρχει πρόβλημα αλλά και με άλλες ομάδες χρηστών "Linux". Τυχαίνει όμως να έχω άμεση επαφή και με εσάς στο Α.Τ.Ε.Ι.

Το να παραμένεις ήρεμος και πολλές φορές πρύχτης γα να λες και να ξαναλές τα ίδια νομίζω ότι για κάποιους ανθρώπους είναι πιο εκνευριστικό από την ανέδια που τα δικά μου post μπορεί να περιέχουν.

Δεν έχω να εκφράσω λόγια για το παραπάνω... Καθόλου σεβασμός (δεν το αναφέρω αυτό γιατί τον έχω ανάγκη, αλλά για την δική σου πρόοδο).

... με κανένα μα κανένα στοιχείο ανοχής και έστω τάση αποδοχης των απόψεων του άλλου.

Δεν έρχομαι να επιβάλω τις προσωπικές μου απόψεις. Αλλά να σας αναφέρω πως στο γνωστικό και στο φιλοσοφικό επίπεδο (όσο αφορά το Ίδρυμα Ε.Λ) υπάρχουν κάποια λάθη στην ομάδα SerLUG. Επίσης, αυτά τα λάθη δεν μπορείτε να τα αμφισβητήσετε αφού υπάρχουν και είναι δεδομένα.

Είναι κατά του SerLUG που τόσο πολύ κρίνεις??? Κρίνουν τα πάντα και τους πάντες γιατί έχουν μια γραμμή. Ποτέ όμως δεν είπαν με τόσο δεικτικό τρόπο "ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΣ" λένε εμείς θεωρούμε αυτό σωστό.

Το έχουν κάνει. Και επίσης ο καθένας έχει δικαίωμα να το κάνει.

... Όταν φίλε μου μιλάς για κατήχυση (μια λέξη βασικά που μου θυμίζει σαν να μιλάει κάποιος με κομμουνιστική φρασεολογία για προλεταριάτα) είναι σαν να προπαγανδίζεις ιδέες χωρίς να επιτρέπεις στον άλλο να αναπτύξει κρίση.

Κατήχηση: η μετάδοση μιας φιλοσοφίας από γνώστες της σε ένα κοινό που θεληματικά επιθυμεί να την γνωρίσει.

Πες το δεν σου αρέσουμε είσαι αντίθετος με τον τρόπο λειτουργία μας τέλος και σταμάτα εκεί.

Αυτό το οποίο αναφέρεις το είχα αναφέρει πολύ νωρίς και ήμουν ξεκάθαρος. Ο λόγος όμως δεν είναι το ότι έχω κάτι προσωπικό με εσάς (ως πρόσωπα) αλλά με την λανθασμένη γνώση και τον τρόπο λειτουργίας.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #35 - 01 Απριλίου 2009, 18:37
0

Από την δική μου την πλευρά δίνω ένα τέρμα σε αυτό το θέμα.

Όσοι ενδιαφέρονται για περαιτέρω συζήτηση για τα διάφορα ζητήματα τα οποία έχω καταγράψει [όχι για τις διαφωνίες, αλλά για τα γνωστικά ζητήματα] μπορεί να μου αποστείλει μήνυμα. Ακόμη και για απορίες.

Θεωρώ πως έκανα το καθήκον μου και εξέδωσα την άποψη μου αναφέροντας ότι χρειαζόταν.

Με σεβασμό, lafs.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
lafs
Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕ
*
Μηνύματα: 839
Θετικοί ψήφοι: 0

Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Άντρας WWW
Απάντηση #36 - 01 Απριλίου 2009, 21:36
0

... Αλλά γιατί το κάνεις τόσο προσωπικό με το SerLUG δεν ξέρω ...

Δεν είναι μόνο το SerLUG με το οποίο υπάρχει πρόβλημα αλλά και με άλλες ομάδες χρηστών "Linux". Τυχαίνει όμως να έχω άμεση επαφή και με εσάς στο Α.Τ.Ε.Ι.

Το να παραμένεις ήρεμος και πολλές φορές πρύχτης γα να λες και να ξαναλές τα ίδια νομίζω ότι για κάποιους ανθρώπους είναι πιο εκνευριστικό από την ανέδια που τα δικά μου post μπορεί να περιέχουν.

Δεν έχω να εκφράσω λόγια για το παραπάνω...

... με κανένα μα κανένα στοιχείο ανοχής και έστω τάση αποδοχης των απόψεων του άλλου.

Δεν έρχομαι να επιβάλω τις προσωπικές μου απόψεις. Αλλά να σας αναφέρω πως στο γνωστικό και στο φιλοσοφικό επίπεδο (όσο αφορά το Ίδρυμα Ε.Λ) υπάρχουν κάποια λάθη στην ομάδα SerLUG. Επίσης, αυτά τα λάθη δεν μπορείτε να τα αμφισβητήσετε αφού υπάρχουν και είναι δεδομένα.

Είναι κατά του SerLUG που τόσο πολύ κρίνεις??? Κρίνουν τα πάντα και τους πάντες γιατί έχουν μια γραμμή. Ποτέ όμως δεν είπαν με τόσο δεικτικό τρόπο "ΚΑΝΕΤΕ ΛΑΘΟΣ" λένε εμείς θεωρούμε αυτό σωστό.

Το έχουν κάνει. Και επίσης ο καθένας έχει δικαίωμα να το κάνει.

... Όταν φίλε μου μιλάς για κατήχυση (μια λέξη βασικά που μου θυμίζει σαν να μιλάει κάποιος με κομμουνιστική φρασεολογία για προλεταριάτα) είναι σαν να προπαγανδίζεις ιδέες χωρίς να επιτρέπεις στον άλλο να αναπτύξει κρίση.

Κατήχηση: η μετάδοση μιας φιλοσοφίας από γνώστες της σε ένα κοινό που θεληματικά επιθυμεί να την γνωρίσει.

Πες το δεν σου αρέσουμε είσαι αντίθετος με τον τρόπο λειτουργία μας τέλος και σταμάτα εκεί.

Αυτό το οποίο αναφέρεις το είχα αναφέρει πολύ νωρίς και ήμουν ξεκάθαρος. Ο λόγος όμως δεν είναι το ότι έχω κάτι προσωπικό με εσάς (ως πρόσωπα) αλλά με την λανθασμένη γνώση και τον τρόπο λειτουργίας.
Καταγράφηκε

Efstathios Chatzikyriakidis (efxa)
Informatics & Communications Engineer (BSc)

WEB: efxa.org - EMAIL: contact@efxa.org
Σελίδες: 1 2 3 [4]   Πάνω
Εκτύπωση